12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री: RV, सौर्य र समुद्रीका लागि पूर्ण गहिरो साइकल खरिद गर्ने गाइड
सामग्रीको तालिका
- परिचय: किन 12V 100Ah विश्वव्यापी गहिरो चक्र आकार हो
- 12V 100Ah को अर्थ के हो? (1280Wh व्याख्या गरिएको)
- 12V 100Ah LiFePO4 चश्मा व्याख्या गरियो
- 12V 100Ah रनटाइम: यो कति लामो हुनेछ? (उपकरण द्वारा)
- LiFePO4 बनाम लीड-एसिड 100Ah: पूर्ण तुलना
- मुख्य अनुप्रयोगहरू: आरभी, सौर्य, समुद्री र अफ-ग्रिड
- चार्जिङ गाइड: चार्जर साइज, चार्ज समय र सौर्य चार्ज
- श्रृंखला र समानान्तर: कसरी 24V/48V/200Ah प्रणालीहरू निर्माण गर्ने
- खरीद गाइड: के खोज्ने + रातो झण्डा
- बजार अवलोकन: LiTime र अन्य ब्रान्डहरू
- B2B सोर्सिङ: डिलर र वितरकहरूको लागि सल्लाह
- बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
- सारांश
परिचय: किन 12V 100Ah विश्वव्यापी गहिरो चक्र आकार हो
कुनै पनि RV, समुद्री, वा अफ-ग्रिड आपूर्ति स्टोरमा जानुहोस्, र तपाईंले प्रत्येक शेल्फमा समान ब्याट्री आकार देख्नुहुनेछ: 12V 100Ah। यो सार्वभौमिक गहिरो चक्र ब्याट्री ढाँचा हो - ब्याट्री संसारको "एउटा साइज धेरै फिट हुन्छ"। चाहे तपाइँ क्याम्पर भ्यान बिजुली प्रणाली निर्माण गर्दै हुनुहुन्छ, केबिनमा सौर्य स्थापना गर्दै हुनुहुन्छ, ट्रोलिङ मोटरलाई पावर गर्दै हुनुहुन्छ, वा तपाइँको घरको लागि ब्याकअप पावर सेटअप गर्दै हुनुहुन्छ, तपाइँले सुरु गर्ने 12V 100Ah ढाँचा हो।
तर सबै 12V 100Ah ब्याट्रीहरू बराबर बनाइएका छैनन्। पुरानो मानक — लेड-एसिड — भारी (३०+ किलोग्राम), चार्ज गर्न ढिलो, ५०% प्रयोगयोग्य क्षमतामा सीमित छ, र हरेक ३-५ वर्षमा बदल्नुपर्छ। नयाँ मानक — LiFePO4 (लिथियम आइरन फस्फेट) — 10-13 केजी तौल हुन्छ, 2-5 घण्टामा चार्ज हुन्छ, 80-100% प्रयोगयोग्य क्षमता प्रदान गर्दछ, र 8-12 वर्षसम्म रहन्छ। मूल्यहरू घटेकाले, LiFePO4 नयाँ प्रणाली निर्माण गर्ने वा पुरानो लीड-एसिड बैंक प्रतिस्थापन गर्ने जो कोहीको लागि पूर्वनिर्धारित विकल्प भएको छ।
यो गाइडले 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूको बारेमा जान्न आवश्यक पर्ने सबै कुराहरू समावेश गर्दछ: चश्माको वास्तवमा के अर्थ हो, ब्याट्री विभिन्न लोडहरूसँग कति लामो हुन्छ, यसले कसरी लिड-एसिडसँग तुलना गर्छ, कुन अनुप्रयोगहरूको लागि यो राम्रो छ, यसलाई कसरी चार्ज गर्ने (सौर सहित), श्रृंखलामा धेरै ब्याट्रीहरू कसरी जडान गर्ने वा B2 खरिद गर्दा के समानान्तरमा किन्ने सल्लाह, B2 मा किन्ने सल्लाह। मात्रा। हामी बाट वास्तविक विशिष्टताहरू प्रयोग गर्दछौंEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 गहिरो चक्र ब्याट्रीठोस, वास्तविक-विश्व नम्बरहरूको लागि यो गाइड भर।
LiFePO4 ब्याट्री रसायन विज्ञान को एक व्यापक परिचय को लागी, हाम्रो हेर्नुहोस्LiFePO4 ब्याट्री के हो?गाइड। उत्तम अभ्यासहरू चार्ज गर्नका लागि, हाम्रो हेर्नुहोस्LiFePO4 चार्जिङ गाइड। एङ्गलरहरूमा लोकप्रिय सानो ढाँचाको गहिरो चक्र ब्याट्रीको लागि, हाम्रो हेर्नुहोस्12V 54Ah LiFePO4 ब्याट्री गाइड।
12V 100Ah को अर्थ के हो? (1280Wh व्याख्या गरिएको)
आधारभूत कुराहरूबाट सुरु गरौं, किनभने "12V 100Ah" सरल देखिन्छ तर धेरै मानिसहरूले बुझेको भन्दा यसमा धेरै कुराहरू छन्।
भोल्टेज: 12V (वास्तवमा LiFePO4 को लागि 12.8V)
"12V" नाममात्र भोल्टेज हो - मानक भोल्टेज जुन सबै 12V उपकरणहरूको लागि डिजाइन गरिएको हो। तर LiFePO4 ब्याट्री वास्तवमा 12V मा बस्दैन। एक 12V LiFePO4 ब्याट्री समावेश छश्रृंखलामा 4 कक्षहरू (4S), र प्रत्येक LiFePO4 सेलको नाममात्र भोल्टेज 3.2V छ। त्यसैले 4 × 3.2V =12.8V नाममात्र। पूर्ण चार्ज भएको 12V LiFePO4 ब्याट्रीले आराममा 13.2V-13.6V मापन गर्छ, र चार्जिङ भोल्टेज सामान्यतया 14.4V-14.6V हुन्छ। यो सबै मानक 12V उपकरणसँग मिल्दो छ - थोरै उच्च भोल्टेज वास्तवमा लाभदायक छ किनभने यसको मतलब उपकरणको न्यूनतम थ्रेसहोल्ड भन्दा तल खस्नु अघि लोड अन्तर्गत अधिक भोल्टेज उपलब्ध छ।
क्षमता: 100Ah (Amp-घण्टा)
"100Ah" को अर्थ ब्याट्रीले सैद्धान्तिक रूपमा 1 घण्टाको लागि 100 amps, वा 2 घण्टाको लागि 50 amps, वा 10 घण्टाको लागि 10 amps, कम भोल्टेज कट-अफमा पुग्नु अघि डेलिभर गर्न सक्छ। व्यवहारमा, वास्तविक क्षमता डिस्चार्ज दरमा निर्भर हुन्छ — उच्च डिस्चार्ज दरले प्रभावकारी क्षमतालाई थोरै घटाउँछ (यसलाई Peukert प्रभाव भनिन्छ, यद्यपि यो LiFePO4 सँग लिड-एसिडको तुलनामा धेरै कम उच्चारण गरिन्छ)। गुणस्तर 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 0.2C (20A) मा 10V मा डिस्चार्ज गर्दा कम्तिमा 98Ah डेलिभर गर्नुपर्छ।
कुल ऊर्जा: 1280Wh (1.28 kWh)
यो संख्या हो जुन ब्याट्रीहरू र साइजिङ प्रणालीहरू तुलना गर्नका लागि वास्तवमा महत्त्वपूर्ण हुन्छ। कुल ऊर्जा निम्न रूपमा गणना गरिएको छ:
12.8V × 100Ah =1,280 Wh=1.28 kWh
Watt-hours (Wh) ऊर्जाको विश्वव्यापी एकाइ हो - यो तपाईंको बिजुली बिल के प्रयोग गर्दछ, कुन सौर प्यानलहरूमा मूल्याङ्कन गरिन्छ, र तपाइँले विभिन्न भोल्टेज र क्षमताहरूको ब्याट्रीहरू तुलना गर्न दिन्छ। 12V 100Ah ब्याट्रीले 1,280Wh ऊर्जा भण्डार गर्छ। यसलाई परिप्रेक्ष्यमा राख्नको लागि: यो 60W को लाइट बल्बलाई 21 घण्टाको लागि, 100W को मिनी-फ्रिज 12 घण्टाको लागि, वा 1,000W माइक्रोवेभ लगभग 1 घण्टाको लागि पर्याप्त छ (इन्भर्टर घाटाहरूको लागि लेखा)।
मुख्य बिन्दु:12V 100Ah लेड-एसिड ब्याट्रीले लेबलमा "12V 100Ah" पनि भन्छ, तर तपाईले यसको क्षमताको 50% (लगभग 640Wh) लाई कुनै हानी नगरी मात्र सुरक्षित रूपमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले तपाईंलाई 80-100% (1,024-1,280Wh) सुरक्षित रूपमा प्रयोग गर्न दिन्छ। त्यसैले एउटै Ah रेटिङ भएको LiFePO4 ब्याट्रीले प्रयोगयोग्य ऊर्जाको झन्डै दोब्बर उपलब्ध गराउँछ। दुई रसायनहरू तुलना गर्दा यो एकल सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण भिन्नता हो।
12V 100Ah LiFePO4 चश्मा व्याख्या गरियो
यहाँ को लागि वास्तविक विशिष्टताहरू छन्Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 गहिरो चक्र ब्याट्री, तपाईंको लागि प्रत्येक विशिष्टताको अर्थ के हो भन्ने स्पष्ट-अंग्रेजी व्याख्याको साथ:
| प्यारामिटर | निर्दिष्टीकरण | यसको अर्थ के हो |
|---|---|---|
| नाममात्र भोल्टेज | 12.8V | शृङ्खलामा ४ LiFePO4 कक्षहरू (4S × 3.2V)। सबै मानक 12V उपकरण संग उपयुक्त। |
| मूल्याङ्कन क्षमता | 100Ah | 1 घण्टाको लागि 100 amps, वा 10 घण्टाको लागि 10 amps। न्यूनतम 98Ah 0.2C डिस्चार्जमा। |
| कुल ऊर्जा | 1,280 Wh (1.28 kWh) | 12.8V × 100Ah। तपाइँको प्रणाली को आकार को लागी वास्तविक उपयोग योग्य ऊर्जा। |
| सिफारिस गरिएको चार्ज वर्तमान | 5A - 50A | गति र दीर्घायुको उत्कृष्ट सन्तुलनको लागि 10A-30A चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्। 50A = छिटो चार्ज (~2 घण्टा)। |
| अधिकतम चार्ज वर्तमान | 50A | 50A भन्दा छिटो चार्ज नगर्नुहोस्। 0.5C चार्ज दर LiFePO4 को लागि सुरक्षित छ। |
| निरन्तर डिस्चार्ज वर्तमान | 100A | 100A लगातार डेलिभर गर्न सक्छ = 1,280W निरन्तर। ~1,000W AC सम्मको इन्भर्टरहरूको लागि पर्याप्त छ। |
| पीक डिस्चार्ज वर्तमान | 200A (10 सेकेन्ड) | 10 सेकेन्डको लागि 2,560W सम्म सर्ज लोडहरू (मोटर स्टार्टअप, इन्भर्टर सर्ज) ह्यान्डल गर्दछ। |
| कम भोल्टेज विच्छेदन | 10V | BMS ले 10V मा आउटपुट काट्छ जसले कोशिकाहरूलाई ओभर-डिस्चार्जबाट बचाउँछ। चार्ज गरेपछि पुन: जडान हुन्छ। |
| सिफारिस गरिएको चार्ज भोल्टेज | 14.6 ± 0.2V | आफ्नो चार्जर/कन्ट्रोलरलाई 14.4V-14.8V मा सेट गर्नुहोस्। फ्लोट भोल्टेज: 13.5V-13.8V। |
| चार्ज तापमान | 0°C देखि 45°C (32°F देखि 113°F) | फ्रिजिङभन्दा कम चार्ज नगर्नुहोस् - लिथियम प्लेटिङको जोखिम। BMS ले कम-टेम्प चार्ज कटअफ समावेश गर्न सक्छ। |
| डिस्चार्ज तापमान | -20°C देखि 60°C (-4°F देखि 140°F) | धेरै चिसो र तातो अवस्थामा डिस्चार्ज गर्न सुरक्षित। प्रदर्शन चरम मा थोरै कम भयो। |
| भण्डारण तापमान | -10°C देखि 50°C (14°F देखि 122°F) | सबैभन्दा लामो जीवनको लागि चिसो, सुख्खा ठाउँमा 50-70% चार्जमा भण्डार गर्नुहोस्। |
