12V 100Ah LiFePO4-batterij: complete deep-cycle-koopgids voor campers, zonne-energie en boten
Inhoudsopgave
- Inleiding: Waarom 12V 100Ah de universele deep-cycle-grootte is
- Wat betekent 12V 100Ah? (1280 Wh uitgelegd)
- 12V 100Ah LiFePO4-specificaties uitgelegd
- 12V 100Ah looptijd: hoe lang gaat het mee? (Per apparaat)
- LiFePO4 versus loodzuur 100 Ah: de volledige vergelijking
- Belangrijkste toepassingen: RV, zonne-energie, maritiem en off-grid
- Oplaadgids: formaat oplader, oplaadtijd en opladen via zonne-energie
- Serie en parallel: hoe u 24V/48V/200Ah-systemen bouwt
- Koopgids: waar u op moet letten + rode vlaggen
- Marktoverzicht: LiTime en andere merken
- B2B Sourcing: advies voor dealers en distributeurs
- Veelgestelde vragen
- Samenvatting
Inleiding: Waarom 12V 100Ah de universele deep-cycle-grootte is
Loop een willekeurige camper-, scheeps- of off-grid-winkel binnen en je ziet op elke plank hetzelfde batterijformaat: 12V 100Ah. Het is het universele deep-cycle-batterijformaat – het ‘one size fits most’-formaat in de batterijwereld. Of u nu een elektrisch systeem voor een camper aan het bouwen bent, zonne-energie op een cabine installeert, een trollingmotor van stroom voorziet of back-upstroom voor uw huis instelt, de kans is groot dat u met het 12V 100Ah-formaat begint.
Maar niet alle 12V 100Ah-accu's zijn gelijk. De oude standaard – loodzuur – is zwaar (30+ kg), laadt langzaam op, is beperkt tot 50% bruikbare capaciteit en moet elke 3-5 jaar worden vervangen. De nieuwe standaard – LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) – weegt 10-13 kg, laadt op in 2-5 uur, levert 80-100% bruikbare capaciteit en gaat 8-12 jaar mee. Nu de prijzen zijn gedaald, is LiFePO4 de standaardkeuze geworden voor iedereen die een nieuw systeem bouwt of een oude loodzuurbank vervangt.
In deze gids vindt u alles wat u moet weten over 12V 100Ah LiFePO4-accu's: wat de specificaties eigenlijk betekenen, hoe lang de accu meegaat bij verschillende belastingen, hoe deze zich verhoudt tot loodzuur, voor welke toepassingen deze het beste geschikt is, hoe u deze kunt opladen (inclusief zonne-energie), hoe u meerdere accu's in serie of parallel kunt aansluiten, waar u op moet letten bij het kopen en advies voor B2B-kopers die op volume inkopen. Wij gebruiken echte specificaties van deEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 deep-cycle accuin deze gids voor concrete cijfers uit de echte wereld.
Voor een bredere introductie tot de chemie van LiFePO4-batterijen, zie onzeWat is een LiFePO4-batterij?gids. Voor best practices voor opladen, zie onzeLiFePO4-oplaadgids. Voor een deep-cycle-accu van kleiner formaat die populair is bij vissers, zie onze12V 54Ah LiFePO4-batterijgids.
Wat betekent 12V 100Ah? (1280 Wh uitgelegd)
Laten we beginnen met de basis, want "12V 100Ah" ziet er eenvoudig uit, maar er komt meer bij kijken dan de meeste mensen beseffen.
Spanning: 12V (eigenlijk 12,8V voor LiFePO4)
De "12V" is de nominale spanning - de standaardspanning waarvoor alle 12V-apparatuur is ontworpen. Maar een LiFePO4-batterij zit niet echt op precies 12V. Een 12V LiFePO4-batterij bestaat uit4 cellen in serie (4S)en elke LiFePO4-cel heeft een nominale spanning van 3,2 V. Dus 4×3,2V=12,8V nominaal. Een volledig opgeladen 12V LiFePO4-batterij meet in rust 13,2V-13,6V en de laadspanning is doorgaans 14,4V-14,6V. Dit is allemaal compatibel met standaard 12V-apparatuur; de iets hogere spanning is feitelijk gunstig omdat dit betekent dat er onder belasting meer spanning beschikbaar is voordat deze onder de minimumdrempel van de apparatuur valt.
Capaciteit: 100 Ah (ampère-uren)
De "100Ah" betekent dat de accu theoretisch 100 ampère gedurende 1 uur, of 50 ampère gedurende 2 uur, of 10 ampère gedurende 10 uur kan leveren, voordat de laagspanningsgrens wordt bereikt. In de praktijk hangt de werkelijke capaciteit af van de ontladingssnelheid; hogere ontladingssnelheden verminderen de effectieve capaciteit enigszins (dit wordt het Peukert-effect genoemd, hoewel dit bij LiFePO4 veel minder uitgesproken is dan bij loodzuur). Een hoogwaardige 12V 100Ah LiFePO4-accu moet minimaal 98Ah leveren bij ontlading bij 0,2C (20A) tot 10V.
Totale energie: 1280 Wh (1,28 kWh)
Dit is het getal dat er feitelijk toe doet bij het vergelijken van batterijen en maatsystemen. De totale energie wordt berekend als:
12,8 V × 100 Ah =1.280 Wh=1,28 kWh
Watturen (Wh) is de universele eenheid van energie: het is wat uw elektriciteitsrekening gebruikt, waar zonnepanelen in voorzien zijn en waarmee u batterijen met verschillende spanningen en capaciteiten kunt vergelijken. Een batterij van 12 V en 100 Ah slaat 1.280 Wh energie op. Om dat in perspectief te plaatsen: dat is genoeg om een gloeilamp van 60 W 21 uur van stroom te voorzien, een minikoelkast van 100 W 12 uur, of een magnetron van 1.000 W ongeveer 1 uur (rekening houdend met de verliezen van de omvormer).
Belangrijk punt:Op een 12V 100Ah loodzuuraccu staat ook "12V 100Ah" op het etiket, maar u kunt slechts 50% van de capaciteit (ongeveer 640 Wh) veilig gebruiken zonder deze te beschadigen. Met een 12 V 100 Ah LiFePO4-batterij kunt u 80-100% (1.024-1.280 Wh) veilig gebruiken. Een LiFePO4-accu met dezelfde Ah-waarde levert dus ongeveer twee keer zoveel bruikbare energie. Dit is het belangrijkste verschil bij het vergelijken van de twee chemie.
12V 100Ah LiFePO4-specificaties uitgelegd
Hier zijn de echte specificaties voor deEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 deep-cycle accu, met een duidelijke Engelse uitleg van wat elke specificatie voor u betekent:
| Parameter | Specificatie | Wat het betekent |
|---|---|---|
| Nominale spanning | 12,8V | 4 LiFePO4-cellen in serie (4S × 3,2V). Compatibel met alle standaard 12V-apparatuur. |
| Nominaal vermogen | 100 Ah | 100 ampère gedurende 1 uur, of 10 ampère gedurende 10 uur. Minimaal 98 Ah bij een ontlading van 0,2 °C. |
| Totale energie | 1.280 Wh (1,28 kWh) | 12,8 V × 100 Ah. De daadwerkelijk bruikbare energie voor het dimensioneren van uw systeem. |
| Aanbevolen laadstroom | 5A – 50A | Gebruik een 10A-30A oplader voor de beste balans tussen snelheid en levensduur. 50A = snel opladen (~2 uur). |
| Maximale laadstroom | 50A | Laad nooit sneller dan 50A. Een oplaadsnelheid van 0,5C is veilig voor LiFePO4. |
| Continue ontladingsstroom | 100A | Kan continu 100A leveren = 1.280W continu. Genoeg voor omvormers tot ~1.000W AC. |
| Piekontladingsstroom | 200A (10 seconden) | Verwerkt piekbelastingen (starten van de motor, piekspanning van de omvormer) tot 2.560 W gedurende 10 seconden. |
| Lage spanning loskoppelen | 10V | BMS verlaagt de uitvoer bij 10 V om cellen te beschermen tegen overmatige ontlading. Maakt opnieuw verbinding na het opladen. |
| Aanbevolen laadspanning | 14,6±0,2V | Stel uw lader/controller in op 14,4V-14,8V. Vlotterspanning: 13,5V-13,8V. |
| Laadtemperatuur | 0°C tot 45°C (32°F tot 113°F) | Laad niet op onder het vriespunt - risico op lithiumplating. BMS kan een laaduitschakeling bij lage temperatuur omvatten. |
| Uitblaastemperatuur | -20°C tot 60°C (-4°F tot 140°F) | Veilig te lozen in zeer koude en warme omstandigheden. Prestaties zijn licht verminderd bij extreme omstandigheden. |
| Opslagtemperatuur | -10°C tot 50°C (14°F tot 122°F) | Bewaar de batterij voor 50-70% op een koele, droge plaats voor de langste levensduur. |
| Afmetingen (L × D × H) | 260 × 168 × 211 mm (10,2 × 6,6 × 8,3 inch) | Past op standaard Groep 24 / Groep 27 batterijladen. Controleer dit tegen uw compartiment. |
