12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री: समुद्री र ट्रोलिंगको लागि गहिरो साइकल लिथियम खरीद गाइड
सामग्रीको तालिका
- परिचय: किन 54Ah ट्रोलिङ मोटर्सको लागि मीठो ठाउँ हो
- 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री के हो?
- 12V 54Ah चश्मा व्याख्या: भोल्टेज, क्षमता, CCA र थप
- LiFePO4 बनाम लीड-एसिड 54Ah: वास्तविक-विश्व भिन्नता
- 54Ah मार्केट: डकोटा लिथियम र अन्य विकल्पहरू
- कुञ्जी अनुप्रयोगहरू: जहाँ 54Ah चम्किन्छ
- खरीद गाइड: 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीमा के खोज्ने
- B2B सोर्सिङ: डिलर र वितरकहरूको लागि सल्लाह
- बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
- सारांश
परिचय: किन 54Ah ट्रोलिङ मोटर्सको लागि मीठो ठाउँ हो
यदि तपाईंले कहिल्यै ट्रोलिङ मोटरको साथ पानीमा एक दिन बिताउनुभएको छ भने, तपाईंलाई चिन्ता थाहा छ: के मेरो ब्याट्री दिनको अन्त्यसम्म चल्ने छ? हावा उठ्ने र अन्तमा माछाले टोक्ने क्रममा दिउँसो २ बजे मृत ट्रोलिङ मोटरको ब्याट्री भन्दा छिटो माछा मार्ने यात्रालाई अरू केहीले मार्दैन।
त्यही भएर द12V 54Ahआकार ताजा पानी र भित्री नुन पानी anglers को लागि सबैभन्दा लोकप्रिय लिथियम ब्याट्री ढाँचा भएको छ। यो क्षमताको मीठो ठाउँ हो - 55-lb थ्रस्ट ट्रोलिङ मोटर चलाउनको लागि पर्याप्त ठुलो सामान्य मिश्रित-गति ट्रोलिङ (6-10 घण्टा) को पूरा दिनको लागि, तर धेरैजसो डुङ्गाको ब्याट्री ट्रेमा फिट गर्न र एक हातले लिफ्ट गर्न पर्याप्त सानो र हल्का।
वर्षौंसम्म, एङ्गलरहरूसँग दुईवटा विकल्पहरू थिए: एउटा भारी समूह 24 वा समूह 27 लीड-एसिड ब्याट्री जसको तौल 45-60 पाउण्ड र 2-3 वर्षसम्म चल्यो, वा महँगो लिथियम ब्याट्री जसको लागत $400+ तर 15 पाउण्डको थियो र एक दशक चल्यो। आज, 12V 54Ah साइजमा LiFePO4 (लिथियम आइरन फस्फेट) ब्याट्रीहरूको मूल्यमा उल्लेखनीय गिरावट आएको छ, जसले तिनीहरूलाई दैनिक एङ्गलरहरूका लागि पहुँचयोग्य बनाउँछ — र स्वामित्वको कुल लागत वास्तवमा लीड-एसिड भन्दा कम हुन्छ जब तपाईंले आयु र कार्यसम्पादनमा कारक गर्नुहुन्छ।
यस गाइडले तपाईलाई थाहा पाउनु पर्ने सबै कुरा समेट्छ12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू: चश्माको अर्थ के हो, तिनीहरूले लीड-एसिडसँग कसरी तुलना गर्छन्, बजार कस्तो देखिन्छ (डाकोटा लिथियम जस्ता प्रसिद्ध ब्रान्डहरू सहित), जहाँ 54Ah ले सबैभन्दा अर्थ राख्छ, खरिद गर्दा के हेर्ने, र भोल्युममा सोर्सिङ गर्ने डिलरहरू र वितरकहरूका लागि सल्लाह।
LiFePO4 ब्याट्री रसायनको विस्तृत अवलोकनको लागि र किन यो गहिरो चक्र अनुप्रयोगहरूको लागि रुचाइएको छनोट हो, हाम्रो हेर्नुहोस्LiFePO4 ब्याट्री के हो?गाइड। उत्तम अभ्यासहरू चार्ज गर्नका लागि, हाम्रो हेर्नुहोस्LiFePO4 चार्जिङ गाइड।
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री के हो?
एक 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री एक गहिरो चक्र ब्याट्री हो जसले लिथियम आइरन फास्फेट (LiFePO4) कोशिकाहरू प्रयोग गर्दछ र 54 amp-घण्टा क्षमताको साथ 12 भोल्ट नाममात्र प्रदान गर्दछ। केस भित्र, तपाईले सामान्यतया चार LiFePO4 सेलहरू श्रृंखला (4S कन्फिगरेसन), बिल्ट-इन BMS (ब्याट्री व्यवस्थापन प्रणाली), र तपाईको उपकरणमा जडान हुने टर्मिनलहरू फेला पार्नुहुनेछ।
"12V" नाममात्र हो — 4S LiFePO4 ब्याट्रीमा 12.8V (3.2V प्रति सेल), पूर्ण चार्ज गरिएको विश्राम भोल्टेज 13.2V-13.6V, र 14.2V-14.6V को चार्जिङ भोल्टेज हुन्छ। यो लिड-एसिड ब्याट्रीको 12.6V पूर्ण रूपमा चार्ज गरिएको विश्राम भोल्टेज भन्दा अलि बढी छ, तर यो लगभग सबै 12V ट्रोलिङ मोटरहरू, माछा खोज्नेहरू, र अन्य समुद्री इलेक्ट्रोनिक्सहरूसँग उपयुक्त छ।
"54Ah" को अर्थ ब्याट्रीले सैद्धान्तिक रूपमा 1 घण्टाको लागि 54 amps, वा 2 घण्टाको लागि 27 amps, वा 5.4 amps 10 घण्टाको लागि, कट-अफ भोल्टेजमा पुग्न अघि डेलिभर गर्न सक्छ। वास्तविक-विश्व ट्रोलिङ मोटर प्रयोगमा, तपाईंले विरलै एक स्थिर करेन्ट तान्नुहुन्छ — तपाईं १० मिनेटको लागि ५ गतिमा दौडन सक्नुहुन्छ (३०-४०ए रेखाचित्र), त्यसपछि एक घण्टाको लागि २ गतिमा ट्रोल गर्नुहोस् (८-१२ए रेखाचित्र), त्यसपछि मोटर बन्द गरेर ड्रिफ्ट गर्नुहोस्। यो मिश्रित-प्रयोग ढाँचाको कारणले गर्दा 54Ah ब्याट्रीले पूरा दिन टिक्न सक्छ, यद्यपि पूर्ण गतिमा एक घण्टाले यसलाई निकास दिन्छ।
मुख्य बिन्दु:54Ah मानक लीड-एसिड आकार होइन - धेरै जसो लिड-एसिड समुद्री ब्याट्रीहरू 50Ah, 55Ah, 65Ah, वा 75Ah मा आउँछन्। 54Ah साइज लिथियम बजारको लागि विशिष्ट छ, र यो समूह 24 (सामान्यतया 50-65Ah) लेड-एसिड ब्याट्रीहरूको लागि प्रत्यक्ष ड्रप-इन प्रतिस्थापनको रूपमा डिजाइन गरिएको छ। 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको भौतिक आयामहरू सामान्यतया समूह 24 लीड-एसिड ब्याट्रीको धेरै नजिक हुन्छन्, त्यसैले यो एउटै ब्याट्री ट्रेमा फिट हुन्छ।
12V 54Ah चश्मा व्याख्या: भोल्टेज, क्षमता, CCA र थप
जब तपाईं तुलना गर्दै हुनुहुन्छ12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू, तपाईंले विशिष्ट पानामा धेरै संख्याहरू देख्नुहुनेछ। यहाँ प्रत्येकको वास्तविक अर्थ के हो र के खोज्ने हो:
नाममात्र भोल्टेज: 12V (12.8V वास्तविक)
