Koopgids voor drone-batterijen: hoogwaardige LiPo UAV-pakketten, specificaties, vliegtijd en toepassingen
Inhoudsopgave
- Inleiding: wat een drone-batterij is en waarom deze de vliegprestaties bepaalt
- Soorten dronebatterijen: LiPo, LiHV, High-Rate Li-ion en LFP vergeleken
- Belangrijkste specificaties drone-batterij uitgelegd: spanning, S-telling, capaciteit, energie en C-waarde
- Hoe lang gaat een drone-batterij mee? Vliegtijd versus levensduur van de cyclus
- Dronebatterijen per toepassing: levering, landbouw, beveiliging, kartering, inspectie en redding
- Een drone-batterij opladen: balans tussen opladen, profielen en best practices
- Veiligheid, opslag en transport van dronebatterijen (UN38.3, CE, RoHS)
- Controlelijst voor B2B-kopers: specificaties, certificeringen en OEM-aanpassingen
- Veelgestelde vragen
- Gerelateerde bronnen
- Samenvatting
Koopgids voor drone-batterijen: hoogwaardige LiPo UAV-pakketten, specificaties, vliegtijd en toepassingen
Laatst bijgewerkt: 2 november 2026 | Geschreven door het Enerbe Engineeringteam
Inleiding: wat een drone-batterij is en waarom deze de vliegprestaties bepaalt
Snel antwoord:Adrone-batterij(ook wel A genoemdUAV-batterijof drone-batterijpakket) is de krachtige energiebron die de motoren, vluchtcontroller, lading en elektronica aan boord van een onbemand vliegtuig aandrijft. Commerciële en industriële drones draaien vrijwel uitsluitend ophoogwaardig lithiumpolymeer (LiPo)en hoogspannings-LiPo (LiHV)-pakketten, omdat deze cellen de grote, plotselinge stroom kunnen leveren die nodig is voor het opstijgen, zweven, manoeuvreren en zware ladingen, terwijl ze licht blijven. In deze gids wordt uitgelegdsoorten drone-batterijen, hoe je spanning, S-count, capaciteit, energie en C-rating kunt aflezen, hoe lang een drone-batterij meegaat per vlucht en in cycli, welk pakket geschikt is voor bezorging, landbouw, beveiliging, mapping, inspectie en reddings-UAV's, hoe je ze moet opladen en onderhouden, transportveiligheid, en hoe B2B-kopers een op maat gemaakte OEM-drone-batterij specificeren.
Een drone faalt in de lucht niet alleen vanwege een zwakke motor of een zwak frame; in de meeste commerciële UAV-programma's is dedrone-batterijbepaalt de echte grenzen op het gebied van vliegtijd, laadvermogen, klimsnelheid, windpenetratie en missieveiligheid. Een pakket dat niet de piekstroom kan leveren die de motoren nodig hebben, zakt onder belasting in, verliest vroegtijdig hoogte, raakt oververhit of valt halverwege de missie af. Omgekeerd draagt een te grote rugzak onnodig gewicht met zich mee, wat op zichzelf het uithoudingsvermogen verkort. Het kiezen van de juiste UAV-batterij is daarom een technische afweging tussen energie (Wh), gewicht, ontladingsvermogen (C-rating en interne weerstand), spanningsaanpassing, thermische limieten en levensduur.
Deze koopgids is geschreven voorB2B-kopers, systeemintegrators, wagenparkbeheerders en OEM-programmamanagershet selecteren van lithium-dronebatterijen voor industriële platforms, in plaats van piloten die een reserve consumentenpakket kiezen. Het richt zich op de hoogwaardige LiPo- en LiHV-cellen die worden gebruikt in de logistiek, gewasbespuiting, openbare veiligheid, luchtkartering, infrastructuurinspectie en UAV's voor zoek- en reddingsacties. Consumentenpakketten en merkspecifieke slimme batterijen worden alleen ter context genoemd; voor onze gevulde hoogwaardige dronecellen en -pakketten, blader door deproductlijn drone-batterijen.
Voor de onderliggende lithium-ionchemie die wordt gebruikt in stationaire opslag, zie onzeVolledige gids voor LiFePO4-batterijen; deze pagina richt zich op het stroomsysteem met hoge stroomsterkte van een bewegend vliegtuig.
Soorten dronebatterijen: LiPo, LiHV, High-Rate Li-ion en LFP vergeleken
Wanneer kopers vragen welke soorten drone-batterijen er bestaan, begint het praktische antwoord met de chemie en de vormfactor. De meeste UAV-pakketten zijn opgebouwd uit hoogwaardige lithiumpolymeercellen met een softpack; een kleiner aantal platforms maakt gebruik van hoogwaardige cilindrische of prismatische lithium-ioncellen, terwijl LiFePO4 in wezen nooit wordt gekozen voor een vluchtpakket dat barststroom moet leveren en licht moet blijven. De onderstaande tabel vergelijkt de vier chemiefamilies met de eisen van dronevluchten.