| Gewicht | 10,6 kg (23,4 lbs) | ~60% lichter dan een vergelijkbare loodzuuraccu (~30 kg / 66 lbs). |
| Terminaltype | M8 | Inzetstukken met schroefdraad van 8 mm. Gebruik M8-bouten en ringklemmen. Gemeenschappelijk voor deep-cycle-batterijen. |
| Cyclus leven | >3.000 (100% DoD) / >5.000 (80% DoD) | 3.000+ volledige ontladingen, of 5.000+ bij 80% ontlading. = 8-12+ jaar normaal gebruik. |
| Certificeringen | CE, UN38.3, RoHS | UN38.3 = veilig voor lucht-/zeevaart. CE = EU-conformiteit. RoHS = geen gevaarlijke stoffen. |
12V 100Ah looptijd: hoe lang gaat het mee? (Per apparaat)
De meest voorkomende vraag die mensen stellen is: "Hoe lang gaat een 12V 100Ah accu mee?" Het antwoord hangt volledig af van wat u aandrijft. Hier is een praktische tabel met looptijden, gebaseerd op de Enerbe 12V 100Ah LiFePO4-batterij (1.280 Wh bruikbaar, 80-100% DoD), goed voor ~10% omvormerverlies voor AC-apparaten:
| Apparaat / belasting | Stroomverbruik | Looptijd (12V 100Ah LiFePO4) | Bedrijfstijd (12V 100Ah loodzuur) |
|---|---|---|---|
| LED-verlichting (4-6 lampen) | 20-40W | 28-55 uur | 14-27 uur |
| Telefoon/laptop opladen | 50-100W | 11-23 uur | 5-11 uur |
| 12V minikoelkast/koeler | 40-80W (gemiddeld, fietsen) | 14-28 uur | 7-14 uur |
| TV (32-40") + streaming | 50-80W | 14-23 uur | 7-11 uur |
| Waterpomp (camper) | 60-100W (intermitterend) | Dagen (intermitterend gebruik) | 1-2 dagen |
| CPAP/medisch apparaat | 30-60W | 19-38 uur | 9-19 uur |
| Magnetron (700-1000W) | 800-1200W | 0,8-1,3 uur | 0,4-0,6 uur |
| Ruimteverwarmer/elektrische verwarming | 1.000-1.500 W | 0,7-1,1 uur | 0,3-0,5 uur |
| Raam AC-eenheid (5000 BTU) | 400-600W (gemiddeld, fietsen) | 1,9-2,9 uur | 0,9-1,4 uur |
| Trollingmotor (55 lb, snelheid 2-3) | 15-30A (180-360W) | 3-6 uur | 1,5-3 uur |
| Volledig campersysteem (koelkast + verlichting + pomp + apparaten) | 80-150 W (gemiddeld) | 7-14 uur (~1 dag) | 3-7 uur (~halve dag) |
Hoe deze tabel te lezen:Dit zijn schattingen op basis van het gemiddelde stroomverbruik. Uw werkelijke looptijd is afhankelijk van het exacte apparaat, de instellingen, de temperatuur, de leeftijd van de batterij en de efficiëntie van de bedrading. Voor apparaten die intermitterend worden gebruikt (koelkasten, pompen, trollingmotoren) is het "gemiddelde" stroomverbruik veel lager dan het nominale maximum, omdat ze aan en uit gaan. Voor een volledig campersysteem is een enkele 12V 100Ah-batterij doorgaans goed voor ongeveer 1 dag bij matig gebruik; de meeste fulltime campers gebruiken 2-4 batterijen (200-400Ah) voor 2-4 dagen autonomie.
Vuistregel voor snelle maatvoering:Tel het wattage van al uw apparaten bij elkaar op × het aantal uren dat u per dag gebruikt = totaal Wh/dag. Delen door 1.280 (Wh per 12V 100Ah LiFePO4-batterij) = aantal benodigde batterijen. Rond af naar boven en voeg een marge van 20-30% toe voor inefficiëntie en bewolkte dagen. Voorbeeld: 1.500 Wh/dag ÷ 1.280 Wh = 1,2 → neem 2 batterijen (200 Ah) voor een comfortabele autonomie van 1 dag, of 4 batterijen (400 Ah) voor 2-3 dagen.
LiFePO4 versus loodzuur 100 Ah: de volledige vergelijking
Als u probeert te kiezen tussen LiFePO4 en loodzuur voor uw 12V 100Ah-accubank, vindt u hier de volledige vergelijking met reële cijfers:

| Metrisch | 12V 100Ah LiFePO4 (Enerbe) | 12V 100Ah loodzuur (groep 27/31) | Winnaar |
|---|---|---|---|
| Bruikbare capaciteit | 80-100% = 1.024-1.280 Wh | Maximaal 50% = ~640 Wh | LiFePO4: ~2x bruikbare energie |
| Gewicht | 10,6 kg (23,4 lbs) | 28-32 kg (62-70 lbs) | LiFePO4: 60-65% lichter |
| Levensduur (80% DoD) | >5.000 cycli | 300-800 cycli | LiFePO4: 6-17x meer cycli |
| Kalender leven | 8-12 jaar | 3-5 jaar | LiFePO4: 2-3x langer |
| Maximaal laadtarief | 50A (0,5C) → ~2 uur volledig opgeladen | 10-20A (0,1-0,2C) → 5-10 uur | LiFePO4: 2-5x sneller opladen |
| Continue ontlading | 100A (1.280W) | 50-100A (varieert per type) | Vergelijkbaar |
| Onderhoud | Geen (verzegeld, geen water geven) | Maandelijks water geven (overstroomd); af en toe een egalisatie | LiFePO4: geen onderhoud |
| Zelfontladingssnelheid | 1-3% per maand | 5-10% per maand | LiFePO4: houdt de lading 3-5x langer vast |
| Veiligheid | Thermisch stabiel, geen thermische runaway, geen zuur, geen gas | Bijtend zuur, uitstoot van waterstofgas, explosiegevaar bij overbelasting | LiFePO4: veiligere chemie |
| Prijs vooraf (retail) | $350-$700 | $ 150-$ 300 | Loodzuur: vooraf goedkoper |
| Kosten per jaar (10 jaar) | $35-$70/jaar (1 batterij) | $50-$100/jaar (2-3 batterijen + onderhoud) | LiFePO4: lagere langetermijnkosten |
De bottom line:LiFePO4 kost vooraf 2-3x meer, maar levert twee keer zoveel bruikbare energie, gaat 2-3 keer langer mee, laadt 2-5x sneller op, weegt 60% minder, vereist geen onderhoud en is veiliger. Over een periode van 10 jaar zijn de totale eigendomskosten voor LiFePO4 zelfs lager – en vermijdt u het gedoe van het vervangen van lege loodzuuraccu’s elke 3-4 jaar. Voor iedereen die een nieuw systeem bouwt of een verouderde loodzuurbank vervangt, is LiFePO4 de duidelijke keuze in 2026.
Belangrijkste toepassingen: RV, zonne-energie, maritiem en off-grid
Het 12V 100Ah-formaat is veelzijdig genoeg om de meeste deep-cycle-gebruikssituaties te dekken. Dit is waar het schittert - en waar je misschien iets groters nodig hebt:

1. Batterijen voor campers en campers
Dit is de nummer 1 toepassing voor 12V 100Ah LiFePO4-batterijen. Een enkele batterij voedt een basiscamperopstelling (LED-verlichting, waterpomp, opladen van telefoon/laptop, kleine 12V-koelkast) gedurende ongeveer 1 dag. De meeste campers installeren 2-4 accu's (200-400Ah) voor 2-4 dagen autonomie. Het gewicht van 10,6 kg per accu is een enorm voordeel in een camper: het vervangen van 2 loodzuuraccu's (60 kg totaal) door 2 LiFePO4-accu's (21 kg) bespaart 39 kg laadvermogen, wat zich vertaalt in een lager brandstofverbruik en meer laadvermogen. Het continue ontladingsvermogen van 100A ondersteunt omvormers tot ~1000W, genoeg voor een magnetron, tv of klein apparaat.
2. Off-grid zonnesystemen
Voor hutten, schuren, kleine huizen en afgelegen locaties zijn 12V 100Ah-batterijen de bouwsteen van kleine off-grid zonnesystemen. Een typische opstelling: 200W-400W aan zonnepanelen → MPPT-laadcontroller → 1-4 × 12V 100Ah batterijen → omvormer → AC-belastingen. Het snelle oplaadvermogen van LiFePO4 (tot 50A) betekent dat de batterij de zonnelading van een hele dag efficiënt kan absorberen, en de maandelijkse zelfontlading van 1-3% betekent dat het systeem lading vasthoudt tijdens bewolkte perioden. Voor systemen groter dan 2-3 kWh stappen de meeste installateurs over op 24V- of 48V-architecturen (met behulp van meerdere 12V-batterijen in serie) om de stroomsterkte en de kabelgrootte te verminderen.
3. Scheeps- en trollingmotoren
Voor zoetwater- en zoutwatervissersboten aan de kust voedt een 12V 100Ah batterij een 12V trollingmotor (30-55 lb stuwkracht) voor 3-6 uur typisch gebruik met gemengde snelheden, plus viszoekers, GPS en VHF-radio voor de hele dag. De onderhoudsvrije en morsvrije eigenschappen van LiFePO4 zijn grote voordelen op een boot: er lekt geen zuur als de boot overhelt, er zit geen waterstofgas in een afgesloten ruim en er is geen eindcorrosie. Voor grotere trollingmotoren (24V- of 36V-systemen) gebruikt u 2 of 3 accu's in serie. Overweeg voor serieuze offshore-visserij 2 accu's parallel (200 Ah) voor de hele dag slepend vissen.
