24V LiFePO4 ब्याट्री: B2B खरीददारहरूको लागि पूर्ण गाइड
Enerbe प्राविधिक टोली द्वारा | अपडेट गरिएको: सेप्टेम्बर 1, 2026
सामग्रीको तालिका
- 24V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
- LiFePO4 रसायन विज्ञान: किन यो महत्त्वपूर्ण छ
- 24V बनाम 12V बनाम 48V: कुन भोल्टेज?
- क्षमता विकल्प: 50Ah देखि 300Ah
- LiFePO4 बनाम लीड-एसिड बनाम NMC
- साझा अनुप्रयोगहरू
- चार्जिङ गाइड: भोल्टेज, वर्तमान र विधिहरू
- स्थापना, तार र समानान्तर कन्फिगरेसन
- सुरक्षा र प्रमाणीकरण
- कारखाना गुणस्तर नियन्त्रण र परीक्षण डाटा
- B2B सोर्सिङ चेकलिस्ट
- बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
24V LiFePO4 ब्याट्री: B2B खरीददारहरूको लागि पूर्ण गाइड
24V LiFePO4 ब्याट्री एक लिथियम आइरन फस्फेट ब्याट्री प्याक हो जसलाई श्रृंखला (8S) मा 8 सेलहरूसँग कन्फिगर गरिएको छ, 25.6V नाममात्र (24V को रूपमा मार्केट गरिएको) 3,000+ चक्र जीवन, शून्य मर्मत, शून्य अफ-ग्यासिङ, र अन्तरनिहितता प्रदान गर्दछ। सिस्टम इन्टिग्रेटरहरू, परियोजना विकासकर्ताहरू, फ्लीट प्रबन्धकहरू, समुद्री डिलरहरू, र खरीद प्रबन्धकहरूका लागि, 24v lifepo4 ब्याट्रीहरू ट्रोलिंग मोटरहरू, समुद्री घर बैंकहरू, RVs, सौर भण्डारण, गोल्फ कार्टहरू, औद्योगिक उपकरणहरू, र टेलिकम ब्याकअपमा लिड-एसिडको लागि रुचाइएको प्रतिस्थापन भएको छ।
यो पूर्ण गाइडले B2B खरिदकर्ताहरूलाई 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू निर्दिष्ट गर्न, स्रोत र प्रयोग गर्न आवश्यक पर्ने सबै कुराहरू समावेश गर्दछ: रसायन विज्ञानको आधारभूत कुराहरू, भोल्टेज चयन, क्षमता विकल्पहरू, हेड-टू-हेड तुलनाहरू, अनुप्रयोगहरू, चार्जिङ, स्थापना, सुरक्षा, कारखाना परीक्षण डेटा, र 10-बिन्दु सोर्सिङ चेकलिस्ट। विशिष्ट मोडेल र अनुप्रयोगहरूमा गहिरो डाइभहरूका लागि, हाम्रो क्लस्टर गाइडहरू हेर्नुहोस्: 24V 100Ah , 24V 200Ah , Trolling Motor , and Marine ।
24V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
24V LiFePO4 ब्याट्री (24V LFP ब्याट्री पनि भनिन्छ) एक रिचार्जेबल ब्याट्री प्याक हो जसले 25.6V को नाममात्र भोल्टेज उत्पादन गर्न शृंखला (8S कन्फिगरेसन) मा आठ लिथियम आइरन फस्फेट कोशिकाहरूलाई जोड्दछ — कम्प्याक्टको लागि "24V" इलेक्ट्रिकल प्रणालीको लागि विश्वव्यापी रूपमा मार्केट गरिएको छ।
प्रत्येक व्यक्तिगत LiFePO4 सेलको नाममात्र भोल्टेज 3.2V (2.5V न्यूनतम, 3.65V अधिकतम) छ। शृङ्खलामा आठ कक्षहरू: 8 × 3.2V = 25.6V नाममात्र, 20V (खाली) देखि 29.2V (पूर्ण) को सञ्चालन दायराको साथ। यो भोल्टेज दायराले 24V लीड-एसिड प्रणालीहरू (24V नाममात्र, 21V-28.8V दायरा) सँग पूर्ण रूपमा पङ्क्तिबद्ध गर्दछ, LiFePO4 लाई ड्रप-इन प्रतिस्थापन बनाउँछ।
प्रत्येक गुणस्तर 24V LiFePO4 ब्याट्रीमा ब्याट्री व्यवस्थापन प्रणाली (BMS) समावेश हुन्छ जसले सेल भोल्टेज, तापक्रम, र वर्तमान निगरानी गर्दछ; ओभर-चार्ज, ओभर-डिस्चार्ज, ओभर-करेन्ट, र सर्ट-सर्किट रोक्छ; चार्ज गर्दा सेलहरू सन्तुलन; र कम-तापमान चार्ज कटअफ प्रदान गर्दछ (लिथियम प्लेटिङबाट बच्न ० डिग्री सेल्सियस भन्दा कम चार्ज हुनबाट रोक्छ)। B2B खरीददारहरूको लागि, BMS को गुणस्तर सेलहरू जस्तै महत्त्वपूर्ण छ।
| प्यारामिटर | 24V LiFePO4 (8S) | 24V लेड-एसिड (12S) |
|---|---|---|
| नाममात्र भोल्टेज | २५.६V | 24.0V |
| पूर्ण चार्ज भोल्टेज | 29.2V | 28.8V |
| कटअफ भोल्टेज (खाली) | 20.0V | 21.0V (50% DoD) |
| सेल कन्फिगरेसन | 8S (श्रृङ्खलामा 8 कक्षहरू) | 12S (श्रृङ्खलामा 12 कक्षहरू) |
| प्रयोग योग्य क्षमता | ८०-१००% | ५०% अधिकतम |
LiFePO4 रसायन विज्ञान: किन यो महत्त्वपूर्ण छ
LiFePO4 भनेको लिथियम आइरन फास्फेट हो - क्याथोड सामग्रीको रासायनिक संरचना। यो लिथियम-आयन ब्याट्रीको उपप्रकार हो जसले लिथियम आइरन फास्फेट क्याथोड र सामान्यतया ग्रेफाइट एनोड प्रयोग गर्दछ। LiFePO4 ब्याट्रीहरूलाई सामान्यतया LFP ब्याट्रीहरू छोटोका लागि भनिन्छ।
| कम्पोनेन्ट | प्रतीक | भूमिका |
|---|---|---|
| लि | लिथियम | भण्डारण गर्दछ र ऊर्जा जारी गर्दछ |
| फे | फलाम | संरचनात्मक स्थिरता प्रदान गर्दछ |
| PO4 | फास्फेट | सुरक्षाको लागि बलियो सहसंयोजक बन्धन बनाउँछ |
केथोड संरचनामा फलाम र फस्फेट बीचको बलियो सहसंयोजक बन्धन हो LiFePO4 लाई अद्वितीय बनाउँछ। यी बन्डहरूले असाधारण थर्मल र रासायनिक स्थिरता प्रदान गर्दछ — LiFePO4 NMC को लागि 150°C (302°F) र LCO का लागि 180°C को तुलनामा, 270°C (518°F) भन्दा कम तापक्रममा थर्मल रनअवेमा प्रवेश गर्दैन। यसले वास्तविक-विश्व अनुप्रयोगहरूमा सुरक्षामा सीधा अनुवाद गर्दछ।
अन्य लिथियम-आयन रसायनहरू (जस्तै NMC वा LCO) जस्तो नभई, LiFePO4 मा कुनै कोबाल्ट छैन - यसलाई थप दिगो, लागत-स्थिर, र ESG-अनुरूप बनाउँछ। कोबाल्ट खनन, आपूर्ति श्रृंखला एकाग्रता (मुख्य रूपमा DRC बाट), र मूल्य अस्थिरता मा नैतिक चिन्ता संग सम्बन्धित छ। फलाम र फास्फेट प्रचुर मात्रामा, विश्वव्यापी रूपमा उपलब्ध छ, र पुन: प्रयोग गर्न सजिलो छ।
सबै लिथियम-आयन ब्याट्रीहरू जस्तै, LiFePO4 ले क्याथोड र एनोडको बीचमा लिथियम आयनहरूको आन्दोलन मार्फत ऊर्जा भण्डारण गर्दछ र रिलीज गर्दछ: डिस्चार्जको समयमा, लिथियम आयनहरू एनोड (ग्रेफाइट) बाट क्याथोड (LiFePO4) मा सर्छ, तपाईंको उपकरणलाई शक्ति प्रदान गर्ने इलेक्ट्रोनहरू जारी गर्दछ; चार्ज गर्दा, बाह्य शक्तिको स्रोतले लिथियम आयनहरूलाई एनोडमा फर्काउन बल पुर्याउँछ, पछि प्रयोगको लागि ऊर्जा भण्डारण गर्दछ।
24V बनाम 12V बनाम 48V: कुन भोल्टेज?