| Scheikunde | Nominale / laadspanning | Beoordeel vermogen en gewicht | Typisch dronegebruik |
|---|---|---|---|
| Standaard LiPo(lithiumpolymeer, zachte verpakking) | 3,7V nominaal; opladen tot 4,20 V/cel | Zeer hoge ontladingssnelheid, laag gewicht, flexibele dunverpakkingsvormfactor | FPV drone-batterij, sport- en kleine industriële platforms; volwassen, breed ondersteund door laders |
| LiHV(hoogspanningslithiumpolymeer) | 3,8V of 3,85V nominaal; opladen tot 4,30 / 4,35 / 4,40 V/cel | Meer energie per gram dan standaard LiPo bij hetzelfde gewicht; hoogwaardig zacht pakket | Industriële UAV's, mapping-, leverings- en landbouwplatforms met een lange levensduur |
| Hoogwaardig cilindrisch/prismatisch Li-ion(op basis van NMC met hoog vermogen) | ~3,6–3,7V nominaal; opladen tot 4,20 V | Sterk stroomvermogen, stijve celvorm, over het algemeen zwaarder dan zachte pakketten voor gelijke energie | Sommige zware en hybride platforms; geselecteerd waar mechanische celrobuustheid ertoe doet |
| LiFePO4 (LFP) | 3,2V nominaal; opladen tot 3,60–3,65 V | Hoge veiligheid en lange levensduur, maar lagere energiedichtheid en lagere continue ontladingssnelheid | Grondstationaire opslag, back-upstroom; normaal gesproken niet gebruikt als vluchtpakket met hoge stroomsterkte voor behendige UAV's |
Waarom industriële drones kiezen voor hoogwaardige LiPo / LiHV:Flight Packs moeten een hoge barststroom leveren bij het opstijgen en klimmen, licht blijven om een bruikbare laadcapaciteit over te laten, en worden ingebouwd in dunne, op maat gemaakte pakketten die in het casco passen. Soft-pack LiPo met hoge snelheid voldoet aan alle drie. LiHV verhoogt de laadspanning en de energiedichtheid om het uithoudingsvermogen te vergroten, wat het belangrijkst is bij lange missies waarbij elke gram telt. De voordelen van LFP op het gebied van veiligheid en levensduur bevoordelen stationaire grondsystemen; voor deze toepassingen zie onzeLiFePO4-chemiegids.
Slimme batterijen versus ruwe, hoogwaardige pakketten
Consumentendrones worden geleverd als slimme batterijpakketten: een behuizing, ingebouwd BMS of brandstofmeter, communicatie met de vluchtcontroller, weergave van het laadniveau en een speciale oplader. Industriële OEM-programma's specificeren vaker een hoogwaardige cel of pakketgedefinieerd door de integrator: geselecteerde S-count, capaciteit, C-rate, connector, bescherming en rapportage via CAN of een ander flight-controller-protocol. De technische afwegingen in deze handleiding zijn op beide van toepassing, maar met op maat gemaakte OEM-pakketten kan de koper de energie, het gewicht en de montageafmetingen exact afstemmen op het casco.
Belangrijkste specificaties drone-batterij uitgelegd: spanning, S-telling, capaciteit, energie en C-waarde
Het correct lezen van de datasheet van een drone-batterij voorkomt twee veel voorkomende aanschaffouten: het matchen van een pakket dat de ESC en de motoren niet kunnen accepteren (spanning), en het kopen van een pakket dat de missiestroom niet kan leveren (C-rating). De vijf kernspecificaties hieronder definiëren een UAV-batterij.
1. Nominale spanning en S-telling (seriecellen)
Cellen zijn in serie geschakeld om de spanning te verhogen; de serietelling wordt geschrevenS(1S, 2S, 3S, 4S, 6S, 12S, 14S enzovoort). De nominale spanning van het pakket is gelijk aan de nominale celspanning vermenigvuldigd met S-telling. De spanning van het pakket moet exact overeenkomen met de classificatie van de motor, de ESC en de vluchtcontroller - een overspanningspakket kan de ESC en de motoren vernietigen; een onderspanningspakket kan niet het verwachte vermogen leveren.
| Configuratie | Standaard LiPo (3,7V-cel) | LiHV (3,85V-cel) | Gemeenschappelijk platformassortiment |
|---|---|---|---|
| 3S | 11,1V | 11,55 V | Kleine FPV en micro-UAV's |
| 4S | 14,8V | 15,4V | Middelgrote FPV- en inspectiedrones |
| 6S | 22,2V | 23,1 V | Gemeenschappelijke UAV's voor industriële mapping, inspectie en lichte levering |
| 12S | 44,4V | 46,2V | Zware leverings-, landbouw- en langetermijnplatforms |
Parallelle groepen (geschreven P, zoals 6S2P) verhogen de capaciteit en de beschikbare stroom zonder de pakketspanning te veranderen. Onze gevulde cellen zijn geschikt voor hoogspanningswaarden van 3,7 V, 3,8 V en 3,85 V; zie debereik drone-batterijenvoor nominale spanning en Wh per model.
2. Capaciteit (Ah) en energie (Wh)
Capaciteitin ampère-uren (Ah) beschrijft hoeveel lading het pakket bevat;energiein wattuur (Wh) is de hoeveelheid die het uithoudingsvermogen feitelijk schat, en combineert capaciteit en spanning:
Energie (Wh) = Capaciteit (Ah) x Nominale spanning pakket (V)
Bijvoorbeeld, een3,85V 20Ah hoogspanning LiPo-celslaat ongeveer 77,0 Wh op bij een minimale capaciteit van 20 Ah. Over het hele bereik bevat een cel van 3,7 V 22 Ah ongeveer 81,4 Wh, een cel van 3,7 V 41 Ah ongeveer 151,7 Wh, en een cel van 3,7 V 80 Ah ongeveer 296 Wh; hogere Wh betekent over het algemeen een langere vlucht, maar ook meer pakgewicht, dat moet worden ingeruild tegen laadvermogen en stroomverbruik.
3. C-rating: continu, burst- en pulsontlading
DeC-ratingzet capaciteit om in toegestane ontlaadstroom.Continue stroom (A) = C-snelheid x capaciteit (Ah). Het C-nummer moet in drie delen worden gelezen, omdat een pakket met slechts één marketingcijfer misleidend kan zijn:
-
Continu C-tarief:de stroom die het peloton tijdens de missie continu kan verdragen. Een cel van 10C, 20Ah levert continu 200A.
-
Burst C-snelheid (korte periode):de hogere stroom is toegestaan voor een gedefinieerde korte periode, zoals 15C gedurende maximaal 30 seconden tijdens het opstijgen of klimmen.