4. Back-up- en noodstroomvoorziening
Een 12V 100Ah LiFePO4-batterij + 1.000W-omvormer biedt draagbare back-upstroom voor essentiële circuits tijdens stroomuitval: LED-verlichting (20+ uur), koelkast/vriezer (8-12 uur), CPAP/medische apparaten (19-38 uur), internetrouter en modem (20+ uur) en opladen van apparaten. In tegenstelling tot een gasgenerator is een batterijback-up stil, emissievrij, veilig voor gebruik binnenshuis en vereist geen brandstofopslag. Voor back-up in het hele huis heb je een groter systeem nodig (48 V accubank + 5.000 W+ omvormer), maar een 12 V 100 Ah-eenheid is perfect voor back-up van essentiële belastingen of draagbare stroom voor kamperen en bumperkleven.
5. Mobiliteit en materiaalbehandeling
Veel scootmobielen, elektrische rolstoelen en kleine materiaaltransportapparatuur (palletkrikken, walkiestapelaars, hefpoorten) maken gebruik van 12V deep-cycle-batterijen. Een 12V 100Ah LiFePO4-batterij biedt de hele dag bereik voor mobiliteitshulpmiddelen, laadt sneller op (2-3 uur versus 8-10 uur voor loodzuur) en gaat 2-3 keer langer mee voordat deze moet worden vervangen. De gewichtsbesparing (10,6 kg versus 30 kg) is vooral belangrijk voor mobiliteitshulpmiddelen waarbij elke kilogram het bereik en de draagbaarheid beïnvloedt.
Wanneer 12V 100Ah niet genoeg is
Mogelijk hebt u een grotere of andere configuratie nodig als: u apparaten met een hoog wattage (airconditioners, elektrische verwarmingen, bronpompen) gedurende langere perioden van stroom moet voorzien – overweeg 24V- of 48V-systemen met meer capaciteit; je hebt meer dan 2-3 dagen autonomie nodig zonder op te laden – voeg meer batterijen parallel toe; uw systeem overschrijdt 3.000 W — ga over op 24 V of 48 V om stroom- en kabelverliezen te verminderen; u een golfkar of vorkheftruck heeft; deze gebruiken doorgaans 36V-, 48V- of 72V-systemen (meerdere 6V- of 12V-batterijen in serie).
Oplaadgids: formaat oplader, oplaadtijd en opladen via zonne-energie
Opladen is waar LiFePO4 echt uitblinkt in vergelijking met loodzuur: het accepteert lading veel sneller en vereist niet de meertrapsabsorptie/egalisatie die loodzuur nodig heeft. Zo laadt u een 12V 100Ah LiFePO4-batterij correct op:
Laadspanning: 14,6 ± 0,2 V
De Enerbe 12V 100Ah accu adviseert een laadspanning van14,6±0,2V(14,4V-14,8V). Dit is de laadspanning met bulk/constante stroom. Zodra de accu volledig is opgeladen, moet de lader overschakelen naar een float/onderhoudsspanning van13,5V-13,8V. Veel LiFePO4-accu's hebben eigenlijk geen float-lading nodig (ze houden hun spanning goed vast), maar een lage float-spanning kan geen kwaad.Gebruik nooit een loodzuurlader die meer dan 15 V levert— dit kan de overbelastingsbeveiliging van het BMS activeren of, in extreme gevallen, de cellen beschadigen.
Grootte en oplaadtijd van de oplader
| Grootte van de oplader | Oplaadtijd (0 → 100%) | Beste voor |
|---|---|---|
| 5A | ~20 uur | Druppel-/onderhoudsladen, kleine zonne-energiesystemen |
| 10A | ~10-12 uur | Nachtelijk opladen, eenvoudige zonnesystemen |
| 20A | ~5-6 uur | Aanbevolen zoete plek- balans tussen snelheid en levensduur |
| 30A | ~3,5-4 uur | Snel opladen voor RV/marine-, DC-DC-laders |
| 40A-50A | ~2-3 uur | Maximale laadsnelheid (max. 50A). Snelst, meer warmte |
Voor de meeste toepassingen is een20A LiFePO4-compatibele opladeris de beste keuze: hij laadt een lege batterij in 5-6 uur op, wat snel genoeg is voor opladen 's nachts of tussendoor, en is zacht voor de cellen voor een maximale levensduur. Als u sneller moet opladen (bijvoorbeeld tussen vissessies op een toernooidag), kunt u met een 30A-40A-lader binnen 2-3 uur 80% opladen. Het maximum van 50A mag alleen worden gebruikt als u echt de snelst mogelijke lading nodig heeft; het genereert meer warmte en kan de levensduur van de cyclus op de lange termijn marginaal verkorten.
Oplaadmethoden
AC-lader/stekkerlader:Standaard stopcontactlader met LiFePO4-modus. Meest gebruikelijk voor garages, werkplaatsen en back-up thuis.
DC-DC-lader (voertuig opladen):Wordt tijdens het rijden opgeladen via de dynamo van uw voertuig. Essentieel voor campers en campers. Zoek naar een DC-DC-lader met LiFePO4-profiel (bijv. Victron Orion-Tr, Renogy DC-DC, CTEK D250SE).
Opladen via zonne-energie:Zonnepanelen → MPPT-laadcontroller (met LiFePO4-profiel) → batterij. Zie het gedeelte over opladen via zonne-energie hieronder.
Ingebouwde scheepslader:Multi-bank lader geïnstalleerd op de boot, opladen via walstroom. Zoek naar lithium-compatibele modellen (Minn Kota, ProMariner, NOCO Genius).
Opladen via zonne-energie voor 12V 100Ah
Een 12V 100Ah LiFePO4-batterij opladen met zonne-energie is eenvoudig:
Afmetingen zonnepaneel:100W-400W is typisch. Een paneel van 200 W produceert ~10-12 A bij 12 V in de volle zon, waardoor een lege batterij in 8-10 uur wordt opgeladen. Een array van 400 W laadt op in 4-5 uur.
Laadregelaar:Gebruik eenMPPT(Maximum Power Point Tracking)-controller met een LiFePO4-laadprofiel — 20-30% efficiënter dan PWM. Zorg ervoor dat de controller geschikt is voor de maximale stroomsterkte van uw paneelarray (een array van 400 W heeft bijvoorbeeld een controller van 30 A+ nodig).
Spanningsinstellingen:Bulklading = 14,4 V-14,6 V; vlotter = 13,5V-13,8V; heraansluiting lage spanning = 11,0 V-12,0 V.
Oplaadtijd onder reële omstandigheden:Met 200 W aan zonne-energie en 5 tot 6 piekzonuren (typische zomerdagen in de meeste gematigde klimaten), kunt u 80-100 Ah per dag toevoegen – genoeg om een lege batterij van 100 Ah op één zonnige dag volledig op te laden. Bij winter- of bewolkt weer kunt u rekenen op 2-3 dagen voor een volledige oplaadbeurt.
Vuistregel:Zorg ervoor dat uw zonnepaneel zo groot is dat de batterij in 1 dag kan worden opgeladen = ~200W-400W per 100Ah-batterij. Voeg meer panelen toe als u een hoog dagelijks verbruik of weinig zon heeft.
Serie en parallel: hoe u 24V/48V/200Ah-systemen bouwt
Eén 12V 100Ah accu is ideaal voor kleine systemen, maar veel toepassingen hebben meer spanning of meer capaciteit nodig. Zo sluit u meerdere batterijen correct aan:
Parallel: meer capaciteit (dezelfde spanning)
Parallelle verbinding = positief naar positief, negatief naar negatief. De spanning blijft 12V, de capaciteit telt op.
2 × 12V 100Ah parallel =12V 200Ah(2.560 Wh)
3 × 12V 100Ah parallel =12V 300Ah(3.840 Wh)
4 × 12V 100Ah parallel =12V 400Ah(5.120 Wh)
Parallel is de meest gebruikelijke configuratie voor camper- en maritieme systemen waarbij u meer looptijd bij 12V wilt. Gebruik een verzamelrail of batterijcombinator voor schone verbindingen en zorg ervoor dat alle kabels dezelfde lengte hebben voor een gelijkmatige stroomverdeling.
Serie: meer spanning (dezelfde capaciteit)
Serieschakeling = positief van accu 1 naar negatief van accu 2. Spanning vermenigvuldigt zich, capaciteit blijft 100Ah.
2 × 12V 100Ah in serie =24 V 100 Ah(2.560 Wh) — voor 24V trollingmotoren, omvormers, campersystemen
4×12V 100Ah in serie =48 V 100 Ah(5.120 Wh) — voor golfkarretjes, omvormers voor zonne-energie, grotere off-grid systemen
Serie wordt gebruikt wanneer uw apparatuur een hogere spanning vereist (24V trollingmotoren, 48V golfkarretjes, 48V zonne-omvormers). Een hogere spanning betekent een lagere stroom voor hetzelfde vermogen, wat dunnere kabels en minder energieverlies betekent – belangrijk voor systemen van meer dan 2-3 kW.