तपाईंको LiFePO4 ब्याट्री प्रणालीको लागि सही भोल्टेज छनोट तपाईंको आवेदन, पावर आवश्यकताहरू, र उपकरण अनुकूलतामा निर्भर गर्दछ। यहाँ तुलना छ:
| कारक | 12V (4S) | 24V (8S) | 48V (16S) |
|---|---|---|---|
| नाममात्र भोल्टेज | 12.8V | २५.६V | 51.2V |
| 1000W मा वर्तमान | 78A | ३९ ए | 19.5A |
| केबल गेज (३ मिटर दौड) | 1/0 AWG | 4 AWG | 10 AWG |
| लागि उत्तम | <500W, 12V सामानहरू, साना डुङ्गाहरू/RVs | 500-3000W, ट्रोलिंग मोटर्स, समुद्री, औद्योगिक | >3kWh सौर भण्डारण, डाटा केन्द्रहरू, ग्रिड-टाइड |
| सहायक अनुकूलता | विश्वव्यापी (१२V अटोमोटिभ/सामुद्रिक) | 24V-देशी उपकरण; 12V को लागि DC-DC | 48V-देशी; AC को लागि इन्भर्टर |
सामान्य नियम: 500W मुनिका प्रणालीहरूको लागि 12V प्रयोग गर्नुहोस् वा जब 12V सहायक उपकरणहरू (लाइट, पम्प, फ्रिज, इलेक्ट्रोनिक्स) संग अनुकूलता महत्त्वपूर्ण छ। प्रणाली 500-3000W, लामो केबल रन (3m भन्दा माथि), उच्च-शक्ति लोडहरू (ट्रोलिंग मोटरहरू, इन्भर्टरहरू, थ्रस्टरहरू), वा उपकरणहरू 24V-नेटिभ हुँदा 24V प्रयोग गर्नुहोस्। 3kWh भन्दा बढी सौर्य ऊर्जा भण्डारणको लागि 48V प्रयोग गर्नुहोस्, डेटा केन्द्रहरू, र उच्च भोल्टेजले वर्तमान र केबल लागत घटाउने ग्रिड-टाइड अनुप्रयोगहरू।
12V मा 24V को मुख्य लाभ समान शक्ति (P = V × I) को लागि कम प्रवाह हो। 1000W मा, 12V प्रणालीले 78A (मोटो 1/0 AWG केबल चाहिन्छ), जबकि 24V प्रणालीले 39A मात्र तान्छ (4 AWG केबल चाहिन्छ — पातलो, सस्तो, र कम भोल्टेज ड्रपको साथ)। यसले 24V लाई ट्रोलिङ मोटरहरू, समुद्री घर बैंकहरू, RVs र औद्योगिक उपकरणहरूको लागि मीठो ठाउँ बनाउँछ जहाँ पावरको माग 12V ले कुशलतापूर्वक ह्यान्डल गर्न सक्छ।
क्षमता विकल्प: 50Ah देखि 300Ah
24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू क्षमताहरूको विस्तृत दायरामा उपलब्ध छन्। B2B अनुप्रयोगहरूको लागि सबैभन्दा सामान्य:
| क्षमता | ऊर्जा (Wh) | सामान्य वजन | लागि उत्तम |
|---|---|---|---|
| ५० आह | 1,280 Wh | ~ 10 किलो | सानो ट्रोलिंग मोटर्स, ब्याकअप पावर, हल्का तौल अनुप्रयोगहरू |
| 100Ah | 2,560 Wh | ~ १९ किलो | सबैभन्दा लोकप्रिय - माछा मार्ने डुङ्गा, RVs, सप्ताहन्त क्रूजर, सानो सौर |
| 150Ah | 3,840 Wh | ~ 27 किलो | मध्यम आकारको क्रूजरहरू, विस्तारित ट्रोलिङ, अफ-ग्रिड सौर्य |
| 200Ah | 5,120 Wh | ~ 34.5 किलो | Liveaboards, टूर्नामेंट माछा मार्ने, ठूलो RVs, अफ-ग्रिड सौर्य |
| 300Ah | 7,680 Wh | ~ 50 किलो | ठूला याटहरू, व्यावसायिक जहाजहरू, औद्योगिक ब्याकअप |
B2B खरिदकर्ताहरूका लागि, 100Ah र 200Ah उच्चतम-भोल्युम SKU हरू हुन्, लगभग 80% अनुप्रयोगहरू समेट्छन्। दुबै ठूला क्षमता आवश्यकताहरूको लागि समानान्तरमा तार गर्न सकिन्छ (जस्तै, 2×100Ah = 200Ah, 4×100Ah = 400Ah, 2×200Ah = 400Ah)। विस्तृत विवरणहरू र खरिद निर्देशनहरूको लागि, हाम्रो 24V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री खरीद गाइड र 24V 200Ah LiFePO4 ब्याट्री गाइड हेर्नुहोस्।
LiFePO4 बनाम लीड-एसिड बनाम NMC
ब्याट्री रसायनहरू तुलना गर्ने B2B खरीददारहरूको लागि, यहाँ पूरा तस्वीर छ:

| मेट्रिक | LiFePO4 (LFP) | लीड-एसिड (बाढी / AGM) | NMC (Li-Ni-Mn-Co) |
|---|---|---|---|
| साइकल जीवन | ३,०००-६,०००+ | 300-700 | 1,000-2,000 |
| प्रयोग योग्य क्षमता | ८०-१००% | ५०% अधिकतम | ८०-९०% |
| वजन (100Ah 24V) | ~ १९ किलो | ~60 किलो | ~ 16 किलो |
| ऊर्जा घनत्व | 90-120 घन्ट/किग्रा | ३०-५० घन्टा/किग्रा | 150-250 घंटा/किग्रा |
| थर्मल रनवे टेम्प | >270°C (सुरक्षित) | N/A (थर्मल रनवे छैन) | ~150°C (उच्च जोखिम) |
| कोबाल्ट सामग्री | कुनै पनि छैन | कुनै पनि छैन | हो (नैतिक/आपूर्ति जोखिम) |
| मर्मतसम्भार | शून्य | मासिक (बाढी) / न्यूनतम (एजीएम) | शून्य |
| अफ-ग्यासिङ | कुनै पनि छैन (सिल गरिएको) | हाइड्रोजन (बाढी) / न्यूनतम (AGM) | कुनै पनि छैन (सिल गरिएको) |
| अग्रिम लागत (100Ah 24V) | उच्च | सबैभन्दा कम | उच्चतम |
| 10-वर्ष TCO | सबैभन्दा कम | उच्चतम (3-5 प्रतिस्थापन) | मध्यम |
B2B खरिदकर्ताहरूको लागि तल्लो रेखा: LiFePO4 स्थिर र गहिरो-चक्र अनुप्रयोगहरूको लागि सुरक्षा, दीर्घायु, लागत, र प्रदर्शनको उत्कृष्ट सन्तुलन प्रदान गर्दछ। NMC ले उच्च ऊर्जा घनत्व प्रदान गर्दछ (EVs र पोर्टेबल इलेक्ट्रोनिक्सका लागि जहाँ ठाउँ/वजन महत्वपूर्ण छ) तर उच्च लागतमा, कम चक्र जीवन, र उच्च थर्मल जोखिम। लिड-एसिडको सबैभन्दा कम अग्रिम लागत छ तर छोटो जीवन, उच्च मर्मतसम्भार, र कम प्रयोगयोग्य क्षमताको कारण स्वामित्वको उच्चतम कुल लागत। 24V गहिरो-साइकल अनुप्रयोगहरू (ट्रोलिंग मोटर्स, समुद्री, RV, सौर्य, औद्योगिक), LiFePO4 10-वर्षको कुल लागतको आधारमा स्पष्ट विजेता हो।
साझा अनुप्रयोगहरू
24V LiFePO4 ब्याट्रीहरूले व्यावसायिक र औद्योगिक अनुप्रयोगहरूको एक विस्तृत श्रृंखला सेवा गर्दछ। B2B खरीददारहरूको लागि, उच्चतम-भोल्युम खण्डहरू समावेश छन्:
| आवेदन | किन 24V LiFePO4 | साझा क्षमता |
|---|---|---|
| ट्रोलिंग मोटर्स | 24V ट्रोलिंग मोटरहरू (80-112lb थ्रस्ट) लाई 24V चाहिन्छ; LiFePO4 ले 2x रनटाइम बनाम AGM को आधा वजनमा, खाली नभएसम्म लगातार थ्रस्ट प्रदान गर्दछ | 50Ah-100Ah |
| समुद्री घर बैंकहरू | शून्य अफ-ग्यासिङ (बन्द डिब्बाहरूको लागि सुरक्षित), 60% हल्का, 10x चक्र जीवन, शून्य मर्मत, कुनै पनि माउन्टिंग अभिमुखीकरण | 100Ah-300Ah |
| RV र क्याम्पर भ्यानहरू | 24V RV प्रणालीहरू (ठूला मोटरहोमहरू, बस रूपान्तरणहरू) कम करेन्ट, पातलो केबल, र इन्भर्टर र एसीका लागि उच्च दक्षताबाट फाइदा लिन्छन्। | 100Ah-200Ah |
| सौर्य ऊर्जा भण्डारण | दैनिक साइकल चलाउने क्षमता (3,000+ चक्र), उच्च चार्ज दक्षता (95%+), फराकिलो तापमान दायरा, समानान्तर कन्फिगरेसन मार्फत स्केलेबल | 100Ah-300Ah (बहु-बैंक) |
| गोल्फ कार्ट र LSVs | 24V र 48V गोल्फ कार्ट प्रणाली; LiFePO4 ले 2x दायरा, 60% कम तौल, शून्य मर्मत, छिटो चार्जिङ प्रदान गर्दछ | 50Ah-150Ah |
| औद्योगिक उपकरण | 24V औद्योगिक प्रणालीहरू (फोर्कलिफ्टहरू, प्यालेट ज्याकहरू, स्क्रबरहरू, AGVs); उच्च निर्वहन क्षमता, फराकिलो तापमान दायरा, लामो चक्र जीवन | 100Ah-300Ah |
| दूरसंचार र डाटा केन्द्र ब्याकअप | 24V र 48V दूरसंचार प्रणाली; लामो स्ट्यान्डबाइ जीवन, र्याक-माउन्टेबल, भरपर्दो ब्याकअप, BMS संचार मार्फत रिमोट निगरानी | 100Ah-200Ah (र्याक माउन्ट) |
| UPS र आपतकालीन शक्ति | द्रुत प्रतिक्रिया, स्थिर भोल्टेज, लामो चक्र जीवन, शून्य मर्मत, कुनै भेन्टिलेसन आवश्यक पर्दैन - महत्वपूर्ण ब्याकअप शक्तिको लागि आदर्श | 50Ah-200Ah |
एप्लिकेसन-विशिष्ट गहिरो डाइभ्सका लागि, हाम्रो 24V लिथियम ट्रोलिंग मोटर ब्याट्री गाइड र 24V लिथियम समुद्री ब्याट्री गाइड हेर्नुहोस्।
चार्जिङ गाइड: भोल्टेज, वर्तमान र विधिहरू
24V LiFePO4 ब्याट्रीले 29.2 ± 0.2V (29.0V-29.4V) मा स्थिर-वर्तमान / स्थिर-भोल्टेज (CC/CV) प्रोफाइल प्रयोग गरेर चार्ज गर्दछ। यो B2B खरिदकर्ताहरूको लागि अन्तिम प्रयोगकर्ताहरूलाई सञ्चार गर्नको लागि सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण विनिर्देश हो — गलत चार्जर प्रयोग गर्नु LiFePO4 ब्याट्री समस्याहरूको #1 कारण हो।
चार्ज गर्ने प्रक्रिया:
- स्थिर वर्तमान (CC) चरण: सिफारिस गरिएको वर्तमान (सामान्यतया 0.2C-0.5C; 100Ah को लागि 20-50A, 200Ah को लागि 50-100A) भोल्टेज 29.2V नपुगेसम्म चार्ज गर्नुहोस्।
- स्थिर भोल्टेज (CV) चरण: वर्तमान ट्यापर्स तल हुँदा 29.2V मा होल्ड गर्नुहोस्। वर्तमान ~0.05C (100Ah को लागि 5A, 200Ah को लागि 10A) वा चार्जरको कटअफ थ्रेसहोल्डमा झर्दा चार्ज पूरा हुन्छ।
हालका सिफारिसहरू चार्ज गर्दै:
| क्षमता | सिफारिस गरिएको चार्ज वर्तमान | अधिकतम चार्ज वर्तमान | चार्ज समय (rec. वर्तमान मा) |
|---|---|---|---|
| 100Ah | 20-50A | 50A | 2-5 घण्टा |
| 200Ah | 50-100A | 100A | 2-4 घण्टा |
चार्ज गर्ने विधिहरू:
- एसी चार्जर / बिजुली आपूर्ति: सबै भन्दा साधारण विधि। 29.2V मा सेट गरिएको LiFePO4-विशेष चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्। लिड-एसिड चार्जर (इक्वलाइजेसन सहित 28.8V) प्रयोग नगर्नुहोस् — इक्वलाइजेसन/डिसल्फेशन मोडले BMS ओभरचार्ज सुरक्षा वा कोषहरूलाई क्षति पुर्याउन सक्छ।
- सौर्य (MPPT): 29.2V अवशोषण / 27.0V फ्लोटमा सेट गरिएको 24V MPPT चार्ज कन्ट्रोलर प्रयोग गर्नुहोस्। 300W सोलार एरेले 100Ah ब्याट्री ~4-5 घन्टा पूर्ण घाममा चार्ज गर्छ।
- अल्टरनेटर (वाहन/डुङ्गा): अल्टरनेटर रेगुलेटर LiFePO4-कम्प्याटिबल भएको सुनिश्चित गर्नुहोस् वा DC-DC चार्जर स्थापना गर्नुहोस्। केही पुराना अल्टरनेटर नियामकहरूले 28.8V (लीड-एसिडका लागि) आउटपुट गर्छन्, जुन LiFePO4 लाई पूर्ण रूपमा चार्ज गर्न धेरै कम छ।
- हावा / हाइड्रो जनरेटर: अफ-ग्रिड अनुप्रयोगहरूको लागि पूरक चार्जिङ; LiFePO4 भोल्टेज सेटिङहरूसँग चार्ज नियन्त्रक प्रयोग गर्नुहोस्।
महत्त्वपूर्ण चार्ज नियमहरू:
- ०°C (३२°F) भन्दा कम चार्ज नगर्नुहोस् — BMS ले लिथियम प्लेटिङ र स्थायी क्षमता घटाउनबाट बच्न कम-तापमान चार्ज कटअफ समावेश गर्दछ।
- फ्लोट चार्ज आवश्यक छैन र सिफारिस गरिएको छैन; यदि तपाईंको चार्जरमा फ्लोट मोड छ भने, यसलाई 27.0V मा सेट गर्नुहोस् वा असक्षम गर्नुहोस्।
- लामो अवधिको भण्डारण (जाडोको लेअप) को लागी, चार्जको 50-70% स्थितिमा चार्ज गर्नुहोस्, लोडबाट विच्छेद गर्नुहोस्, र चिसो, सुख्खा ठाउँमा भण्डार गर्नुहोस्। LiFePO4 सँग धेरै कम सेल्फ डिस्चार्ज छ (प्रति महिना 1-3%)।
स्थापना, तार र समानान्तर कन्फिगरेसन
उचित स्थापनाले सुरक्षा, प्रदर्शन र ब्याट्री जीवन सुनिश्चित गर्दछ। B2B खरीददारहरू र स्थापनाकर्ताहरूको लागि, यी उत्कृष्ट अभ्यासहरू पालना गर्नुहोस्:
1. केबल साइजिङ: अधिकतम वर्तमान र केबल लम्बाइमा आधारित उपयुक्त आकारको केबल प्रयोग गर्नुहोस्। अण्डरसाइज्ड केबलले भोल्टेज घटाउँछ, कार्यसम्पादनमा कमी र अधिक तताउने गर्छ — बन्द डिब्बाहरूमा सुरक्षा चिन्ता।