| आयाम (L × D × H) | 260 × 168 × 211 मिमी (10.2 × 6.6 × 8.3 इन्च) | मानक समूह 24 / समूह 27 ब्याट्री ट्रे फिट हुन्छ। आफ्नो कम्पार्टमेन्ट विरुद्ध प्रमाणित गर्नुहोस्। |
| वजन | 10.6 kg (23.4 lbs) | तुलनात्मक लिड-एसिड ब्याट्री (~30 kg / 66 lbs) भन्दा ~60% हल्का। |
| टर्मिनल प्रकार | M8 | 8mm थ्रेडेड इन्सर्टहरू। M8 बोल्ट र घण्टी टर्मिनलहरू प्रयोग गर्नुहोस्। गहिरो चक्र ब्याट्रीहरूको लागि सामान्य। |
| साइकल जीवन | >3,000 (100% DoD) / >5,000 (80% DoD) | 3,000+ पूर्ण डिस्चार्ज, वा 5,000+ 80% डिस्चार्जमा। = 8-12+ वर्षको सामान्य प्रयोग। |
| प्रमाणपत्रहरू | CE, UN38.3, RoHS | UN38.3 = हावा/समुद्री ढुवानीका लागि सुरक्षित। CE = EU अनुपालन। RoHS = कुनै खतरनाक पदार्थ छैन। |
12V 100Ah रनटाइम: यो कति लामो हुनेछ? (उपकरण द्वारा)
मानिसहरूले सोध्ने सबैभन्दा सामान्य प्रश्न हो: "12V 100Ah ब्याट्री कति लामो हुन्छ?" जवाफ तपाईले के पावर गर्दै हुनुहुन्छ भन्नेमा पूर्ण रूपमा निर्भर गर्दछ। यहाँ Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री (1,280Wh प्रयोगयोग्य, 80-100% DoD) मा आधारित व्यावहारिक रनटाइम तालिका छ, AC यन्त्रहरूको लागि ~10% इन्भर्टर हानिको लागि लेखांकन:
| यन्त्र / लोड | पावर ड्र | रनटाइम (12V 100Ah LiFePO4) | रनटाइम (12V 100Ah लीड-एसिड) |
|---|---|---|---|
| एलईडी बत्ती (४-६ बल्ब) | 20-40W | 28-55 घण्टा | 14-27 घण्टा |
| फोन/ल्यापटप चार्ज गर्दै | 50-100W | 11-23 घण्टा | 5-11 घण्टा |
| 12V मिनी फ्रिज / कूलर | 40-80W (औसत, साइकल चलाउने) | 14-28 घण्टा | 7-14 घण्टा |
| टिभी (३२-४०") + स्ट्रिमिङ | 50-80W | 14-23 घण्टा | 7-11 घण्टा |
| पानी पम्प (RV) | 60-100W (अन्तरकालीन) | दिनहरू (अन्तरकालीन प्रयोग) | 1-2 दिन |
| CPAP / चिकित्सा उपकरण | 30-60W | 19-38 घण्टा | 9-19 घण्टा |
| माइक्रोवेभ (700-1000W) | 800-1200W | 0.8-1.3 घण्टा | ०.४-०.६ घण्टा |
| स्पेस हीटर / इलेक्ट्रिक हीटर | 1,000-1,500W | ०.७-१.१ घण्टा | ०.३-०.५ घण्टा |
| विन्डो एसी युनिट (५००० BTU) | 400-600W (औसत, साइकल चलाउने) | 1.9-2.9 घण्टा | ०.९-१.४ घण्टा |
| ट्रोलिङ मोटर (५५ पाउण्ड, गति २-३) | 15-30A (180-360W) | 3-6 घण्टा | 1.5-3 घण्टा |
| पूर्ण RV प्रणाली (फ्रिज + बत्ती + पम्प + उपकरणहरू) | 80-150W (औसत) | ७-१४ घण्टा (~१ दिन) | ३-७ घण्टा (~ आधा दिन) |
यो तालिका कसरी पढ्ने:यी औसत पावर ड्रमा आधारित अनुमानहरू हुन्। तपाईंको वास्तविक रनटाइम सटीक यन्त्र, सेटिङहरू, तापक्रम, ब्याट्रीको उमेर, र तारहरूको दक्षतामा निर्भर गर्दछ। बीच-बीचमा प्रयोग हुने यन्त्रहरू (फ्रिज, पम्प, ट्रोलिङ मोटरहरू) को लागि, "औसत" पावर ड्र रेट गरिएको अधिकतम भन्दा धेरै कम हुन्छ किनभने तिनीहरू साइकल अन र अफ हुन्छन्। पूर्ण RV प्रणालीको लागि, एकल 12V 100Ah ब्याट्रीले सामान्यतया 1 दिनको मध्यम प्रयोगलाई कभर गर्दछ — अधिकांश पूर्ण-समय RVersहरूले 2-4 दिनको स्वायत्तताको लागि 2-4 ब्याट्रीहरू (200-400Ah) प्रयोग गर्छन्।
थम्बको द्रुत साइजिंग नियम:तपाईंका सबै यन्त्रहरूको वाटेज थप्नुहोस् × प्रति दिन प्रयोग हुने घण्टा = कुल Wh/दिन। 1,280 (Wh प्रति 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री) = आवश्यक ब्याट्रीहरूको संख्याले विभाजन गर्नुहोस्। राउन्ड अप गर्नुहोस् र असक्षमता र बादल दिनहरूको लागि 20-30% मार्जिन थप्नुहोस्। उदाहरण: 1,500Wh/day ÷ 1,280Wh = 1.2 → आरामदायी 1-दिनको स्वायत्तताको लागि 2 ब्याट्रीहरू (200Ah), वा 2-3 दिनको लागि 4 ब्याट्रीहरू (400Ah) पाउनुहोस्।
LiFePO4 बनाम लीड-एसिड 100Ah: पूर्ण तुलना
यदि तपाइँ तपाइँको 12V 100Ah ब्याट्री बैंकको लागि LiFePO4 र लीड-एसिड बीचमा निर्णय गर्ने प्रयास गर्दै हुनुहुन्छ भने, यहाँ वास्तविक संख्याहरू प्रयोग गरेर पूर्ण छेउछाउको तुलना छ:

| मेट्रिक | 12V 100Ah LiFePO4 (Enerbe) | 12V 100Ah लीड-एसिड (समूह 27/31) | विजेता |
|---|---|---|---|
| प्रयोग योग्य क्षमता | 80-100% = 1,024-1,280Wh | 50% अधिकतम = ~640Wh | LiFePO4: ~2x प्रयोगयोग्य ऊर्जा |
| वजन | 10.6 kg (23.4 lbs) | 28-32 kg (62-70 lbs) | LiFePO4: 60-65% हल्का |
| साइकल जीवन (80% DoD) | >5,000 चक्र | 300-800 चक्र | LiFePO4: 6-17x थप चक्र |
| क्यालेन्डर जीवन | 8-12 वर्ष | 3-5 वर्ष | LiFePO4: 2-3x लामो |
| अधिकतम शुल्क दर | 50A (0.5C) → ~2 घण्टा पूरा चार्ज | 10-20A (0.1-0.2C) → 5-10 घण्टा | LiFePO4: 2-5x छिटो चार्जिङ |
| निरन्तर डिस्चार्ज | 100A (1,280W) | 50-100A (प्रकार अनुसार भिन्न हुन्छ) | तुलनात्मक |
| मर्मतसम्भार | कुनै पनि छैन (सील गरिएको, कुनै पानी छैन) | मासिक पानी (बाढी); सामयिक समानीकरण | LiFePO4: शून्य मर्मत |
| सेल्फ डिस्चार्ज दर | 1-3% प्रति महिना | 5-10% प्रति महिना | LiFePO4: चार्ज 3-5x लामो राख्छ |
| सुरक्षा | थर्मल रूपमा स्थिर, कुनै थर्मल रनवे, कुनै एसिड, कुनै ग्यास छैन | संक्षारक एसिड, हाइड्रोजन ग्यास उत्सर्जन, अधिक चार्ज भएमा विस्फोटको जोखिम | LiFePO4: सुरक्षित रसायन विज्ञान |
| अग्रिम मूल्य (खुदरा) | $350-$700 | $150-$300 | लीड एसिड: सस्तो अग्रिम |
| प्रति वर्ष लागत (१० वर्ष) | $35- $70/वर्ष (१ ब्याट्री) | $५०- $१००/वर्ष (२-३ ब्याट्री + मर्मतसम्भार) | LiFePO4: कम दीर्घकालीन लागत |
तल्लो रेखा:LiFePO4 को लागत २-३ गुणा बढी हुन्छ, तर यसले दोब्बर प्रयोगयोग्य ऊर्जा प्रदान गर्छ, २-३ गुणा लामो समयसम्म टिक्छ, २-५ गुणा छिटो चार्ज हुन्छ, ६०% कम तौल हुन्छ, शून्य मर्मत आवश्यक हुन्छ, र सुरक्षित छ। १० वर्षको अवधिमा, LiFePO4 को लागि स्वामित्वको कुल लागत वास्तवमा कम छ — र तपाइँ प्रत्येक ३-४ वर्षमा मृत लिड-एसिड ब्याट्रीहरू प्रतिस्थापन गर्ने झन्झटबाट बच्नुहुनेछ। नयाँ प्रणाली निर्माण गर्ने वा पुरानो लिड-एसिड बैंक प्रतिस्थापन गर्ने जो कोहीको लागि, LiFePO4 2026 मा स्पष्ट विकल्प हो।
मुख्य अनुप्रयोगहरू: आरभी, सौर्य, समुद्री र अफ-ग्रिड
12V 100Ah ढाँचा धेरै गहिरो चक्र प्रयोग केसहरू कभर गर्न पर्याप्त बहुमुखी छ। यहाँ छ जहाँ यो चम्किन्छ - र जहाँ तपाइँलाई केहि ठूलो चाहिन्छ:

1. RV र क्याम्पर भ्यान हाउस ब्याट्रीहरू
यो 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूको लागि # 1 अनुप्रयोग हो। एउटै ब्याट्रीले आधारभूत क्याम्पर भ्यान सेटअप (एलईडी बत्तीहरू, पानी पम्प, फोन/ल्यापटप चार्जिङ, सानो 12V फ्रिज) लगभग 1 दिनको लागि शक्ति दिन्छ। धेरै RVers स्वायत्तता को 2-4 दिन को लागि 2-4 ब्याट्री (200-400Ah) स्थापना गर्दछ। प्रति ब्याट्री १०.६ किलोग्राम तौल RV मा ठूलो फाइदा हो — २ LiFePO4 ब्याट्री (21 kg) ले २ लीड-एसिड ब्याट्री (कुल 60 kg) प्रतिस्थापन गर्दा 39 kg पेलोड बचत हुन्छ, जसले राम्रो इन्धन दक्षता र थप कार्गो क्षमतामा अनुवाद गर्छ। 100A निरन्तर डिस्चार्ज मूल्याङ्कनले ~1,000W सम्मको इन्भर्टरहरूलाई समर्थन गर्दछ, माइक्रोवेभ, टिभी वा सानो उपकरणको लागि पर्याप्त छ।
2. अफ-ग्रिड सौर्य प्रणालीहरू
केबिनहरू, शेडहरू, साना घरहरू, र टाढाका साइटहरूका लागि, 12V 100Ah ब्याट्रीहरू सानो अफ-ग्रिड सौर्य प्रणालीहरूको निर्माण ब्लक हुन्। एक सामान्य सेटअप: 200W-400W सोलार प्यानलहरू → MPPT चार्ज कन्ट्रोलर → 1-4 × 12V 100Ah ब्याट्रीहरू → इन्भर्टर → AC लोडहरू। LiFePO4 (50A सम्म) को द्रुत चार्ज गर्ने क्षमताको अर्थ ब्याट्रीले पूरा दिनको सौर्य चार्जलाई प्रभावकारी रूपमा अवशोषित गर्न सक्छ र 1-3% मासिक सेल्फ-डिस्चार्जको अर्थ प्रणालीले बादलको अवधिमा चार्ज राख्छ। 2-3 kWh भन्दा ठूला प्रणालीहरूका लागि, अधिकांश स्थापनाकर्ताहरू वर्तमान र केबल आकार घटाउन 24V वा 48V आर्किटेक्चरमा (श्रृङ्खलामा धेरै 12V ब्याट्रीहरू प्रयोग गरेर) मा जान्छन्।
3. समुद्री र ट्रोलिंग मोटर्स
ताजा पानी र इनशोर नुनिलो पानी माछा मार्ने डुङ्गाहरूका लागि, 12V 100Ah ब्याट्रीले 3-6 घण्टा सामान्य मिश्रित-गति प्रयोगको लागि 12V ट्रोलिंग मोटर (30-55 lb थ्रस्ट) लाई शक्ति दिन्छ, साथै माछा खोज्नेहरू, GPS, र VHF रेडियो पूरा दिनको लागि। LiFePO4 को शून्य-रखरखाव र नो-स्पिल गुणहरू डुङ्गाका प्रमुख फाइदाहरू हुन् — डुङ्गाको हिल्समा कुनै एसिड चुहावट हुँदैन, बन्द बिल्जमा हाइड्रोजन ग्यास हुँदैन, र टर्मिनल क्षरण हुँदैन। ठूला ट्रोलिङ मोटरहरूका लागि (24V वा 36V प्रणालीहरू), श्रृंखलामा 2 वा 3 ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्नुहोस्। गम्भीर अपतटीय माछा मार्नेको लागि, दिनभरि ट्रोलिङको लागि समानान्तर (200Ah) 2 ब्याट्रीहरू विचार गर्नुहोस्।