Serie-parallel: meer spanning EN meer capaciteit
Combineer serie en parallel voor systemen die zowel een hogere spanning als meer capaciteit nodig hebben:
4 batterijen in 2S2P=24 V 200 Ah(5.120 Wh)
8 batterijen in 4S2P=48 V 200 Ah(10.240 Wh / 10,24 kWh)
8 batterijen in 2S4P=24 V 400 Ah(10.240 Wh / 10,24 kWh)
Kritieke regels voor serie-/parallelle verbindingen
Dezelfde chemie, spanning, capaciteit, merk en leeftijd:Meng nooit LiFePO4 met loodzuur, of 100Ah met 50Ah, of verschillende merken. Niet-overeenkomende batterijen worden ongelijkmatig opgeladen/ontladen, wat voortijdige uitval en veiligheidsrisico's veroorzaakt.
Egaliseer de laadstatus voordat u verbinding maakt:Alle batterijen moeten zich binnen een afstand van 0,1 V van elkaar bevinden voordat ze parallel of in serie worden aangesloten. Laad ze allemaal volledig op, of ontlaad ze allemaal tot hetzelfde niveau, en sluit ze vervolgens aan.
Gebruik kabels en zekeringen van het juiste formaat:Een 12V 200Ah-systeem kan 200A+ leveren. Gebruik 2AWG- of 4AWG-kabels en een zekering/onderbreker die geschikt is voor de maximale stroom. Voor 24V/48V-systemen kunt u kleinere kabels gebruiken vanwege de lagere stroomsterkte.
Elke batterij heeft zijn eigen BMS:De Enerbe 12V 100Ah accu heeft een ingebouwd BMS. In serieconfiguraties beschermt het BMS van elke batterij zijn eigen cellen. Voor 48V-systemen met hoog vermogen kunt u overwegen een BMS of accumonitor op systeemniveau toe te voegen voor extra bescherming en het volgen van de laadstatus.
Laad op met de juiste spanning voor het systeem:24V-systeem = 28,8V-29,2V opladen (2 × 14,4V-14,6V). 48V-systeem = 57,6V-58,4V opladen (4 × 14,4V-14,6V). Zorg ervoor dat uw lader/omvormer de juiste spanning ondersteunt en een LiFePO4-profiel heeft.
Gebruik een batterijmonitor:Voor systemen met meer dan 2 accu's volgt een accumonitor (bijv. Victron BMV-712, Renogy 500A) de laadstatus, stroom en spanning - essentieel voor het beheer van een grotere accubank.
Koopgids: waar u op moet letten + rode vlaggen
Met zoveel 12V 100Ah LiFePO4-batterijen op de markt – variërend van $200 tot $1.000+ – kan het moeilijk zijn om te weten wat eigenlijk kwaliteit is en wat marketinghype is. Dit is wat u moet evalueren:
1. Celkwaliteit en fabrikant
Dit is de nummer 1 factor in batterijkwaliteit en levensduur. A-klasse cellen van gerenommeerde fabrikanten (CATL, EVE, BYD, Lishen, Coslight, REPT) hebben nauwe capaciteitstoleranties (±2%), lage interne weerstand en een volledige levensduur. B-kwaliteit cellen zijn afvalproducten van de EV/ESS-productie met kleine defecten: ze hebben mogelijk 5-15% minder capaciteit, een hogere interne weerstand en een 30-50% kortere levensduur. C-klasse of gerecyclede cellen zijn nog erger en kunnen een veiligheidsrisico vormen.Vraag altijd:Wie produceert de cellen? Welk cijfer? Kan ik het celtestrapport en het cijfercertificaat zien? Als een leverancier niet kan of wil antwoorden, loop dan weg.
2. Werkelijke capaciteit (vertrouw het label niet)
Sommige leveranciers bestempelen een 90Ah- of 95Ah-accu als "100Ah" omdat deze beter klinkt. Een echte 100 Ah-accu zou minimaal 98 Ah moeten leveren bij ontlading bij 0,2 C (20 A) tot 10 V. Verifieer met: een batterijcapaciteitstester (ontladingstest), vraag onafhankelijke testgegevens van derden op, of bestel een monster en test het zelf. Als een accu aanzienlijk minder kost dan die van de concurrentie (bijvoorbeeld €200 versus €400 voor 100Ah), wordt er vrijwel zeker gebruik gemaakt van B-kwaliteit cellen of wordt de capaciteit overschat.
3. BMS-kwaliteit en huidige beoordeling
Het BMS (Battery Management System) is het brein van de batterij: het beschermt de cellen tegen schade en bepaalt hoeveel stroom u kunt trekken. Zoek naar:
Bescherming tegen overbelasting, overontlading, overstroom en kortsluiting (minimaal)
Temperatuurbescherming (laaduitschakeling bij lage temperatuur is belangrijk voor koude klimaten)
Celbalancering (passief is prima voor 4S, actief is beter maar duurder)
Continue ontlaadstroom:Minimaal 50A voor basisgebruik, 80-100A voor omvormers en trollingmotoren. De Enerbe 12V 100Ah heeft 100A continu / 200A piek - robuust voor de meeste toepassingen.
Gerenommeerde BMS IC (TI, Analog Devices of bekende Chinese BMS IC-fabrikanten zoals JBD, Daly, Overkill Solar)
4. Levensduur
Zoek naar ≥3.000 cycli bij 80% DoD (ontladingsdiepte). De Enerbe 12V 100Ah is geschikt voor >3.000 cycli bij 100% DoD en >5.000 cycli bij 80% DoD – dit is uitstekend. Wees sceptisch over batterijen die meer dan 10.000 cycli claimen - dat wordt bijna altijd gemeten bij zeer geringe ontlading (10-20% DoD) en weerspiegelt niet het gebruik van diepe cycli in de echte wereld. Controleer ook of de levensduur van de cyclus 80% DoD (standaard) of 100% DoD (veeleisender) is.
5. Certificeringen
UN38.3:Vereist voor verzending van lithiumbatterijen door de lucht of over zee. Zonder dit kan de batterij niet legaal internationaal worden verzonden.
CE:Vereist voor verkoop in de Europese Unie.
RoHS:Beperking van gevaarlijke stoffen — vereist voor de EU en vele andere markten.
UL 1973 / IEC 62619:Veiligheidsnormen voor stationaire energieopslagbatterijen. Niet altijd vereist, maar een goede indicatie van strenge veiligheidstests en kwaliteit. Vaker voorkomend bij premiumbatterijen.
IP65/IP67:Waterdichtheid — belangrijk voor gebruik op zee en buiten. IP65 = stofdicht + waterstraalbescherming; IP67 = stofdicht + tijdelijke onderdompeling.
6. Fysieke specificaties en compatibiliteit
Afmetingen:Controleer of de batterij in uw batterijhouder/doos past. De Enerbe 12V 100Ah is 260 × 168 × 211 mm (10,2 × 6,6 × 8,3 inch) — past op de meeste Groep 24/27-laden. Sommige "100Ah"-accu's zijn groter (groep 31-formaat) en passen mogelijk niet.
Gewicht:10-13 kg is typisch voor kwaliteit 100Ah LiFePO4. Als een batterij aanzienlijk lichter is (bijvoorbeeld 7 kg), heeft deze mogelijk minder/kleinere cellen en een lagere werkelijke capaciteit.
Terminaltype:M8 (8 mm) is de meest voorkomende voor deep-cycle-batterijen (Enerbe gebruikt M8). Sommige gebruiken M6-, 5/16-inch of draadaansluitingen. Zorg ervoor dat het aansluittype overeenkomt met uw kabels en omvormer.
Ingebouwde Bluetooth/bewaking:Sommige premiumbatterijen bevatten ingebouwde Bluetooth voor het bewaken van de laadstatus, spanning, stroom en temperatuur via een telefoonapp. Leuk om te hebben, maar brengt kosten met zich mee. U kunt ook een externe batterijmonitor toevoegen.
7. Garantie en klantenondersteuning
Een garantie van 3-5 jaar is het minimum voor een hoogwaardige 12V 100Ah LiFePO4-accu. Premium merken bieden 5-10 jaar. Lees de kleine lettertjes:
Is het een volledige vervangingsgarantie of pro rata?
Zijn de verzendkosten voor vervangingen gedekt?
Moet u de accu registreren om de garantie te activeren?
Wat is het garantieclaimproces en de doorlooptijd?
Is er lokale ondersteuning/magazijn in uw land, of moet u terugsturen naar China?
Rode vlaggen om te vermijden:
- Prijs aanzienlijk lager dan het marktgemiddelde ($ 200 of minder voor 100 Ah) – meestal B-kwaliteit cellen of nepcapaciteit
- Geen openbaarmaking van de celfabrikant of "generieke cellen" / "onze eigen cellen" zonder details
- Geen capaciteitstestgegevens beschikbaar
- Geen UN38.3-certificering (kan niet legaal worden verzonden)
- Garantie minder dan 2 jaar
- Onrealistische claims over de levensduur van de cyclus (meer dan 10.000 cycli bij 80% DoD)
- BMS continue ontlading onder 50A (ondersteunt mogelijk geen omvormers)
- Geen contact met de klantenondersteuning of alleen een algemene e-mail/WhatsApp
- Valse beoordelingen of geen onafhankelijke beoordelingen beschikbaar
Marktoverzicht: LiTime en andere merken
Als je hebt gewinkeld voor een 12V 100Ah LiFePO4-batterij, ben je vrijwel zeker tegengekomenLiTime(voorheen bekend als Amperetijd). Ze zijn een van de meest erkende direct-to-consumer-merken in deze categorie, vooral onder camperbezitters, bestelwagenliefhebbers en off-grid-enthousiastelingen in Noord-Amerika en Europa.