उल्लेख गरिए अनुसार, 4S LiFePO4 ब्याट्रीमा 12.8V को नाममात्र भोल्टेज छ। यो सबै मानक 12V उपकरण संग उपयुक्त छ। जाँच गर्न महत्त्वपूर्ण कुरा भनेको चार्जिङ भोल्टेज दायरा हो — ब्याट्रीले 14.2V-14.6V चार्जिङ स्वीकार गर्नुपर्छ र 13.5V-13.8V को फ्लोट भोल्टेज हुनुपर्छ। यदि ब्याट्रीको BMS मा कम ओभरचार्ज कटअफ छ (14.2V तल), यो केहि चार्जरहरु संग पूर्ण चार्ज नहुन सक्छ।
क्षमता: 54Ah
यो सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण विशिष्टता हो, र दुर्भाग्यवश जुन प्रायः अतिरंजित हुन्छ। एक साँचो 54Ah ब्याट्रीले 54Ah लाई मानक डिस्चार्ज दर (सामान्यतया 0.2C, वा 54Ah ब्याट्रीको लागि 10.8A) कट-अफ भोल्टेज (सामान्यतया 12V ब्याट्रीको लागि 10.0V-11.0V) मा डेलिभर गर्नुपर्छ। केही सस्तो ब्याट्रीहरूले आफूलाई 54Ah को रूपमा लेबल गर्छन् तर वास्तविक परीक्षणमा 45Ah-50Ah मात्र डेलिभर गर्छन्। सधैं डिस्चार्ज परीक्षणको साथ क्षमता प्रमाणित गर्नुहोस् वा स्वतन्त्र क्षमता परीक्षण डेटाको लागि आपूर्तिकर्तालाई सोध्नुहोस्।
CCA (Cold Cranking Amps)
CCA ले ब्याट्रीले 30 सेकेन्डसम्म -18°C (0°F) मा 7.2V तल नझरीकन डेलिभर गर्न सक्ने अधिकतम वर्तमान मापन गर्छ। ट्रोलिङ मोटर र गहिरो साइकल प्रयोगको लागि, CCA क्षमता भन्दा कम महत्त्वपूर्ण छ - तर यदि तपाईंले आउटबोर्ड मोटर सुरु गर्नको लागि ब्याट्री प्रयोग गर्नुहुन्छ भने, वा यदि तपाईं धेरै चिसो मौसममा माछा माछा गर्नुहुन्छ भने यो महत्त्वपूर्ण छ। एक सामान्य 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 400-800 CCA डेलिभर गर्छ, जुन 50-60 hp सम्मका अधिकांश 12V आउटबोर्ड मोटरहरूको लागि पर्याप्त छ। यदि ब्याट्री कुनै CCA मूल्याङ्कन बिना "गहिरो चक्र मात्र" को रूपमा मार्केट गरिएको छ भने, यो इन्जिन सुरु गर्नको लागि उपयुक्त नहुन सक्छ - यदि तपाईंलाई यो सुरु गर्नको लागि आवश्यक छ किन्न अघि प्रमाणित गर्नुहोस्।
साइकल जीवन: 2,000-5,000+ चक्र
साइकल लाइफ भनेको ब्याट्रीले पूर्ण चार्ज/डिस्चार्ज साइकलहरूको संख्या हो जुन ब्याट्रीले यसको क्षमता मूल रेटिङको 80% भन्दा कम हुनु अघि गर्न सक्छ। गुणस्तरीय A-ग्रेड LiFePO4 ब्याट्रीले डिस्चार्जको 80% गहिराइ (DoD) मा 2,000-5,000 चक्रहरू प्रदान गर्नुपर्छ। कम डिस्चार्जमा (50% DoD), चक्र जीवन 5,000-7,000 चक्र भन्दा बढी हुन सक्छ। 10,000+ चक्रहरू दाबी गर्ने ब्याट्रीहरूको बारेमा शंकालु हुनुहोस् — जुन सामान्यतया धेरै कम डिस्चार्जमा मापन गरिन्छ (10-20% DoD) र वास्तविक-विश्व गहिरो चक्र प्रयोगलाई प्रतिबिम्बित गर्दैन।
वजन: 13-16 lbs (5.9-7.3 kg)
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको तौल सामान्यतया १३-१६ पाउण्ड हुन्छ, केस सामग्री (ABS प्लास्टिक बनाम धातु), BMS साइज र निर्माण गुणस्तरमा निर्भर हुन्छ। तुलना गरेर, समूह 24 लेड-एसिड समुद्री ब्याट्रीको तौल 45-55 पाउन्ड हुन्छ। तौल बचत डुङ्गा मालिकहरूको लागि सबैभन्दा ठूलो फाइदाहरू मध्ये एक हो - कम तौल भनेको राम्रो इन्धन दक्षता, छिटो प्वाल शट, र सजिलो ह्यान्डलिङ हो।
आयाम: समूह 24 संगत
धेरैजसो12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूसमूह 24 लीड-एसिड ब्याट्री आयामहरू मिलाउन डिजाइन गरिएको छ: लगभग 10.25" L x 6.75" W x 8.5" H (260mm x 171mm x 216mm)। यद्यपि, आयामहरू निर्माता अनुसार भिन्न हुन्छन् — केही थोरै सानो छन् (जुन ठीक छ), तिनीहरू एक समूह 4 मा फिट हुनेछन्, तिनीहरू अझै पनि 4 मा फिट हुनेछन्। किन्नु अघि सधैं आफ्नो ब्याट्री ट्रे विरुद्ध सटीक आयामहरू प्रमाणित गर्नुहोस्, विशेष गरी यदि तपाईंसँग टाइट-फिटिंग ब्याट्री डिब्बा छ।
ब्याट्री व्यवस्थापन प्रणाली (BMS)
प्रत्येक गुणस्तरको LiFePO4 ब्याट्रीमा बिल्ट-इन BMS समावेश हुन्छ जसले कक्षहरूलाई सुरक्षित गर्दछ। 54Ah गहिरो चक्र ब्याट्रीको लागि, BMS मा हुनुपर्छ:
ओभरचार्ज संरक्षण:कुनै पनि सेल 3.65V-3.8V पुग्दा चार्जिङ काट्छ
अति निर्वहन संरक्षण:कुनै सेल 2.5V-2.8V भन्दा तल खस्दा आउटपुट काट्छ
अति वर्तमान सुरक्षा:यदि डिस्चार्ज वर्तमान सुरक्षित सीमा नाघ्यो भने आउटपुट काट्छ (सामान्यतया 54Ah ब्याट्रीको लागि 50-100A)
सर्ट सर्किट संरक्षण:छोटो को मामला मा तत्काल कटअफ
तापमान संरक्षण:प्रिमियम BMS एकाइहरूमा तापक्रम सेन्सरहरू समावेश हुन्छन् जसले लिथियम प्लेटिङलाई रोक्नको लागि 0°C (32°F) भन्दा कम चार्जिङलाई काट्छ।
सेल सन्तुलन:सबै 4 कक्षहरूलाई समान भोल्टेजमा राख्नको लागि निष्क्रिय वा सक्रिय सन्तुलन, अधिकतम क्षमता र आयु
LiFePO4 बनाम लीड-एसिड 54Ah: वास्तविक-विश्व भिन्नता
LiFePO4 र 54Ah-क्लासको गहिरो चक्र समुद्री ब्याट्रीको लागि लिड-एसिड बीचको तुलना वास्तविक-विश्व प्रदर्शनमा आउँछ जुन एङ्गलरहरूले वास्तवमा याद गर्छन्। यहाँ तिनीहरू कसरी स्ट्याक अप छन्:

| मेट्रिक | LiFePO4 (12V 54Ah) | लिड-एसिड (समूह 24, ~55Ah) | वास्तविक-विश्व प्रभाव |
|---|---|---|---|
| वजन | १३-१६ पाउन्ड (६-७ किलो) | ४५-५५ पाउन्ड (२०-२५ किलो) | 30-40 lbs हल्का — उठाउन सजिलो, राम्रो डुङ्गा प्रदर्शन |
| प्रयोग योग्य क्षमता | 80-100% (43-54Ah प्रयोगयोग्य) | 50% अधिकतम (~27Ah प्रयोगयोग्य) | LiFePO4 ले समान Ah रेटिङमा ~2x बढी प्रयोगयोग्य ऊर्जा प्रदान गर्दछ |
| ट्रोलिंग मोटर रनटाइम | 6-10 घण्टा (मिश्रित गति) | ३-५ घण्टा (मिश्रित गति) | LiFePO4 पानीमा लगभग दोब्बर लामो रहन्छ |
| साइकल जीवन | 2,000-5,000 चक्र | 300-800 चक्र | LiFePO4 3-10x लामो समय सम्म रहन्छ |
| क्यालेन्डर जीवन | 8-12 वर्ष | 3-5 वर्ष | एक LiFePO4 = 2-3 लेड-एसिड ब्याट्रीहरू समयसँगै |
