24V LiFePO4-batterij: de complete gids voor B2B-kopers
Door het technische team van Enerbe | Bijgewerkt: 1 september 2026
Inhoudsopgave
- Wat is een 24V LiFePO4-batterij?
- LiFePO4-chemie: waarom het ertoe doet
- 24V versus 12V versus 48V: welke spanning?
- Capaciteitsopties: 50Ah tot 300Ah
- LiFePO4 versus loodzuur versus NMC
- Veel voorkomende toepassingen
- Oplaadgids: spanning, stroom en methoden
- Installatie, bedrading en parallelle configuratie
- Veiligheid en certificeringen
- Fabriekskwaliteitscontrole en testgegevens
- Controlelijst voor B2B-sourcing
- Veelgestelde vragen
24V LiFePO4-batterij: de complete gids voor B2B-kopers
Een 24V LiFePO4-batterij is een lithium-ijzerfosfaat-batterijpakket geconfigureerd met 8 cellen in serie (8S), die nominaal 25,6 V levert (op de markt gebracht als 24V) met een levensduur van meer dan 3000 cycli, geen onderhoud, geen ontgassing en inherente thermische stabiliteit. Voor systeemintegrators, projectontwikkelaars, wagenparkbeheerders, maritieme dealers en inkoopmanagers zijn 24V lifepo4-batterijen de voorkeursvervanger geworden voor loodzuur in trollingmotoren, scheepsbanken, campers, zonne-energieopslag, golfkarretjes, industriële apparatuur en telecomback-up.
Deze complete gids behandelt alles wat B2B-kopers nodig hebben om 24V LiFePO4-batterijen te specificeren, te verkrijgen en te implementeren: fundamentele chemie, spanningskeuze, capaciteitsopties, onderlinge vergelijkingen, toepassingen, opladen, installatie, veiligheid, fabriekstestgegevens en een 10-punts inkoopchecklist. Voor uitgebreide informatie over specifieke modellen en toepassingen, zie onze clusterhandleidingen: 24V 100Ah , 24V 200Ah , Trollingmotor en Marine .
Wat is een 24V LiFePO4-batterij?
Een 24V LiFePO4-batterij (ook wel 24V LFP-batterij genoemd) is een oplaadbaar batterijpakket dat acht lithium-ijzerfosfaatcellen in serie combineert (8S-configuratie) om een nominale spanning van 25,6V te produceren - universeel op de markt gebracht als "24V" voor compatibiliteit met elektrische systemen van 24V.
Elke individuele LiFePO4-cel heeft een nominale spanning van 3,2 V (minimaal 2,5 V, maximaal 3,65 V). Acht cellen in serie: 8 × 3,2 V = 25,6 V nominaal, met een werkbereik van 20 V (leeg) tot 29,2 V (vol). Dit spanningsbereik sluit perfect aan bij 24V loodzuursystemen (24V nominaal, 21V-28,8V bereik), waardoor LiFePO4 een drop-in vervanging is.
Elke hoogwaardige 24V LiFePO4-batterij bevat een batterijbeheersysteem (BMS) dat de celspanning, temperatuur en stroom bewaakt; voorkomt overbelasting, overontlading, overstroom en kortsluiting; brengt cellen in evenwicht tijdens het opladen; en biedt laadonderbreking bij lage temperaturen (voorkomt opladen onder 0 °C om lithiumplating te voorkomen). Voor B2B-kopers is de kwaliteit van het GBS net zo belangrijk als de cellen zelf.
| Parameter | 24V LiFePO4 (8S) | 24V loodzuur (12S) |
|---|---|---|
| Nominale spanning | 25,6V | 24,0 V |
| Volledige laadspanning | 29,2V | 28,8V |
| Afsnijspanning (leeg) | 20,0 V | 21,0 V (50% DoD) |
| Celconfiguratie | 8S (8 cellen in serie) | 12S (12 cellen in serie) |
| Bruikbare capaciteit | 80-100% | Maximaal 50% |
LiFePO4-chemie: waarom het ertoe doet
LiFePO4 staat voor Lithium-IJzerfosfaat – de chemische samenstelling van het kathodemateriaal. Het is een subtype lithium-ionbatterij dat gebruik maakt van een lithium-ijzerfosfaatkathode en doorgaans een grafietanode. LiFePO4-batterijen worden gewoonlijk kortweg LFP-batterijen genoemd.