LiTime: waar ze bekend om staan
Concurrerende prijzen:LiTime heeft zijn reputatie opgebouwd door het aanbieden van hoogwaardige LiFePO4-batterijen tegen prijzen die aanzienlijk lager zijn dan die van traditionele scheeps-/camperbatterijen.
Sterke garantie:Ze bieden doorgaans 5-10 jaar garantie op hun batterijen, wat bovengemiddeld is voor de markt.
Actieve klantenondersteuning:In de VS gevestigd ondersteuningsteam, actief op forums en sociale media, dat reageert op garantieclaims.
Breed assortiment:Ze bieden 12V-, 24V- en 48V-accu's van 50Ah tot 400Ah+, plus accessoires zoals laders, omvormers en accubakken.
Ingebouwde Bluetooth:Veel van hun modellen bevatten Bluetooth-monitoring via een telefoonapp.
Andere opmerkelijke merken
De 12V 100Ah LiFePO4-markt is snel gegroeid en er zijn veel merken die vergelijkbare producten aanbieden:
Battle Born-batterijen:Eersteklas Amerikaans merk, bekend om kwaliteit en klantenondersteuning, maar hogere prijzen (~$800-$1.000 voor 100Ah). Populair bij fulltime camperaars.
Renogy:Populair merk voor zonne-energie en batterijen, goede prijs, brede distributie op Amazon en hun website. Bied 12V 100Ah met ingebouwde Bluetooth-opties.
Weize / ExpertPower / Mighty Max:Budgetvriendelijke opties, vaak op Amazon. Kwaliteit varieert - controleer beoordelingen en celkwaliteit zorgvuldig.
Victron-energie:Premium Europees merk, bekend om uitstekende bouwkwaliteit en integratie met hun omvormer/lader-ecosysteem. Hogere prijs.
Enerbe:Fabrikantdirect merk met A-kwaliteit CATL/EVE-cellen, volledige certificeringen (CE, UN38.3, RoHS), 100A continu / 200A piek BMS, >3.000 cycli bij 100% DoD, en concurrerende groothandelsprijzen voor B2B-kopers. DeEnerbe 12V 100Ah LiFePO4-accuweegt 10,6 kg, meet 260 x 168 x 211 mm en maakt gebruik van M8-terminals.
Hoe u tussen merken kunt kiezen
Kies niet alleen op basis van de merknaam - vergelijk de werkelijke specificaties en waarde:
Celkwaliteit:Alle gerenommeerde merken moeten cellen van A-kwaliteit gebruiken. Vraag naar de naam van de celfabrikant.
Werkelijke capaciteit:Verifieer met testgegevens of onafhankelijke beoordelingen.
BMS huidige beoordeling:Zorg ervoor dat deze uw maximale belasting ondersteunt (omvormers, trollingmotoren).
Beoordeling levensduur:Vergelijk bij hetzelfde DoD (80% is standaard).
Certificeringen:UN38.3 is essentieel voor de scheepvaart; UL/IEC zijn bonus.
Garantievoorwaarden:Volledige vervanging versus pro rata, verzendkosten, lokale ondersteuning.
Prijs per Ah en per cyclus:Bereken $/Ah en $/1000 cycli om de werkelijke waarde te vergelijken. Een batterij van $ 500 met 5.000 cycli = $ 0,10/cyclus; een batterij van $ 300 met 2.000 cycli = $ 0,15/cyclus - de duurdere batterij is eigenlijk goedkoper per cyclus.
Voor B2B-kopers:Groothandelsprijzen, MOQ, private label-opties en een consistent aanbod zijn belangrijker dan merkherkenning in de detailhandel. Rechtstreeks inkopen bij een fabrikant als Enerbe kan 40-60% besparen ten opzichte van retailmerken.
B2B Sourcing: advies voor dealers en distributeurs
Als u een accudistributeur, camper-/scheepsdealer, installateur van zonne-energie of detailhandelaar bent en 12V 100Ah LiFePO4-accu's aan uw productassortiment wilt toevoegen, is de inkoopstrategie anders dan die van een particuliere koper. Dit is wat u moet weten:
1. Inkoopopties
Distributie van retailmerken (LiTime, Renogy, enz.):Koop bij gevestigde merken tegen distributeursprijzen. Voordelen: merkherkenning, marketingondersteuning, gevestigde garantie. Nadelen: hogere kosten, lagere marges, minder controle over specificaties/prijzen, er kunnen territoriale beperkingen gelden.
Privélabel / OEM:Werk samen met een fabrikant om batterijen onder uw eigen merk te produceren. Voordelen: hogere marges, merkopbouw, controle over specificaties en prijzen. Nadelen: MOQ-vereisten (doorgaans 50-200 stuks), u zorgt voor garantie en ondersteuning, moet investeren in marketing en testen.
Directe fabrikant / white label:Koop rechtstreeks bij een Chinese fabrikant tegen de laagste kosten, met of zonder merknaam. Pluspunten: laagste kosten, hoogste marges, flexibele specificaties. Nadelen: geen merkherkenning, u regelt alle ondersteuning en garantie, moet de kwaliteit onafhankelijk verifiëren, taal- en tijdzonebarrières.
Voor de meeste dealers en kleine distributeurs werkt een gemengde strategie goed: voer een bekend retailmerk voor klanten die merkgarantie willen, en bied een private label of directe fabrikantoptie aan voor prijsgevoelige klanten en verkopen met een hogere marge.
2. Het testen van monsters is niet onderhandelbaar
Voordat u een volumebestelling plaatst, bestelt u bij elke leverancier 3-5 monsters en test u deze grondig:
Capaciteitstest:Ontlaad bij 0,2C (20A) tot 10V en meet de werkelijke Ah. Moet ≥98 Ah zijn voor een accu van 100 Ah.
Hoge stroomontlading:Ontlaad bij 50A-100A gedurende 5-10 minuten, controleer spanning en temperatuur. De spanning moet boven de 11V blijven en de batterij mag niet oververhitten.
Laadtest:Laad op bij 20A-50A met een LiFePO4-oplader, controleer of deze volledig is opgeladen (13,2V+ in rust) zonder BMS-fouten of oververhitting.
Cyclustest (als de tijd het toelaat):Voer 20-50 laad-/ontlaadcycli uit, controleer op capaciteitsvervaging. A-klasse cellen zouden na 50 cycli minder dan 2% vervaging moeten vertonen.
Test in de echte wereld:Installeer de batterij in een echte camper, boot of zonne-energiesysteem en gebruik deze gedurende 1-2 weken. Controleer de looptijd, het laadgedrag en eventuele problemen.
Demontage (optioneel maar aanbevolen):Open voorzichtig één monster om de cellen te inspecteren (controleer merk en kwaliteit), de kwaliteit van het BMS-bord en de bouwconstructie. Dit is de beste manier om de beweringen van een leverancier te verifiëren.
3. Prijzen en MOQ
Typische groothandelsprijzenvoor A-kwaliteit 12V 100Ah LiFePO4-batterijen: $150-$300/eenheid, afhankelijk van volume, specificaties en incoterms (EXW, FOB, CIF, DDP).
MOQ:50-200 stuks voor private label; 10-50 stuks voor white label / standaardmodellen. Sommige fabrikanten bieden lagere MOQ's (10-50) voor eerste bestellingen om een relatie op te bouwen.
Ontvang offertes voor meerdere volumes:10, 50, 100, 500, 1000 stuks. De eenheidsprijs daalt aanzienlijk bij hogere volumes.
Factor bij verzending:Zeevracht (4-6 weken, goedkoper) versus luchtvracht (5-10 dagen, duurder). Controleer voor lithiumbatterijen of de leverancier de UN38.3-documentatie en de verzending van gevaarlijke goederen afhandelt.
Maatwerkkosten:Logobedrukking, aangepaste verpakking, aangepaste specificaties (verschillende GBS, terminals, behuizing) kunnen eenmalige gereedschapskosten of toeslagen per eenheid met zich meebrengen.
4. Kwaliteitscontrole en consistentie
Het grootste risico bij B2B-sourcing is inconsistentie in de kwaliteit: de monsters zijn geweldig, maar de massaproductie kent problemen. Verzacht dit door:
Inspectie vóór verzending:Huur een extern inspectiebedrijf (SGS, Bureau Veritas, TÜV, Intertek) in om de batch te inspecteren voordat deze wordt verzonden. Ze controleren de verpakking, etikettering, afmetingen en gewicht en kunnen monstercapaciteitstests uitvoeren. Kosten: $ 200-$ 500 per inspectie.
Traceerbaarheid van batches:Vraag de leverancier naar batchnummers en lotnummers van de cellen. Als er een probleem is, kunt u dit herleiden tot een specifieke productiebatch.