| जाडो भण्डारण | 6-12 महिना आत्म-डिस्चार्ज, कुनै चाल आवश्यक छैन | 1-3 महिना, ट्रिकल चार्जर चाहिन्छ वा यो सल्फेट हुन्छ | जाडो भण्डारण पछि थप मृत ब्याट्रीहरू छैनन् |
| मर्मतसम्भार | कुनै पनि छैन (सील गरिएको, पानी छैन, कुनै जंग छैन) | पानी (बाढी), टर्मिनल जंग आवश्यक हुन सक्छ | स्थापना गर्नुहोस् र बिर्सनुहोस् - कुनै मर्मत छैन |
| मूल्य (खुदरा) | $250-$500 | $100-$200 | उच्च अग्रिम, तर प्रति वर्ष कम लागत |
एङ्गलरहरूको लागि तल्लो रेखा:एक 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले तुलनात्मक लिड-एसिड ब्याट्री भन्दा लगभग 2-3x बढी अग्रिम खर्च गर्छ, तर यसले पानीमा लगभग दोब्बर रनटाइम डेलिभर गर्छ, 30-40 पाउण्ड कम तौल गर्छ, 2-3 गुणा लामो समयसम्म रहन्छ, जाडोको समयमा शून्य मर्मत आवश्यक हुन्छ, र मर्ने छैन। ब्याट्रीको जीवनकालमा, LiFePO4 को लागि प्रति वर्ष लागत वास्तवमा कम छ — र तपाईं मध्य-ट्रिपमा मृत ब्याट्रीहरूको निराशाबाट बच्नुहुनेछ।
"प्रयोगयोग्य क्षमता" पङ्क्ति सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण हो जुन धेरै मानिसहरूले छुटेका छन्। 55Ah लेड-एसिड ब्याट्रीलाई 50% (लगभग 27Ah प्रयोग गर्न सकिने) मात्रै डिस्चार्ज गरिनु पर्छ जसले गर्दा ब्याट्रीलाई नोक्सान नहोस् र यसको आयु घटाउन सकिन्छ। 54Ah LiFePO4 ब्याट्री सुरक्षित रूपमा 80-100% (43-54Ah प्रयोगयोग्य) मा क्षति बिना डिस्चार्ज गर्न सकिन्छ। त्यसोभए Ah रेटिंगहरू समान देखिन्छन्, LiFePO4 ब्याट्रीले वास्तवमा लगभग दोब्बर प्रयोगयोग्य ऊर्जा प्रदान गर्दछ - जसले सीधै पानीमा धेरै घण्टाहरूमा अनुवाद गर्दछ।
54Ah मार्केट: डकोटा लिथियम र अन्य विकल्पहरू
यदि तपाईंले 12V 54Ah लिथियम ब्याट्रीको लागि किनमेल गर्नुभयो भने, तपाईंले लगभग निश्चित रूपमा भेट्नुभएको छ।डकोटा लिथियम। तिनीहरू यस श्रेणीमा सबैभन्दा मान्यता प्राप्त ब्रान्डहरू मध्ये एक हुन्, विशेष गरी उत्तर अमेरिकी बजारमा एङ्गलरहरू र बाहिरी उत्साहीहरू बीच। तिनीहरूको 12V 54Ah मोडेल तिनीहरूको प्रमुख उत्पादनहरू मध्ये एक हो, र तिनीहरूले बलियो वारेन्टी कभरेज, चिसो-मौसम प्रदर्शन, र US-आधारित ग्राहक सेवाको वरिपरि प्रतिष्ठा निर्माण गरेका छन्।
Dakota Lithium को सफलताले सम्पूर्ण 54Ah कोटिको विकास गर्न मद्दत गरेको छ — धेरै एङ्गलरहरूले लिथियम ट्रोलिङ मोटर ब्याट्रीहरूका फाइदाहरूबारे सिके, धेरै उत्पादकहरूले विभिन्न मूल्य बिन्दुहरूमा 54Ah विकल्पहरूसहित बजारमा प्रवेश गरे। आज, तपाईं पाउन सक्नुहुन्छ12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूप्रसिद्ध समुद्री ब्रान्डहरू, प्रत्यक्ष-चीन निर्माताहरू, निजी लेबल ब्रान्डहरू, र बीचमा सबै चीजहरू।
ब्रान्डहरूमा के तुलना गर्ने
कुनै पनि 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको मूल्याङ्कन गर्दा - चाहे यो एक प्रसिद्ध ब्रान्ड हो वा कम ज्ञात आपूर्तिकर्ता - यी कारकहरू तुलना गर्नुहोस्:
सेल ग्रेड:सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, BYD, Lishen) बाट A-ग्रेड कक्षहरू आवश्यक छन्। बी-ग्रेड वा पुनर्नवीनीकरण कक्षहरूमा कम क्षमता, छोटो जीवन, र सुरक्षा जोखिम हुन सक्छ।
वास्तविक क्षमता:लेबलमा विश्वास नगर्नुहोस् — डिस्चार्ज परीक्षणको साथ प्रमाणित गर्नुहोस् वा स्वतन्त्र परीक्षण डेटाको लागि सोध्नुहोस्। 54Ah लेबल गरिएको ब्याट्रीले मानक डिस्चार्ज दरमा कम्तिमा 52Ah डेलिभर गर्नुपर्छ। केही आपूर्तिकर्ताहरूले क्षमतालाई १०-२०% ले ओभरस्टेट गर्छन्।
BMS सुविधाहरू:ओभरचार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, सर्ट सर्किट, र तापमान सुरक्षाको लागि जाँच गर्नुहोस्। समयसँगै क्षमता कायम राख्न कोषको सन्तुलन महत्त्वपूर्ण छ। BMS हालको मूल्याङ्कन तपाईको अनुप्रयोगको लागि पर्याप्त उच्च हुनुपर्छ (ट्रोलिंग मोटर प्रयोगको लागि कम्तिमा 50A निरन्तर)।
साइकल जीवन मूल्याङ्कन:80% DoD मा 2,000+ चक्रहरू खोज्नुहोस्। 10,000+ चक्र दावीहरूको शंकास्पद हुनुहोस् - तिनीहरू सामान्यतया धेरै उथला डिस्चार्जमा मापन गरिन्छ।
वारेन्टी:एक प्रतिष्ठित ब्रान्डले कम्तिमा 2-3 वर्ष प्रस्ताव गर्नुपर्छ। केही प्रिमियम ब्रान्डहरूले 5-11 वर्ष प्रस्ताव गर्छन्। वारेन्टी सर्तहरू सावधानीपूर्वक पढ्नुहोस् — केही वारेन्टीहरू प्रो-रेट गरिएका छन्, केहीलाई दर्ता आवश्यक छ, र केहीले मात्र उत्पादन दोषहरू (सामान्य पहिरन होइन) कभर गर्दछ।
प्रमाणपत्रहरू:UN38.3 ढुवानीको लागि आवश्यक छ। ईयू बिक्रीको लागि CE र RoHS। IEC 62133 एक राम्रो सुरक्षा सूचक हो। IP65/IP67 वाटरप्रूफ रेटिंग समुद्री प्रयोगको लागि महत्त्वपूर्ण छ।
ग्राहक सेवा र समर्थन:यदि तपाइँसँग समस्या छ भने, तपाइँ कसैसँग सम्पर्क गर्न सक्नुहुन्छ? अमेरिकामा आधारित समर्थन उत्तर अमेरिकी ग्राहकहरूको लागि ठूलो प्लस हो। समीक्षा र फिर्ता नीतिहरू जाँच गर्नुहोस्।
मूल्य:खुद्रा खरीददारहरूको लागि, मूल्य स्पष्ट रूपमा एक कारक हो - तर एक्लै मूल्यमा आधारित छनौट नगर्नुहोस्। B-ग्रेड कक्षहरू भएको $200 ब्याट्री र 1-वर्षको वारेन्टी A-ग्रेड कक्षहरू र 5-वर्षको वारेन्टी भएको $400 ब्याट्री भन्दा खराब सम्झौता हो।