4. ब्याकअप र आपतकालीन शक्ति
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री + 1,000W इन्भर्टरले पावर आउटेजको समयमा आवश्यक सर्किटहरूको लागि पोर्टेबल ब्याकअप पावर प्रदान गर्दछ: एलईडी प्रकाश (20+ घण्टा), फ्रिज/फ्रिजर (8-12 घण्टा), CPAP/मेडिकल उपकरणहरू (19-38 घण्टा), इन्टरनेट राउटर र मोडेम (20+ घण्टा), चार्जिङ घण्टा। ग्यास जेनेरेटरको विपरीत, ब्याट्री ब्याकअप मौन, उत्सर्जन-मुक्त, भित्री प्रयोगको लागि सुरक्षित छ, र कुनै इन्धन भण्डारण आवश्यक पर्दैन। पूरै घर ब्याकअपको लागि, तपाईंलाई ठूलो प्रणाली (48V ब्याट्री बैंक + 5,000W+ इन्भर्टर) चाहिन्छ, तर 12V 100Ah एकाइ अनिवार्य-लोड ब्याकअप वा क्याम्पिङ र टेलगेटिङको लागि पोर्टेबल पावरको लागि उपयुक्त छ।
5. गतिशीलता र सामग्री ह्यान्डलिंग
धेरै गतिशीलता स्कूटरहरू, पावर ह्वीलचेयरहरू, र साना सामग्री ह्यान्डलिंग उपकरणहरू (प्यालेट ज्याकहरू, वाकी स्ट्याकरहरू, लिफ्ट गेटहरू) 12V गहिरो चक्र ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्छन्। 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले गतिशीलता यन्त्रहरूका लागि दिनभरको दायरा प्रदान गर्दछ, छिटो चार्ज हुन्छ (2-3 घण्टा बनाम 8-10 लेड-एसिडको लागि), र प्रतिस्थापन अघि 2-3 गुणा लामो समयसम्म रहन्छ। तौल बचत (10.6 kg बनाम 30 kg) गतिशीलता उपकरणहरूको लागि विशेष रूपमा महत्त्वपूर्ण छ जहाँ प्रत्येक किलोग्रामले दायरा र पोर्टेबिलिटीलाई असर गर्छ।
जब 12V 100Ah पर्याप्त छैन
तपाईंलाई ठूलो वा फरक कन्फिगरेसनको आवश्यकता पर्न सक्छ यदि: तपाईंले विस्तारित अवधिका लागि उच्च-वाट क्षमताका यन्त्रहरू (एयर कन्डिसनरहरू, इलेक्ट्रिक हीटरहरू, राम्रो पम्पहरू) पावर गर्न आवश्यक छ — थप क्षमता भएको 24V वा 48V प्रणालीहरू विचार गर्नुहोस्; तपाईंलाई रिचार्ज नगरी 2-3 दिन भन्दा बढी स्वायत्तता चाहिन्छ - समानान्तरमा थप ब्याट्रीहरू थप्नुहोस्; तपाईंको प्रणाली 3,000W नाघ्यो — वर्तमान र केबल घाटा कम गर्न 24V वा 48V मा सार्नुहोस्; तपाईंसँग गल्फ कार्ट वा फोर्कलिफ्ट छ — यी सामान्यतया 36V, 48V, वा 72V प्रणालीहरू प्रयोग गर्छन् (श्रृङ्खलामा धेरै 6V वा 12V ब्याट्रीहरू)।
चार्जिङ गाइड: चार्जर साइज, चार्ज समय र सौर्य चार्ज
LiFePO4 लेड-एसिडको तुलनामा साँच्चै चम्किलो हुने ठाउँमा चार्ज हुन्छ — यसले धेरै छिटो चार्ज स्वीकार गर्छ र बहु-चरण अवशोषण/समानता आवश्यक पर्दैन जुन लीड-एसिड चाहिन्छ। यहाँ 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री सही रूपमा चार्ज गर्ने तरिका छ:
चार्ज भोल्टेज: 14.6 ± 0.2V
Enerbe 12V 100Ah ब्याट्रीले चार्ज गर्ने भोल्टेज सिफारिस गर्छ14.6 ± 0.2V(14.4V-14.8V)। यो बल्क / स्थिर-वर्तमान चार्ज भोल्टेज हो। एक पटक ब्याट्री पूर्ण चार्जमा पुगेपछि, चार्जरले फ्लोट/मेन्टेनेन्स भोल्टेजमा स्विच गर्नुपर्छ।13.5V-13.8V। धेरै LiFePO4 ब्याट्रीहरूलाई वास्तवमा फ्लोट चार्जिङको आवश्यकता पर्दैन (तिनीहरूले आफ्नो भोल्टेज राम्रोसँग राख्छन्), तर कम फ्लोट भोल्टेजले हानि गर्दैन।15V भन्दा बढी आउटपुट गर्ने लीड एसिड चार्जर कहिल्यै प्रयोग नगर्नुहोस्- यसले BMS ओभरचार्ज सुरक्षा ट्रिगर गर्न सक्छ वा, चरम अवस्थामा, कोशिकाहरूलाई क्षति पुर्याउँछ।
चार्जर आकार र चार्ज समय
| चार्जर साइज | चार्ज समय (0→100%) | लागि उत्तम |
|---|---|---|
| 5A | ~ 20 घण्टा | ट्रिकल / मर्मत चार्ज, सानो सौर प्रणाली |
| 10A | ~ 10-12 घण्टा | रातभर चार्ज, आधारभूत सौर प्रणाली |
| 20A | ~ 5-6 घण्टा | मीठो ठाउँ सिफारिस गर्नुभयो- गति र दीर्घायुको सन्तुलन |
| ३०ए | ~ 3.5-4 घण्टा | RV/समुद्री, DC-DC चार्जरहरूको लागि द्रुत चार्ज |
| 40A-50A | ~ 2-3 घण्टा | अधिकतम शुल्क दर (50A अधिकतम)। सबैभन्दा छिटो, अधिक गर्मी |
अधिकांश अनुप्रयोगहरूको लागि, ए20A LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जरसबै भन्दा राम्रो विकल्प हो - यसले 5-6 घण्टामा घटेको ब्याट्री चार्ज गर्छ, जुन धेरैजसो रातभर वा प्रयोगको बीचमा चार्ज गर्नका लागि पर्याप्त छिटो हुन्छ, र अधिकतम चक्र जीवनको लागि सेलहरूमा कोमल हुन्छ। यदि तपाईंलाई छिटो चार्ज गर्न आवश्यक छ (उदाहरणका लागि, टूर्नामेन्टको दिन माछा मार्ने सत्रहरू बीच), 30A-40A चार्जरले तपाईंलाई 2-3 घण्टामा 80% सम्म पुग्छ। 50A अधिकतम केवल तब मात्र प्रयोग गरिनु पर्छ जब तपाईलाई साँच्चै छिटो सम्भावित चार्ज चाहिन्छ - यसले अधिक तातो उत्पन्न गर्दछ र दीर्घकालीन चक्र जीवनलाई कम गर्न सक्छ।
चार्ज गर्ने विधिहरू
एसी चार्जर / प्लग-इन चार्जर:LiFePO4 मोडको साथ मानक भित्ता प्लग चार्जर। ग्यारेजहरू, कार्यशालाहरू, र गृह ब्याकअपको लागि सबैभन्दा सामान्य।
DC-DC चार्जर (गाडी चार्ज गर्दै):ड्राइभिङ गर्दा तपाईंको गाडीको अल्टरनेटरबाट शुल्कहरू। RVs र क्याम्पर भ्यानहरूको लागि आवश्यक। LiFePO4 प्रोफाइल भएको DC-DC चार्जर खोज्नुहोस् (जस्तै, Victron Orion-Tr, Renogy DC-DC, CTEK D250SE)।
सौर्य चार्जिङ:सौर प्यानल → MPPT चार्ज नियन्त्रक (LiFePO4 प्रोफाइल संग) → ब्याट्री। तलको सौर्य चार्जिङ खण्ड हेर्नुहोस्।
जहाजमा समुद्री चार्जर:डुङ्गामा बहु-बैंक चार्जर स्थापना गरिएको छ, किनारको शक्तिबाट चार्ज हुन्छ। लिथियम-कम्प्याटिबल मोडेलहरू खोज्नुहोस् (मिन कोटा, प्रोमारिनर, NOCO जीनियस)।
12V 100Ah को लागि सौर्य चार्ज
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीलाई सोलारबाट चार्ज गर्नु सरल छ:
सौर प्यानल आकार:100W-400W सामान्य छ। 200W प्यानलले पूर्ण घाममा 12V मा ~10-12A उत्पादन गर्छ, 8-10 घण्टामा समाप्त भएको ब्याट्री चार्ज गर्दछ। 400W एरे 4-5 घण्टामा चार्ज हुन्छ।
चार्ज नियन्त्रक:एक प्रयोग गर्नुहोस्MPPT(अधिकतम पावर पोइन्ट ट्र्याकिङ) LiFePO4 चार्जिङ प्रोफाइल भएको नियन्त्रक — PWM भन्दा २०-३०% बढी कुशल। तपाईंको प्यानल एरेको अधिकतम वर्तमानको लागि नियन्त्रकको आकार दिनुहोस् (जस्तै, 400W एरेलाई 30A+ नियन्त्रक चाहिन्छ)।
भोल्टेज सेटिङहरू:बल्क चार्ज = 14.4V-14.6V; फ्लोट = 13.5V-13.8V; कम भोल्टेज पुन: जडान = 11.0V-12.0V।
वास्तविक अवस्थामा चार्ज समय:200W सौर्य र 5-6 चोटी घामको घन्टा (धेरै समशीतोष्ण मौसममा सामान्य गर्मीको दिन) को साथमा, तपाईंले प्रति दिन 80-100Ah थप्न सक्नुहुन्छ — एक घमाइलो दिनमा 100Ah ब्याट्री पूर्ण रूपमा रिचार्ज गर्न पर्याप्त छ। जाडो वा बादल मौसममा, पूर्ण चार्जको लागि 2-3 दिनको आशा गर्नुहोस्।
औंठाको नियम:१ दिनमा ब्याट्री चार्ज गर्न आफ्नो सौर्य एरेको आकार दिनुहोस् = ~200W-400W प्रति 100Ah ब्याट्री। यदि तपाईंसँग उच्च दैनिक खपत वा सीमित घाम छ भने थप प्यानलहरू थप्नुहोस्।
श्रृंखला र समानान्तर: कसरी 24V/48V/200Ah प्रणालीहरू निर्माण गर्ने
एउटा 12V 100Ah ब्याट्री साना प्रणालीहरूको लागि उत्कृष्ट छ, तर धेरै अनुप्रयोगहरूलाई बढी भोल्टेज वा बढी क्षमता चाहिन्छ। धेरै ब्याट्रीहरू सही रूपमा जडान गर्ने तरिका यहाँ छ:
समानान्तर: अधिक क्षमता (समान भोल्टेज)
समानान्तर जडान = सकारात्मक देखि सकारात्मक, नकारात्मक देखि नकारात्मक। भोल्टेज 12V रहन्छ, क्षमता थपिन्छ।
2 × 12V 100Ah समानान्तरमा =12V 200Ah(2,560Wh)
3 × 12V 100Ah समानान्तरमा =12V 300Ah(3,840Wh)
4 × 12V 100Ah समानान्तरमा =12V 400Ah(5,120Wh)
समानान्तर RV र समुद्री प्रणालीहरूको लागि सबैभन्दा सामान्य कन्फिगरेसन हो जहाँ तपाईं 12V मा थप रनटाइम चाहनुहुन्छ। सफा जडानहरूको लागि बसबार वा ब्याट्री कम्बाइनर प्रयोग गर्नुहोस्, र सुनिश्चित गर्नुहोस् कि सबै केबलहरू हालको वितरणको लागि समान लम्बाइ हो।
श्रृंखला: अधिक भोल्टेज (समान क्षमता)
शृङ्खला जडान = ब्याट्री 1 को सकारात्मक देखि ब्याट्री 2 को ऋणात्मक। भोल्टेज गुणा हुन्छ, क्षमता 100Ah रहन्छ।
2 × 12V 100Ah श्रृंखलामा =24V 100Ah(2,560Wh) — 24V ट्रोलिंग मोटर्स, इन्भर्टरहरू, RV प्रणालीहरूका लागि