| Onderdeel | Symbool | Rol |
|---|---|---|
| Li | Lithium | Slaat energie op en geeft deze vrij |
| Fe | Ijzer | Zorgt voor structurele stabiliteit |
| PO4 | Fosfaat | Vormt sterke covalente bindingen voor de veiligheid |
Wat LiFePO4 uniek maakt zijn de sterke covalente bindingen tussen ijzer en fosfaat in de kathodestructuur. Deze bindingen zorgen voor een uitzonderlijke thermische en chemische stabiliteit; LiFePO4 treedt niet in thermische uitbraak terecht bij temperaturen onder 270°C (518°F), vergeleken met 150°C (302°F) voor NMC en 180°C voor LCO. Dit vertaalt zich rechtstreeks naar de veiligheid in toepassingen in de echte wereld.
In tegenstelling tot andere lithium-ionverbindingen (zoals NMC of LCO) bevat LiFePO4 geen kobalt , waardoor het duurzamer, kostenstabieler en ESG-conformer is. Kobalt wordt in verband gebracht met ethische zorgen in de mijnbouw, concentratie van de toeleveringsketen (voornamelijk uit de DRC) en prijsvolatiliteit. IJzer en fosfaat zijn overvloedig aanwezig, wereldwijd beschikbaar en gemakkelijker te recyclen.
Zoals alle lithium-ionbatterijen slaat LiFePO4 energie op en geeft deze vrij door de beweging van lithiumionen tussen de kathode en anode: tijdens de ontlading bewegen lithiumionen van de anode (grafiet) naar de kathode (LiFePO4), waarbij elektronen vrijkomen die uw apparatuur van stroom voorzien; tijdens het opladen dwingt een externe stroombron lithiumionen terug naar de anode, waardoor energie wordt opgeslagen voor later gebruik.
24V versus 12V versus 48V: welke spanning?
Het kiezen van de juiste spanning voor uw LiFePO4-batterijsysteem hangt af van uw toepassing, stroomvereisten en compatibiliteit van apparatuur. Hier is de vergelijking:
| Factor | 12V (4S) | 24V (8S) | 48V (16S) |
|---|---|---|---|
| Nominale spanning | 12,8V | 25,6V | 51,2V |
| Stroom bij 1000W | 78A | 39A | 19,5A |
| Kabelmeter (3m lengte) | 1/0 AWG | 4 AWG | 10 AWG |
| Beste voor | <500W, 12V-accessoires, kleine boten/campers | 500-3000 W, trollingmotoren, maritiem, industrieel | >3kWh zonne-energieopslag, datacenters, netgekoppeld |
| Compatibiliteit van accessoires | Universeel (12V auto/maritiem) | 24V-eigen apparatuur; DC-DC voor 12V | 48V-native; omvormer voor AC |
Algemene regel: Gebruik 12V voor systemen van minder dan 500W of wanneer compatibiliteit met 12V-accessoires (verlichting, pompen, koelkasten, elektronica) van cruciaal belang is. Gebruik 24V voor systemen van 500-3000W, lange kabellengtes (meer dan 3m), hoge vermogensbelastingen (trollingmotoren, omvormers, boegschroeven) of wanneer apparatuur 24V-native is. Gebruik 48 V voor opslag van zonne-energie van meer dan 3 kWh, datacenters en netgekoppelde toepassingen waarbij een hogere spanning de stroom- en kabelkosten verlaagt.