-
Puls C-snelheid:een zeer korte piek, zoals 25C gedurende minder dan een seconde bij een hoge laadtoestand, gebruikt voor zware manoeuvres.
Lage interne weerstand (AC-impedantie) is naast C-rating van belang: een lagere weerstand betekent minder spanningsdaling en warmteontwikkeling onder belasting. Onze 3,85V 20Ah HV-cel vermeldt bijvoorbeeld een interne weerstand van 1,5 mΩ of minder, een standaard laadstroom van 10A (0,5C), maximaal snel opladen van 40A (2,0C), maximale continue ontlading van 200A (10C; 15C voor maximaal 30s) en een 25C-puls van minder dan een seconde. Logistieke en gewasbespuitende UAV's met zware ladingen hebben dit niveau van duurzame capaciteit nodig; een consumentenpakket met een laag tarief zou doorzakken en oververhit raken onder dezelfde stroom.
4. Laadspanning, uitschakelspanning en temperatuurvensters
Standaard LiPo-cellen laden op tot 4,20 V; HV-cellen laden op tot 4,30 V, 4,35 V of 4,40 V, afhankelijk van de cel, en ontladen tot een grenswaarde van ongeveer 3,0 V per cel. Bedrijfstemperatuurbereiken beschermen de chemie: de 20Ah HV-cel laadt op van 0°C tot +45°C, ontlaadt van -40°C tot +55°C en mag niet langer dan ongeveer een maand beneden -20°C worden bewaard. Zorg ervoor dat het pakket, de connector en de kabels altijd geschikt zijn voor de piekstroom die de motoren verbruiken bij volledige belasting en in het slechtste geval van de wind.
| Voorbeeld van een gevulde cel | Nominaal / Energie | Positie binnen het bereik |
|---|---|---|
| 3,8V 8Ah | 61,6 Wh | Lichte inspectie, korte uithoudingsplatforms |
| 3,85 V 16 Ah hoogspanning | Dunne, zachte cel met hoge spanning | Evenwichtig gewicht en uithoudingsvermogen voor industriële UAV's |
| 3,85 V 20 Ah hoogspanning | 77,0 Wh, 10C continu | Platforms voor het in kaart brengen, leveren en bewaken |
| 3,7V 22Ah | 81,4 Wh | Landbouw en industriële UAV's voor zwaar transport |
| 3,7 V 41 Ah | 151,7 Wh | Leverings- en kaartmissies met een lange levensduur |
| 3,7 V 80 Ah | 296 Wh | Industriële langevluchtplatforms met hoge capaciteit |
Hoe lang gaat een drone-batterij mee? Vliegtijd versus levensduur van de cyclus
Wanneer kopers zoeken naar ‘hoe lang gaat de batterij van een drone mee’, worden meestal twee verschillende betekenissen door elkaar gehaald:vliegtijd per ladingEnlevensduur gedurende de levensduur van het pakket. Ze worden bepaald door verschillende factoren en moeten afzonderlijk worden gepland.
Vliegtijd per oplaadbeurt
Het uithoudingsvermogen per vlucht hangt af van de beschikbare energie versus de stroom die het vliegtuig trekt. Een praktische schatting is:
Vliegtijd (minuten) ≈ Capaciteit (Ah) x bruikbare energiefractie ÷ gemiddelde stroomsterkte (A) x 60
De gemiddelde stroom stijgt met de lading, agressief gaspedaal, wind en lage temperatuur, dus een pakket met hoge capaciteit levert niet altijd de proportionele uithoudingsvermogenwinst op die een koper verwacht: extra cellen voegen gewicht toe, de motoren verbruiken meer stroom om dat gewicht op te tillen, en een deel van de energie wordt gereserveerd voor een veilig rendement en marge. Typische industriële LiPo-packs leveren grofweg op15-40 minuten per vluchtop één lading; Platforms met een grote capaciteit en een lange levensduur, efficiënte casco's en lichte ladingen bevinden zich in het hogere bereik, terwijl missies voor het besproeien van zware gewassen en het afleveren van volledige lading zich in het lagere bereik bevinden.
| Factor | Effect op vliegtijd | Hoe het te beheren |
|---|---|---|
| Pack-energie (Wh) | Meer Wh verhoogt de beschikbare vliegenergie | Vergroot de capaciteit binnen het gewichtsbudget, niet daarbuiten |
| Gewicht verpakking | Zwaardere pakketten verhogen de liftstroom en compenseren toegevoegde Wh | Kies voor hoogenergetische LiHV en een dunne, zachte constructie |
| Laadvermogen en slepen | Spuittanks, lading, sensoren en stroomlijnkappen verhogen de gemiddelde stroom | Grootte continu C-tarief en Wh voor het slechtste laadvermogen |
| Temperatuur en wind | Koude vermindert de beschikbare capaciteit; tegenwind verhoogt het gaspedaal | Verwarm verpakkingen voor bij koud weer en reserveer een veilige retourmarge |
| Pack-gezondheid (aantal cycli, spanningsdaling) | Oudere rugzakken hebben minder capaciteit en zakken meer door onder belasting | Volg vluchten en capaciteit per pakket; met pensioen gaan tegen de afgesproken drempel |
Levensduur gedurende de levensduur van de verpakking
Cyclus levenmeet hoeveel laad-ontlaadcycli het pakket overleeft voordat de capaciteit naar een bepaalde drempel daalt. Hoogwaardige LiPo-dronebatterijen hebben over het algemeen een kortere levensduur dan stationaire LiFePO4-packs, omdat ze zijn gebouwd voor een hoge stroomsterkte en een laag gewicht, en niet voor decennia van langzaam fietsen. Bij standaard 0,5C-cycli bij 25°C behouden onze hoogspanningscellen na ongeveer 300 cycli minstens 80% capaciteit en na ongeveer 500 cycli minstens 65%. De werkelijke levensduur van een commercieel wagenpark hangt sterk af van de laadsnelheid, ontladingsdiepte, opslag-SOC, temperatuur, warmtebeheer en of het pakket ooit te veel is opgeladen, kortgesloten of mechanisch beschadigd is.