B2B खरीददारहरूको लागि:यदि तपाईं पुन: बिक्री, OEM, वा फ्लीट प्रयोगको लागि सोर्स गर्दै हुनुहुन्छ भने, तपाईंले डकोटा लिथियम जस्तो खुद्रा ब्रान्ड किन्न आवश्यक पर्दैन। तपाईले सीधै ए-ग्रेड सेलहरू, पूर्ण प्रमाणीकरणहरू, निजी लेबल विकल्पहरू, र प्रतिस्पर्धी थोक मूल्यहरू प्रस्ताव गर्ने Enerbe जस्ता निर्माताहरूबाट स्रोत लिन सक्नुहुन्छ — प्रायः खुद्रा ब्रान्ड मूल्यहरू 40-60% तल। कुञ्जी भनेको मात्रामा प्रतिबद्ध गर्नु अघि नमूना परीक्षण र स्वतन्त्र रिपोर्टहरू मार्फत गुणस्तर प्रमाणित गर्नु हो।
कुञ्जी अनुप्रयोगहरू: जहाँ 54Ah चम्किन्छ
12V 54Ah आकार बहुमुखी छ, तर यो विशेष गरी यी अनुप्रयोगहरूको लागि उपयुक्त छ:

1. ट्रोलिङ मोटर्स (प्राथमिक प्रयोग)
यो #1 को लागी आवेदन हो12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू। 54Ah ब्याट्रीले 30-55 lb थ्रस्ट 12V ट्रोलिंग मोटरलाई 6-10 घण्टाको सामान्य मिश्रित-गति प्रयोगको लागि पावर गर्न सक्छ, जसले धेरैजसो एङ्गलरहरूको लागि माछा मार्ने पूरा दिन कभर गर्दछ। यो बास डुङ्गाहरू, पोन्टुनहरू, एल्युमिनियम माछा मार्ने डुङ्गाहरू, र मोटर माउन्टहरू भएका कयाकहरूमा मानक ब्याट्री ट्रेहरूमा फिट हुन्छ। हल्का तौल (13-16 lbs) कयाक एङ्गलरहरू र साना डुङ्गा मालिकहरूका लागि ठूलो फाइदा हो जसले ब्याट्रीलाई वरिपरि सार्न आवश्यक छ।
2. समुद्री इलेक्ट्रोनिक्स
माछा खोज्नेहरू, GPS चार्टप्लोटरहरू, VHF रेडियोहरू, लाइभवेल पम्पहरू, र LED प्रकाशहरू सबैले अपेक्षाकृत कम वर्तमान (1-10A) आकर्षित गर्दछ, र 54Ah ब्याट्रीले यी दिनहरू पावर गर्न सक्छ। धेरै एङ्गलरहरूले इलेक्ट्रोनिक्समा समर्पित छुट्टै 54Ah LiFePO4 ब्याट्री प्रयोग गर्छन्, त्यसैले ट्रोलिंग मोटर ब्याट्रीले माछा खोज्ने वा GPS एकाइहरू रिसेट गर्न सक्ने भोल्टेज ड्रपहरू निम्त्याउँदैन। LiFePO4 को स्थिर भोल्टेज आउटपुट (यसले लगभग समाप्त नभएसम्म लगभग स्थिर भोल्टेज राख्छ) संवेदनशील इलेक्ट्रोनिक्सको लागि आदर्श हो।
3. RV र क्याम्पर हाउस ब्याट्रीहरू
एकल 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले सानो क्याम्परहरू, भ्यान रूपान्तरणहरू, र ट्रक क्याम्परहरूका लागि घरको ब्याट्रीको रूपमा राम्रोसँग काम गर्दछ। यसले एलईडी बत्ती, पानी पम्प, फोन/ल्यापटप चार्जर र सानो फ्रिज १-२ दिनसम्म पावर गर्न सक्छ। ठूला RVs को लागि, धेरै 54Ah ब्याट्रीहरू थप क्षमताको लागि समानान्तरमा तार गर्न सकिन्छ। हल्का तौल र शून्य मर्मतसम्भारले LiFePO4 लाई RV प्रयोगको लागि आदर्श बनाउँछ।
४. गतिशीलता स्कूटर र ह्वीलचेयरहरू
धेरै गतिशीलता स्कूटर र पावर व्हीलचेयरहरूले 12V गहिरो साइकल ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्छन्, र 54Ah सामान्य आकार हो। LiFePO4 ब्याट्रीहरूले प्रति चार्ज लामो दायरा, छिटो चार्जिङ, हल्का तौल (यात्राको लागि ढुवानी गर्न सजिलो), र धेरै गतिशीलता यन्त्रहरूसँग स्टकमा आउने लीड-एसिड ब्याट्रीहरू भन्दा धेरै लामो आयु प्रदान गर्दछ।
5. लिफ्ट गेट्स र सामग्री ह्यान्डलिंग
ट्रक र ट्रेलरहरूमा हाइड्रोलिक लिफ्ट गेटहरू, प्यालेट ज्याकहरू, र साना सामग्री ह्यान्डलिंग उपकरणहरू प्रायः 12V गहिरो चक्र ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्छन्। 54Ah साइजले दर्जनौं लिफ्ट साइकलहरूको लागि पर्याप्त क्षमता प्रदान गर्दछ, र LiFePO4 को उच्च डिस्चार्ज क्षमताले हाइड्रोलिक पम्पहरूको उच्च वर्तमान ड्रलाई राम्रोसँग ह्यान्डल गर्छ। लामो चक्र जीवनले व्यावसायिक फ्लीटहरूको लागि प्रतिस्थापन आवृत्ति घटाउँछ।
६. साना अफ-ग्रिड सौर्य प्रणालीहरू
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री (54Ah × 12.8V = ~691 Wh) सानो अफ-ग्रिड सौर्य प्रणालीहरू - केबिनहरू, शेडहरू, रिमोट निगरानी स्टेशनहरू, वा केही आवश्यक सर्किटहरूका लागि ब्याकअप पावरका लागि राम्रो आकार हो। यसलाई 100W-200W सोलार प्यानल र LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्ज कन्ट्रोलरले 4-8 घण्टा पूर्ण घाममा चार्ज गर्न सकिन्छ।
खरीद गाइड: 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीमा के खोज्ने
तपाईं आफ्नो माछा मार्ने डुङ्गाको लागि एउटा ब्याट्री किन्दै हुनुहुन्छ वा खुद्रा पसलको लागि सोर्सिङ गर्दै हुनुहुन्छ, मूल्याङ्कन गर्न यी महत्त्वपूर्ण कारकहरू हुन्:
१. वास्तविक क्षमता प्रमाणित गर्नुहोस् (लेबलमा विश्वास नगर्नुहोस्)
यो #1 गल्ती खरीददारहरूले गर्छ। केही निर्माताहरूले 45Ah वा 50Ah ब्याट्रीलाई "54Ah" को रूपमा लेबल गर्छन् किनभने यो राम्रो सुनिन्छ। सधैं क्षमता परीक्षण रिपोर्टको लागि सोध्नुहोस्, वा ब्याट्री क्षमता परीक्षकको साथ ब्याट्री आफैं परीक्षण गर्नुहोस्। साँचो 54Ah ब्याट्रीले 0.2C (10.8A) मा 10.0V मा डिस्चार्ज गर्दा कम्तिमा 52Ah डेलिभर गर्नुपर्छ। यदि एक आपूर्तिकर्ताले क्षमता परीक्षण डेटा प्रदान गर्न सक्दैन वा प्रदान गर्दैन भने, त्यो रातो झण्डा हो।
2. A-ग्रेड कक्षहरूमा जोड दिनुहोस्
कक्षहरू ब्याट्रीको मुटु हुन्, र सेल गुणस्तरले सबै कुरा निर्धारण गर्छ — क्षमता, चक्र जीवन, सुरक्षा, र स्थिरता। सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, BYD, Lishen, Coslight) बाट A-ग्रेड कोशिकाहरूमा तंग क्षमता सहनशीलता (±2%), कम आन्तरिक प्रतिरोध, र पूर्ण चक्र जीवन हुन्छ। B-ग्रेड कोशिकाहरू सामान्यतया EV उत्पादनबाट साना त्रुटिहरूका साथ अस्वीकार हुन्छन् - तिनीहरूसँग 5-15% कम क्षमता, उच्च आन्तरिक प्रतिरोध, र छोटो जीवन हुन सक्छ। सी-ग्रेड वा रिसाइकल सेलहरू अझ खराब छन् र सुरक्षा जोखिम हुन सक्छ। सधैं सोध्नुहोस्: कोशिकाहरू कसले बनाउँछ? कुन ग्रेड? के म सेल परीक्षण रिपोर्ट हेर्न सक्छु?