Het belangrijkste voordeel van 24V ten opzichte van 12V is een lagere stroomsterkte bij hetzelfde vermogen (P = V × I). Bij 1000W trekt een 12V-systeem 78A (waarvoor een dikke 1/0 AWG-kabel nodig is), terwijl een 24V-systeem slechts 39A trekt (waarvoor een 4 AWG-kabel nodig is - dunner, goedkoper en met minder spanningsverlies). Dit maakt 24V de ideale oplossing voor trollingmotoren, scheepsbanken, campers en industriële apparatuur waarbij de stroombehoefte groter is dan wat 12V efficiënt aankan.
Capaciteitsopties: 50Ah tot 300Ah
24V LiFePO4-batterijen zijn verkrijgbaar in een breed scala aan capaciteiten. De meest voorkomende voor B2B-toepassingen:
| Capaciteit | Energie (Wh) | Typisch gewicht | Beste voor |
|---|---|---|---|
| 50 Ah | 1.280 Wh | ~10 kg | Kleine trollingmotoren, back-upstroom, lichtgewicht toepassingen |
| 100 Ah | 2.560 Wh | ~19 kg | Het populairst: vissersboten, campers, weekendcruisers, kleine zonne-energie |
| 150 Ah | 3.840 Wh | ~27 kg | Middelgrote kruisers, uitgebreid trollen, off-grid zonne-energie |
| 200 Ah | 5.120 Wh | ~34,5kg | Liveaboards, toernooivissen, grote campers, off-grid zonne-energie |
| 300 Ah | 7.680 Wh | ~50 kg | Grote jachten, commerciële schepen, industriële back-up |
Voor B2B-kopers zijn de 100Ah en 200Ah de SKU's met het hoogste volume, die ongeveer 80% van de toepassingen dekken. Beide kunnen parallel worden aangesloten voor grotere capaciteitsbehoeften (bijv. 2×100Ah = 200Ah, 4×100Ah = 400Ah, 2×200Ah = 400Ah). Voor gedetailleerde specificaties en aankoopadvies, zie onze Koopgids voor 24V 100Ah LiFePO4-batterijen en onze 24V 200Ah LiFePO4-batterijgids .
LiFePO4 versus loodzuur versus NMC
Voor B2B-kopers die de samenstelling van batterijen vergelijken, is hier het complete plaatje:

| Metrisch | LiFePO4 (LFP) | Loodzuur (overstroomd/AGM) | NMC (Li-Ni-Mn-Co) |
|---|---|---|---|
| Cyclus leven | 3.000-6.000+ | 300-700 | 1.000-2.000 |
| Bruikbare capaciteit | 80-100% | Maximaal 50% | 80-90% |
| Gewicht (100Ah 24V) | ~19kg | ~60 kg | ~16 kg |
| Energiedichtheid | 90-120 Wh/kg | 30-50 Wh/kg | 150-250 Wh/kg |
| Thermische Runaway-temp | >270°C (veiligst) | N.v.t. (geen thermische runaway) | ~150°C (hoogste risico) |
| Kobaltinhoud | Geen | Geen | Ja (ethisch/leveringsrisico) |
| Onderhoud | Nul | Maandelijks (overstroomd) / Minimaal (AGM) | Nul |
| Uitgassen | Geen (verzegeld) | Waterstof (overstroomd) / Minimaal (AGM) | Geen (verzegeld) |
| Aanloopkosten (100Ah 24V) | Hoger | Laagste | Hoogste |
| TCO van 10 jaar | Laagste | Hoogste (3-5 vervangingen) | Medium |
Het komt erop neer voor B2B-kopers: LiFePO4 biedt de beste balans tussen veiligheid, levensduur, kosten en prestaties voor stationaire en deep-cycle-toepassingen. NMC biedt een hogere energiedichtheid (beter voor elektrische voertuigen en draagbare elektronica waarbij ruimte/gewicht van cruciaal belang is), maar tegen hogere kosten, een kortere levensduur en een hoger thermisch risico. Loodzuur heeft de laagste initiële kosten, maar de hoogste totale eigendomskosten vanwege de korte levensduur, het hoge onderhoud en de lage bruikbare capaciteit. Voor 24V deep-cycle-toepassingen (trollingmotoren, scheepvaart, campers, zonne-energie, industrieel) is LiFePO4 de duidelijke winnaar op basis van de totale kosten over een periode van 10 jaar.