⚠️Planningsnotitie voor wagenparkbeheerders
Vlootbudgetten moeten ervan uitgaan dat reservepakketten een werkkapitaalitem zijn en geen eenmalige aankoop. Volg het aantal cycli, de spanningsbalans, de interne weerstand en de capaciteitsvervaging per serienummer, en roteer pakketten zodat geen enkel pakket elke dag het zwaarste missieprofiel draagt. Een goede opslag- en balanslading (hieronder besproken) zijn de grootste hefbomen voor het bereiken van de nominale levensduur.
Voor algemene praktijken voor batterijopslag op lange termijn die ook van toepassing zijn tussen vluchten, zie onzeGids voor opslag en onderhoud van batterijen; voor opladerprincipes die gebruikelijk zijn bij lithiumpakketten, zie deHandleiding voor het opladen van lithiumbatterijen.
Dronebatterijen per toepassing: levering, landbouw, beveiliging, kartering, inspectie en redding
Industriële UAV-missies verschillen sterk qua huidig profiel, uithoudingsvermogen, gewichtsbudget en omgeving. De juiste drone-batterij wordt eerst geselecteerd voor het missieprofiel en als tweede voor generieke capaciteit. De vijf onderstaande commerciële segmenten omvatten de belangrijkste hoogwaardige LiPo- en LiHV-toepassingen die worden geleverd aan OEM- en wagenparkklanten.
Luchtfotografie, landmeetkunde en het in kaart brengen van UAV's

Mapping-, fotogrammetrie-, LiDAR- en luchtfotografieplatforms vervoeren gestabiliseerde camera's en onderzoekssensoren over lange, relatief stabiele vliegroutes. Ze geven prioriteit aan stabiele spanning tijdens het zweven, gematigde continue stroom, voorspelbaar uithoudingsvermogen per vlucht en een consistente spanningsbalans. Hoogspannings-LiHV-pakketten zijn een natuurlijke oplossing omdat extra energie per gram de onderzoeksstrook verlengt; de3,85V 20Ah HV-dronecelis representatief voor deze klasse.
UAV's voor logistiek en pakketbezorging

Bezorgdrones vervoeren een vrachtlading tijdens het klimmen en cruisen, wat een aanhoudende stroming verhoogt en een pakket vereist met een sterke continue C-snelheid, lage interne weerstand en voldoende Wh voor de heen- en terugreis plus retourmarge. Leveringsprogramma's voor zwaar transport en lange afstanden gaan vaak over op pakketten met een hoger S-aantal (6S, 12S of hoger), multi-parallelle configuraties en aangepaste behuizingsvormfactoren die passen bij het vrachtcasco. Het gewicht van de batterij vermindert direct het laadvermogen, dus de energiedichtheid en het evenwicht van de bagage worden samen met het laadvermogen gespecificeerd.
UAV's voor politie, beveiliging en bewaking

Drones voor beveiliging en openbare veiligheid blijven rondhangen voor toezicht en klimmen of verplaatsen zich snel als de situatie verandert. Het pakket moet tijdens lange zweefvluchten een stabiele spanning vasthouden en toch burst-stroom leveren voor plotseling manoeuvreren; snelle wisselpakketten zorgen ervoor dat de patrouilles continu doorgaan. Betrouwbaarheid, consistente balans, duidelijke statusrapportage en bewezen certificeringsdocumentatie zijn hier belangrijker dan de maximale theoretische energiedichtheid.
Inspectie van de infrastructuur en zoek- en reddings-UAV's

Drones voor de inspectie van elektriciteitsleidingen, windturbines, pijpleidingen en bruggen vliegen dicht bij constructies bij wisselende wind, en zoek- en reddingsdrones kunnen opereren in koude, afgelegen of natte omstandigheden. Ontladingsmogelijkheden bij hoge temperaturen, trillingsbestendige pakketconstructie, betrouwbare connectoren en voorspelbare spanningsdaling bij lage temperaturen zijn de belangrijkste selectiecriteria. Inspectieplatforms combineren doorgaans een gemiddelde capaciteit met een betrouwbaar continu ontladingsvermogen in plaats van te streven naar maximale Wh.
UAV's voor het besproeien van landbouwgewassen

Gewasspuitende drones vliegen beladen met tankgewicht en pomplading, trekken continu hoge stroom in lussen op lage hoogte en voltooien vele korte missies per dag met snelle batterijwissels. Deze platforms hebben een hoge continue C-snelheid nodig, thermische tolerantie onder herhaalde cycli met hoge stroomsterkte, robuuste connectoren en packs die zijn gebouwd voor een hoge dagelijkse cyclusfrequentie. De cellen met grote capaciteit in ons assortiment, zoals de3,7V 22Ah-cel (81,4 Wh)En3,7V 80Ah-pakket (296 Wh), tegemoetkomen aan de energie- en huidige behoeften van landbouw- en zware-liftmissies.
| Sollicitatie | Primaire batterijvereisten | Typische focus |
|---|---|---|
| Levering / logistiek | Hoge continue C-rate, voldoende round-trip Wh, lage doorzakking, hogere S-count-opties | Payload-naar-energiebalans |
| Landbouw spuiten | Hoge aanhoudende stroom, thermische duurzaamheid, snelle wissel, dagelijks fietsen | Beoordeel en cycluscadans |
| Beveiliging / bewaking | Stabiele zweefspanning, burst-mogelijkheid, betrouwbare rapportage, gecertificeerde constructie | Betrouwbaarheid en missiecontinuïteit |
| Kartering / luchtfotografie | Hoge energie per gram, constante kruisspanning, consistente balans | Uithoudingsvermogen en spanningsstabiliteit |
| Inspectie / reddingsactie | Groot temperatuurbereik, trillingsbestendigheid, betrouwbare connectoren | Milieu en duurzaamheid |
Een drone-batterij opladen: balans tussen opladen, profielen en best practices
Correct opladen beschermt zowel de vliegveiligheid als de levensduur van de cyclus. Een drone-batterij die is opgeladen met het verkeerde chemieprofiel, een ongebalanceerd meercellig pakket of een overmatige stroomsterkte gaat sneller achteruit, zakt eerder door en brengt een groter thermisch risico met zich mee. De onderstaande oplaadregels zijn van toepassing op LiPo- en LiHV-UAV-pakketten met een hoog tarief.