| अधिकतम वर्तमान | केबल लम्बाइ <3m | केबल लम्बाइ 3-5 मिटर | केबल लम्बाइ > 5 मि |
|---|---|---|---|
| 50A | 8 AWG | 6 AWG | 4 AWG |
| 100A | ४ AWG | २ AWG | 1/0 AWG |
| 200A | 1/0 AWG | 2/0 AWG | 3/0 AWG |
2. फ्यूज सुरक्षा: ब्याट्री सकारात्मक टर्मिनलको 30 सेमी भित्र अधिकतम अपेक्षित वर्तमानको 125-150% मा मूल्याङ्कन गरिएको क्लास T फ्यूज वा ANL फ्यूज स्थापना गर्नुहोस्। यो एक महत्वपूर्ण सुरक्षा आवश्यकता हो - यसले सर्ट सर्किट वा क्षतिग्रस्त केबलहरूको कारणले गर्दा विद्युतीय आगोबाट जोगाउँछ।
3. समानान्तर कन्फिगरेसन: क्षमता बढाउन धेरै 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू समानान्तरमा तार गर्न सकिन्छ (जस्तै, 2×100Ah = 200Ah, 4×100Ah = 400Ah)। मुख्य नियमहरू:
- समान ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्नुहोस् — एउटै ब्रान्ड, मोडेल, क्षमता, उमेर, र चार्जको अवस्था।
- समानान्तर हुनु अघि चार्जको अवस्था बराबर गर्नुहोस् — सबैलाई १००% मा चार्ज गर्नुहोस् र २-४ घण्टा आराम गर्नुहोस्।
- सन्तुलित वर्तमान साझेदारीको लागि बराबर-लम्बाइ केबलहरू र बस बार वा समानान्तर कनेक्टर प्रयोग गर्नुहोस्।
- अधिकतम व्यावहारिक बैंक आकार: मानक BMS को लागि समानान्तरमा 4-8 ब्याट्रीहरू; त्यसभन्दा माथि, मास्टर BMS वा धेरै स्वतन्त्र बैंकहरू प्रयोग गर्नुहोस्।
4. शृङ्खला तारिङ चेतावनी: 48V बनाउनको लागि श्रृंखलामा दुईवटा 24V ब्याट्रीहरू तार नगर्नुहोस् जबसम्म दुवै समान छैनन् र तपाईंसँग 48V-रेट गरिएको BMS प्रणाली छ। 24V अनुप्रयोगहरूको लागि, केवल समानान्तर तार प्रयोग गर्नुहोस्। एउटै बैंकमा LiFePO4 र लीड-एसिड ब्याट्रीहरू कहिल्यै नमिलाउनुहोस्।
5. माउन्टिङ र भेन्टिलेशन: LiFePO4 ब्याट्रीहरूले शून्य ग्यास उत्पादन गर्छ र कुनै पनि अभिमुखीकरणमा माउन्ट गर्न सकिन्छ। कुनै भेन्टिलेसन आवश्यक पर्दैन, तर तातो अपव्ययको लागि पर्याप्त ठाउँ सुनिश्चित गर्नुहोस् (उच्च-तापमान वातावरणमा कडा रूपमा बन्द गरिएको, अनभेन्टिलेटेड बक्सहरू नदिनुहोस्)। उपयुक्त स्ट्र्याप वा ट्रेको साथ ब्याट्रीलाई आन्दोलनबाट सुरक्षित गर्नुहोस्।
6. ब्याट्री मनिटर: सही स्थिति-अफ-चार्ज ट्र्याकिङको लागि नकारात्मक टर्मिनल (Victron BMV, Simarine, वा समान) मा शन्टको साथ ब्याट्री मनिटर स्थापना गर्नुहोस्। LiFePO4 को फ्ल्याट भोल्टेज कर्भले भोल्टेज-आधारित अनुमानलाई अविश्वसनीय बनाउँछ - एक उचित कूलम्ब-गणना मनिटर आवश्यक छ।
सुरक्षा र प्रमाणीकरण
LiFePO4 सबैभन्दा सुरक्षित लिथियम रसायन उपलब्ध छ, तर B2B खरीददारहरूको लागि उचित सुरक्षा प्रमाणीकरण अझै आवश्यक छ। मुख्य सुरक्षा पक्षहरू:
1. थर्मल स्थिरता: LiFePO4 ले 270°C (518°F) भन्दा कम तापक्रममा थर्मल रनअवेमा प्रवेश गर्दैन — NMC को लागि 150°C को तुलनामा। क्याथोड संरचनामा फलाम र फास्फेट बीचको बलियो सहसंयोजक बन्धनले असाधारण थर्मल र रासायनिक स्थिरता प्रदान गर्दछ। यसको मतलब LiFePO4 क्षतिग्रस्त, अधिक चार्ज वा उच्च तापक्रमको सम्पर्कमा आएमा आगो लाग्ने वा विस्फोट हुने सम्भावना धेरै कम हुन्छ।
2. शून्य बन्द-ग्यासिङ: फ्लड गरिएको लीड-एसिडको विपरीत, LiFePO4 ब्याट्रीहरू पूर्ण रूपमा बन्द छन् र चार्ज गर्दा कुनै हाइड्रोजन ग्यास उत्पादन गर्दैन। यसले तिनीहरूलाई वेंटिलेशन आवश्यकताहरू बिना संलग्न डिब्बाहरू (डुङ्गा केबिनहरू, आरभी भित्री भागहरू, टेलिकम क्याबिनेटहरू) को लागि सुरक्षित बनाउँछ।
3. BMS सुरक्षा: प्रत्येक गुणस्तर 24V LiFePO4 ब्याट्रीमा BMS समावेश छ:
- ओभर-भोल्टेज सुरक्षा (29.6V माथिको चार्ज कटौती)
- अन्डर-भोल्टेज सुरक्षा (20V भन्दा कम डिस्चार्ज कटौती)
- अति-वर्तमान संरक्षण (रेट गरिएको निरन्तर वर्तमान माथिको निर्वहन कटौती)
- सर्ट सर्किट सुरक्षा (सर्ट सर्किटमा तत्काल कटअफ)
- अधिक-तापमान संरक्षण (60 डिग्री सेल्सियस माथि चार्ज/डिस्चार्ज कटौती)
- कम-तापमान चार्ज कटअफ (० डिग्री सेल्सियस भन्दा कम चार्ज हुनबाट रोक्छ)
- सेल ब्यालेन्सिङ (निष्क्रिय वा सक्रिय) चार्जिङ सुनिश्चित गर्न
4. प्रमाणीकरण गर्न प्रमाणीकरण:
| प्रमाणीकरण | उद्देश्य | को लागी आवश्यक छ |
|---|---|---|
| CE | EU स्वास्थ्य, सुरक्षा, वातावरणीय मापदण्डहरूसँग अनुरूप | EU र धेरै अन्य बजारहरूमा बिक्री/प्रयोग |
| UN38.3 | लिथियम ब्याट्री यातायात सुरक्षा (उचाई, थर्मल, कम्पन, झटका, सर्ट सर्किट, प्रभाव, ओभरचार्ज, जबरजस्ती डिस्चार्ज) | अन्तर्राष्ट्रिय ढुवानी (हवा, समुद्र, जमिन) |
| RoHS | खतरनाक पदार्थहरूको प्रतिबन्ध (सिसा, पारा, क्याडमियम) | EU र धेरै विश्वव्यापी बजारहरू |
| UL 1973 | स्थिर अनुप्रयोगहरूको लागि ब्याट्रीहरू (समुद्री, आरभी, टेलिकम, ESS) | उत्तर अमेरिकी स्थापनाहरू, बीमा, सर्वेक्षणकर्ताहरू |
| MSDS / SDS | ह्यान्डलिंग, यातायात, आपतकालीन प्रतिक्रियाको लागि सुरक्षा डेटा पाना | यातायात, कार्यस्थल सुरक्षा, भन्सार |