4 × 12V 100Ah श्रृंखलामा =48V 100Ah(5,120Wh) — गल्फ कार्टहरू, सोलार इन्भर्टरहरू, ठूला अफ-ग्रिड प्रणालीहरूका लागि
तपाईंको उपकरणलाई उच्च भोल्टेज (24V ट्रोलिंग मोटर्स, 48V गल्फ कार्टहरू, 48V सोलार इन्भर्टरहरू) आवश्यक पर्दा शृङ्खला प्रयोग गरिन्छ। उच्च भोल्टेज भनेको उही पावरको लागि कम करेन्ट हो, जसको अर्थ पातलो केबलहरू र कम ऊर्जा हानि - २-३ kW भन्दा बढी प्रणालीहरूको लागि महत्त्वपूर्ण।
श्रृंखला-समानान्तर: अधिक भोल्टेज र अधिक क्षमता
उच्च भोल्टेज र अधिक क्षमता दुवै चाहिने प्रणालीहरूको लागि श्रृंखला र समानान्तर जोड्नुहोस्:
2S2P मा 4 ब्याट्रीहरू =24V 200Ah(5,120Wh)
4S2P मा 8 ब्याट्रीहरू =48V 200Ah(10,240Wh / 10.24 kWh)
2S4P मा 8 ब्याट्रीहरू =24V 400Ah(10,240Wh / 10.24 kWh)
शृङ्खला/समानान्तर जडानहरूका लागि महत्वपूर्ण नियमहरू
समान रसायन विज्ञान, भोल्टेज, क्षमता, ब्रान्ड, र उमेर:LiFePO4 लाई लीड एसिड, वा 100Ah सँग 50Ah, वा विभिन्न ब्रान्डहरू कहिल्यै नमिलाउनुहोस्। बेमेल ब्याट्रीहरू चार्ज/डिस्चार्ज असमान रूपमा, समयपूर्व विफलता र सुरक्षा जोखिमहरू निम्त्याउँछ।
जडान गर्नु अघि चार्जको स्थिति बराबर गर्नुहोस्:समानान्तर वा श्रृंखलामा जडान गर्नु अघि सबै ब्याट्रीहरू एक अर्काको 0.1V भित्र हुनुपर्छ। ती सबैलाई पूर्ण चार्ज गर्नुहोस्, वा ती सबैलाई समान स्तरमा डिस्चार्ज गर्नुहोस्, त्यसपछि जडान गर्नुहोस्।
उपयुक्त आकारका केबल र फ्यूजहरू प्रयोग गर्नुहोस्:12V 200Ah प्रणालीले 200A+ डेलिभर गर्न सक्छ — 2AWG वा 4AWG केबलहरू र अधिकतम वर्तमानको लागि फ्यूज/ब्रेकर मूल्याङ्कन गर्नुहोस्। 24V/48V प्रणालीहरूको लागि, तपाईं कम करेन्टको कारणले साना केबलहरू प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।
प्रत्येक ब्याट्रीको आफ्नै BMS छ:Enerbe 12V 100Ah ब्याट्रीमा बिल्ट-इन BMS छ। शृङ्खला कन्फिगरेसनहरूमा, प्रत्येक ब्याट्रीको BMS ले आफ्नै कक्षहरूलाई सुरक्षित गर्दछ। उच्च-शक्ति 48V प्रणालीहरूको लागि, अतिरिक्त सुरक्षा र राज्य-अफ-चार्ज ट्र्याकिङको लागि प्रणाली-स्तर BMS वा ब्याट्री मनिटर थप्ने विचार गर्नुहोस्।
प्रणालीको लागि सही भोल्टेजमा चार्ज गर्नुहोस्:24V प्रणाली = 28.8V-29.2V चार्जिङ (2 × 14.4V-14.6V)। 48V प्रणाली = 57.6V-58.4V चार्जिङ (4 × 14.4V-14.6V)। तपाईंको चार्जर/इन्भर्टरले सही भोल्टेजलाई समर्थन गर्छ र LiFePO4 प्रोफाइल छ भनी सुनिश्चित गर्नुहोस्।
ब्याट्री मनिटर प्रयोग गर्नुहोस्:२+ ब्याट्री भएका प्रणालीहरूका लागि, ब्याट्री मनिटर (जस्तै, Victron BMV-712, Renogy 500A) ले चार्जको अवस्था, वर्तमान, र भोल्टेज ट्र्याक गर्छ — ठूलो ब्याट्री बैंक व्यवस्थापन गर्न आवश्यक छ।
खरीद गाइड: के खोज्ने + रातो झण्डा
बजारमा धेरै 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूसँग — $200 देखि $1,000+ सम्म — वास्तवमा गुणस्तर के हो र मार्केटिङ हाइप के हो भनेर जान्न गाह्रो हुन सक्छ। यहाँ के मूल्याङ्कन गर्न छ:
1. सेल ग्रेड र निर्माता
यो ब्याट्री गुणस्तर र दीर्घायु मा #1 कारक हो। सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, BYD, Lishen, Coslight, REPT) बाट A-ग्रेड कोशिकाहरूमा तंग क्षमता सहनशीलता (±2%), कम आन्तरिक प्रतिरोध, र पूर्ण चक्र जीवन हुन्छ। B-ग्रेड कोशिकाहरू EV/ESS उत्पादनबाट साना त्रुटिहरूको साथ अस्वीकार गरिन्छन् - तिनीहरूसँग 5-15% कम क्षमता, उच्च आन्तरिक प्रतिरोध, र 30-50% छोटो चक्र जीवन हुन सक्छ। सी-ग्रेड वा रिसाइकल सेलहरू अझ खराब छन् र सुरक्षा जोखिम हुन सक्छ।सधैं सोध्नुहोस्:कोशिकाहरू कसले उत्पादन गर्छ? कुन ग्रेड? के म सेल परीक्षण रिपोर्ट र ग्रेड प्रमाणपत्र हेर्न सक्छु? यदि एक आपूर्तिकर्ताले जवाफ दिन सक्दैन वा दिदैन भने, टाढा जानुहोस्।
२. वास्तविक क्षमता (लेबलमा विश्वास नगर्नुहोस्)
केही आपूर्तिकर्ताहरूले 90Ah वा 95Ah ब्याट्रीलाई "100Ah" को रूपमा लेबल गर्छन् किनभने यो राम्रो सुनिन्छ। 0.2C (20A) मा 10V मा डिस्चार्ज गर्दा वास्तविक 100Ah ब्याट्रीले कम्तिमा 98Ah डेलिभर गर्नुपर्छ। यससँग प्रमाणित गर्नुहोस्: ब्याट्री क्षमता परीक्षक (डिस्चार्ज परीक्षण), स्वतन्त्र तेस्रो-पक्ष परीक्षण डाटाको लागि सोध्दै, वा नमूना अर्डर गर्दै र आफैं परीक्षण गर्दै। यदि ब्याट्रीको लागत प्रतियोगीहरू भन्दा धेरै कम छ (उदाहरणका लागि, $200 vs $400 100Ah को लागि), यसले लगभग निश्चित रूपमा B-ग्रेड कक्षहरू वा ओभरस्टेटिंग क्षमता प्रयोग गरिरहेको छ।
3. BMS गुणस्तर र हालको मूल्याङ्कन
BMS (ब्याट्री प्रबन्धन प्रणाली) ब्याट्रीको मस्तिष्क हो - यसले कोषहरूलाई क्षतिबाट जोगाउँछ र तपाइँ कति विद्युत् प्रवाह गर्न सक्नुहुन्छ भनेर निर्धारण गर्दछ। खोज्नुहोस्:
ओभरचार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, र सर्ट सर्किट सुरक्षा (न्यूनतम)
तापमान संरक्षण (कम-ताप चार्ज कटअफ चिसो मौसमको लागि महत्त्वपूर्ण छ)
सेल सन्तुलन (निष्क्रिय 4S को लागी ठीक छ, सक्रिय राम्रो छ तर महँगो छ)
निरन्तर निर्वहन वर्तमान मूल्याङ्कन:आधारभूत प्रयोगको लागि कम्तिमा 50A, इन्भर्टर र ट्रोलिंग मोटरहरूको लागि 80-100A। Enerbe 12V 100Ah सँग 100A लगातार / 200A शिखर छ — धेरै अनुप्रयोगहरूको लागि बलियो।
सम्मानित BMS IC (TI, एनालग यन्त्रहरू, वा JBD, Daly, Overkill Solar जस्ता प्रसिद्ध चिनियाँ BMS IC निर्माताहरू)
4. साइकल जीवन
80% DoD (डिस्चार्जको गहिराई) मा ≥3,000 चक्रहरू खोज्नुहोस्। Enerbe 12V 100Ah लाई 100% DoD मा 3,000 साइकल र 80% DoD मा 5,000 साइकलका लागि मूल्याङ्कन गरिएको छ — यो उत्कृष्ट छ। 10,000+ चक्रहरू दाबी गर्ने ब्याट्रीहरूको बारेमा शंकालु हुनुहोस् — जुन प्रायः सधैं धेरै उथले डिस्चार्ज (10-20% DoD) मा मापन गरिन्छ र वास्तविक-विश्व गहिरो चक्र प्रयोगलाई प्रतिबिम्बित गर्दैन। यो पनि जाँच गर्नुहोस् कि चक्र जीवन 80% DoD (मानक) वा 100% DoD (अधिक माग) मा मूल्याङ्कन गरिएको छ।
५. प्रमाणपत्रहरू
UN38.3:हवा वा समुद्र द्वारा लिथियम ब्याट्री ढुवानी को लागी आवश्यक छ। यो बिना, ब्याट्री कानूनी रूपमा अन्तर्राष्ट्रिय रूपमा पठाउन सकिँदैन।
CE:युरोपेली संघमा बिक्रीको लागि आवश्यक छ।
RoHS:खतरनाक पदार्थहरूको प्रतिबन्ध - EU र अन्य धेरै बजारहरूको लागि आवश्यक छ।
UL 1973 / IEC 62619:स्थिर ऊर्जा भण्डारण ब्याट्रीहरूको लागि सुरक्षा मापदण्डहरू। सधैं आवश्यक छैन, तर कठोर सुरक्षा परीक्षण र गुणस्तरको राम्रो सूचक। प्रिमियम ब्याट्रीहरूमा अधिक सामान्य।
IP65/IP67:वाटरप्रूफ रेटिंग - समुद्री र बाहिरी प्रयोगको लागि महत्त्वपूर्ण। IP65 = धुलो-टाइट + पानी जेट सुरक्षा; IP67 = डस्ट-टाइट + अस्थायी विसर्जन।
6. भौतिक चश्मा र अनुकूलता
आयामहरू:तपाईंको ब्याट्री ट्रे/बक्समा ब्याट्री फिट छ भनी प्रमाणित गर्नुहोस्। Enerbe 12V 100Ah 260 × 168 × 211 mm (10.2 × 6.6 × 8.3 in) हो — धेरै जसो समूह 24/27 ट्रेमा फिट हुन्छ। केही "100Ah" ब्याट्रीहरू ठूला हुन्छन् (समूह 31 साइज) र फिट नहुन सक्छन्।
वजन:10-13 kg गुणस्तर 100Ah LiFePO4 को लागि विशिष्ट छ। यदि ब्याट्री धेरै हल्का छ (जस्तै, 7 किलो), यसमा कम/साना कक्षहरू र कम वास्तविक क्षमता हुन सक्छ।
टर्मिनल प्रकार:M8 (8mm) गहिरो चक्र ब्याट्रीहरूको लागि सबैभन्दा सामान्य हो (Enerbe M8 प्रयोग गर्दछ)। कतिपयले M6, 5/16", वा थ्रेड गरिएका पोष्टहरू प्रयोग गर्छन्। टर्मिनलको प्रकार तपाईंको केबल र इन्भर्टरसँग मेल खान्छ भन्ने सुनिश्चित गर्नुहोस्।
बिल्ट-इन ब्लुटुथ / निगरानी:केही प्रिमियम ब्याट्रीहरूले फोन एप मार्फत चार्ज, भोल्टेज, वर्तमान, र तापक्रमको अवस्था निगरानीको लागि निर्मित ब्लुटुथ समावेश गर्दछ। राम्रो छ, तर लागत थप्छ। तपाईं बाह्य ब्याट्री मनिटर पनि थप्न सक्नुहुन्छ।
7. वारेन्टी र ग्राहक समर्थन
गुणस्तर 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीको लागि 3-5 वर्षको वारेन्टी न्यूनतम हो। प्रिमियम ब्रान्डहरूले 5-10 वर्ष प्रस्ताव गर्छन्। राम्रो छाप पढ्नुहोस्:
के यो पूर्ण प्रतिस्थापन वारेन्टी वा प्रो-रेट गरिएको छ?
के यसले प्रतिस्थापनको लागि ढुवानीलाई कभर गर्दछ?
के तपाइँ वारेन्टी सक्रिय गर्न ब्याट्री दर्ता गर्न आवश्यक छ?
वारेन्टी दाबी प्रक्रिया र टर्नअराउंड समय के हो?
के तपाईंको देशमा स्थानीय समर्थन/गोदाम छ, वा तपाईंले चीनमा फिर्ता पठाउनु पर्छ?