Gebruik een speciale balanslader met het juiste profiel
Selecteer het laderprofiel voor de daadwerkelijke chemie: standaard LiPo (laden 4,20 V/cel) of het specifieke LiHV-doel (4,30 V, 4,35 V of 4,40 V/cel zoals het celgegevensblad specificeert) en stel de exacte S-telling in. Elke lading moet een zijnsaldo lading: de lader bewaakt en egaliseert elke cel in serie, zodat de spanningsspreiding binnen enkele millivolt blijft. Een uit meerdere cellen bestaande roedel die niet in balans is, zal een zwakke cel ontwikkelen die de hele roedel beperkt.
Laadstroom en temperatuur
Routinematig opladen bij ongeveer 0,5 °C zorgt voor een langere levensduur; snelladen tot het aangegeven maximum van de cel (voor de 20Ah HV-cel, tot 2,0C / 40A) mag alleen worden gebruikt wanneer dit operationeel noodzakelijk is en onder toezicht. Opladen tussen 0°C en +45°C; laad een coldpack niet rechtstreeks op vanuit opslag onder nul. Laad nooit een batterij op die heet is van een recente vlucht; laat hem eerst afkoelen tot het toegestane bereik van de oplader. De algemene lithiumlaadprincipes, stroomlimieten en temperatuurbescherming besproken in onzeHandleiding voor het opladen van lithiumbatterijenoverdracht naar drone-pakketten, behalve dat het chemiespecifieke spannings- en laadprofiel moet overeenkomen met de LiPo- of LiHV-cel.
Oplaadroutine vóór en na de vlucht
-
Vóór het opladen:inspecteer het pakket, de connectoren, de kabels en de behuizing op zwelling, slijtage, scheuren, hittevlekken of corrosie; weiger elk beschadigd pakket en plaats het in quarantaine.
-
Tijdens het opladen:Laad de accu op op een niet-brandbaar oppervlak in een bewaakte ruimte, houd de accu uit de buurt van brandbare stoffen en laat een oplader met hoog vermogen niet onbeheerd achter.
-
Na het opladen:bevestig dat de celspanningen in balans zijn en dat het pakket zonder waarschuwing de beoogde volledige spanning bereikt; registreer het aantal cycli en de staat van de verpakking in het wagenparklogboek.
-
Tussen missies:pakketten terugbrengen naar opslag-SOC in plaats van ze dagenlang volledig opgeladen te houden; Volledig opgeladen high-rate-packs verouderen sneller terwijl ze op de plank wachten.
⚠️ Meng geen chemieprofielen
Een LiHV-pakket dat is opgeladen tot een standaard LiPo-grenswaarde laat energie op tafel liggen; een standaard LiPo-pakket opgeladen tot een LiHV-spanning is overladen en onveilig. Bevestig de exacte laadspanning op het gegevensblad van de cel voordat u de oplader instelt, en bewaar de opladerprofielen gelabeld per pakkettype in het laadstation.
Veiligheid, opslag en transport van dronebatterijen (UN38.3, CE, RoHS)
Hoogwaardige LiPo- en LiHV-packs slaan geconcentreerde energie op en ontladen deze snel; gedisciplineerde behandeling, opslag en transport zijn vereist bij commerciële UAV-operaties. In dit gedeelte worden de operationele regels samengevat; Brandtechnische en certificeringsdetails voor stationaire opslag vindt u in onze gerelateerde veiligheids- en verzendingshandleidingen.
Veiligheid bij gebruik en gebruik
-
Bescherm de verpakking mechanisch:vermijd vallen, lekke banden, compressie, gebroken connectoren en contact met scherp vuil; Soft-pack-cellen kunnen defect raken na fysieke schade, zelfs als ze nog steeds een lading bevatten.
-
Houd de bedrading beschermd:gebruik de juiste ontladingsconnector, zet de kabels vast, gebruik zekeringen of bescherming waar het pakketontwerp dit omvat, en voorkom dat blootliggende aansluitingen kortsluiting maken tegen metaal of tegen elkaar.
-
Temperatuur bewaken:let op abnormale hitte tijdens de vlucht of het opladen; een pakket dat heet wordt onder normale belasting duidt op een overgespecificeerd stroomprobleem, stijging van de interne weerstand of een zwakke cel.
-
Storingen onmiddellijk in quarantaine plaatsen:zwelling, ventilatie, ongebruikelijke geur, zichtbare schade, aanhoudende spanningsonbalans of oververhitting betekent dat het pack buiten gebruik wordt gesteld; het mag niet worden opgeladen, ontladen of teruggebracht naar de vlucht.
Opslag tussen vluchten en langdurig inactief
Bewaar drone-batterijen met een opslagspanning, ongeveer 50-60% SOC, op een koele, droge, geventileerde plaats rond de 25°C; langdurige opslag moet tussen 0°C en 35°C blijven, en verpakkingen mogen niet langer dan ongeveer een maand onder -20°C blijven. Bewaar de pakketten in een vuurbestendige zak of doos, geïsoleerd van hittebronnen en brandbare stoffen, en vul ze tijdens lange perioden van inactiviteit om de paar maanden bij tot opslagniveau. Dezelfde principes die in onzeGids voor opslag en onderhoud van batterijenvan toepassing, aangepast voor LiPo/LiHV-opslagspanning.