| IEC 62619 | औद्योगिक लिथियम ब्याट्री सुरक्षा मानक | औद्योगिक र ESS अनुप्रयोगहरू |
Enerbe 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू CE, UN38.3, र RoHS मापदण्डहरूमा प्रमाणित छन्, MSDS/SDS कागजातहरू प्रत्येक ढुवानीका लागि प्रदान गरिएको छ। UL 1973 र IEC 62619 प्रमाणीकरण विकल्पहरू भोल्युम खरिदकर्ताहरूको लागि उपलब्ध छन्।
कारखाना गुणस्तर नियन्त्रण र परीक्षण डाटा
B2B खरीददारहरूका लागि, ब्याट्री गुणस्तरको सबैभन्दा भरपर्दो सूचक वास्तविक कारखाना परीक्षण डेटा हो — मार्केटिङ दाबी होइन। Enerbe ले प्रत्येक उत्पादन ब्याचमा 100% क्षमता परीक्षण गर्दछ, सेल देखि समाप्त ब्याट्री सम्म पूर्ण ट्रेसबिलिटी सहित।

प्रतिनिधि ब्याच परीक्षण डेटा — 25.6V 120Ah LiFePO4 ब्याट्री (8S कन्फिगरेसन), उत्पादन ब्याच अगस्ट 2026 परीक्षण गरियो:
| परीक्षण प्यारामिटर | मूल्याङ्कन निर्दिष्टीकरण | मापन परिणाम (चक्र 1) | स्थिति |
|---|---|---|---|
| नाममात्र भोल्टेज | 25.6V (8S) | २५.६V | ✓ पास |
| मूल्याङ्कन क्षमता | १२० आह | 121.84 Ah (101.5% मूल्याङ्कन गरिएको) | ✓ पास (रेटिङ भन्दा बढि) |
| चार्ज ऊर्जा | ≥3,072 Wh (120Ah × 25.6V) | ३,२८०.३ क | ✓ पास |
| डिस्चार्ज मिडपोइन्ट भोल्टेज | ≥25.0V | २६.०८V | ✓ पास |
| चार्ज अन्त्य भोल्टेज | 29.2 ± 0.2V | २९.१६५V | ✓ पास (सहनशीलता भित्र) |
| चार्ज वर्तमान | 28A (0.23C) | २८.०ए | ✓ पास |
| परीक्षण तापमान | २०-२५ डिग्री सेल्सियस | 20°C | ✓ पास |
| BMS संरक्षण (OV/UV/OC/SC) | सबै कार्यात्मक | सबै पास | ✓ पास |
B2B खरीददारहरूको लागि यो डेटाको अर्थ के हो:
- क्षमता मूल्याङ्कन भन्दा बढी छ: 121.84Ah को मापन गरिएको चार्ज क्षमता मूल्याङ्कन गरिएको 120Ah को 101.5% हो — जसको अर्थ ग्राहकहरूले विज्ञापन गरिएको भन्दा बढी क्षमता प्राप्त गर्छन्, कम होइन। यो ए-ग्रेड कोशिकाहरू र उचित उत्पादनको विशेषता हो।
- भोल्टेज स्थिरता: 29.165V को चार्ज अन्त्य भोल्टेज 29.2 ± 0.2V सहिष्णुता भित्र छ, र 26.08V को डिस्चार्ज मिडपोइन्ट भोल्टेजले कम आन्तरिक प्रतिरोधका साथ स्वस्थ कोशिकाहरूलाई संकेत गर्दछ।
- 100% परीक्षण: उत्पादन ब्याचमा प्रत्येक ब्याट्रीले ढुवानी अघि यो पूर्ण क्षमता र प्रदर्शन परीक्षण पार गर्दछ। कुनै पनि ब्याट्रीले सबै परीक्षण प्यारामिटरहरू पास नगरी कारखाना छोड्दैन।
- ट्रेसेबिलिटी: प्रत्येक ब्याट्रीको एक अद्वितीय क्रम संख्या हुन्छ (जस्तै, AS26H080001) यसको पूर्ण परीक्षण रिपोर्ट, सेल ब्याच, र उत्पादन मितिसँग जोडिएको हुन्छ। B2B खरीददारहरूले उनीहरूको अर्डरमा कुनै पनि एकाइको लागि परीक्षण रिपोर्टहरू अनुरोध गर्न सक्छन्।
- चलिरहेको चक्र परीक्षण: दीर्घकालीन कार्यसम्पादन र क्षमता अवधारण प्रमाणित गर्न प्रत्येक उत्पादन ब्याचबाट नमूना एकाइहरूलाई निरन्तर चक्र परीक्षण (लक्ष्य: १००% DoD मा 3,000 चक्रहरू) मा राखिन्छ। यसले प्रारम्भिक कारखाना परीक्षण भन्दा पर चलिरहेको गुणस्तर आश्वासन प्रदान गर्दछ।
भोल्युम अर्डरहरूको लागि, Enerbe ले ब्याच परीक्षण डेटा, सेल उत्पत्ति कागजात, BMS फर्मवेयर संस्करण, प्रमाणीकरण प्रतिलिपिहरू, र प्याकेजिङ निरीक्षण सहित पूर्ण कारखाना निरीक्षण रिपोर्ट प्रदान गर्दछ। खरीददारहरूलाई ढुवानी अघि तेस्रो-पक्ष निरीक्षण (SGS, BV, Intertek) को व्यवस्था गर्न पनि स्वागत छ।
B2B सोर्सिङ चेकलिस्ट
भोल्युममा 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू सोर्स गर्दा, आपूर्तिकर्ताहरूको मूल्याङ्कन गर्न र सामान्य समस्याहरूबाट बच्न यो 10-बिन्दु चेकलिस्ट प्रयोग गर्नुहोस्:
1. सेल ग्रेड - A-ग्रेडमा जोड दिनुहोस्। सम्मानित निर्माताहरू (CATL, EVE, CALB, Lishen) बाट A-ग्रेड कक्षहरूले मूल्याङ्कन क्षमता, 3,000+ चक्रहरू, र लगातार प्रदर्शन प्रदान गर्दछ। बी-ग्रेड वा पुनर्नवीनीकरण कक्षहरूमा कम क्षमता, छोटो जीवन, उच्च आन्तरिक प्रतिरोध, र उच्च विफलता दरहरू छन्। सेल उत्पत्ति कागजात र ब्याच परीक्षण रिपोर्टहरूको लागि सोध्नुहोस्। यदि एक आपूर्तिकर्ताले सेल निर्माता खुलासा गर्न अस्वीकार गर्छ भने, टाढा जानुहोस्।
२. साइकल लाइफ - माग परीक्षण डाटा, दाबी होइन। 80% क्षमता रिटेन्सनको साथ 100% DoD मा 3,000+ चक्रहरू खोज्नुहोस्, वास्तविक चक्र परीक्षण रिपोर्टहरू (केवल मार्केटिङ ब्रोशरहरू मात्र होइन) द्वारा समर्थित। परीक्षण अवस्थाहरूको लागि सोध्नुहोस्: डिस्चार्ज वर्तमान, डिस्चार्जको गहिराइ, तापमान, र क्षमता 100/500/1000/2000/3000 चक्रहरूमा। एक आपूर्तिकर्ता जसले यो डेटा प्रदान गर्न सक्छ उनीहरूको उत्पादनमा विश्वास छ।
3. BMS गुणस्तर - सबै सुरक्षा सुविधाहरू प्रमाणित गर्नुहोस्। BMS ब्याट्री को मस्तिष्क हो। प्रमाणित गर्नुहोस्: ओभर-भोल्टेज, कम-भोल्टेज, अधिक-वर्तमान, सर्ट-सर्किट, अधिक-तापमान, र कम-तापमान चार्ज कटअफ सुरक्षा; सेल सन्तुलन (निष्क्रिय वा सक्रिय); र संचार प्रोटोकलहरू (RS485, CAN, ब्लुटुथ) यदि प्रणाली एकीकरणको लागि आवश्यक छ। BMS फर्मवेयर संस्करण र फर्मवेयर अद्यावधिकहरू उपलब्ध छन् वा छैनन् भनेर सोध्नुहोस्।