रातो झण्डाबाट बच्न:
- मूल्य बजार औसत भन्दा कम ($ 200 वा कम 100Ah को लागी) - सामान्यतया बी-ग्रेड सेल वा नक्कली क्षमता
- कुनै सेल निर्माता प्रकटीकरण वा विवरण बिना "सामान्य कक्षहरू" / "हाम्रो आफ्नै कक्षहरू"
- क्षमता परीक्षण डाटा उपलब्ध छैन
- कुनै UN38.3 प्रमाणीकरण छैन (कानूनी रूपमा ढुवानी गर्न सकिँदैन)
- वारेन्टी २ वर्ष भन्दा कम
- अवास्तविक चक्र जीवन दावीहरू (10,000+ चक्र 80% DoD मा)
- BMS निरन्तर डिस्चार्ज 50A मुनि (इन्भर्टरहरूलाई समर्थन नगर्न सक्छ)
- कुनै ग्राहक समर्थन सम्पर्क वा केवल एक सामान्य इमेल / व्हाट्सएप
- नक्कली समीक्षा वा कुनै स्वतन्त्र समीक्षा उपलब्ध छैन
बजार अवलोकन: LiTime र अन्य ब्रान्डहरू
यदि तपाईंले 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री किन्नु भएको छ भने, तपाईंले लगभग निश्चित रूपमा भेट्नुभएको छ।LiTime(पहिले एम्पीयर टाइम भनेर चिनिन्थ्यो)। तिनीहरू यस श्रेणीमा सबैभन्दा बढी मान्यता प्राप्त प्रत्यक्ष-देखि-उपभोक्ता ब्रान्डहरू मध्ये एक हुन्, विशेष गरी उत्तर अमेरिका र युरोपमा RV मालिकहरू, भ्यान लाइफरहरू र अफ-ग्रिड उत्साहीहरू बीच।
LiTime: तिनीहरू केका लागि चिनिन्छन्
प्रतिस्पर्धी मूल्य निर्धारण:LiTime ले परम्परागत समुद्री/RV ब्याट्री ब्रान्डहरू भन्दा कम मूल्यमा गुणस्तरीय LiFePO4 ब्याट्रीहरू प्रदान गर्नमा आफ्नो प्रतिष्ठा निर्माण गर्यो।
बलियो वारेन्टी:तिनीहरू सामान्यतया तिनीहरूको ब्याट्रीहरूमा 5-10 वर्षको वारेन्टीहरू प्रस्ताव गर्छन्, जुन बजारको लागि औसत भन्दा माथि छ।
सक्रिय ग्राहक समर्थन:यूएस-आधारित समर्थन टोली, फोरम र सोशल मिडियामा सक्रिय, वारेन्टी दावीहरूको लागि उत्तरदायी।
फराकिलो उत्पादन दायरा:तिनीहरूले 50Ah देखि 400Ah+ सम्मका 12V, 24V, र 48V ब्याट्रीहरू, साथै चार्जर, इन्भर्टर र ब्याट्री बक्सहरू जस्ता सामानहरू प्रस्ताव गर्छन्।
बिल्ट-इन ब्लुटुथ:तिनीहरूका धेरै मोडेलहरूले फोन एप मार्फत ब्लुटुथ निगरानी समावेश गर्दछ।
अन्य उल्लेखनीय ब्रान्डहरू
12V 100Ah LiFePO4 बजार द्रुत रूपमा बढेको छ, र त्यहाँ धेरै ब्रान्डहरू तुलनात्मक उत्पादनहरू प्रस्ताव गर्दै छन्:
ब्याटल बोर्न ब्याट्रीहरू:प्रिमियम US ब्रान्ड, गुणस्तर र ग्राहक समर्थनका लागि परिचित, तर उच्च मूल्यहरू (~$800-$1,000 को लागि १००Ah)। पूर्ण-समय RVers संग लोकप्रिय।
Renogy:लोकप्रिय सौर्य र ब्याट्री ब्रान्ड, राम्रो मूल्य, Amazon र तिनीहरूको वेबसाइटमा व्यापक वितरण। बिल्ट-इन ब्लुटुथ विकल्पहरूसँग 12V 100Ah प्रस्ताव गर्नुहोस्।
Weize / विशेषज्ञ शक्ति / शक्तिशाली अधिकतम:अमेजनमा प्रायः बजेट-अनुकूल विकल्पहरू। गुणस्तर फरक हुन्छ — समीक्षा र सेल ग्रेड सावधानीपूर्वक जाँच गर्नुहोस्।
भिक्टोन ऊर्जा:प्रिमियम युरोपेली ब्रान्ड, उत्कृष्ट निर्माण गुणस्तर र तिनीहरूको इन्भर्टर/चार्जर इकोसिस्टमसँग एकीकरणका लागि परिचित। उच्च मूल्य बिन्दु।
Enerbe:निर्माता-प्रत्यक्ष ब्रान्डले A-ग्रेड CATL/EVE कक्षहरू, पूर्ण प्रमाणीकरणहरू (CE, UN38.3, RoHS), 100A निरन्तर / 200A शिखर BMS, 100% DoD मा 3,000 साइकलहरू, र B2B खरिदकर्ताहरूको लागि प्रतिस्पर्धी थोक मूल्य निर्धारण। दEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री10.6 kg वजन, 260 × 168 × 211 mm मापन, र M8 टर्मिनलहरू प्रयोग गर्दछ।
ब्रान्डहरू बीच कसरी छनौट गर्ने
एक्लै ब्रान्ड नामको आधारमा छनौट नगर्नुहोस् - वास्तविक विशिष्टता र मूल्य तुलना गर्नुहोस्:
सेल ग्रेड:सबै प्रतिष्ठित ब्रान्डहरूले ए-ग्रेड कक्षहरू प्रयोग गर्नुपर्छ। सेल निर्माताको नाम सोध्नुहोस्।
वास्तविक क्षमता:परीक्षण डेटा वा स्वतन्त्र समीक्षाहरूको साथ प्रमाणित गर्नुहोस्।
BMS हालको मूल्याङ्कन:सुनिश्चित गर्नुहोस् कि यसले तपाईंको अधिकतम लोड (इन्भर्टरहरू, ट्रोलिङ मोटरहरू) लाई समर्थन गर्दछ।
साइकल जीवन मूल्याङ्कन:उही DoD मा तुलना गर्नुहोस् (80% मानक हो)।
प्रमाणपत्रहरू:UN38.3 शिपिंग को लागी आवश्यक छ; UL/IEC बोनस हो।
वारेन्टी सर्तहरू:पूर्ण प्रतिस्थापन बनाम प्रो-रेटेड, ढुवानी कभरेज, स्थानीय समर्थन।
प्रति आह र प्रति चक्र मूल्य:वास्तविक मूल्य तुलना गर्न $/Ah र $/1000 चक्र गणना गर्नुहोस्। 5,000 चक्रहरू = $0.10/साइकल भएको $500 ब्याट्री; $300 ब्याट्री 2,000 चक्र = $0.15/साइकल — बढी महँगो ब्याट्री वास्तवमा प्रति चक्र सस्तो छ।
B2B खरीददारहरूको लागि:थोक मूल्य निर्धारण, MOQ, निजी लेबल विकल्पहरू, र लगातार आपूर्ति कुरा खुद्रा ब्रान्ड पहिचान भन्दा बढी। Enerbe जस्ता निर्माताबाट प्रत्यक्ष सोर्सिङले खुद्रा ब्रान्डहरू बनाम 40-60% बचत गर्न सक्छ।
B2B सोर्सिङ: डिलर र वितरकहरूको लागि सल्लाह
यदि तपाइँ ब्याट्री वितरक, RV/सामुद्रिक डिलर, सौर स्थापनाकर्ता, वा रिटेलर हुनुहुन्छ भने तपाइँको उत्पादन लाइनअपमा 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू थप्न खोज्दै हुनुहुन्छ, सोर्सिङ रणनीति खुद्रा खरिदकर्ता भन्दा फरक छ। तपाईंले जान्नुपर्ने कुरा यहाँ छ:
1. सोर्सिङ विकल्पहरू
खुद्रा ब्रान्ड वितरण (LiTime, Renogy, आदि):वितरक मूल्य निर्धारणमा स्थापित ब्रान्डहरूबाट किन्नुहोस्। प्रो: ब्रान्ड पहिचान, मार्केटिङ समर्थन, स्थापित वारेन्टी। विपक्ष: उच्च लागत, कम मार्जिन, चश्मा/मूल्य निर्धारण मा कम नियन्त्रण, क्षेत्रीय प्रतिबन्ध हुन सक्छ।
निजी लेबल / OEM:आफ्नो ब्रान्ड अन्तर्गत ब्याट्री उत्पादन गर्न निर्मातासँग काम गर्नुहोस्। फाइदाहरू: उच्च मार्जिन, ब्रान्ड निर्माण, चश्मा र मूल्य निर्धारणमा नियन्त्रण। विपक्ष: MOQ आवश्यकताहरू (सामान्यतया 50-200 टुक्राहरू), तपाईंले वारेन्टी र समर्थन ह्यान्डल गर्नुहुन्छ, मार्केटिङ र परीक्षणमा लगानी गर्न आवश्यक छ।
प्रत्यक्ष निर्माता / सेतो लेबल:चिनियाँ निर्माताबाट सिधै न्यूनतम मूल्यमा खरिद गर्नुहोस्, तिनीहरूको ब्रान्डिङ वा कुनै ब्रान्डिङ बिना। फाइदाहरू: न्यूनतम लागत, उच्चतम मार्जिन, लचिलो विशिष्टताहरू। विपक्ष: कुनै ब्रान्ड पहिचान छैन, तपाइँ सबै समर्थन र वारेन्टी ह्यान्डल गर्नुहुन्छ, गुणस्तर स्वतन्त्र रूपमा प्रमाणित गर्न आवश्यक छ, भाषा र समय क्षेत्र अवरोधहरू।
धेरैजसो डिलरहरू र साना वितरकहरूका लागि, मिश्रित रणनीतिले राम्रोसँग काम गर्छ: ब्रान्ड आश्वासन चाहने ग्राहकहरूका लागि एक ज्ञात खुद्रा ब्रान्ड बोक्नुहोस्, र मूल्य-संवेदनशील ग्राहकहरू र उच्च मार्जिन बिक्रीहरूको लागि निजी लेबल वा प्रत्यक्ष-निर्माता विकल्प प्रस्ताव गर्नुहोस्।
2. नमूना परीक्षण गैर-वार्ता योग्य छ
कुनै पनि भोल्युम अर्डर राख्नु अघि, प्रत्येक आपूर्तिकर्ताबाट 3-5 नमूनाहरू अर्डर गर्नुहोस् र तिनीहरूलाई राम्ररी परीक्षण गर्नुहोस्:
क्षमता परीक्षण:0.2C (20A) देखि 10V मा डिस्चार्ज गर्नुहोस् र वास्तविक आह मापन गर्नुहोस्। 100Ah ब्याट्रीको लागि ≥98Ah हुनुपर्छ।
उच्च-वर्तमान डिस्चार्ज:5-10 मिनेटको लागि 50A-100A मा डिस्चार्ज, भोल्टेज र तापमान निगरानी। भोल्टेज 11V माथि रहनु पर्छ, ब्याट्री धेरै तातो हुनु हुँदैन।
चार्ज परीक्षण:LiFePO4 चार्जरको साथ 20A-50A मा चार्ज गर्नुहोस्, BMS त्रुटि वा ओभर हिटिङ बिना पूर्ण चार्ज (१३.२V+ विश्राम) पुग्छ भनी प्रमाणित गर्नुहोस्।
साइकल परीक्षण (यदि समय अनुमति दिन्छ):20-50 चार्ज/डिस्चार्ज चक्रहरू चलाउनुहोस्, क्षमता फेडको लागि जाँच गर्नुहोस्। A-ग्रेड कक्षहरूले 50 चक्र पछि 2% भन्दा कम फेड देखाउनु पर्छ।
वास्तविक संसार परीक्षण:ब्याट्रीलाई वास्तविक RV, डुङ्गा वा सौर्य प्रणालीमा स्थापना गर्नुहोस् र यसलाई १-२ हप्तासम्म प्रयोग गर्नुहोस्। रनटाइम, चार्जिङ व्यवहार, र कुनै पनि समस्याहरू जाँच गर्नुहोस्।
टियरडाउन (वैकल्पिक तर सिफारिस गरिएको):कक्षहरूको निरीक्षण गर्न (ब्रान्ड र ग्रेड प्रमाणीकरण), BMS बोर्ड गुणस्तर, र निर्माण निर्माण गर्न एउटा नमूना होसियारीपूर्वक खोल्नुहोस्। आपूर्तिकर्ताको दाबी प्रमाणित गर्ने यो उत्तम तरिका हो।
3. मूल्य निर्धारण र MOQ
सामान्य थोक मूल्य निर्धारणA-ग्रेड 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरूको लागि: $150-$300/इकाई भोल्युम, स्पेक्स, र इनकोटर्महरू (EXW, FOB, CIF, DDP) मा निर्भर गर्दछ।
MOQ:निजी लेबलको लागि 50-200 टुक्राहरू; सेतो लेबल / मानक मोडेलहरूको लागि 10-50 टुक्राहरू। केही निर्माताहरूले सम्बन्ध निर्माण गर्नको लागि पहिलो अर्डरहरूको लागि कम MOQs (10-50) प्रस्ताव गर्छन्।
धेरै खण्डहरूमा उद्धरणहरू प्राप्त गर्नुहोस्:10, 50, 100, 500, 1000 टुक्रा। एकाइ मूल्य उच्च मात्रा मा उल्लेखनीय गिरावट।
ढुवानी मा कारक:समुद्री भाडा (4-6 हप्ता, सस्तो) बनाम हवाई भाडा (5-10 दिन, अधिक महँगो)। लिथियम ब्याट्रीहरूको लागि, आपूर्तिकर्ताले UN38.3 कागजातहरू र खतरनाक सामान ढुवानी ह्यान्डलहरू प्रमाणित गर्नुहोस्।
अनुकूलन लागत:लोगो प्रिन्टिङ, कस्टम प्याकेजिङ्ग, अनुकूलन चश्मा (भिन्न BMS, टर्मिनल, केस) मा एक पटकको टूलिङ शुल्क वा प्रति-इकाई अधिभार हुन सक्छ।
4. गुणस्तर नियन्त्रण र स्थिरता
B2B सोर्सिङमा सबैभन्दा ठूलो जोखिम गुणस्तर असंगति हो - नमूनाहरू उत्कृष्ट छन्, तर ठूलो उत्पादनमा समस्याहरू छन्। यसलाई कम गर्नुहोस्:
पूर्व ढुवानी निरीक्षण:ढुवानी गर्नु अघि ब्याच निरीक्षण गर्न तेस्रो-पक्ष निरीक्षण कम्पनी (SGS, Bureau Veritas, TÜV, Intertek) भाडामा लिनुहोस्। तिनीहरूले प्याकेजिङ्ग, लेबलिङ, आयाम, वजन, र नमूना क्षमता परीक्षण प्रदर्शन गर्न सक्छन्। लागत: $200-$500 प्रति निरीक्षण।
ब्याच ट्रेसिबिलिटी:ब्याच नम्बर र सेल लट नम्बरहरूको लागि आपूर्तिकर्तालाई सोध्नुहोस्। यदि त्यहाँ कुनै समस्या छ भने, तपाइँ यसलाई विशेष उत्पादन ब्याचमा ट्रेस गर्न सक्नुहुन्छ।
गुणस्तर सम्झौता:जारी अर्डरहरूको लागि, आपूर्तिकर्तासँग गुणस्तर सम्झौता स्थापित गर्नुहोस् जसले स्वीकार्य दोष दरहरू निर्दिष्ट गर्दछ (लक्ष्य
सानो पहिलो अर्डरको साथ सुरु गर्नुहोस्:नमूना परीक्षण पछि पनि, 500+ मा मापन गर्नु अघि स्थिरता प्रमाणित गर्न पहिलो मास अर्डरको लागि 50-100 टुक्राहरूसँग सुरु गर्नुहोस्।
5. वारेन्टी र बिक्री पछि
वारेन्टी सर्तहरू अग्रिम कुराकानी गर्नुहोस्: A-ग्रेड ब्याट्रीहरूको लागि न्यूनतम 2-3 वर्ष, प्रीमियमको लागि 5 वर्ष।
वारेन्टी दाबी प्रक्रिया स्पष्ट गर्नुहोस्: के तपाइँ दोषपूर्ण एकाइहरू चीनमा फिर्ता पठाउनुहुन्छ, वा आपूर्तिकर्ताले पहिले नै प्रतिस्थापन पठाउनुहुन्छ? कसले ढुवानी तिर्छ?