Verzending en certificering
Lithium-dronebatterijen zijn geclassificeerd als gevaarlijke goederen voor lucht- en grondvracht. Commercieel aanbod moet omvattenUN38.3transporttesten, MSDS en toepasselijke CE- en RoHS-conformiteitsdocumentatie; pakketten worden verzonden tegen de gereguleerde laadstatus, met beschermde terminals en goedgekeurde verpakking. Voor de transportclassificatie, SOC-limieten, etikettering en verpakkingsregels, zie onzeGids voor verzending en certificeringen van batterijen. Onze gevulde hoogwaardige dronecellen worden geleverd met CE- en RoHS-documentatie; UN38.3 en verzendbestanden voor specifieke OEM-pakketten zijn op aanvraag verkrijgbaar.
🚨 Noodafhandeling
Als een rugzak opzwelt, rookt, ventileert of vlam vat, stop dan onmiddellijk met opladen en vliegen, evacueer personeel, houd waarnemers op veilige afstand en gebruik de responsprocedure voor lithiumbatterijen die voor uw instelling is goedgekeurd. Probeer een beschadigde accu niet te repareren of op te laden; isoleer het in een brandwerende container en volg gecertificeerde verwijderings- of recyclingkanalen. Gooi een beschadigd lithiumpack nooit bij het gewone afval.
Controlelijst voor B2B-kopers: specificaties, certificeringen en OEM-aanpassingen
Voor integrators, wagenparkbeheerders en OEM-teams is het selecteren van een leverancier van drone-batterijen meer dan het kiezen van een capaciteit en C-rating. De onderstaande checklist consolideert de engineering- en inkoopvragen die moeten worden afgehandeld vóór een volumebestelling.
1. Elektrische en mechanische specificaties komen overeen
-
Spanning en S-tellingovereenkomen met de motor-, ESC- en vluchtcontrollerclassificatie; bevestig de nominale spanning van het pakket, de volledige laadspanning en de uitschakelspanning met het gegevensblad.
-
Capaciteit en Whop maat gemaakt voor de beoogde vliegtijd bij gemiddelde stroomsterkte, na het toevoegen van het eigen gewicht van de roedel aan het missiegewichtmodel.
-
Continu, burst en pulse C-ratingdek de slechtst mogelijke stroom af bij volledige belasting; interne weerstand vermeld en getest, niet geïmpliceerd door het C-nummer.
-
Connectoren, kabels, montagevormfactor, afmetingen en gewichtpas het casco aan; type ontladingsconnector en pinout gespecificeerd voor de integratie.
2. Documentatie, testen en certificering
-
Gegevensblad voor cellen en pakketten met spanning, capaciteit, Wh, C-waarde, interne weerstand, temperatuurvensters, levensduur en afmetingen.
-
UN38.3 transporttestsamenvatting, MSDS-, CE- en RoHS-documentatie; aanvullende doelmarktcertificaten bevestigd vóór volumeproductie.
-
Monsterontladingscurven bij geplande stroom en temperatuur, balansgedrag en interne weerstandsmetingen; batchtraceerbaarheid op serienummers.
3. OEM-aanpassing en leveringsmogelijkheden
Voor op maat gemaakte dronepakketten definieert u de vereiste S-telling en parallelle configuratie, capaciteit en Wh, continue en barststroom, bescherming en monitoring (met CAN of andere rapportage indien nodig), connectortype, behuizing of pakketvorm, etikettering en het certificeringsdoel. Een capabele batterijpartner moet de celselectie voorstellen, prototypepakketten bouwen voor vliegtests en revisies ondersteunen op basis van gemeten uithoudingsvermogen- en temperatuurgegevens. Ons technische team levert hoogwaardige LiPo- en LiHV-pakketten op maat voor leverings-, landbouw-, beveiligings-, kartering-, inspectie- en reddingsprogramma's; voor due diligence bij leveranciers die verder gaan dan de batterij zelf, onzeSelectiegids voor batterijleveranciersomvat kwaliteitssystemen, documentatie en productiestabiliteit op lange termijn.
Klaar om een pakket op maat te maken?Deel de continue/piekstroom van motor en ESC, beoogde vliegtijd, laadvermogen en gewichtsbudget, montageafmetingen, bedrijfstemperatuurbereik en vereiste certificeringen. We zullen een hoogwaardige LiPo- of LiHV-cel- of aangepaste pakketconfiguratie matchen en datasheet-voorbeelden en certificeringsdocumentatie ter evaluatie verstrekken. Blader door de gevulde lijn in deproductlijst drone-batterijen, of vraag het ons technische team via decontactpagina.
Veelgestelde vragen
Deze antwoorden behandelen de vragen die het vaakst worden gesteld door UAV-integrators en B2B-kopers die voor drone-batterijen kiezen. Productspecifieke capaciteit, C-rating en certificeringsgegevens voor een gepland platform kunt u opvragen via decontactpagina.
Hoe lang gaat een drone-batterij mee?
De levensduur van een drone-batterij kan op twee manieren worden bepaald: de vliegtijd per oplaadbeurt en de levensduur van de batterij. Per vlucht duurt een industrieel LiPo-pakket doorgaans 15-40 minuten, afhankelijk van capaciteit, laadvermogen, motorstroom, wind en temperatuur; pakketten met hoge capaciteit voor langdurige missies kunnen langer duren. In cycli heeft een hoogwaardige LiPo-dronebatterij doorgaans een capaciteit van meer dan 80% na ongeveer 300 cycli en ongeveer 65% na 500 cycli bij standaard fietsen van 0,5 °C bij 25 °C. Volg het laderprofiel, de opslag-SOC en de temperatuurlimieten in deze handleiding om dat bereik te bereiken; houd het aantal cycli en de capaciteitsvervaging per verpakking bij in een wagenparklogboek.