4. प्रमाणपत्रहरू - वैधता प्रमाणित गर्नुहोस्। आवश्यक: CE, UN38.3 (ढुवानीको लागि), RoHS, MSDS/SDS। सिफारिस गरिएको: UL 1973 (उत्तर अमेरिका), IEC 62619 (औद्योगिक/ESS)। प्रमाणपत्र प्रतिलिपिहरूको लागि सोध्नुहोस् र जारी गर्ने निकायसँग वैधता प्रमाणित गर्नुहोस् — लिथियम ब्याट्री उद्योगमा नक्कली प्रमाणपत्रहरू सामान्य छन्।
5. कारखाना बनाम व्यापारी - स्रोत सीधा। निर्माता (ट्रेडिङ कम्पनी होइन) बाट सिधै किन्नुले तपाईंलाई दिन्छ: राम्रो गुणस्तर नियन्त्रण, कम मूल्य निर्धारण (कुनै बिचौलिया मार्कअप छैन), OEM/ODM क्षमता, प्रत्यक्ष प्राविधिक समर्थन, र बिक्री पछिको जवाफदेहिता। कारखाना स्थान, उत्पादन क्षमता (कोष/महिना), गुणस्तर प्रणाली (ISO 9001), र तिनीहरूले आफ्नै कोषहरू वा अरूबाट स्रोत उत्पादन गर्छन् कि छैनन् भनी प्रमाणित गर्नुहोस्। कारखाना भ्रमण वा भिडियो भ्रमण उत्तम प्रमाणीकरण हो।
6. क्षमता प्रमाणिकरण - स्वीकार गर्नु अघि परीक्षण गर्नुहोस्। वास्तविक क्षमता मूल्याङ्कन क्षमता पूरा वा बढी हुनुपर्छ। ब्याच अर्डरहरूको लागि, उत्पादन ब्याचबाट 100% क्षमता परीक्षण रिपोर्टहरू अनुरोध गर्नुहोस्। उच्च-मूल्य आदेशहरूको लागि, क्षमता, आन्तरिक प्रतिरोध, र चक्र जीवन प्रमाणित गर्न तेस्रो-पक्ष परीक्षण (SGS, BV) लाई विचार गर्नुहोस्। 100Ah मूल्याङ्कन गर्दा 90Ah मात्र डेलिभर गर्ने ब्याट्री भनेको मूल्यको 10% हानि हो — र B-ग्रेड कक्षहरूको चिन्ह हो।
7. ब्याच स्थिरता - समानान्तर बैंकहरूको लागि महत्वपूर्ण। धेरै ब्याट्रीहरूको अर्डरको लागि (विशेष गरी समानान्तर कन्फिगरेसनको लागि), सेल-देखि-सेल र ब्याट्री-बाट-ब्याट्री स्थिरता महत्त्वपूर्ण छ। भोल्टेज विचलन <50mV, क्षमता विचलन <2%, आन्तरिक प्रतिरोध विचलन <5% हुनुपर्छ। समानान्तर बैंकमा असंगत ब्याट्रीहरूले असमान वर्तमान साझेदारी, द्रुत पहिरन, र समयपूर्व विफलता निम्त्याउनेछ। ब्याच स्थिरता डेटाको लागि सोध्नुहोस्।
8. वारेन्टी - राम्रो छाप पढ्नुहोस्। 7-10 वर्ष विस्तारित वारेन्टीको विकल्पहरूको साथ, 3-5 वर्षको मानक वारेन्टीको लागि हेर्नुहोस्। प्रमाणित गर्नुहोस्: यो पूर्ण प्रतिस्थापन वा प्रो-राटा हो? दाबी प्रक्रिया के हो? प्रतिस्थापन कति समय लाग्छ? के स्पेयर पार्ट्स (BMS, घेरा, टर्मिनल) उपलब्ध छन्? के वारेन्टी (ओभर चार्जिंग, भौतिक क्षति, अनधिकृत परिमार्जन) लाई शून्य गर्छ? वारेन्टी यसको पछाडिको कम्पनी जत्तिकै राम्रो छ - आपूर्तिकर्ताको ट्र्याक रेकर्ड र वित्तीय स्थिरता प्रमाणित गर्नुहोस्।
9. OEM/ODM क्षमता - निजी लेबलको लागि। यदि तपाईंलाई निजी लेबल वा अनुकूलन कन्फिगरेसनहरू चाहिन्छ भने, प्रमाणित गर्नुहोस् कि निर्माताले अनुकूलन गर्न सक्छ: ब्रान्डिङ (लोगो, लेबलहरू, प्याकेजिङ्ग), भोल्टेज (12V/24V/48V), क्षमता (50Ah-500Ah), BMS सुविधाहरू (संरक्षण थ्रेसहोल्डहरू, सञ्चार प्रोटोकलहरू), घेरा डिजाइन (आकार, रङ, टर्मिङ टर्म), आकार। अनुकूलन आदेश र नेतृत्व समय को लागी न्यूनतम अर्डर मात्रा (MOQ) को लागी सोध्नुहोस्।
10. स्वामित्वको कुल लागत - केवल मूल्य तुलना नगर्नुहोस्। सस्तो ब्याट्री प्रायः सबैभन्दा महँगो दीर्घकालीन हुन्छ। कारक: चक्र जीवन (एक 5,000-साइकल ब्याट्री प्रति चक्र बनाम 2,500-साइकल ब्याट्री आधा लागत), वारेन्टी कभरेज, ढुवानी लागत र जोखिम, असफलता दर र प्रतिस्थापन लागत, प्राविधिक समर्थन गुणस्तर, र डाउनटाइमको अवसर लागत। २०% बढी खर्च हुने तर २ गुणा लामो समयसम्म टिक्ने र ५ वर्षको वारेन्टी भएको ब्याट्री राम्रो लगानी हो। सँधै प्रति चक्र लागत (मूल्य ÷ चक्र जीवन) र 10 वर्ष भन्दा बढी प्रयोगयोग्य प्रति लागत गणना गर्नुहोस्।
Enerbe ले 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू A-ग्रेड सेलहरू, >3,000 साइकल लाइफ, पूर्ण BMS सुरक्षा, CE/UN38.3/RoHS प्रमाणीकरण, 100% कारखाना क्षमता परीक्षण, र B2B खरिदकर्ताहरूलाई OEM/ODM निजी लेबल प्रदान गर्दछ। थोक मूल्य निर्धारण, अनुकूलन कन्फिगरेसन, वा कारखाना निरीक्षणको लागि, हाम्रो टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।
बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
Q: 24V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
A: A 24V LiFePO4 ब्याट्री एक रिचार्जेबल लिथियम आइरन फस्फेट ब्याट्री प्याक हो जसमा 8 सेलहरू श्रृंखला (8S), 25.6V नाममात्र (24V को रूपमा मार्केट गरिएको) प्रदान गर्दछ। यसले LiFePO4 क्याथोड रसायन प्रयोग गर्दछ, सुरक्षा र सेल सन्तुलनको लागि BMS समावेश गर्दछ, र 3,000+ चक्र जीवन, लीड-एसिड भन्दा 60% कम वजन, शून्य मर्मत, शून्य बन्द-ग्यास, र अन्तर्निहित थर्मल स्थिरता प्रदान गर्दछ। सामान्य क्षमताहरू: 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah, 300Ah। ट्रोलिंग मोटर्स, समुद्री घर बैंक, RVs, सौर भण्डारण, गोल्फ कार्ट, औद्योगिक उपकरण, दूरसंचार ब्याकअप, र UPS मा प्रयोग गरिन्छ।
Q: 24V LiFePO4 ब्याट्री कति समय टिक्छ?