3. BMS जाँच गर्नुहोस्
एउटा सस्तो BMS ले A-ग्रेड सेलहरूलाई सामान्य ब्याट्रीमा परिणत गर्न सक्छ। खोज्नुहोस्:
कम्तिमा 50A को निरन्तर डिस्चार्ज वर्तमान मूल्याङ्कन (100A ट्रोलिंग मोटर स्टार्टिङ सर्जहरूको लागि राम्रो छ)
ओभरचार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, र सर्ट सर्किट सुरक्षा (न्यूनतम)
तापमान सुरक्षा (कम-ताप चार्ज कटअफ चिसो मौसमको लागि महत्त्वपूर्ण छ)
सेल सन्तुलन (निष्क्रिय 4S को लागी ठीक छ, सक्रिय राम्रो छ तर महँगो छ)
सम्मानित BMS IC (TI, एनालग यन्त्रहरू, वा प्रसिद्ध चिनियाँ BMS IC निर्माताहरू)
4. प्रमाणीकरणहरू प्रमाणित गर्नुहोस्
UN38.3:हवा वा समुद्र द्वारा लिथियम ब्याट्री ढुवानी को लागी आवश्यक छ। यो बिना, तपाइँ कानूनी रूपमा ब्याट्री पठाउन सक्नुहुन्न।
CE:युरोपेली संघमा बिक्रीको लागि आवश्यक छ।
RoHS:खतरनाक पदार्थहरूको प्रतिबन्ध - EU र अन्य धेरै बजारहरूको लागि आवश्यक छ।
IP65/IP67:वाटरप्रूफ रेटिंग - समुद्री प्रयोगको लागि महत्त्वपूर्ण। IP65 = डस्ट-टाइट + पानी जेट सुरक्षा। IP67 = धुलो-टाइट + अस्थायी विसर्जन (30 मिनेटको लागि 1m सम्म)।
IEC 62133:पोर्टेबल लिथियम सेल/ब्याट्रीहरूको लागि अन्तर्राष्ट्रिय सुरक्षा मानक — वैकल्पिक तर गुणस्तरको राम्रो सूचक।
5. वारेन्टी र फिर्ता नीति जाँच गर्नुहोस्
गुणस्तर LiFePO4 गहिरो चक्र ब्याट्रीको लागि 2-3 वर्षको वारेन्टी न्यूनतम हो। प्रिमियम ब्रान्डहरूले 5-11 वर्ष प्रस्ताव गर्छन्। राम्रो प्रिन्ट पढ्नुहोस्: यो पूर्ण प्रतिस्थापन वारेन्टी वा प्रो-रेट गरिएको हो? के यसले ढुवानीलाई कभर गर्छ? के तपाइँ ब्याट्री दर्ता गर्न आवश्यक छ? यदि यो दोषपूर्ण छ भने फिर्ती विन्डो के हो? B2B खरिदकर्ताहरूका लागि, वारेन्टी दावी प्रक्रिया र प्रतिस्थापनको लागि टर्नअराउन्ड समयको बारेमा पनि सोध्नुहोस् — यदि ग्राहकको माछा मार्ने मौसमको बीचमा ब्याट्री मृत छ भने, उनीहरूले प्रतिस्थापनको लागि 4 हप्ता पर्खन सक्दैनन्।
6. केस र टर्मिनलहरू विचार गर्नुहोस्
केस सामग्री:ABS प्लास्टिक मानक र हल्का वजन हो। केही प्रिमियम ब्याट्रीहरूले अतिरिक्त स्थायित्वको लागि धातु-प्रबलित केसहरू प्रयोग गर्छन्।
टर्मिनल प्रकार:साधारण प्रकारहरूमा 5/16" थ्रेडेड इन्सर्टहरू (समुद्रीका लागि सबैभन्दा सामान्य), M6 बोल्ट टर्मिनलहरू, र wingnut-शैली समावेश छन्। टर्मिनल प्रकार तपाईंको ब्याट्री केबलहरू र ट्रोलिंग मोटर कनेक्टरहरूसँग मेल खान्छ भन्ने सुनिश्चित गर्नुहोस्।
ह्यान्डल:एउटा बिल्ट-इन क्यारी ह्यान्डल ब्याट्रीको लागि राम्रो सुविधा हो जुन तपाईं डुङ्गा भित्र र बाहिर जानुहुनेछ। धेरै LiFePO4 ब्याट्रीहरू पर्याप्त हल्का छन् कि तपाईंलाई कडा रूपमा ह्यान्डलको आवश्यकता पर्दैन, तर यो अझै पनि सुविधाजनक छ।
भेन्टिङ्ग:LiFePO4 ब्याट्रीहरूले सामान्य सञ्चालनको समयमा ग्यास उत्सर्जन गर्दैनन् (लीड-एसिडको विपरीत), त्यसैले तिनीहरूलाई भेन्टेड ब्याट्री बक्सहरू आवश्यक पर्दैन। यद्यपि, गम्भीर विफलताको घटनामा, केही ब्याट्रीहरूमा दबाब राहत भेन्ट हुन्छ - यो एक सुरक्षा सुविधा हो, सामान्य प्रयोगको लागि चिन्ता होइन।
रातो झण्डाबाट बच्न:
- क्षमता परीक्षण डाटा उपलब्ध छैन
- सेल निर्माता वा ग्रेड खुलासा गर्न अस्वीकार गर्दछ
- 10,000+ चक्रहरू दाबी गर्दछ (गहिरो चक्र प्रयोगको लागि अवास्तविक)
- कुनै UN38.3 प्रमाणीकरण छैन (कानूनी रूपमा ढुवानी गर्न सकिँदैन)
- 1 वर्ष भन्दा कम वारेन्टी
- बजार औसत भन्दा कम मूल्य (सामान्यतया बी-ग्रेड सेल वा नक्कली क्षमता)
- कुनै ग्राहक समर्थन सम्पर्क वा केवल एक सामान्य इमेल
B2B सोर्सिङ: डिलर र वितरकहरूको लागि सल्लाह
यदि तपाईं समुद्री डिलर, RV डिलर, ब्याट्री वितरक, वा खुद्रा विक्रेता थप्न खोज्दै हुनुहुन्छ भने12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूतपाईंको उत्पादन लाइनअपमा, सोर्सिङ रणनीति खुद्रा खरिदकर्ता भन्दा फरक छ। तपाईंले जान्नुपर्ने कुरा यहाँ छ:
1. खुद्रा ब्रान्ड बनाम निजी लेबल बनाम प्रत्यक्ष निर्माता
तपाईंसँग तीन आधारभूत सोर्सिङ विकल्पहरू छन्:
खुद्रा ब्रान्ड (डाकोटा लिथियम, आदि):तपाईंले थोक/वितरक मूल्यमा स्थापित ब्रान्डबाट खरिद गर्नुहुन्छ। प्रो: ब्रान्ड पहिचान, मार्केटिङ समर्थन, स्थापित वारेन्टी। विपक्ष: उच्च लागत, कम मार्जिन, विशिष्टताहरूमा कम नियन्त्रण।
निजी लेबल / OEM:तपाईं आफ्नो ब्रान्ड नाम अन्तर्गत ब्याट्री उत्पादन गर्न निर्मातासँग काम गर्नुहुन्छ। फाइदाहरू: उच्च मार्जिन, ब्रान्ड निर्माण, चश्मा र मूल्य निर्धारणमा नियन्त्रण। विपक्ष: न्यूनतम अर्डर मात्रा (MOQ) चाहिन्छ, तपाईंले वारेन्टी र ग्राहक समर्थन ह्यान्डल गर्नुहुन्छ, मार्केटिङमा लगानी गर्न आवश्यक छ।
प्रत्यक्ष निर्माता (सेतो लेबल):तपाईले चिनियाँ निर्माताबाट सीधै न्यूनतम मूल्यमा खरिद गर्नुहुन्छ, तिनीहरूको ब्रान्डिङ वा कुनै ब्रान्डिङ बिना। फाइदाहरू: न्यूनतम लागत, उच्चतम मार्जिन, लचिलो विशिष्टताहरू। विपक्ष: कुनै ब्रान्ड पहिचान छैन, तपाइँ सबै समर्थन र वारेन्टी ह्यान्डल गर्नुहुन्छ, गुणस्तर आफैं, भाषा र समय क्षेत्र अवरोधहरू प्रमाणित गर्न आवश्यक छ।
धेरैजसो डिलरहरू र साना वितरकहरूका लागि, एक मिक्सबाट सुरु गर्दै - ज्ञात नाम चाहने ग्राहकहरूका लागि खुद्रा ब्रान्ड, र मूल्य-संवेदनशील ग्राहकहरू र उच्च मार्जिन बिक्रीहरूको लागि निजी लेबल वा प्रत्यक्ष-निर्माता विकल्प - एक राम्रो रणनीति हो।
2. नमूना परीक्षण गैर-वार्ता योग्य छ
कुनै पनि भोल्युम अर्डर राख्नु अघि, तपाईंले विचार गरिरहनुभएको प्रत्येक आपूर्तिकर्ताबाट 3-5 नमूनाहरू अर्डर गर्नुहोस् र तिनीहरूलाई राम्ररी परीक्षण गर्नुहोस्:
क्षमता परीक्षण:0.2C (54Ah को लागि 10.8A) देखि 10.0V मा डिस्चार्ज गर्नुहोस् र वास्तविक आह मापन गर्नुहोस्। ≥52Ah हुनुपर्छ।
उच्च-वर्तमान डिस्चार्ज:5 मिनेटको लागि 50A मा डिस्चार्ज गर्नुहोस् र भोल्टेज निगरानी गर्नुहोस्। भोल्टेज 11.0V माथि रहनु पर्छ र ब्याट्री धेरै तातो हुनु हुँदैन।
चार्ज परीक्षण:मानक LiFePO4 चार्जरसँग चार्ज गर्नुहोस् र BMS त्रुटिहरू बिना पूर्ण चार्ज (13.2V+ विश्राम) पुग्छ भनी प्रमाणित गर्नुहोस्।
साइकल परीक्षण (यदि समय अनुमति दिन्छ):20-50 चार्ज/डिस्चार्ज चक्रहरू चलाउनुहोस् र क्षमता फेडको लागि जाँच गर्नुहोस्। A-ग्रेड कक्षहरूले 50 चक्र पछि 2% भन्दा कम फेड देखाउनु पर्छ।
वास्तविक संसार परीक्षण:ब्याट्रीलाई वास्तविक ट्रोलिङ मोटर वा RV मा स्थापना गर्नुहोस् र एक हप्ताको लागि प्रयोग गर्नुहोस्। रनटाइम, चार्जिङ व्यवहार, र कुनै पनि समस्याहरू जाँच गर्नुहोस्।
3. MOQ र मूल्य निर्धारण संरचना बुझ्नुहोस्
निजी लेबल र प्रत्यक्ष निर्माता सोर्सिङ को लागी, को बारे मा सोध्नुहोस्:
MOQ (न्यूनतम अर्डर मात्रा):निजी लेबल 12V 54Ah ब्याट्रीहरूको लागि विशिष्ट MOQ 50-200 टुक्राहरू छन्। केही निर्माताहरूले सम्बन्ध निर्माण गर्नको लागि पहिलो अर्डरहरूको लागि कम MOQs (10-50) प्रस्ताव गर्छन्।
मूल्य निर्धारण तहहरू:10, 50, 100, 500, र 1000 टुक्राहरूको लागि उद्धरणहरू प्राप्त गर्नुहोस्। एकाइ मूल्य उच्च मात्रा मा उल्लेखनीय गिरावट। A-ग्रेडको लागि सामान्य थोक मूल्य निर्धारण12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूभोल्युम र चश्माको आधारमा $120-$200/एकाइको दायरा।
अनुकूलन लागत:आफू अनुकूल ब्रान्डिङ (केसमा लोगो प्रिन्टिङ), आफू अनुकूल प्याकेजिङ्ग, अनुकूलन विशिष्ट परिवर्तनहरू (भिन्न BMS, टर्मिनलहरू, आदि) मा एक पटकको टूलिङ शुल्क वा प्रति-इकाइ अधिभार हुन सक्छ।
ढुवानी:समुद्री भाडा (सस्तो, 4-6 हप्ता) र हवाई भाडा (छिटो, 5-10 दिन, अधिक महँगो) को लागी उद्धरण प्राप्त गर्नुहोस्। प्रमाणित गर्नुहोस् कि आपूर्तिकर्ताले UN38.3 कागजात र खतरनाक सामान ढुवानी ह्यान्डल गर्दछ।
4. वारेन्टी र बिक्री पछि समर्थन
B2B सोर्सिङका लागि, तपाईंको आपूर्तिकर्तासँगको वारेन्टी व्यवस्थाले तपाईंको नाफा र ग्राहक सन्तुष्टिलाई प्रत्यक्ष रूपमा असर गर्छ। सोध्नुहोस्:
वारेन्टी अवधि के हो? (ए-ग्रेडका लागि न्यूनतम २-३ वर्ष)
वारेन्टी दावीहरू कसरी ह्यान्डल गरिन्छ? के तपाइँ दोषपूर्ण एकाइहरू चीनमा फिर्ता पठाउनुहुन्छ, वा आपूर्तिकर्ताले पहिले नै प्रतिस्थापन पठाउनुहुन्छ?