Welke spanning drone-batterij heb ik nodig (6S, 12S, 3,7V, 3,8V, 3,85V)?
Zorg ervoor dat de pakketspanning overeenkomt met de motor-, ESC- en vluchtcontrollerclassificatie van het casco. Cellen zijn in serie geschakeld (S-telling): een standaard LiPo-cel is 3,7 V nominaal (6S = 22,2 V), een hoogspannings-LiHV-cel is 3,8 V of 3,85 V nominaal (6S HV = 22,8-23,1 V). FPV en kleine industriële drones gebruiken gewoonlijk 3S, 4S of 6S; platforms voor langdurige levering, landbouw en kaarten maken vaak gebruik van 6S, 12S of hoger. Bouw nooit een pakket boven waarvoor de ESC en motoren geschikt zijn, en bevestig de laadspanning (4,20 V standaard, 4,30-4,40 V HV) bij de celfabrikant voordat u het laderprofiel selecteert.
Wat betekent de C-rating op een drone-accu?
De C-waarde drukt de continue ontlaadstroom uit als een veelvoud van de capaciteit. Een 10C, 20Ah-pakket kan continu 20 x 10 = 200A leveren; hetzelfde peloton kan een korte 15C- of puls-25C-burst toestaan voor het opstijgen en harde manoeuvres. Logistieke, gewasbespuitende en zware UAV's trekken een hoge aanhoudende stroom, dus hebben ze een hoge continue C-rating en een lage interne weerstand nodig; een laag-C-pakket raakt oververhit, zakt door en verkort de levensduur onder belasting. Vergelijk altijd continue C, burst C en interne weerstand, niet alleen het C-getal.
Hoe kies ik de juiste drone-batterijcapaciteit voor mijn UAV?
Begin met het geschatte gemiddelde stroomverbruik van het casco en de lading, en stel vervolgens de capaciteit in voor de beoogde vliegtijd: vliegtijd (minuten) ca. capaciteit (Ah) x bruikbare energiefractie / gemiddelde stroomsterkte (A) x 60. Een zwaardere capaciteit voegt gewicht toe, wat op zichzelf de stroom verhoogt en het uithoudingsvermogen vermindert, zodat de optimale balans is tussen Wh, pakketgewicht en motorefficiëntie. Werk op basis van de huidige specificaties van de motor/ESC en de toegestane lading van het casco, en vraag de celleverancier om een ontladingscurve bij de door u geplande stroom en temperatuur.
Wat is het verschil tussen LiPo- en LiHV-dronebatterijen?
LiPo-cellen (lithiumpolymeer) hebben een nominale spanning van 3,7 V en worden opgeladen tot 4,20 V per cel; LiHV-cellen (hoogspannings-LiPo) hebben een nominale spanning van 3,8 V of 3,85 V en worden opgeladen tot 4,30 V, 4,35 V of 4,40 V per cel. LiHV slaat meer energie per gram op voor hetzelfde gewicht, wat geschikt is voor industriële UAV's met een lange levensduur, maar alleen als de ESC, de oplader en het beveiligingscircuit geschikt zijn voor de hogere spanning. Standaard LiPo blijft de gebruikelijke keuze voor FPV-dronesbatterijen op lichtere sportplatforms. Controleer de chemie en laadspanning op elk pakket voordat u het oplaadt.
Hoe moet ik een drone-accu opladen en balanceren?
Gebruik een speciale LiPo/LiHV-balanslader die is ingesteld op de juiste chemie, celtelling en laadspanning. Zorg voor een evenwichtige laadcyclus per cyclus om de celspanning binnen een paar millivolt te houden, gebruik een laadstroom van ongeveer 0,5 C voor routinematig opladen (tot aan de aangegeven maximale snellaadstroom van de cel), laad op bij 0-45 ° C en laat de oplader nooit onbeheerd achter tijdens snelladen. Inspecteer de connectoren, kabels en het pakket vóór elke oplaadcyclus, laat een hot pack afkoelen voordat u het oplaadt en houd een vlootlogboek bij van cycli en celbalans.
Hoe moeten drone-batterijen worden bewaard om de levensduur te verlengen?
Bewaar drone-batterijen met een opslagspanning (ongeveer 50-60% SOC), niet volledig opgeladen of volledig leeg. Bewaar ze in een koele, droge, geventileerde ruimte rond de 25°C; langdurige opslag moet tussen 0°C en 35°C blijven, en verpakkingen mogen niet langer dan ongeveer een maand onder de -20°C blijven. Bewaar in een vuurbestendige zak of doos, uit de buurt van hitte en ontvlambare stoffen, en vul om de paar maanden bij tot het opslagniveau als u langere tijd rust. Algemene praktijkoefeningen met betrekking tot batterijen op de lange termijn worden behandeld in onzehandleiding voor opslag en onderhoud.
Zijn hoogwaardige LiPo-dronebatterijen veilig voor commerciële UAV's?
Ja, indien afkomstig van een gecertificeerde leverancier met kwaliteitscellen, de juiste pakketconstructie, beveiligingscircuits en CE-, RoHS- en UN38.3-documentatie. Hoogwaardige LiPo kan de zware stroomsterkte van commerciële vluchten aan, maar heeft nog steeds correct opladen, balansbewaking, thermische controles en veilige opslag en transport nodig. Beschadigde, gezwollen of gedeukte verpakkingen moeten onmiddellijk buiten gebruik worden gesteld. Voor stationaire opslag op de grond blijft LiFePO4 de veiligere chemie; voor het stroomsysteem met hoge stroomsterkte van een bewegende UAV is LiPo/LiHV met hoge snelheid de gevestigde keuze.
Kunt u op maat gemaakte drone-batterijen leveren voor OEM- en industriële UAV-programma's?