A: उच्च गुणस्तरको 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरूले 100% DoD मा 3,000+ चक्रहरू र 80% DoD मा 5,000+ चक्रहरू प्रदान गर्दछ, ≥80% क्षमता कायम राख्दै। दैनिक साइकल चलाउने (सोलर, ट्रोलिङ मोटर्स, RVs) को लागि, यो 8-15 वर्षको सेवा हो। स्ट्यान्डबाइ/ब्याकअपको लागि (कहिल्यै साइकल चलाउन), सेवा जीवन 15 वर्ष भन्दा बढी हुन सक्छ। सीसा एसिड सामान्यतया 300-500 चक्र (1-3 वर्ष दैनिक प्रयोग) रहन्छ। वास्तविक जीवनकाल DoD (छिलो = लामो), चार्ज वर्तमान, तापमान (आदर्श 15-25°C; 0°C भन्दा कम चार्ज नगर्नुहोस्), र BMS गुणस्तरमा निर्भर गर्दछ। Enerbe 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरूलाई 100% DoD मा 3,000 साइकलहरू मूल्याङ्कन गरिएको छ, कारखाना चक्र परीक्षणद्वारा समर्थित।
प्रश्न: के म LiFePO4 सँग 24V लीड-एसिड ब्याट्री बदल्न सक्छु?
A: हो — 24V लिड-एसिड (बाढी, AGM, जेल) को लागि प्रत्यक्ष ड्रप-इन प्रतिस्थापन धेरैजसो अनुप्रयोगहरूमा, 3 परिवर्तनहरू सहित: (1) चार्जर - LiFePO4-कम्प्याटिबल चार्जर 29.2V मा प्रयोग गर्नुपर्छ (लीड-एसिडको लागि 28.8V होइन); लीड-एसिड समीकरण/डिसल्फेशन मोडले LiFePO4 लाई क्षति पुर्याउँछ। (२) अल्टरनेटर रेगुलेटर — LiFePO4-कम्प्याटिबल सुनिश्चित गर्नुहोस् वा DC-DC चार्जर स्थापना गर्नुहोस्; केही पुराना नियामकहरूले LiFePO4 लाई कम चार्ज गर्छन्। (३) कम भोल्टेज कटअफ — LiFePO4 BMS ~20V मा कटौती गर्दछ; इन्भर्टर/इलेक्ट्रोनिक्स 20V मा काम गर्ने सुनिश्चित गर्नुहोस्। भौतिक पदचिह्न समान वा सानो, वजन 60% कम, कुनै भेन्टिलेसन आवश्यक छैन (शून्य अफ-ग्यासिङ), कुनै पनि माउन्टिंग अभिमुखीकरण। B2B खरीददारहरूको लागि उच्च-मूल्य अपग्रेड।
Q: मैले 24V LiFePO4 ब्याट्रीलाई कुन भोल्टेज चार्ज गर्नुपर्छ?
A: CC/CV प्रोफाइल प्रयोग गरेर 29.2 ± 0.2V (29.0V-29.4V) मा चार्ज गर्नुहोस्। प्रक्रिया: (१) स्थिर हालको चरण — भोल्टेज २९.२V नपुगेसम्म सिफारिस गरिएको वर्तमान (१०० एएचको लागि २०-५० ए, २०० एएचको लागि ५०-१०० ए) मा चार्ज गर्नुहोस्। (२) स्थिर भोल्टेज चरण - वर्तमान टेपर हुँदा 29.2V मा होल्ड गर्नुहोस्; पूरा गर्नुहोस् जब वर्तमान ~0.05C मा घट्छ (100Ah को लागि 5A)। लीड-एसिड चार्जर (28.8V बराबरी संग) प्रयोग नगर्नुहोस्। ० डिग्री सेल्सियस (BMS कम-टेम्प कटअफ) भन्दा कम चार्ज नगर्नुहोस्। फ्लोट चार्ज आवश्यक छैन; यदि प्रयोग गरियो भने, 27.0V मा सेट गर्नुहोस् वा असक्षम गर्नुहोस्। सौर्यका लागि, MPPT नियन्त्रकलाई 29.2V अवशोषण / 27.0V फ्लोटमा सेट गर्नुहोस्।
प्रश्न: म कतिवटा 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू समानान्तरमा जडान गर्न सक्छु?
A: क्षमता बढाउन धेरै 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू समानान्तर गर्न सकिन्छ (2×100Ah=200Ah, 4×100Ah=400Ah, 2×200Ah=400Ah)। कुनै कडा सैद्धान्तिक सीमा छैन, तर व्यावहारिक नियमहरू: (1) समान ब्याट्रीहरू प्रयोग गर्नुहोस् — समान ब्रान्ड, मोडेल, क्षमता, उमेर, चार्जको अवस्था। (२) समानान्तर हुनु अघि SOC बराबर गर्नुहोस् — सबैलाई १००% मा चार्ज गर्नुहोस्, बाँकी २-४ घण्टा। (३) सन्तुलित प्रवाहको लागि समान-लम्बाइ केबल + बस बार प्रयोग गर्नुहोस्। (4) अधिकतम व्यावहारिक: मानक BMS को लागि 4-8 ब्याट्री समानान्तर; त्यसभन्दा माथि, मास्टर BMS वा धेरै स्वतन्त्र बैंकहरू प्रयोग गर्नुहोस्। सधैं निर्माताको समानान्तर दिशानिर्देशहरू पालना गर्नुहोस्। Enerbe ले मानक मोडेलहरूको लागि समानान्तर 4 एकाइहरू समर्थन गर्दछ, ठूला बैंकहरूको लागि अनुकूलन BMS।
Q: LiFePO4 ब्याट्रीहरूको लागि 12V भन्दा 24V राम्रो छ?