स्पेयर BMS बोर्डहरू र इन-वारेन्टी मर्मतका लागि भागहरू सोध्नुहोस् — यो सम्पूर्ण ब्याट्रीहरू फिर्ता ढुवानी गर्नु भन्दा धेरै छिटो र सस्तो छ।
उच्च-भोल्युम ग्राहकहरूको लागि, अपेक्षित दोषपूर्ण एकाइहरूको लागि वारेन्टी रिजर्भ वा क्रेडिट वार्ता गर्नुहोस् (जस्तै, वारेन्टी दावीहरूको लागि अर्डर मूल्यको 2% क्रेडिट)।
6. मार्केटिङ र बिक्री समर्थन
आफ्नो आपूर्तिकर्तालाई सोध्नुहोस्:
उच्च-रिजोल्युसन उत्पादन छविहरू (सेतो पृष्ठभूमि + जीवनशैली शटहरू)
विशिष्ट पानाहरू र डेटासिटहरू (PDF, सम्भव भए सम्पादन योग्य)
उत्पादन विवरण र मार्केटिङ प्रतिलिपि
तुलना चार्ट (LiFePO4 बनाम लीड एसिड, ब्रान्ड बनाम ब्रान्ड)
खुद्रा प्याकेजिङ्ग डिजाइन (यदि निजी लेबल)
तपाईंको कर्मचारीहरूको लागि बिक्री प्रशिक्षण सामग्री
वारेन्टी दर्ता प्रणाली वा टेम्प्लेट
Enerbe B2B 12V 100Ah LiFePO4 को लागि प्रस्ताव:A-ग्रेड CATL/EVE कक्षहरू, 100A निरन्तर / 200A शिखर BMS, >3,000 चक्रहरू 100% DoD मा, CE/UN38.3/RoHS प्रमाणित, 10.6 kg, M8 टर्मिनलहरू, 260×168×211mm। भोल्युमको आधारमा $ 150- $ 220 / एकाइबाट थोक मूल्य निर्धारण। MOQ को साथ 50 टुक्रा जति कम निजी लेबल OEM। पूरा मार्केटिङ सामग्री (छवि, विशिष्ट पाना, प्रतिलिपि)। 2-3 वर्ष वारेन्टी (विस्तार योग्य)। स्पेयर BMS बोर्डहरू उपलब्ध छन्। समर्पित B2B खाता प्रबन्धक। उद्धरण, नमूना अनुरोध, वा अनुकूलन विशिष्ट छलफलको लागि,हाम्रो B2B टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।
बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
Q1: 12V 100Ah को अर्थ के हो?
12V 100Ah को मतलब ब्याट्रीमा 12 भोल्टको नाममात्र भोल्टेज र 100 amp-घण्टाको क्षमता छ। LiFePO4 (लिथियम आइरन फस्फेट) ब्याट्रीको लागि, वास्तविक नाममात्र भोल्टेज 12.8V (4 सेलहरू श्रृंखला × 3.2V प्रति सेल) हो। कुल ऊर्जा भण्डारण यस रूपमा गणना गरिएको छ: 12.8V × 100Ah = 1,280 वाट-घण्टा (Wh), वा 1.28 किलोवाट-घन्टा (kWh)। व्यावहारिक सर्तहरूमा, 12V 100Ah ब्याट्रीले कम भोल्टेज विच्छेदन (सामान्यतया 12V LiFePO4 ब्याट्रीको लागि 10V) पुग्नु अघि 1 घण्टाको लागि 100 amps, 2 घण्टाको लागि 50 amps, वा 10 घण्टाको लागि 10 amps प्रदान गर्न सक्छ। यसले यसलाई RVs, सौर्य प्रणाली, समुद्री अनुप्रयोगहरू, र अफ-ग्रिड पावरका लागि सबैभन्दा बहुमुखी र व्यापक रूपमा प्रयोग हुने गहिरो चक्र ब्याट्री आकारहरू मध्ये एक बनाउँछ।
Q2: 12V 100Ah ब्याट्री कति समय टिक्छ?
12V 100Ah ब्याट्री कति लामो रहन्छ लोड (तपाईंको यन्त्रहरूले कति amps वा वाटहरू तान्नुहुन्छ) र ब्याट्री रसायनमा निर्भर गर्दछ। LiFePO4 ब्याट्रीको लागि 1,280Wh प्रयोगयोग्य ऊर्जा (डिस्चार्जको 80-100% गहिराइ सुरक्षित छ): 100W लोड (जस्तै सानो फ्रिज वा LED प्रकाश) लगभग 10-12 घण्टासम्म रहन्छ; 500W लोड (जस्तै माइक्रोवेभ वा पावर उपकरण) लगभग 2-2.5 घण्टा रहन्छ; एक 1,000W लोड (एयर कन्डिशनर वा इलेक्ट्रिक हीटर जस्तै) लगभग 1-1.3 घण्टा रहन्छ। एउटै 100Ah रेटिङको लीड-एसिड ब्याट्रीको लागि, तपाईं सुरक्षित रूपमा क्षमताको 50% (लगभग 640Wh) मात्र प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ, त्यसैले रनटाइम लगभग आधा हुन्छ। जीवनकाल (वर्ष/चक्र) को हिसाबले, गुणस्तरको 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 3,000-5,000+ चार्ज साइकल (8-12 वर्ष) टिक्छ, जबकि लीड-एसिड डीप साइकल ब्याट्री सामान्यतया 300-800 चक्र (3-5 वर्ष) टिक्छ। Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीलाई 100% DoD मा 3,000 साइकल र 80% DoD मा 5,000 साइकलका लागि मूल्याङ्कन गरिएको छ।
Q3: 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीको तौल कति हुन्छ?
एक सामान्य 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीको तौल लगभग 10-13 kg (22-29 lbs) हुन्छ, केस सामग्री, BMS, र निर्माण गुणस्तरमा निर्भर हुन्छ। Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 गहिरो चक्र ब्याट्री 260 × 168 × 211 मिमी को आयाम संग 10.6 kg (23.4 lbs) तौल छ। तुलनात्मक रूपमा, एक तुलनात्मक 12V 100Ah समूह 27 वा समूह 31 लीड-एसिड गहिरो चक्र ब्याट्री सामान्यतया 28-32 kg (62-70 lbs) वजन हुन्छ। त्यो लगभग 17-21 kg (38-46 lbs), वा लगभग 60-65% हल्का वजनको बचत हो। RV मालिकहरूका लागि, यो वजन बचत महत्त्वपूर्ण छ — यसले इन्धन दक्षतामा सुधार गर्छ, पेलोड क्षमता बढाउँछ, र ब्याट्रीलाई उठाउन र स्थापना गर्न धेरै सजिलो बनाउँछ। धेरै मानिसहरूले एक हातले 10.6 kg LiFePO4 ब्याट्री सार्न सक्छन्, जबकि 30 kg लेड-एसिड ब्याट्रीमा दुई व्यक्ति वा ब्याट्री वाहक चाहिन्छ।
Q4: 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीको लागि मलाई कुन आकारको चार्जर चाहिन्छ?
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीको लागि, सिफारिस गरिएको चार्जरको साइज तपाईं कति छिटो चार्ज गर्न चाहनुहुन्छ भन्ने कुरामा निर्भर गर्दछ। Enerbe 12V 100Ah ब्याट्रीमा 5A-50A को सिफारिस गरिएको चार्ज वर्तमान र 50A को अधिकतम चार्ज वर्तमान छ। यहाँ सामान्य विकल्पहरू छन्: (1) 10A चार्जर - लगभग 10-12 घण्टामा पूर्ण चार्ज, रातभर चार्ज वा सौर प्रणालीको लागि राम्रो। (2) 20A चार्जर - लगभग 5-6 घण्टामा पूर्ण चार्ज, गति र ब्याट्री दीर्घायुको राम्रो सन्तुलन। (3) 30A-50A चार्जर - 2-3.5 घण्टामा पूर्ण चार्ज, सबैभन्दा छिटो चार्ज तर धेरै तातो उत्पन्न गर्दछ र लामो अवधिको चक्र जीवनलाई थोरै कम गर्न सक्छ। धेरैजसो RV, समुद्री, र अफ-ग्रिड अनुप्रयोगहरूको लागि, 20A-30A LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जर वा DC-DC चार्जर मीठो ठाउँ हो। सधैं LiFePO4/लिथियम मोड भएको चार्जर प्रयोग गर्नुहोस् जसले 14.4V-14.6V आउटपुट गर्छ (Enerbe ब्याट्रीले 14.6 ± 0.2V सिफारिस गर्छ)। मानक लीड-एसिड चार्जरहरूले डिसल्फेशन मोड वा गलत फ्लोट भोल्टेजहरू प्रयोग गर्न सक्छन् जसले LiFePO4 कोशिकाहरूलाई क्षति पुर्याउन सक्छ। सौर्य चार्जिङका लागि, LiFePO4 चार्जिङ प्रोफाइलको साथमा कम्तिमा तपाईंको सौर्य एरेले उत्पादन गरेको हालको लागि मूल्याङ्कन गरिएको MPPT चार्ज कन्ट्रोलर प्रयोग गर्नुहोस्।
Q5: के म समानान्तर वा श्रृंखलामा दुई 12V 100Ah ब्याट्रीहरू जडान गर्न सक्छु?
हो, 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू समानान्तर वा श्रृंखलामा जडान गर्न सकिन्छ, तर त्यहाँ पालना गर्न महत्त्वपूर्ण नियमहरू छन्। समानान्तर जडान (सकारात्मक देखि नकारात्मक, नकारात्मक देखि नकारात्मक) 12V मा भोल्टेज राख्छ तर क्षमता दोब्बर बनाउँछ: समानान्तरमा दुई 12V 100Ah ब्याट्रीहरू = 12V 200Ah (2,560Wh)। यो RV र सौर्य प्रणालीहरूको लागि सामान्य छ जहाँ तपाईंलाई थप रनटाइम चाहिन्छ। शृङ्खला जडान (एकको सकारात्मक देखि अर्कोको नकारात्मक) भोल्टेजलाई दोब्बर बनाउँछ तर क्षमता समान राख्छ: श्रृंखलामा दुई 12V 100Ah ब्याट्रीहरू = 24V 100Ah (2,560Wh)। यो 24V प्रणालीहरू, ट्रोलिंग मोटरहरू, वा इन्भर्टरहरूका लागि प्रयोग गरिन्छ जसलाई 24V इनपुट चाहिन्छ। तपाईं श्रृंखला र समानान्तर पनि संयोजन गर्न सक्नुहुन्छ (जस्तै, 2S2P = 24V 200Ah मा चार ब्याट्रीहरू)। महत्त्वपूर्ण नियमहरू: (१) एउटै रसायन, भोल्टेज, क्षमता, र आदर्श रूपमा उही ब्रान्ड र उमेरका ब्याट्रीहरू मात्र जडान गर्नुहोस्। (२) जडान गर्नु अघि सबै ब्याट्रीहरू चार्जको एउटै अवस्थामा छन् भनी सुनिश्चित गर्नुहोस् (एक अर्काको ०.१V भित्र)। (३) कुल प्रवाहको लागि उपयुक्त आकारका केबलहरू र फ्यूजहरू प्रयोग गर्नुहोस्। (4) प्रत्येक ब्याट्रीको आफ्नै BMS हुन्छ — शृङ्खला कन्फिगरेसनहरूको लागि, प्रणाली-स्तर BMS वा ब्याट्री मनिटर थप्ने विचार गर्नुहोस्। (५) प्रणालीको लागि सही भोल्टेजमा चार्ज गर्नुहोस् (24V = 28.8V-29.2V, 48V = 57.6V-58.4V)।
Q6: के LiTime 12V 100Ah ब्याट्रीहरूको लागि राम्रो ब्रान्ड हो, र त्यहाँ विकल्पहरू छन्?