Ja. Enerbe levert hoogwaardige LiPo- en LiHV-dronepakketten op maat aan OEM's, systeemintegratoren en industriële operators: op maat gemaakte S-count, capaciteit, Wh, continue en burst C-rate, ontladingsconnector, bescherming en monitoring, behuizingsvormfactor en etikettering voor UAV-programma's voor levering, landbouw, beveiliging, mapping, inspectie en redding. Deel de motor-/ESC-stroom, beoogde vliegtijd, gewichtsbudget, montageafmetingen en certificeringsvereisten, en het technische team zal een cel- en pakketconfiguratie voorstellen. Vraag een offerte aan via decontactpagina.
Gerelateerde bronnen
-
Hoogwaardige drone-batterijproductlijn- 3,7V, 3,8V en 3,85V LiPo- en LiHV-cellen en -pakketten voor industriële UAV-platforms op voorraad
-
Wat is een LiFePO4-batterij? Volledige gids— chemie van stationaire opslag, spanning, capaciteit en BMS-achtergrond voor cross-chemische vergelijking
-
Lithiumbatterijen opladen— principes voor laadstroom, spanningsafstemming en temperatuurbescherming die gebruikelijk zijn bij lithiumpakketten
-
Handleiding voor opslag en onderhoud van batterijen— SOC voor langdurige opslag, temperatuurvensters en inspectieroutine
-
Handleiding voor verzending en certificering van batterijen— UN38.3, SOC-limieten voor gevaarlijke goederen, labels en verpakking voor transport van lithiumbatterijen
-
Hoe u een betrouwbare batterijleverancier kiest— kwaliteitssystemen, documentatie en due diligence bij de productie voor B2B-inkoop
Samenvatting
-
Industriële drones draaien op hoogwaardige LiPo- en LiHV-pakketten:deze soft-pack-cellen leveren de burst en aanhoudende stroom, het lage gewicht en de aangepaste vorm die een wendbare UAV-vlucht vereist; LiFePO4 blijft de chemie voor stationaire grondopslag in plaats van vluchtpakketten met hoge stroomsterkte.
-
Pas de spanning aan op het casco:selecteer de juiste S-telling en chemische nominale/laadspanning voor de motor, ESC en vluchtcontroller; standaard LiPo is 3,7V / 4,20V, LiHV is 3,8V of 3,85V met een hogere laadlimiet.
-
Capaciteit, Wh en C-waarde samen aflezen:Wh schat het uithoudingsvermogen; continue, burst- en pulse C-rating plus interne weerstand bepalen of het pakket de missiestroom overleeft; extra capaciteit voegt gewicht toe dat enige uithoudingsvermogen compenseert.
-
Plan twee soorten leven:15-40 minuten per vlucht voor de meeste industriële pakketten, en ongeveer 300 cycli tot 80% capaciteit (ongeveer 500 tot 65%) bij standaard fietsen; laadprofiel, opslag-SOC en temperatuur bepalen of het pakket dat bereik bereikt.
-
Pas het pakket aan de missie aan:levering geeft prioriteit aan aanhoudende stroom en retour-Wh, landbouw geeft prioriteit aan snelheid en dagelijkse cycluscadans, veiligheid geeft prioriteit aan stabiele zweefstand en betrouwbaarheid, mapping geeft prioriteit aan energiedichtheid, en inspectie geeft prioriteit aan duurzaamheid en robuustheid bij brede temperaturen.
-
Veilig opladen en conform transporteren:balanceerlading met het juiste chemieprofiel, bewaar bij ongeveer 50-60% SOC op een koele geventileerde plaats en vereist UN38.3-, CE-, RoHS- en MSDS-documentatie voor commerciële levering en verzending.
-
OEM-programma's zijn gespecificeerd rond het casco:definieer S-count, capaciteit, Wh, C-rate, connector, bescherming, rapportage, vormfactor en certificeringen, en laat de leverancier vervolgens monsters bouwen die zijn gevalideerd aan de hand van gemeten vluchtgegevens.
Voor B2B-kopers is de juiste drone-batterij de batterij die past bij het werkelijke huidige missie- en gewichtsbudget, ondersteund door gecertificeerde cellen, duidelijke documentatie en een leverancier die aangepaste pakketten kan ondersteunen gedurende de levensduur van het programma. Enerbe levert hoogwaardige LiPo- en LiHV-dronecellen en -pakketten voor commerciële en industriële UAV's, waarbij OEM-configuratie, datasheets en certificeringsondersteuning op aanvraag beschikbaar zijn. Voor groothandelsprijzen, een aangepaste pakketspecificatie of documentatie,Neem contact op met ons engineeringteam.
Neem contact op
Heeft u een hoogwaardig LiPo- of LiHV-dronepakket, een aangepaste OEM-configuratie of een datasheet en certificeringsdocumentatie nodig? Neem vandaag nog contact op met Enerbe.

📄 Gegevensblad en certificeringsdocumenten aanvragen
Neem contact met ons op →📞 Praat met ons engineeringteam
Neem contact op →🔗 Blader door drone-batterijproducten
Bekijk Drone-batterijlijn →Dongguan A&S Power Technology Co., Limited.
Gebouw 1, nr. 2, Keji 9th Road,
Songshanmeer, Dongguan, Guangdong, China
📞 +86 137 1383 1631
✉ info@aspowerbattery.com
Geef elke vlucht kracht.
LiFePO4-batterijen opladen: complete gids (spanning, parameters en tips 2026)
Veiligheid van LiFePO4-batterijen – Risico's, normen en volledige levenscyclusbescherming
Gerelateerd artikel
Stap inAanraken
Heeft u vragen over op maat gemaakte lithiumbatterijen, oplossingen voor energieopslag of de conversie van lood naar lithium? Ons team staat klaar om te helpen. Stuur ons een bericht en wij reageren binnen 24 uur.