Kwaliteitsovereenkomst:Voor lopende bestellingen dient u een kwaliteitsovereenkomst met de leverancier op te stellen waarin aanvaardbare defectpercentages worden gespecificeerd (target
Begin met een kleine eerste bestelling:Begin zelfs na het testen van monsters met 50-100 stuks voor de eerste massabestelling om de consistentie te verifiëren voordat u opschaalt naar 500+.
5. Garantie en after-sales
Onderhandel vooraf over de garantievoorwaarden: minimaal 2-3 jaar voor batterijen van klasse A, 5 jaar voor premiumbatterijen.
Verduidelijk het proces voor garantieclaims: Stuurt u defecte eenheden terug naar China, of stuurt de leverancier vooraf vervangingen? Wie betaalt de verzendkosten?
Vraag om reserve BMS-platen en onderdelen voor reparaties die binnen de garantie vallen; dit is veel sneller en goedkoper dan het terugsturen van hele batterijen.
Voor klanten met een groot volume kunt u onderhandelen over een garantiereservering of krediet voor verwachte defecte eenheden (bijvoorbeeld 2% van de orderwaarde wordt gecrediteerd voor garantieclaims).
6. Marketing- en verkoopondersteuning
Vraag uw leverancier naar:
Productafbeeldingen met hoge resolutie (witte achtergrond + lifestyle-opnamen)
Specificaties en datasheets (PDF, bewerkbaar indien mogelijk)
Productbeschrijvingen en marketingteksten
Vergelijkingstabellen (LiFePO4 versus loodzuur, merk versus merk)
Ontwerp van retailverpakking (indien private label)
Verkooptrainingsmateriaal voor uw personeel
Garantieregistratiesysteem of sjabloon
Enerbe B2B-aanbod voor 12V 100Ah LiFePO4:A-kwaliteit CATL/EVE-cellen, 100 A continu / 200 A piek BMS, >3.000 cycli bij 100% DoD, CE/UN38.3/RoHS-gecertificeerd, 10,6 kg, M8-terminals, 260×168×211 mm. Groothandelsprijzen van $150-$220/eenheid, afhankelijk van het volume. Private label OEM met MOQ vanaf 50 stuks. Compleet marketingmateriaal (afbeeldingen, specificatiebladen, kopie). 2-3 jaar garantie (verlengbaar). Reserve BMS-borden beschikbaar. Toegewijde B2B-accountmanager. Voor een offerte, monsteraanvraag of discussie over aangepaste specificaties,Neem contact op met ons B2B-team.
Veelgestelde vragen
Vraag 1: Wat betekent 12V 100Ah?
12V 100Ah betekent dat de accu een nominale spanning heeft van 12 volt en een capaciteit van 100 ampère-uur. Voor een LiFePO4-batterij (lithium-ijzerfosfaat) is de werkelijke nominale spanning 12,8 V (4 cellen in serie x 3,2 V per cel). De totale energieopslag wordt berekend als: 12,8V × 100Ah = 1.280 wattuur (Wh), of 1,28 kilowattuur (kWh). In de praktijk kan een accu van 12 V en 100 Ah 100 ampère gedurende 1 uur, 50 ampère gedurende 2 uur of 10 ampère gedurende 10 uur leveren, voordat de laagspanningsonderbreking wordt bereikt (doorgaans 10 V voor een 12 V LiFePO4-accu). Dit maakt het een van de meest veelzijdige en meest gebruikte deep-cycle accuformaten voor campers, zonne-energiesystemen, maritieme toepassingen en off-grid energie.
Vraag 2: Hoe lang gaat een 12V 100Ah-batterij mee?
Hoe lang een 12V 100Ah-batterij meegaat, hangt af van de belasting (hoeveel ampère of watt uw apparaten verbruiken) en de samenstelling van de batterij. Voor een LiFePO4-batterij met 1.280 Wh bruikbare energie (80-100% ontladingsdiepte is veilig): een belasting van 100 W (zoals een kleine koelkast of LED-verlichting) gaat ongeveer 10-12 uur mee; een belasting van 500 W (zoals een magnetron of elektrisch gereedschap) gaat ongeveer 2-2,5 uur mee; een belasting van 1000 W (zoals een airconditioner of elektrische verwarming) gaat ongeveer 1-1,3 uur mee. Voor een loodzuuraccu met hetzelfde vermogen van 100 Ah kun je veilig slechts 50% van de capaciteit gebruiken (ongeveer 640 Wh), dus de looptijd is ongeveer de helft. In termen van levensduur (jaren/cycli) gaat een hoogwaardige 12V 100Ah LiFePO4-accu 3.000-5.000+ laadcycli mee (8-12 jaar), terwijl een loodzuur-deep-cycle-accu doorgaans 300-800 cycli meegaat (3-5 jaar). De Enerbe 12V 100Ah LiFePO4-batterij is geschikt voor >3.000 cycli bij 100% DoD en >5.000 cycli bij 80% DoD.
Vraag 3: Hoeveel weegt een 12V 100Ah LiFePO4-batterij?
Een typische 12V 100Ah LiFePO4-batterij weegt ongeveer 10-13 kg (22-29 lbs), afhankelijk van het materiaal van de behuizing, het BMS en de bouwkwaliteit. De Enerbe 12V 100Ah LiFePO4 deep-cycle-accu weegt 10,6 kg (23,4 lbs) en heeft afmetingen van 260 × 168 × 211 mm. Ter vergelijking: een vergelijkbare 12V 100Ah Groep 27 of Groep 31 loodzuur deep-cycle accu weegt doorgaans 28-32 kg (62-70 lbs). Dat is een gewichtsbesparing van ongeveer 17-21 kg (38-46 lbs), of ongeveer 60-65% lichter. Voor eigenaren van campers is deze gewichtsbesparing aanzienlijk: het verbetert de brandstofefficiëntie, vergroot het laadvermogen en maakt het veel gemakkelijker om de accu op te tillen en te installeren. Veel mensen kunnen een LiFePO4-accu van 10,6 kg met één hand verplaatsen, terwijl voor een loodzuuraccu van 30 kg twee personen of een accudrager nodig zijn.
Vraag 4: Welk formaat oplader heb ik nodig voor een 12V 100Ah LiFePO4-batterij?
Voor een 12V 100Ah LiFePO4-accu is het aanbevolen formaat van de lader afhankelijk van hoe snel u wilt opladen. De Enerbe 12V 100Ah accu heeft een aanbevolen laadstroom van 5A-50A en een maximale laadstroom van 50A. Hier zijn veel voorkomende opties: (1) 10A-oplader - volledig opgeladen in ongeveer 10-12 uur, goed voor opladen 's nachts of voor zonne-energiesystemen. (2) 20A-oplader — volledig opgeladen in ongeveer 5-6 uur, een goede balans tussen snelheid en levensduur van de batterij. (3) 30A-50A oplader — volledig opgeladen in 2-3,5 uur, snel opladen maar genereert meer warmte en kan de levensduur van de batterij op de lange termijn enigszins verkorten. Voor de meeste camper-, maritieme en off-grid-toepassingen is een 20A-30A LiFePO4-compatibele oplader of DC-DC-oplader de beste keuze. Gebruik altijd een oplader met een LiFePO4/lithium-modus die 14,4 V-14,6 V levert (de Enerbe-batterij beveelt 14,6 ± 0,2 V aan). Standaard loodzuurladers kunnen de desulfatiemodus of onjuiste float-spanningen gebruiken die LiFePO4-cellen kunnen beschadigen. Gebruik voor het opladen via zonne-energie een MPPT-laadcontroller die geschikt is voor ten minste de stroom die uw zonnepaneel produceert, met een LiFePO4-laadprofiel.
Vraag 5: Kan ik twee 12V 100Ah-accu's parallel of in serie aansluiten?
Ja, 12V 100Ah LiFePO4-accu's kunnen parallel of in serie worden aangesloten, maar er zijn belangrijke regels die u moet volgen. Parallelle aansluiting (positief naar positief, negatief naar negatief) houdt de spanning op 12V maar verdubbelt de capaciteit: twee 12V 100Ah accu's parallel = 12V 200Ah (2.560Wh). Dit is gebruikelijk bij camper- en zonne-energiesystemen waarbij u meer looptijd nodig heeft. Serieschakeling (positief van de een naar negatief van de ander) verdubbelt de spanning maar houdt de capaciteit hetzelfde: twee 12V 100Ah accu's in serie = 24V 100Ah (2.560Wh). Dit wordt gebruikt voor 24V-systemen, trollingmotoren of omvormers die een 24V-ingang vereisen. Je kunt ook serieel en parallel combineren (bijvoorbeeld vier accu's in 2S2P = 24V 200Ah). Belangrijke regels: (1) Sluit alleen batterijen aan met dezelfde chemie, spanning, capaciteit en idealiter hetzelfde merk en dezelfde leeftijd. (2) Zorg ervoor dat alle batterijen dezelfde laadstatus hebben voordat u ze aansluit (binnen 0,1 V van elkaar). (3) Gebruik kabels en zekeringen van de juiste maat voor de totale stroom. (4) Elke accu heeft zijn eigen BMS. Voor serieconfiguraties kunt u overwegen een BMS of accumonitor op systeemniveau toe te voegen. (5) Laad op met de juiste spanning voor het systeem (24V = 28,8V-29,2V, 48V = 57,6V-58,4V).