अपेक्षित असफलता दर के हो? एक सम्मानित आपूर्तिकर्ताको असफलता दर 1-2% भन्दा कम हुनुपर्छ।
के तिनीहरूले स्पेयर BMS बोर्डहरू वा इन-वारेन्टी मर्मतका लागि भागहरू प्रदान गर्छन्?
के त्यहाँ B2B ग्राहकहरूको लागि समर्पित खाता प्रबन्धक वा समर्थन सम्पर्क छ?
5. मार्केटिङ र बिक्री समर्थन
यदि तपाइँ यी ब्याट्रीहरू खुद्रा बिक्री गर्दै हुनुहुन्छ भने, तपाइँको आपूर्तिकर्तालाई सोध्नुहोस्:
उत्पादन छविहरू (उच्च-रिजोल्युशन, सेतो पृष्ठभूमि, जीवनशैली शटहरू)
विशिष्ट पाना र डाटाशीटहरू (PDF)
उत्पादन विवरण र मार्केटिङ प्रतिलिपि
तुलना चार्ट (LiFePO4 बनाम लीड एसिड)
खुद्रा प्याकेजिङ्ग डिजाइन (यदि निजी लेबल)
तपाईंको बिक्री कर्मचारीहरूको लागि प्रशिक्षण सामग्री
Enerbe प्रस्तावहरू:A-ग्रेड CATL/EVE LiFePO4 कक्षहरू, पूर्ण UN38.3/CE/RoHS प्रमाणीकरण, IP65 वाटरप्रूफ केसहरू, 2-3 वर्षको वारेन्टी (विस्तारयोग्य), MOQ 50 टुक्रा जति कम भएको निजी लेबल OEM, पूर्ण मार्केटिङ सामग्रीहरू (छविहरू, विशिष्ट पानाहरू, प्रतिलिपि), र समर्पित B2B खाता समर्थन। को लागि थोक मूल्य निर्धारण12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूभोल्युम र विशिष्टताहरूमा निर्भर गर्दै $120-$160/एकाइमा सुरु हुन्छ। उद्धरण, नमूना अनुरोध, वा अनुकूलन विशिष्ट छलफलको लागि,हाम्रो B2B टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।
बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
Q1: 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री केको लागि प्रयोग गरिन्छ?
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री प्राय: समुद्री ट्रोलिङ मोटर्स, माछा मार्ने डुङ्गा इलेक्ट्रोनिक्स (माछा खोज्ने, GPS, रेडियो), RV हाउस ब्याट्री, मोबिलिटी स्कूटर, लिफ्ट गेटहरू, र सानो अफ-ग्रिड सौर्य प्रणालीहरूको लागि प्रयोग गरिन्छ। 54Ah क्षमता ताजा पानी र भित्री नुन पानी माछा मार्ने को लागी विशेष गरी लोकप्रिय छ किनभने यसले सामान्यतया 55-lb थ्रस्ट ट्रोलिङ मोटरलाई एकल चार्जमा 6-10 घण्टाको लागि पावर गर्न सक्छ, गति र हावा अवस्थाहरूमा निर्भर गर्दछ। यसले यसलाई पानीमा रिचार्ज नगरी माछा मार्ने पूरा दिनको लागि आदर्श आकार बनाउँछ।
Q2: 12V 54Ah लिथियम ब्याट्रीले ट्रोलिङ मोटरलाई कति समयसम्म चलाउनेछ?
एक 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले सामान्यतया 6-10 घण्टाको लागि ट्रोलिङ मोटर चलाउँछ, धेरै कारकहरूमा निर्भर गर्दछ: (1) मोटर थ्रस्ट - 30-lb मोटरले 80-lb मोटर भन्दा कम करेन्ट तान्छ, त्यसैले यो लामो समयसम्म चल्छ। (२) स्पीड सेटिङ — फुल स्पीडमा दौडने (उच्चतम सेटिङ) 40-50A ड्र गर्छ र ब्याट्री लगभग 1 घण्टामा निस्कन्छ, जबकि 2-3 स्पीडमा ट्रोल गर्दा 8-15A हुन्छ र 4-7 घण्टा चल्न सक्छ। (३) हावा र प्रवाह - हावा वा करन्टसँग लड्ने भनेको मोटरले कडा काम गर्छ र अधिक प्रवाह तान्छ। (4) ब्याट्री अवस्था - नयाँ, पूर्ण चार्ज भएको A-ग्रेड LiFePO4 ब्याट्रीले यसको मूल्याङ्कन क्षमताको नजिक डेलिभर गर्नेछ, जबकि पुरानो वा बिग्रिएको ब्याट्रीले कम डेलिभर गर्न सक्छ। धेरैजसो एङ्गलरहरूले रिपोर्ट गर्छन् कि 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले सामान्य मिश्रित-गति ट्रोलिङको साथ 6-8 घण्टा माछा मार्ने दिन सजिलै टिक्छ, त्यसैले यो साइज धेरै लोकप्रिय छ।
Q3: 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको तौल कति हुन्छ?
एक सामान्य 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको तौल लगभग 13-16 lbs (5.9-7.3 kg) हुन्छ, केस सामग्री, BMS, र निर्माण गुणस्तरमा निर्भर हुन्छ। तुलनात्मक रूपमा, तुलनात्मक 12V 55Ah समूह 24 गहिरो चक्र लीड-एसिड ब्याट्री (जस्तै समूह 24 समुद्री ब्याट्री) को सामान्यतया 45-55 lbs (20-25 kg) वजन हुन्छ। त्यो लगभग 30-40 lbs (14-18 kg), वा लगभग 70% हल्का वजनको बचत हो। डुङ्गा मालिकहरूका लागि, यो वजन बचत महत्त्वपूर्ण छ - यसले डुङ्गाको समग्र तौल घटाउँछ, इन्धन दक्षतामा सुधार गर्छ, र ब्याट्रीलाई उठाउन र स्थापना गर्न धेरै सजिलो बनाउँछ। धेरै एङ्गलरहरूले 54Ah LiFePO4 ब्याट्री एक हातले उठाउन सक्छन्, जबकि समान क्षमताको लीड-एसिड ब्याट्रीलाई दुई हात वा ब्याट्री क्यारियर चाहिन्छ।
Q4: के डकोटा लिथियम राम्रो ब्रान्ड हो, र त्यहाँ विकल्पहरू छन्?