LiTime (पहिले Ampere Time को रूपमा चिनिन्थ्यो) 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री कोटिमा विशेष गरी उत्तर अमेरिकाका RV मालिकहरू, भ्यान लाइफरहरू र अफ-ग्रिड उत्साहीहरूका बीचमा प्रत्यक्ष-देखि-उपभोक्ता ब्रान्डहरू मध्ये एक हो। तिनीहरू प्रतिस्पर्धी मूल्य निर्धारण, बलियो वारेन्टी कभरेज (सामान्यतया 5-10 वर्ष), सक्रिय यूएस-आधारित ग्राहक समर्थन, र विस्तृत उत्पादन दायराका लागि परिचित छन्। तिनीहरूको 12V 100Ah मोडेल तिनीहरूको सबैभन्दा धेरै बिक्री हुने उत्पादनहरू मध्ये एक हो। जे होस्, LiTime मात्र विकल्प होइन - त्यहाँ धेरै अन्य निर्माताहरू छन् 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीहरू तुलनीय वा राम्रो विशिष्टताहरूसँग, प्राय: B2B खरीददारहरूको लागि कम थोक मूल्यहरूमा। अन्य उल्लेखनीय ब्रान्डहरूमा ब्याटल बोर्न ब्याट्रीहरू (प्रिमियम यूएस, उच्च मूल्य), रेनोजी (राम्रो मूल्य, व्यापक वितरण), भिक्ट्रोन एनर्जी (प्रिमियम युरोपेली, उत्कृष्ट एकीकरण), र एनर्बे (निर्माता-प्रत्यक्ष, ए-ग्रेड CATL/EVE सेलहरू, प्रतिस्पर्धी थोक मूल्य) समावेश छन्। ब्रान्डहरू तुलना गर्दा, मूल्याङ्कन गर्नुहोस्: सेल ग्रेड (ए-ग्रेड आवश्यक छ), वास्तविक क्षमता (परीक्षणको साथ प्रमाणित गर्नुहोस्), BMS गुणस्तर र हालको मूल्याङ्कन, चक्र जीवन दावीहरू, प्रमाणपत्रहरू (UN38.3, CE, RoHS, UL/IEC), वारेन्टी सर्तहरू, ग्राहक समर्थन, र प्रति चक्र मूल्य। ब्रान्डको पर्वाह नगरी भोल्युम अर्डर गर्न अघि परीक्षण रिपोर्टहरू र अर्डर नमूनाहरू अनुरोध गर्नुहोस्।
Q7: 12V 100Ah ब्याट्री कति वाट चल्न सक्छ?
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 1,280 वाट-घण्टा (Wh) ऊर्जा (12.8V × 100Ah) भण्डार गर्छ। यसले कुनै पनि समयमा डेलिभर गर्न सक्ने अधिकतम शक्ति डिस्चार्ज हालको मूल्याङ्कनमा निर्भर गर्दछ। Enerbe 12V 100Ah ब्याट्रीले 100A लगातार डिस्चार्ज र 200A शिखर (१० सेकेन्डको लागि) समर्थन गर्दछ। 12.8V मा, यसको मतलब: निरन्तर शक्ति = 12.8V × 100A = 1,280 वाट निरन्तर; शिखर पावर = 12.8V × 200A = 2,560 वाट शिखर (१० सेकेन्डको लागि)। यद्यपि, जब तपाइँ 12V DC लाई 120V/240V AC मा रूपान्तरण गर्न इन्भर्टर प्रयोग गर्नुहुन्छ, तपाइँ रूपान्तरण दक्षतामा लगभग 10-15% गुमाउनुहुन्छ। त्यसैले व्यावहारिक एसी आउटपुट लगभग 1,000-1,100W निरन्तर र 2,000-2,200W शिखर हो। रनटाइमको सन्दर्भमा: 1,000W लोड (जस्तै माइक्रोवेभ वा सानो स्पेस हीटर) लगभग 1-1.2 घण्टा चल्छ; 500W लोड (जस्तै टिभी + ल्यापटप + बत्तीहरू) लगभग 2-2.5 घण्टा चल्छ; 100W लोड (जस्तै फ्रिज कम्प्रेसर साइकल अन/अफ) लगभग 10-12 घण्टा चल्छ। लीड-एसिड 100Ah ब्याट्रीको लागि, तपाईंले क्षमताको 50% मात्र सुरक्षित रूपमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ, त्यसैले यी सबै रनटाइमहरू लगभग आधामा काटिएका छन्।
Q8: 12V 100Ah ब्याट्रीले के गर्न सक्छ?
एक 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री (1,280Wh) ले उपकरण र प्रणालीहरूको विस्तृत श्रृंखलालाई पावर गर्न सक्छ। साधारण अनुप्रयोगहरूमा निम्न समावेश छन्: (१) RV/क्याम्पर हाउस ब्याट्री — LED लाइटहरू (१०-२०W), पानी पम्प (५०-१००W), फोन/ल्यापटप चार्जरहरू (५०-१००W), सानो फ्रिज (५०-१००W औसत), र टिभी (५०-१००W) १-२ दिनको लागि। (२) अफ-ग्रिड सौर्य प्रणाली - रातको समयमा प्रयोगको लागि सौर्य ऊर्जा भण्डारण गर्दछ, बत्तीहरू, साना उपकरणहरू, र इलेक्ट्रोनिक्सहरू। (३) समुद्री/ट्रोलिङ मोटर — थ्रस्ट र गति, साथै माछा खोज्ने र GPS को आधारमा 3-6 घण्टाको लागि 12V ट्रोलिंग मोटरलाई शक्ति दिन्छ। (४) ब्याकअप/इमर्जेन्सी पावर — आवश्यक सर्किटहरू (लाइट, फ्रिज, मेडिकल उपकरण, इन्टरनेट राउटर) पावर आउटेज हुँदा चलिरहेको राख्छ। (5) गतिशीलता स्कूटर/ह्वीलचेयरहरू - गतिशीलता उपकरणहरूको लागि दिनभर दायरा प्रदान गर्दछ। (6) गल्फ कार्टहरू - केही 12V गल्फ कार्टहरूले धेरै 12V ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्छन्। (७) सामाग्री ह्यान्डलिङ — प्यालेट ज्याक, लिफ्ट गेटहरू र साना औद्योगिक उपकरणहरू। (८) क्याम्पिङ/ओभरल्यान्डिङ — क्याम्प लाइटहरू, पोर्टेबल फ्रिजहरू, फ्यानहरू, र यन्त्र चार्ज गर्ने शक्ति दिन्छ। मुख्य सीमा भनेको एयर कन्डिसनरहरू (1,000-2,000W) वा इलेक्ट्रिक हीटरहरू (1,500W) जस्ता उच्च-शक्तिका यन्त्रहरू हुन् — यिनीहरूले एकल 12V 100Ah ब्याट्री चाँडै (३०-६० मिनेट) खेर जानेछन्। ती अनुप्रयोगहरूको लागि, तपाईंलाई समानान्तर वा उच्च-भोल्टेज प्रणाली (24V वा 48V) मा बहु ब्याट्रीहरू चाहिन्छ।
Q9: म कसरी 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीलाई सौर्य प्यानलहरूसँग चार्ज गर्छु?
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीलाई सोलारबाट चार्ज गर्न, तपाईंलाई आवश्यक पर्दछ: (1) सौर्य प्यानलहरू — १००W-400W सोलार एरे 100Ah ब्याट्रीको लागि सामान्य हुन्छ। पूर्ण घाममा 200W प्यानलले 12V मा लगभग 10-12A उत्पादन गर्छ, 8-10 घण्टामा समाप्त भएको ब्याट्री चार्ज गर्दछ। 400W एरे 4-5 घण्टामा चार्ज हुन्छ। (२) चार्ज कन्ट्रोलर — LiFePO4 चार्जिङ प्रोफाइलको साथ MPPT (अधिकतम पावर पोइन्ट ट्र्याकिङ) चार्ज कन्ट्रोलर प्रयोग गर्नुहोस्। MPPT PWM भन्दा 20-30% बढी कुशल छ। कम्तिमा तपाईंको प्यानलले उत्पादन गरेको हालको लागि नियन्त्रकलाई मूल्याङ्कन गरिनुपर्छ (जस्तै, 400W एरेलाई 30A+ नियन्त्रक चाहिन्छ)। चार्ज भोल्टेजलाई 14.4V-14.6V मा सेट गर्नुहोस् (Enerbe 12V 100Ah ले 14.6 ± 0.2V सिफारिस गर्छ) र फ्लोट भोल्टेजलाई 13.5V-13.8V मा सेट गर्नुहोस्। (३) तारिङ — भोल्टेज नोक्सान कम गर्नको लागि उपयुक्त आकारका केबलहरू (२०-३०एका लागि १०AWG वा 8AWG) प्रयोग गर्नुहोस्। (4) वैकल्पिक: चार्जको अवस्था ट्र्याक गर्न ब्याट्री मनिटर। सामान्य चार्जिङ समय: पूर्ण घाममा 200W सोलार एरेको साथ (5-6 चोटी सूर्य घण्टा), तपाईं प्रति दिन लगभग 80-100Ah थप्न सक्नुहुन्छ — एक राम्रो घमाइलो दिनमा समाप्त भएको 100Ah ब्याट्रीलाई पूर्ण रूपमा चार्ज गर्न पर्याप्त छ। बादल मौसम वा जाडोमा, यो 2-3 दिन लाग्न सक्छ। अफ-ग्रिड प्रणालीहरूका लागि, 1 दिनमा ब्याट्री चार्ज गर्न सौर्य एरेलाई आकार दिनु सामान्य कुरा हो (100Ah ब्याट्रीको लागि 300W-400W) र लामो स्वायत्तताको लागि समानान्तरमा थप ब्याट्रीहरू थप्नुहोस्।
Q10: 12V 100Ah LiFePO4 र लीड एसिड बीच के भिन्नता छ?
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री र 12V 100Ah लीड-एसिड ब्याट्री बीचको मुख्य भिन्नताहरू हुन्: (1) प्रयोगयोग्य क्षमता — LiFePO4 ले 80-100% (100-128Ah बराबर प्रयोगयोग्य) मा सुरक्षित रूपमा डिस्चार्ज गर्न सक्छ, जबकि लीड-एसिड हामीलाई 50% मात्र डिस्चार्ज गर्न सकिन्छ। त्यसैले 100Ah LiFePO4 ले लगभग दोब्बर प्रयोगयोग्य ऊर्जा प्रदान गर्दछ। (२) तौल — LiFePO4 को तौल ~10.6 kg (23 lbs), लेड-एसिडको वजन ~28-32 kg (62-70 lbs) हुन्छ। LiFePO4 60-65% हल्का छ। (३) साइकल लाइफ — LiFePO4 3,000-5,000+ चक्र चल्छ, लीड-एसिड 300-800 चक्र चल्छ। LiFePO4 5-10x लामो समय सम्म रहन्छ। (4) क्यालेन्डर जीवन — LiFePO4 8-12 वर्षसम्म रहन्छ, लीड-एसिड 3-5 वर्षसम्म रहन्छ। (५) चार्जिङ गति — LiFePO4 ले 0.5C चार्जिङ (100Ah को लागि 50A) सुरक्षित रूपमा स्वीकार गर्छ, २ घण्टामा चार्ज हुन्छ; लीड-एसिड सामान्यतया 0.1-0.2C (10-20A) मा चार्ज हुन्छ, 5-10 घण्टा लाग्छ। (६) मर्मतसम्भार — LiFePO4 शून्य मर्मतसम्भार हो (सिल गरिएको, पानी हाल्ने छैन); बाढीले सिसा एसिडलाई मासिक पानी चाहिन्छ। (७) भण्डारण — LiFePO4 सेल्फ डिस्चार्ज प्रति महिना १-३% र चार्ज नगरी ६-१२ महिना बस्न सक्छ; लीड एसिड सेल्फ डिस्चार्ज 5-10% प्रति महिना र सल्फेटहरू यदि छोडियो भने। (8) मूल्य — LiFePO4 को लागत 2-3x बढी अग्रिम, तर प्रति चक्र लागत र लागत प्रति वर्ष धेरै लामो जीवनको कारण कम छ। (9) सुरक्षा — LiFePO4 थर्मल रूपमा स्थिर छ र थर्मल भाग्ने छैन; लेड एसिडमा संक्षारक एसिड हुन्छ र चार्ज गर्दा हाइड्रोजन ग्यास उत्सर्जन गर्दछ।
Q11: मेरो RV वा सौर्य प्रणालीको लागि कतिवटा 12V 100Ah ब्याट्रीहरू चाहिन्छ?