Vraag 6: Is LiTime een goed merk voor 12V 100Ah-batterijen en zijn er alternatieven?
LiTime (voorheen bekend als Ampere Time) is een van de meest erkende direct-to-consumer-merken in de categorie 12V 100Ah LiFePO4-batterijen, vooral onder camperbezitters, bestelwagenliefhebbers en off-grid-enthousiastelingen in Noord-Amerika. Ze staan bekend om hun concurrerende prijzen, sterke garantiedekking (doorgaans 5-10 jaar), actieve, in de VS gevestigde klantenondersteuning en een breed productassortiment. Hun 12V 100Ah-model is een van hun best verkochte producten. LiTime is echter niet de enige optie; er zijn veel andere fabrikanten die 12V 100Ah LiFePO4-batterijen aanbieden met vergelijkbare of betere specificaties, vaak tegen lagere groothandelsprijzen voor B2B-kopers. Andere opmerkelijke merken zijn onder meer Battle Born Batteries (premium VS, hogere prijs), Renogy (goede prijs, brede distributie), Victron Energy (premium Europees, uitstekende integratie) en Enerbe (direct door de fabrikant, A-klasse CATL / EVE-cellen, concurrerende groothandelsprijzen). Wanneer u merken vergelijkt, evalueer dan: celkwaliteit (A-klasse is essentieel), werkelijke capaciteit (verifieer met testen), BMS-kwaliteit en huidige beoordeling, claims over levensduur, certificeringen (UN38.3, CE, RoHS, UL/IEC), garantievoorwaarden, klantenondersteuning en prijs per cyclus. Vraag altijd testrapporten aan en bestel monsters voordat u een volumebestelling plaatst, ongeacht het merk.
Vraag 7: Hoeveel watt kan een 12V 100Ah-batterij gebruiken?
Een 12V 100Ah LiFePO4-batterij slaat 1.280 wattuur (Wh) aan energie op (12,8V × 100Ah). Het maximale vermogen dat hij op elk moment kan leveren, hangt af van de ontlaadstroom. De Enerbe 12V 100Ah accu ondersteunt 100A continue ontlading en 200A piek (gedurende 10 seconden). Bij 12,8 V betekent dit: continu vermogen = 12,8 V × 100 A = 1.280 watt continu; piekvermogen = 12,8 V × 200 A = 2.560 watt piek (gedurende 10 seconden). Wanneer u echter een omvormer gebruikt om 12V DC om te zetten in 120V/240V AC, verliest u ongeveer 10-15% aan conversie-efficiëntie. Het praktische AC-vermogen is dus ongeveer 1.000-1.100 W continu en 2.000-2.200 W piek. In termen van looptijd: een belasting van 1000 W (zoals een magnetron of een kleine ruimteverwarming) duurt ongeveer 1-1,2 uur; een belasting van 500 W (zoals een tv + laptop + lampen) duurt ongeveer 2-2,5 uur; een belasting van 100 W (zoals een koelkastcompressor die aan/uit schakelt) duurt ongeveer 10-12 uur. Voor een loodzuuraccu van 100 Ah kun je slechts 50% van de capaciteit veilig gebruiken, dus al deze looptijden worden grofweg gehalveerd.
Vraag 8: Wat kan een 12V 100Ah-batterij van stroom voorzien?
Een 12V 100Ah LiFePO4-batterij (1.280 Wh) kan een breed scala aan apparaten en systemen van stroom voorzien. Veel voorkomende toepassingen zijn onder meer: (1) Accu voor campers/campers – voedt LED-verlichting (10-20W), waterpomp (50-100W), telefoon-/laptopladers (50-100W), kleine koelkast (gemiddeld 50-100W) en tv (50-100W) gedurende 1-2 dagen. (2) Off-grid zonnestelsel — slaat zonne-energie op voor gebruik 's nachts, voedt verlichting, kleine apparaten en elektronica. (3) Scheeps-/trollingmotor — voedt een 12V-trollingmotor gedurende 3-6 uur, afhankelijk van de stuwkracht en snelheid, plus visvinders en GPS. (4) Back-up-/noodstroomvoorziening — zorgt ervoor dat essentiële circuits (verlichting, koelkast, medische apparatuur, internetrouter) blijven werken tijdens stroomuitval. (5) Scootmobielen/rolstoelen — biedt de hele dag bereik voor mobiliteitshulpmiddelen. (6) Golfkarretjes — sommige 12V-golfkarretjes gebruiken meerdere 12V-batterijen. (7) Materiaalbehandeling — palletwagens, hefpoorten en kleine industriële apparatuur. (8) Kamperen/overland — voedt kampverlichting, draagbare koelkasten, ventilatoren en het opladen van apparaten. De belangrijkste beperking zijn apparaten met een hoog vermogen, zoals airconditioners (1.000-2.000 W) of elektrische verwarmingen (1.500 W). Deze zullen een enkele 12V 100Ah-batterij snel leegmaken (30-60 minuten). Voor die toepassingen heb je meerdere parallelle accu's nodig of een systeem met een hogere spanning (24V of 48V).
Vraag 9: Hoe laad ik een 12V 100Ah LiFePO4-batterij op met zonnepanelen?
Om een 12V 100Ah LiFePO4-batterij met zonne-energie op te laden, hebt u het volgende nodig: (1) Zonnepanelen - een zonnepaneel van 100W-400W is typisch voor een 100Ah-batterij. Een paneel van 200 W produceert in de volle zon ongeveer 10-12 A bij 12 V, waardoor een lege batterij in 8-10 uur wordt opgeladen. Een array van 400 W laadt op in 4-5 uur. (2) Laadcontroller — gebruik een MPPT-laadcontroller (Maximum Power Point Tracking) met een LiFePO4-laadprofiel. MPPT is 20-30% efficiënter dan PWM. De controller moet minimaal geschikt zijn voor de stroom die uw panelen produceren (een array van 400 W heeft bijvoorbeeld een controller van 30 A+ nodig). Stel de laadspanning in op 14,4V-14,6V (de Enerbe 12V 100Ah adviseert 14,6 ± 0,2V) en de float-spanning op 13,5V-13,8V. (3) Bedrading — gebruik kabels van het juiste formaat (10AWG of 8AWG voor 20-30A) om spanningsverlies tot een minimum te beperken. (4) Optioneel: een accumonitor om de laadstatus te volgen. Typische oplaadtijd: met een zonnepaneel van 200 W in de volle zon (5-6 maximale zonuren), kunt u ongeveer 80-100 Ah per dag toevoegen – genoeg om een lege accu van 100 Ah in één goede zonnige dag volledig op te laden. Bij bewolkt weer of in de winter kan het 2-3 dagen duren. Voor off-grid systemen is het gebruikelijk om de zonnepanelen zo te dimensioneren dat de batterij in 1 dag wordt opgeladen (300W-400W voor een batterij van 100Ah) en meer batterijen parallel toe te voegen voor een langere autonomie.
Vraag 10: Wat is het verschil tussen 12V 100Ah LiFePO4 en loodzuur?
De belangrijkste verschillen tussen een 12V 100Ah LiFePO4-accu en een 12V 100Ah loodzuuraccu zijn: (1) Bruikbare capaciteit — LiFePO4 kan veilig ontladen tot 80-100% (100-128Ah equivalent bruikbaar), terwijl loodzuur slechts tot 50% mag ontladen (50Ah bruikbaar). Een 100Ah LiFePO4 levert dus ongeveer twee keer zoveel bruikbare energie. (2) Gewicht — LiFePO4 weegt ~10,6 kg (23 lbs), loodzuur weegt ~28-32 kg (62-70 lbs). LiFePO4 is 60-65% lichter. (3) Levensduur — LiFePO4 gaat 3.000-5.000+ cycli mee, loodzuur 300-800 cycli. LiFePO4 gaat 5-10x langer mee. (4) Levensduur op kalenderbasis — LiFePO4 gaat 8-12 jaar mee, loodzuur 3-5 jaar. (5) Laadsnelheid — LiFePO4 accepteert veilig opladen bij 0,5C (50A voor 100Ah), opladen in 2 uur; Loodzuur laadt doorgaans op bij 0,1-0,2C (10-20A), wat 5-10 uur in beslag neemt. (6) Onderhoud — LiFePO4 vergt geen onderhoud (afgedicht, geen water geven); overstroomd loodzuur heeft maandelijks water nodig. (7) Opslag — LiFePO4 ontlaadt zichzelf 1-3% per maand en kan 6-12 maanden meegaan zonder op te laden; loodzuur-zelfontladingen 5-10% per maand en sulfaten als ze worden ontladen. (8) Prijs — LiFePO4 kost vooraf 2-3x meer, maar de kosten per cyclus en de kosten per jaar zijn lager vanwege de veel langere levensduur. (9) Veiligheid — LiFePO4 is thermisch stabiel en zal niet thermisch op hol slaan; loodzuur bevat bijtend zuur en stoot tijdens het opladen waterstofgas uit.
Vraag 11: Hoeveel 12V 100Ah-accu's heb ik nodig voor mijn camper of zonnestelsel?