Dakota Lithium 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री कोटिको सबैभन्दा धेरै मान्यता प्राप्त ब्रान्डहरू मध्ये एक हो, विशेष गरी एङ्गलरहरू र बाहिरी उत्साहीहरूमाझ। तिनीहरू तिनीहरूको बलियो वारेन्टी कभरेज, चिसो मौसम प्रदर्शनमा फोकस, र समर्पित यूएस-आधारित ग्राहक सेवाका लागि परिचित छन्। तिनीहरूको 12V 54Ah मोडेल ट्रोलिंग मोटर अनुप्रयोगहरूको लागि तिनीहरूको सबैभन्दा लोकप्रिय उत्पादनहरू मध्ये एक हो। यद्यपि, डकोटा लिथियम मात्र विकल्प होइन - त्यहाँ धेरै अन्य निर्माताहरू प्रस्ताव छन्12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूतुलनात्मक विनिर्देशहरूको साथ, प्राय: कम मूल्य बिन्दुहरूमा, विशेष गरी B2B र थोक खरीददारहरूको लागि। ब्रान्डहरू तुलना गर्दा, मूल्याङ्कन गर्नुहोस्: सेल ग्रेड (ए-ग्रेड आवश्यक छ), BMS गुणस्तर र सुरक्षा सुविधाहरू, चक्र जीवन मूल्याङ्कन, वास्तविक क्षमता (मार्केटिंग नम्बरहरू मात्र होइन), प्रमाणपत्रहरू (शिपिङका लागि UN38.3, CE, RoHS), वारेन्टी सर्तहरू, र ग्राहक समर्थन। उत्तम छनौट तपाईंको बजेट, भोल्युम आवश्यकताहरू, र तपाईंलाई खुद्रा ब्रान्डिङ चाहिन्छ वा पुन: बिक्री/OEM को लागि सोर्सिङ गर्दै हुनुहुन्छ भन्नेमा निर्भर गर्दछ। ब्रान्डको पर्वाह नगरी, ठूलो अर्डरमा प्रतिबद्ध हुनु अघि सधैं परीक्षण रिपोर्टहरू र नमूना एकाइहरू अनुरोध गर्नुहोस्।
Q5: के म नियमित चार्जरबाट 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री चार्ज गर्न सक्छु?
यो चार्जर मा निर्भर गर्दछ। 12V LiFePO4 ब्याट्रीलाई 14.2V-14.6V (बल्क/कन्स्ट्यान्ट हालको स्टेज) को चार्जिङ भोल्टेज चाहिन्छ र त्यसपछि 13.5V-13.8V को फ्लोट/मेन्टेनन्स भोल्टेज चाहिन्छ। धेरै आधुनिक बहु-चरण ब्याट्री चार्जरहरूमा 'लिथियम' वा 'LiFePO4' मोड हुन्छ जसले सही भोल्टेज प्रोफाइल प्रयोग गर्दछ — यी प्रयोग गर्न सुरक्षित छन्। यद्यपि, मानक लीड-एसिड चार्जरहरूमा समस्याहरू हुन सक्छन्: (१) केही लीड-एसिड चार्जरहरूले उच्च-भोल्टेज पल्सहरू पठाउने डिसल्फेशन मोड प्रयोग गर्छन्, जसले LiFePO4 कोशिकाहरूलाई क्षति पुर्याउन सक्छ वा BMS ओभरचार्ज सुरक्षा ट्रिगर गर्दछ। (2) केही लीड-एसिड चार्जरहरूमा 13.8V-14.4V को फ्लोट भोल्टेज हुन्छ, जुन LiFePO4 को लामो-समय फ्लोट चार्जको लागि धेरै उच्च हुन सक्छ। (३) केही पुराना 'गूंगा' चार्जरहरू स्वचालित रूपमा बन्द हुँदैनन् र ब्याट्रीलाई ओभरचार्ज गर्न सक्छन्। उत्कृष्ट नतिजाहरू र सबैभन्दा लामो ब्याट्री जीवनको लागि, LiFePO4 को लागि विशेष रूपमा डिजाइन गरिएको चार्जर वा चयन गर्न मिल्ने लिथियम मोड भएको बहु-रसायन चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्। यदि तपाईंले लीड-एसिड चार्जर प्रयोग गर्नु पर्छ भने, यसको फ्लोट भोल्टेज 14.0V भन्दा कम छ भनेर प्रमाणित गर्नुहोस् र यसलाई अनिश्चित कालसम्म जडान नगर्नुहोस्। अन-बोर्ड समुद्री चार्जिङका लागि, धेरै आधुनिक अनबोर्ड चार्जरहरू (जस्तै Minn Kota, ProMariner, वा NOCO) सँग लिथियम-कम्प्याटिबल मोडहरू छन्।
Q6: 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री कति वर्ष टिक्छ?
A-ग्रेड कक्षहरू भएको उच्च गुणस्तरको 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री सामान्यतया 8-12 वर्ष, वा 2,000-5,000 चार्ज/डिस्चार्ज चक्रहरू डिस्चार्जको 80% गहिराइमा (DoD) टिक्छ। तुलना गरेर, गहिरो चक्र लीड-एसिड समुद्री ब्याट्री सामान्यतया 3-5 वर्ष, वा 300-800 चक्र रहन्छ। प्रति वर्ष 50-100 पटक ब्याट्री प्रयोग गर्ने सामान्य एङ्गलरको लागि (सप्ताहांत र माछा मार्ने सिजन), LiFePO4 ब्याट्री सजिलै 8-10 वर्ष वा सोभन्दा बढी टिक्न सक्छ। वास्तविक आयु निर्भर गर्दछ: डिस्चार्जको गहिराइ (छोटो डिस्चार्ज = लामो आयु), चार्ज गर्ने बानीहरू (सही चार्जर प्रयोग गर्दै, ओभरचार्ज/ओभर-डिस्चार्जबाट बच्ने), तापमान एक्सपोजर (अत्यधिक गर्मी वा चिसोले जीवन घटाउँछ), र सेल/BMS गुणस्तर। समुद्री प्रयोगको लागि LiFePO4 को सबैभन्दा ठूलो फाइदाहरू मध्ये एक यो हो कि यसले भण्डारणको समयमा यसको चार्ज धेरै राम्रोसँग राख्छ - यो जाडोमा 6-12 महिनासम्म ट्रिकल चार्जरको आवश्यकता बिना बस्न सक्छ, जबकि लीड-एसिड ब्याट्री सल्फेट हुन सक्छ र 1-3 महिनामा मर्न सक्छ। यो भण्डारण कार्यसम्पादनले मात्र मौसमी प्रयोगकर्ताहरूका लागि व्यावहारिक आयु विस्तार गर्दछ।
Q7: मलाई 12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको लागि कस्तो आकारको चार्जर चाहिन्छ?
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीको लागि, सिफारिस गरिएको चार्जरको साइज तपाईंले कति छिटो चार्ज गर्न चाहनुहुन्छ भन्ने कुरामा निर्भर गर्दछ: (१) मानक/रातभर चार्जिङ — 5A-10A चार्जर उपयुक्त छ। 10A चार्जरले लगभग 6-7 घण्टामा (54Ah ÷ 10A = 5.4 घण्टा, साथै अवशोषण चरणको लागि केही ओभरहेड) समाप्त भएको 54Ah ब्याट्रीलाई पूर्ण रूपमा चार्ज गर्नेछ। एक 5A चार्जर लगभग 12 घण्टा लाग्छ। (२) छिटो चार्जिङ - 15A-20A चार्जरले 3-4 घण्टामा ब्याट्री चार्ज गर्न सक्छ। धेरै जसो 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूले 0.5C (27A) वा 1C (54A) सम्मको चार्ज दर स्वीकार गर्न सक्छ, तर छिटो चार्जले बढी तातो उत्पन्न गर्छ र लामो अवधिको चक्र जीवनलाई थोरै घटाउन सक्छ। धेरैजसो समुद्री र RV अनुप्रयोगहरूको लागि, 10A-15A अनबोर्ड चार्जर वा पोर्टेबल चार्जर चार्ज गर्ने गति र ब्याट्रीको दीर्घायु बीचको मीठो स्थान हो। सधैं LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्, र चार्जरको अधिकतम वर्तमान ब्याट्रीको सिफारिस गरिएको चार्जिङ वर्तमान दायरा भित्र छ भनेर प्रमाणित गर्नुहोस् (ब्याट्रीको विशिष्ट पाना वा लेबल जाँच गर्नुहोस्)। डुअल-बैंक वा ट्रिपल-बैंक अनबोर्ड समुद्री चार्जरहरूको लागि, यदि तपाइँ उचित चार्ज समय चाहनुहुन्छ भने प्रत्येक बैंक कम्तिमा 10A को लागि मूल्याङ्कन गरिएको सुनिश्चित गर्नुहोस्।
Q8: सोर्सिङ गर्दा डिलरहरूले के हेर्नु पर्छ12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूपुन: बिक्री को लागी?