A: आवेदन मा निर्भर गर्दछ। 24V फाइदाहरू: समान शक्ति (P=V×I), पातलो केबल, कम भोल्टेज ड्रप, उच्च-शक्ति लोडहरूको लागि उच्च दक्षता (ट्रोलिंग मोटरहरू, इन्भर्टरहरू, थ्रस्टरहरू) को लागि कम प्रवाह। प्रणालीहरूका लागि राम्रो>1000W वा केबल रन>3m। मध्य देखि ठूला डुङ्गाहरू, RVs, औद्योगिक उपकरणहरूमा मानक। 12V फाइदाहरू: अटोमोटिभ/समुद्री/RV सामानहरूसँग सार्वभौमिक अनुकूलता, कम भोल्टेज = DIY का लागि सुरक्षित, सानो प्रणालीहरूको लागि हल्का/सस्तो <500W। साना डुङ्गाहरू, कारहरू, क्याम्पर भ्यानहरूमा मानक। नियम: <500W वा 12V सहायक अनुकूलताको लागि 12V; 1000W, लामो रन, वा 24V-नेटिभ उपकरणको लागि 24V। एउटै प्रणालीमा 12V र 24V मिश्रण गर्न सकिँदैन; दुवै आवश्यक भएमा DC-DC कनवर्टर प्रयोग गर्नुहोस्।
Q: के 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू सुरक्षित छन्?
A: हो - सबैभन्दा सुरक्षित लिथियम रसायनहरू मध्ये। मुख्य सुरक्षा: (1) थर्मल स्थिरता - 270 ° C (NMC को लागि 150 ° से) भन्दा कम थर्मल रनअवे छैन। (२) कोबाल्ट छैन - कोबाल्ट-सम्बन्धित थर्मल जोखिम हटाउँछ। (३) शून्य अफ-ग्यासिङ - पूर्ण रूपमा बन्द, कुनै हाइड्रोजन छैन, संलग्न डिब्बाहरूको लागि सुरक्षित। (4) BMS सुरक्षा - OV, UV, OC, SC, OT, कम-टेम्प चार्ज कटअफ, सेल सन्तुलन। (५) प्रमाणपत्रहरू — CE, UN38.3, RoHS, UL 1973 (वैकल्पिक)। Enerbe 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरूले A-ग्रेड सेलहरू, पूर्ण BMS, CE/UN38.3/RoHS प्रमाणित प्रयोग गर्दछ। कुनै पनि ब्याट्री 100% जोखिम-मुक्त हुँदैन — उचित स्थापना (फ्यूज, केबल साइजिङ) को पालना गर्नुहोस्, मिल्दो चार्जर प्रयोग गर्नुहोस्, शारीरिक क्षति/अत्यधिक तापक्रमबाट बच्नुहोस्।
Q: B2B खरीददारहरूले 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू सोर्स गर्दा के खोज्नु पर्छ?
A: 10-बिन्दु चेकलिस्ट: (1) A-ग्रेड कक्षहरू (CATL/EVE/CALB) मूल कागजातहरू सहित। (२) वास्तविक परीक्षण डाटाको साथ ३,०००+ चक्र जीवन (दावीहरू होइन)। (3) सबै सुरक्षा सुविधाहरू + सेल सन्तुलन + संचार आवश्यक भएमा गुणस्तर BMS। (४) मान्य प्रमाणपत्रहरू (CE, UN38.3, RoHS, MSDS; NA को लागि UL 1973)। (5) प्रत्यक्ष निर्माता (व्यापारी होइन) - कारखाना, क्षमता, ISO 9001 प्रमाणित गर्नुहोस्। (6) उत्पादन ब्याचबाट 100% क्षमता परीक्षण रिपोर्टहरू। (7) ब्याच स्थिरता — भोल्टेज <50mV विचलन, क्षमता <2% विचलन। (8) स्पष्ट दावी प्रक्रियाको साथ 3-5 वर्षको वारेन्टी (पूर्ण प्रतिस्थापन, प्रो-राटा होइन)। (9) निजी लेबल/अनुकूलको लागि OEM/ODM क्षमता। (१०) स्वामित्वको कुल लागत — प्रति चक्र लागत, अग्रिम मूल्य मात्र होइन। Enerbe सबै 10 मापदण्डहरू पूरा गर्दछ; थोक मूल्य निर्धारण र कारखाना निरीक्षणको लागि सम्पर्क गर्नुहोस्।
सारांश
24V LiFePO4 ब्याट्री (25.6V नाममात्र, 8S कन्फिगरेसन) 24V गहिरो-साइकल अनुप्रयोगहरूको लागि सबैभन्दा भरपर्दो, लागत-प्रभावी छनोट हो — 3,000+ साइकल लाइफ (10x लीड-एसिड), 60% कम तौल, शून्य मर्मतसम्भार, ग्यास आपूर्तिमा शून्यता, डिलिवरीमा शून्यता, कम लागत। स्थिरता। B2B खरिदकर्ताहरूका लागि - प्रणाली एकीकरणकर्ताहरू, परियोजना विकासकर्ताहरू, फ्लीट प्रबन्धकहरू, समुद्री डिलरहरू, र खरीद प्रबन्धकहरू - LiFePO4 ले उच्च अग्रिम लागतको बावजुद स्वामित्वको कम कुल लागत प्रदान गर्दछ, सामान्यतया 2-3 वर्ष भित्र भुक्तानीको साथ।
भोल्युममा सोर्सिङ गर्दा, A-ग्रेड कक्षहरू, प्रमाणित चक्र जीवन परीक्षण डेटा, गुणस्तर BMS, मान्य प्रमाणपत्रहरू, प्रत्यक्ष निर्माता सोर्सिङ, 100% क्षमता परीक्षण, ब्याच स्थिरता, बलियो वारेन्टी, OEM/ODM क्षमता, र स्वामित्व विश्लेषणको कुल लागतलाई प्राथमिकता दिनुहोस्। Enerbe ले माथिका सबैसँग 24V LiFePO4 ब्याट्रीहरू (50Ah-300Ah) बनाउँछ, OEM/ODM निजी लेबल प्रदान गर्दछ, र प्रत्येक ब्याचको लागि पूर्ण कारखाना परीक्षण रिपोर्टहरू प्रदान गर्दछ।
अनुप्रयोग र मोडेल-विशिष्ट गहिरो डाइभहरूको लागि, हाम्रो पूर्ण 24V LiFePO4 स्रोत क्लस्टर अन्वेषण गर्नुहोस्:
- 24V 100Ah LiFePO4 ब्याट्री खरीद गाइड - चश्मा, रनटाइम, तुलना, सोर्सिङ
- 24V 200Ah LiFePO4 ब्याट्री गाइड — लाइभबोर्ड र अफ-ग्रिडका लागि उच्च क्षमताको समाधान
- 24V लिथियम ट्रोलिङ मोटर ब्याट्री गाइड — रनटाइम, थ्रस्ट, तारिङ, टूर्नामेन्ट फिशिङ
- 24V लिथियम समुद्री ब्याट्री गाइड - हाउस बैंक, IP65, जंग, अन-बोर्ड चार्जिङ
थोक मूल्य निर्धारण, अनुकूलन कन्फिगरेसन, कारखाना निरीक्षण, वा प्राविधिक समर्थन को लागी, आज नै Enerbe लाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।
सम्पर्कमा रहनुहोस्
तपाईंको परियोजनाको लागि LiFePO4 ब्याट्रीहरू स्रोत गर्न तयार हुनुहुन्छ? आज नै Enerbe लाई सम्पर्क गर्नुहोस्।

📄 प्राविधिक डाटाशीट अनुरोध गर्नुहोस्
हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् →📞 हाम्रो इन्जिनियरिङ टोलीसँग कुरा गर्नुहोस्
सम्पर्कमा रहनुहोस् →🔗 हाम्रो अनुकूलन ब्याट्री समाधानहरू ब्राउज गर्नुहोस्
उत्पादनहरू हेर्नुहोस् →Dongguan A&S पावर टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड।
भवन १, नम्बर २, केजी ९औं रोड,
Songshan ताल, Dongguan, Guangdong, चीन
📞 +८६ १३७ १३८३ १६३१
✉ info@aspowerbattery.com
चार्ज रहनुहोस्। जडान रहनुहोस्।
24V लिथियम समुद्री ब्याट्री: डुङ्गा निर्माणकर्ता र व्यापारीहरूको लागि पूर्ण गाइड
सम्बन्धित लेख
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.