Het aantal 12V 100Ah accu’s dat je nodig hebt, is afhankelijk van je dagelijkse energieverbruik (in wattuur) en hoeveel dagen autonomie je wilt. Hier is een eenvoudige methode: (1) Bereken uw dagelijkse energieverbruik: tel het wattage van alle apparaten op × het aantal uren dat ze per dag worden gebruikt. Voorbeeld: LED-lampen (20W × 4u = 80Wh) + waterpomp (80W × 0,5u = 40Wh) + koelkast (60W gemiddeld × 24u = 1.440Wh) + opladen van telefoon/laptop (100W × 2u = 200Wh) = ~1.760Wh per dag. (2) Elke 12V 100Ah LiFePO4-batterij levert 1.280 Wh bruikbare energie. (3) Verdeel het dagelijks gebruik door de batterijcapaciteit: 1.760 Wh ÷ 1.280 Wh = 1,4 batterijen. Rond af tot 2 batterijen (12V 200Ah = 2.560Wh) voor 1,5 dag autonomie, of 4 batterijen (12V 400Ah = 5.120Wh) voor 3 dagen autonomie. Algemene richtlijnen: kleine camper met basisbelading (verlichting, telefoon opladen, kleine koelkast) — 1-2 accu's (100-200Ah); fulltime camper met koelkast, tv, magnetron en matig apparaatgebruik – 2-4 batterijen (200-400 Ah); off-grid cabine of fulltime off-grid met alle apparatuur - 4-8+ accu's (400-800Ah+). Houd er rekening mee dat LiFePO4 een ontladingsdiepte van 80-100% mogelijk maakt, zodat u meer bruikbare capaciteit per accu krijgt in vergelijking met loodzuur (waarbij u tweemaal de Ah-waarde nodig heeft voor dezelfde bruikbare energie). Zorg er ook voor dat uw zonnepaneel zo groot is dat de batterijen in 1 dag kunnen worden opgeladen: ongeveer 200 W-400 W aan zonne-energie per batterij van 100 Ah.
V12: Waar moet ik op letten bij het kopen van een 12V 100Ah LiFePO4-batterij?
Wanneer u een 12V 100Ah LiFePO4-batterij koopt, evalueer dan deze sleutelfactoren: (1) Celkwaliteit – sta op cellen van A-kwaliteit van gerenommeerde fabrikanten (CATL, EVE, BYD, Lishen). B-klasse of gerecyclede cellen hebben een lagere capaciteit, een kortere levensduur en veiligheidsrisico's. Vraag naar de naam van de celfabrikant en het kwaliteitscertificaat. (2) Werkelijke capaciteit — verifieer met een ontladingstest of vraag om onafhankelijke testgegevens. Een echte 100 Ah-accu zou ≥ 98 Ah moeten leveren bij een ontlading van 0,2 C (20 A) tot 10 V. Sommige leveranciers overschatten hun capaciteit. (3) BMS-kwaliteit — let op bescherming tegen overbelasting, overontlading, overstroom, kortsluiting en temperatuur; celbalancering is belangrijk. Controleer de continue ontlaadstroom (minstens 50A, bij voorkeur 80-100A voor omvormers). De Enerbe 12V 100Ah heeft een 100A continu / 200A piek BMS. (4) Levensduur van de cyclus — zoek naar ≥3.000 cycli bij 80% DoD. Wees sceptisch over claims van meer dan 10.000 cycli (meestal gemeten bij zeer ondiepe afvoer). (5) Certificeringen — UN38.3 is vereist voor verzending; CE en RoHS voor de EU; UL 1973 of IEC 62619 zijn goede indicatoren voor stationaire opslag. (6) Fysieke specificaties — controleer of de afmetingen passen bij uw accubak/-doos, het gewicht acceptabel is en het terminaltype overeenkomt met uw kabels (M8 is gebruikelijk, zoals op de Enerbe 12V 100Ah). (7) Garantie — minimaal 3-5 jaar voor kwaliteitsbatterijen; sommige premiummerken bieden 10 jaar. Lees de kleine lettertjes (naar rato versus volledige vervanging, verzendkosten). (8) Prijs — voor de detailhandel is $350-$700 typisch voor een hoogwaardige 12V 100Ah LiFePO4. Prijzen die aanzienlijk onder de $ 250 liggen, kunnen wijzen op cellen van B-kwaliteit of op nepcapaciteit. Voor B2B/groothandel kunt u rekenen op €150-€300/eenheid, afhankelijk van het volume. (9) Klantenondersteuning – controleer het retourbeleid, het garantieclaimproces en de beschikbaarheid van reserveonderdelen. Bestel altijd eerst monsters en test de capaciteit, levensduur en prestaties in de praktijk voordat u volumeaankopen doet.
Samenvatting
De 12V 100Ah LiFePO4-accu is het universele werkpaard van deep-cycle power – het formaat dat geschikt is voor meer toepassingen dan enig ander. Dit is wat u moet onthouden:
12V 100Ah = 1.280Wh bruikbare energie:12,8 V × 100 Ah = 1,28 kWh. Dat is genoeg om een kleine koelkast 12 uur van stroom te voorzien, een volledig campersysteem 1 dag, of een trollingmotor 3-6 uur. En in tegenstelling tot loodzuur kun je 80-100% van die capaciteit veilig gebruiken.
LiFePO4 verslaat loodzuur op elke maatstaf:Tweemaal de bruikbare capaciteit, 2-3x de levensduur (8-12 jaar versus 3-5), 60% lichter (10,6 kg versus 30 kg), 2-5x sneller opladen, geen onderhoud, veiligere chemie en lagere totale eigendomskosten ondanks de hogere initiële prijs.
Echte specificaties zijn belangrijk:De Enerbe 12V 100Ah LiFePO4-batterij levert 100A continu / 200A piekontlading, >3.000 cycli bij 100% DoD (>5.000 bij 80% DoD), laadt op tot 50A, weegt 10,6 kg, meet 260×168×211 mm, maakt gebruik van M8-aansluitingen en heeft CE/UN38.3/RoHS certificering. Dit zijn de cijfers die u kunt vergelijken met elk ander merk.
Opladen is eenvoudig maar specifiek:Gebruik een LiFePO4-compatibele oplader van 14,4 V-14,6 V. Een 20A-oplader is de beste oplossing (5-6 uur volledig opladen). Gebruik voor zonne-energie een MPPT-controller met een LiFePO4-profiel en 200W-400W aan panelen per 100Ah-batterij. Gebruik nooit een loodzuurlader met desulfateringsmodus of een spanning boven 15V.
Schaal met serie/parallel:Parallel voor meer capaciteit (12V 200Ah, 400Ah), serieel voor meer spanning (24V, 48V), of beide voor grote systemen. Gebruik altijd passende accu's, zorg eerst voor een gelijke laadtoestand, gebruik de juiste kabels en zekeringen en laad op met de juiste systeemspanning.
Koop kwaliteit, niet alleen een lage prijs:A-klasse cellen, geverifieerde capaciteit, robuust BMS (100A+), 3.000+ cycli, UN38.3-certificering en een solide garantie zijn niet onderhandelbaar. Als een deal te mooi lijkt om waar te zijn (minder dan $ 250 voor 100 Ah), wordt er waarschijnlijk gebruik gemaakt van cellen van B-kwaliteit of wordt er een te hoge capaciteit gebruikt. LiTime is een bekend retailmerk, maar fabrikantendirecte opties zoals Enerbe bieden vergelijkbare kwaliteit tegen lagere groothandelsprijzen voor B2B-kopers.
Voor B2B-kopers: test voordat u opschaalt:Bestel monsters, voer capaciteits- en cyclustests uit, voer inspecties vóór verzending uit op volumebestellingen, onderhandel over garantievoorwaarden en reserveonderdelen en begin met een kleine eerste batch om de consistentie te verifiëren. Private label OEM kan 40-60% besparingen opleveren ten opzichte van retailmerken bij de juiste fabrikant.
Of u nu het elektrische systeem van een camper bouwt, zonne-energie op een cabine installeert, de accu van uw trollingmotor upgradet of inventaris voor uw winkel inkoopt, de 12V 100Ah LiFePO4-accu vormt de basis van moderne deep-cycle-energie. DeEnerbe 12V 100Ah LiFePO4 deep-cycle accucombineert CATL/EVE-cellen van A-kwaliteit, een robuust 100A/200A BMS, een levensduur van >3000 cycli en volledige certificering tegen concurrerende groothandelsprijzen. Voor detailhandelsaankopen, volumeoffertes, monsteraanvragen, aangepaste specificaties of private label OEM-discussie,Neem contact op met ons B2B-team.
Neem contact op
Klaar om LiFePO4-batterijen te kopen voor uw project? Neem vandaag nog contact op met Enerbe.

📄 Vraag een technisch gegevensblad aan
Neem contact met ons op →📞 Praat met ons engineeringteam
Neem contact op →🔗 Blader door onze aangepaste batterijoplossingen
Bekijk producten →Dongguan A&S Power Technology Co., Limited.
Gebouw 1, nr. 2, Keji 9th Road,
Songshanmeer, Dongguan, Guangdong, China
📞 +86 137 1383 1631
✉ info@aspowerbattery.com
Blijf opgeladen. Blijf verbonden.
24V 100Ah LiFePO4-batterij: complete koopgids voor installateurs
24V 150Ah lithiumbatterij – Volledige B2B-sourcinggids
Gerelateerd artikel
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.