तपाइँलाई चाहिने 12V 100Ah ब्याट्रीहरूको संख्या तपाइँको दैनिक उर्जा खपत (वाट-घण्टामा) र तपाइँ कति दिनको स्वायत्तता चाहानुहुन्छ मा निर्भर गर्दछ। यहाँ एउटा सरल विधि छ: (१) आफ्नो दैनिक उर्जा प्रयोगको गणना गर्नुहोस् — हरेक दिन प्रयोग हुने सबै यन्त्रहरू × घण्टाको वाटेज थप्नुहोस्। उदाहरण: LED बत्ती (20W × 4h = 80Wh) + पानी पम्प (80W × 0.5h = 40Wh) + फ्रिज (60W औसत × 24h = 1,440Wh) + फोन/ल्यापटप चार्जिङ (100W × 2h = 200Wh) = ~1,7 Wh प्रति दिन। (२) प्रत्येक 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 1,280Wh प्रयोगयोग्य ऊर्जा प्रदान गर्दछ। (3) ब्याट्री क्षमता द्वारा दैनिक प्रयोग विभाजन गर्नुहोस्: 1,760Wh ÷ 1,280Wh = 1.4 ब्याट्रीहरू। 1.5 दिनको स्वायत्तताको लागि 2 ब्याट्रीहरू (12V 200Ah = 2,560Wh) सम्म, वा 3 दिनको स्वायत्तताको लागि 4 ब्याट्रीहरू (12V 400Ah = 5,120Wh) सम्म। सामान्य दिशानिर्देशहरू: आधारभूत भारहरू सहितको सानो क्याम्पर भ्यान (बत्ती, फोन चार्जिङ, सानो फ्रिज) — १-२ ब्याट्रीहरू (१००-२०० एएच); फ्रिज, टिभी, माइक्रोवेभ, र मध्यम उपकरण प्रयोगको साथ पूर्ण-समय RV — 2-4 ब्याट्रीहरू (200-400Ah); अफ-ग्रिड केबिन वा सबै उपकरणहरूसँग पूर्ण-समय अफ-ग्रिड — 4-8+ ब्याट्रीहरू (400-800Ah+)। याद गर्नुहोस् कि LiFePO4 ले डिस्चार्जको 80-100% गहिराइलाई अनुमति दिन्छ, त्यसैले तपाईंले लीड-एसिडको तुलनामा प्रति ब्याट्री बढी प्रयोगयोग्य क्षमता प्राप्त गर्नुहुन्छ (जहाँ तपाईंलाई एउटै प्रयोगयोग्य ऊर्जाको लागि दोब्बर Ah रेटिङ चाहिन्छ)। १ दिनमा ब्याट्रीहरू रिचार्ज गर्न आफ्नो सौर्य एरेलाई पनि आकार दिनुहोस् — लगभग २००W-400W सोलार प्रति १००Ah ब्याट्री।
Q12: 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री किन्दा मैले के हेर्नु पर्छ?
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री खरिद गर्दा, यी मुख्य कारकहरू मूल्याङ्कन गर्नुहोस्: (1) सेल ग्रेड — सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, BYD, Lishen) बाट A-ग्रेड कक्षहरूमा जोड दिनुहोस्। बी-ग्रेड वा पुन: प्रयोग गरिएका कोशिकाहरूमा कम क्षमता, छोटो जीवन, र सुरक्षा जोखिमहरू छन्। सेल निर्माताको नाम र ग्रेड प्रमाणपत्रको लागि सोध्नुहोस्। (२) वास्तविक क्षमता - डिस्चार्ज परीक्षणको साथ प्रमाणित गर्नुहोस् वा स्वतन्त्र परीक्षण डाटाको लागि सोध्नुहोस्। वास्तविक 100Ah ब्याट्रीले 0.2C डिस्चार्ज (20A) देखि 10V मा ≥98Ah डेलिभर गर्नुपर्छ। कतिपय आपूर्तिकर्ताहरूले क्षमतालाई बढाएका छन्। (3) BMS गुणस्तर - ओभरचार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, सर्ट सर्किट, र तापमान सुरक्षाको लागि हेर्नुहोस्; सेल सन्तुलन महत्त्वपूर्ण छ। निरन्तर डिस्चार्ज वर्तमान मूल्याङ्कन जाँच गर्नुहोस् (कम्तिमा 50A, अधिमानतः 80-100A इन्भर्टरहरूको लागि)। Enerbe 12V 100Ah सँग 100A लगातार / 200A शिखर BMS छ। (4) साइकल जीवन - 80% DoD मा ≥3,000 चक्रहरू खोज्नुहोस्। 10,000+ चक्र दावीहरू (सामान्यतया धेरै उथले डिस्चार्जमा मापन गरिन्छ) को बारेमा शंकालु हुनुहोस्। (5) प्रमाणपत्रहरू - UN38.3 ढुवानीको लागि आवश्यक छ; CE र EU को लागि RoHS; UL 1973 वा IEC 62619 स्थिर भण्डारणका लागि राम्रो संकेतकहरू हुन्। (६) भौतिक चश्मा — आयामहरू तपाईंको ब्याट्री ट्रे/बक्समा फिट छन् भनी प्रमाणित गर्नुहोस्, तौल स्वीकार्य छ, र टर्मिनल प्रकार तपाईंको केबलहरूसँग मेल खान्छ (M8 सामान्य छ, Enerbe 12V 100Ah मा जस्तै)। (७) वारेन्टी - गुणस्तरीय ब्याट्रीहरूको लागि न्यूनतम ३-५ वर्ष; केही प्रिमियम ब्रान्डहरूले 10 वर्ष प्रस्ताव गर्छन्। राम्रो प्रिन्ट पढ्नुहोस् (प्रो-रेटेड बनाम पूर्ण प्रतिस्थापन, ढुवानी कभरेज)। (8) मूल्य — खुद्राको लागि, $350-$700 गुणस्तर 12V 100Ah LiFePO4 को लागि विशिष्ट छ। $250 भन्दा कम मूल्यहरूले B-ग्रेड कक्षहरू वा नक्कली क्षमतालाई संकेत गर्न सक्छ। B2B/थोकको लागि, भोल्युमको आधारमा $150-$300/एकाइको अपेक्षा गर्नुहोस्। (9) ग्राहक समर्थन - फिर्ता नीति, वारेन्टी दावी प्रक्रिया, र स्पेयर पार्ट्सको उपलब्धता जाँच गर्नुहोस्। सँधै नमूनाहरू अर्डर गर्नुहोस् र भोल्युम खरिद गर्नु अघि क्षमता, चक्र जीवन, र वास्तविक-विश्व प्रदर्शन परीक्षण गर्नुहोस्।
सारांश
12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री गहिरो साइकल पावरको विश्वव्यापी वर्कहोर्स हो - यो ढाँचा जुन अन्य कुनै पनि भन्दा धेरै अनुप्रयोगहरूमा फिट हुन्छ। तपाईंले सम्झनु पर्ने कुराहरू यहाँ छन्:
12V 100Ah = 1,280Wh प्रयोगयोग्य ऊर्जा:12.8V × 100Ah = 1.28 kWh। एउटा सानो फ्रिजलाई १२ घण्टाको लागि, 1 दिनको लागि पूर्ण RV प्रणाली, वा 3-6 घण्टाको लागि ट्रोलिङ मोटरलाई पावर गर्न पर्याप्त छ। र लीड-एसिडको विपरीत, तपाईं सुरक्षित रूपमा त्यो क्षमताको 80-100% प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।
LiFePO4 ले प्रत्येक मेट्रिकमा लीड-एसिडलाई हराउँछ:दोब्बर प्रयोगयोग्य क्षमता, 2-3 गुणा आयु (8-12 वर्ष बनाम 3-5), 60% हल्का (10.6 kg बनाम 30 kg), 2-5x छिटो चार्ज, शून्य मर्मत, सुरक्षित रसायन, र उच्च अग्रिम मूल्यको बावजुद स्वामित्वको कम कुल लागत।
वास्तविक चश्मा महत्त्वपूर्ण छ:Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्रीले 100A निरन्तर / 200A पीक डिस्चार्ज, > 100% DoD (>5,000 मा 80% DoD) मा 3,000 चक्रहरू, 50A सम्म चार्ज गर्दछ, 10.6 kg तौल, M162x 16mm मापन, 16x2 मापन प्रयोग गर्दछ। र CE/UN38.3/RoHS प्रमाणीकरण छ। यी कुनै पनि अन्य ब्रान्ड विरुद्ध तुलना गर्न नम्बरहरू हुन्।
चार्ज सरल तर विशिष्ट छ:14.4V-14.6V मा LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्। एक 20A चार्जर मीठो ठाउँ हो (5-6 घण्टा पूर्ण चार्ज)। सौर्यका लागि, LiFePO4 प्रोफाइल र प्रति 100Ah ब्याट्रीमा 200W-400W प्यानलहरू भएको MPPT नियन्त्रक प्रयोग गर्नुहोस्। डिसल्फेसन मोड वा 15V माथि भोल्टेज भएको लीड-एसिड चार्जर कहिल्यै प्रयोग नगर्नुहोस्।
श्रृंखला/समानान्तरको साथ स्केल:अधिक क्षमताको लागि समानान्तर (12V 200Ah, 400Ah), अधिक भोल्टेजको लागि श्रृंखला (24V, 48V), वा दुवै ठूला प्रणालीहरूको लागि। सधैं मिल्दो ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्नुहोस्, पहिले चार्जको अवस्था बराबर गर्नुहोस्, उचित केबल र फ्यूजहरू प्रयोग गर्नुहोस्, र सही प्रणाली भोल्टेजमा चार्ज गर्नुहोस्।
गुणस्तर किन्नुहोस्, कम मूल्य मात्र होइन:A-ग्रेड कक्षहरू, प्रमाणित क्षमता, बलियो BMS (100A+), 3,000+ साइकल रेटिङ, UN38.3 प्रमाणीकरण, र ठोस वारेन्टीहरू गैर-वार्तालाप योग्य छन्। यदि कुनै सम्झौता सत्य हुन धेरै राम्रो देखिन्छ (100Ah को लागि उप-$250), यसले सम्भवतः B-ग्रेड कक्षहरू वा ओभरस्टेड क्षमता प्रयोग गर्दछ। LiTime एक प्रसिद्ध खुद्रा ब्रान्ड हो, तर निर्माता-सीधा विकल्पहरू जस्तै Enerbe ले B2B खरीददारहरूको लागि कम थोक मूल्यहरूमा तुलनात्मक गुणस्तर प्रदान गर्दछ।
B2B खरीददारहरूको लागि: तपाईंले मापन गर्नु अघि परीक्षण गर्नुहोस्:नमूनाहरू अर्डर गर्नुहोस्, क्षमता र चक्र परीक्षणहरू चलाउनुहोस्, भोल्युम अर्डरहरूमा पूर्व ढुवानी निरीक्षण गर्नुहोस्, वारेन्टी सर्तहरू र स्पेयर पार्ट्सहरू छलफल गर्नुहोस्, र स्थिरता प्रमाणित गर्नको लागि सानो पहिलो ब्याचको साथ सुरू गर्नुहोस्। निजी लेबल OEM ले सही निर्मातासँग 40-60% बचत बनाम खुद्रा ब्रान्डहरू प्रदान गर्न सक्छ।
चाहे तपाइँ क्याम्पर भ्यान बिजुली प्रणाली निर्माण गर्दै हुनुहुन्छ, केबिनमा सौर्य स्थापना गर्दै हुनुहुन्छ, तपाइँको ट्रोलिङ मोटर ब्याट्री अपग्रेड गर्दै हुनुहुन्छ, वा तपाइँको स्टोरको लागि सोर्सिङ इन्भेन्टरी, 12V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री आधुनिक गहिरो चक्र शक्तिको आधार हो। दEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 गहिरो चक्र ब्याट्रीA-ग्रेड CATL/EVE कक्षहरू, एक बलियो 100A/200A BMS, >3,000 चक्र जीवन, र प्रतिस्पर्धी थोक मूल्यमा पूर्ण प्रमाणीकरण संयोजन गर्दछ। खुद्रा खरिदहरू, भोल्युम उद्धरणहरू, नमूना अनुरोधहरू, अनुकूलन विशिष्टताहरू, वा निजी लेबल OEM छलफलको लागि,हाम्रो B2B टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।
सम्पर्कमा रहनुहोस्
तपाईंको परियोजनाको लागि LiFePO4 ब्याट्रीहरू स्रोत गर्न तयार हुनुहुन्छ? आज नै Enerbe लाई सम्पर्क गर्नुहोस्।

📄 प्राविधिक डाटाशीट अनुरोध गर्नुहोस्
हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् →📞 हाम्रो इन्जिनियरिङ टोलीसँग कुरा गर्नुहोस्
सम्पर्कमा रहनुहोस् →🔗 हाम्रो अनुकूलन ब्याट्री समाधानहरू ब्राउज गर्नुहोस्
उत्पादनहरू हेर्नुहोस् →Dongguan A&S पावर टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड।
भवन १, नम्बर २, केजी ९औं रोड,
Songshan ताल, Dongguan, Guangdong, चीन
📞 +८६ १३७ १३८३ १६३१
✉ info@aspowerbattery.com
चार्ज रहनुहोस्। जडान रहनुहोस्।
24V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री: स्थापनाकर्ताहरूको लागि पूर्ण खरीद गाइड
24V 150Ah लिथियम ब्याट्री - पूरा B2B सोर्सिङ गाइड
सम्बन्धित लेख
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.