डीलरहरू, वितरकहरू, र समुद्री/आरभी खुद्रा विक्रेताहरू सोर्सिङका लागि12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूभोल्युममा, यी मुख्य कारकहरू मूल्याङ्कन गर्नुहोस्: (1) सेल ग्रेड — सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, BYD, Lishen) बाट A-ग्रेड LiFePO4 कक्षहरूमा जोड दिनुहोस्; बी-ग्रेड वा पुनर्नवीनीकरण कक्षहरूमा उच्च असफलता दर र छोटो जीवन हुन्छ, जसले वारेन्टी दाबी र क्षतिग्रस्त प्रतिष्ठा निम्त्याउँछ। (२) BMS गुणस्तर - ओभरचार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, सर्ट सर्किट, र तापमान सुरक्षा भएको BMS खोज्नुहोस्; समयसँगै क्षमता कायम राख्न सेल सन्तुलन महत्त्वपूर्ण छ। (३) क्षमता प्रमाणिकरण — ब्याट्रीले वास्तवमा ५४Ah (४५Ah वा 50Ah लाई 54Ah लेबल गरिएको होइन) डेलिभर गर्छ भनी पुष्टि गर्न क्षमता परीक्षकसँग परीक्षण नमूनाहरू। कतिपय आपूर्तिकर्ताहरूले क्षमतालाई बढाएका छन्। (4) प्रमाणपत्रहरू - UN38.3 हवा वा समुद्रबाट लिथियम ब्याट्रीहरू ढुवानी गर्न आवश्यक छ; CE र RoHS EU बिक्री को लागी आवश्यक छ; IEC 62133 सेल सुरक्षा को एक वैकल्पिक तर राम्रो सूचक हो। (५) वाटरप्रूफ रेटिङ — समुद्री प्रयोगको लागि, पानी स्प्रे र अस्थायी विसर्जनबाट जोगाउन IP65 वा IP67 रेटेड केसहरू हेर्नुहोस्। (6) टर्मिनल प्रकार — सामान्य प्रकारहरूमा 5/16" थ्रेडेड इन्सर्टहरू, M6 बोल्ट टर्मिनलहरू, वा wingnut-शैली समुद्री टर्मिनलहरू समावेश छन्; सुनिश्चित गर्नुहोस् कि तिनीहरूले तपाइँका ग्राहकहरूले अपेक्षा गरेको कुरासँग मेल खान्छ। (7) वारेन्टी - एक प्रतिष्ठित आपूर्तिकर्ताले गहिरो चक्र ब्याट्रीहरूको लागि कम्तिमा 2-3 वर्षको वारेन्टी प्रस्ताव गर्नुपर्छ; केही प्रिमियम वर्षहरू प्रस्ताव गर्दछ। - यदि तपाइँ आफ्नो ब्रान्ड चाहनुहुन्छ भने, MOQ, अनुकूलन ब्रान्डिङ विकल्पहरू, र प्याकेजिङ क्षमताहरू प्रमाणित गर्नुहोस्, पहिले तिनीहरूलाई राम्ररी जाँच गर्नुहोस् (क्षमता, साइकल लाइफ, चार्जिङ, चिसो क्र्याङ्किङ लागू भएमा), र वास्तविक ट्रोलिंग मोटर वा RV अनुप्रयोगहरूमा वास्तविक-विश्व प्रदर्शन प्रमाणित गर्नुहोस्।
सारांश
12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्रीले ट्रोलिंग मोटर एङ्गलरहरू र कम्प्याक्ट, हल्का, लामो समयसम्म चल्ने 12V गहिरो साइकल ब्याट्री चाहिने जो कोहीको लागि जाने विकल्पको रूपमा आफ्नो स्थान कमाएको छ। तपाईंले सम्झनु पर्ने कुराहरू यहाँ छन्:
54Ah ट्रोलिंग मोटर्स को लागी मीठो स्थान हो:यसले 6-10 घण्टाको सामान्य मिश्रित-गति प्रयोगको लागि 30-55 lb थ्रस्ट मोटरलाई शक्ति दिन्छ - पानीमा पूरा दिनको लागि पर्याप्त - जबकि पर्याप्त प्रकाश (13-16 lbs) सजिलैसँग ह्यान्डल गर्न र मानक समूह 24 ब्याट्री ट्रेहरूमा फिटिंग गर्नको लागि।
LiFePO4 ले महत्त्वपूर्ण हुने हरेक मेट्रिकमा लिड-एसिडलाई हराउँछ:लगभग दोब्बर प्रयोगयोग्य क्षमता (80-100% बनाम 50%), आयु 2-3 गुणा, 70% कम वजन, शून्य मर्मत, र उच्च जाडो भण्डारण प्रदर्शन। उच्च अग्रिम लागत ब्याट्रीको जीवनमा स्वामित्वको कम कुल लागत द्वारा अफसेट हुन्छ।
डकोटा लिथियम एक प्रसिद्ध ब्रान्ड हो, तर एक मात्र विकल्प होइन:तिनीहरूले 54Ah कोटिमा बलियो प्रतिष्ठा निर्माण गरेका छन्, तर त्यहाँ धेरै गुणस्तरीय निर्माताहरू छन् जुन तुलनात्मक A-ग्रेड LiFePO4 ब्याट्रीहरू कम मूल्यहरूमा प्रदान गर्दैछन् - विशेष गरी B2B र थोक खरीददारहरूको लागि। सेल ग्रेड, क्षमता, BMS सुविधाहरू, प्रमाणीकरण, वारेन्टी, र सबै विकल्पहरूमा समर्थन तुलना गर्नुहोस्, ब्रान्ड नाम मात्र होइन।
खरिद गर्नु अघि क्षमता र सेल गुणस्तर प्रमाणित गर्नुहोस्:लेबलमा विश्वास नगर्नुहोस् — स्वतन्त्र क्षमता परीक्षण डाटा र सेल ग्रेड प्रमाणपत्रहरूको लागि सोध्नुहोस्। एक साँचो 54Ah A-ग्रेड ब्याट्रीले 0.2C डिस्चार्जमा ≥52Ah डेलिभर गर्नुपर्छ। रातो झण्डाहरूमा कुनै परीक्षण डेटा, अज्ञात सेल निर्माता, अवास्तविक चक्र जीवन दावीहरू, र मूल्यहरू बजार औसत भन्दा धेरै कम समावेश छन्।
LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्:मानक लीड-एसिड चार्जरहरूले ब्याट्रीलाई क्षति पुर्याउन सक्छ वा BMS सुरक्षा ट्रिगर गर्न सक्छ। लिथियम/LiFePO4 मोड भएको चार्जर वा 14.2V-14.6V बल्क चार्जिङ र 13.5V-13.8V फ्लोट भएको एक समर्पित LiFePO4 चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्। 10A चार्जर 54Ah ब्याट्रीहरूको लागि मीठो ठाउँ हो - 6-7 घण्टामा पूर्ण चार्ज।
B2B खरीददारहरूको लागि: नमूना परीक्षण, त्यसपछि भोल्युम अर्डर:सधैं 3-5 नमूनाहरू अर्डर गर्नुहोस्, क्षमता र चक्र जीवन परीक्षण गर्नुहोस्, वास्तविक-विश्व प्रदर्शन प्रमाणित गर्नुहोस्, र भोल्युम अर्डर राख्नु अघि गुणस्तर पुष्टि गर्नुहोस्। निजी लेबल र प्रत्यक्ष-निर्माता सोर्सिङले 40-60% बचत बनाम खुद्रा ब्रान्डहरू, चश्मा र ब्रान्डिङमा पूर्ण नियन्त्रणको साथ प्रस्ताव गर्न सक्छ।
Enerbeपूर्ण UN38.3/CE/RoHS प्रमाणीकरण, IP65 वाटरप्रूफ केसहरू, 2-3 वर्षको वारेन्टी (विस्तारयोग्य), र कम MOQ सँग निजी लेबल OEM विकल्पहरू सहित A-ग्रेड CATL/EVE सेलहरू प्रयोग गरेर उच्च गुणस्तरको 12V 54Ah LiFePO4 गहिरो साइकल ब्याट्रीहरू निर्माण गर्दछ। थोक मूल्य निर्धारण, नमूना अनुरोधहरू, अनुकूलन विशिष्टताहरू, वा निजी लेबल छलफलको लागि,हाम्रो B2B टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।
सम्पर्कमा रहनुहोस्
तपाईंको परियोजनाको लागि LiFePO4 ब्याट्रीहरू स्रोत गर्न तयार हुनुहुन्छ? आज नै Enerbe लाई सम्पर्क गर्नुहोस्।

📄 प्राविधिक डाटाशीट अनुरोध गर्नुहोस्
हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् →📞 हाम्रो इन्जिनियरिङ टोलीसँग कुरा गर्नुहोस्
सम्पर्कमा रहनुहोस् →🔗 हाम्रो अनुकूलन ब्याट्री समाधानहरू ब्राउज गर्नुहोस्
उत्पादनहरू हेर्नुहोस् →Dongguan A&S पावर टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड।
भवन १, नम्बर २, केजी ९औं रोड,
Songshan ताल, Dongguan, Guangdong, चीन
📞 +८६ १३७ १३८३ १६३१
✉ info@aspowerbattery.com
चार्ज रहनुहोस्। जडान रहनुहोस्।
24V 200Ah LiFePO4 ब्याट्री: चश्मा, रनटाइम र सोर्सिङ गाइड
LiFePO4 मोटरसाइकल ब्याट्री: 12V 6Ah लिथियम अपग्रेड पूरा गाइड
सम्बन्धित लेख
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.