Veel voorkomende toepassingen
24V LiFePO4-batterijen zijn geschikt voor een breed scala aan commerciële en industriële toepassingen. Voor B2B-kopers omvatten de segmenten met het hoogste volume:
| Sollicitatie | Waarom 24V LiFePO4 | Gemeenschappelijke capaciteit |
|---|---|---|
| Trollingmotoren | 24V trollingmotoren (80-112lb stuwkracht) vereisen 24V; LiFePO4 levert 2x looptijd vergeleken met AGM bij de helft van het gewicht, consistente stuwkracht tot leeg | 50Ah-100Ah |
| Marine House-banken | Geen ontgassing (veilig voor gesloten compartimenten), 60% lichter, 10x levensduur, geen onderhoud, elke montagerichting | 100Ah-300Ah |
| Campers en campers | 24V RV-systemen (grote campers, busconversies) profiteren van lagere stroom, dunnere kabel en hogere efficiëntie voor omvormers en AC | 100Ah-200Ah |
| Opslag van zonne-energie | Dagelijkse cycluscapaciteit (3.000+ cycli), hoge laadefficiëntie (95%+), breed temperatuurbereik, schaalbaar via parallelle configuratie | 100Ah-300Ah (multibank) |
| Golfkarretjes en LSV's | 24V- en 48V-golfkarsystemen; LiFePO4 biedt 2x bereik, 60% minder gewicht, geen onderhoud, sneller opladen | 50Ah-150Ah |
| Industriële apparatuur | 24V industriële systemen (heftrucks, palletwagens, scrubbers, AGV’s); hoge ontladingscapaciteit, breed temperatuurbereik, lange levensduur | 100Ah-300Ah |
| Back-up van telecom- en datacenters | 24V en 48V telecomsystemen; lange standby-levensduur, in een rek te monteren, betrouwbare back-up, bewaking op afstand via BMS-communicatie | 100Ah-200Ah (rekmontage) |
| UPS en noodstroomvoorziening | Snelle respons, stabiele spanning, lange levensduur, geen onderhoud, geen ventilatie vereist - ideaal voor kritische back-upstroom | 50Ah-200Ah |
Voor toepassingsspecifieke diepe duiken, zie onze 24V lithium trollingmotorbatterijgids en 24V lithium-scheepsbatterijgids .
Oplaadgids: spanning, stroom en methoden
Een 24V LiFePO4-batterij wordt opgeladen bij 29,2 ± 0,2V (29,0V-29,4V) met behulp van een constante stroom / constante spanning (CC/CV) profiel. Dit is de allerbelangrijkste specificatie die B2B-kopers moeten communiceren met eindgebruikers; het gebruik van de verkeerde oplader is de belangrijkste oorzaak van problemen met de LiFePO4-batterij.
Oplaadproces:
- Fase met constante stroom (CC): Laden met de aanbevolen stroom (typisch 0,2C-0,5C; 20-50A voor 100Ah, 50-100A voor 200Ah) totdat de spanning 29,2V bereikt.
- Fase met constante spanning (CV): Houd deze op 29,2 V terwijl de stroom afneemt. Het opladen is voltooid wanneer de stroom daalt tot ~0,05C (5A voor 100Ah, 10A voor 200Ah) of de uitschakeldrempel van de lader.
Aanbevelingen voor laadstroom:
| Capaciteit | Aanbevolen laadstroom | Maximale laadstroom | Oplaadtijd (bij rec.stroom) |
|---|---|---|---|
| 100 Ah | 20-50A | 50A | 2-5 uur |
| 200 Ah | 50-100A | 100A | 2-4 uur |
Oplaadmethoden:
- AC-oplader / voeding: de meest gebruikelijke methode. Gebruik een LiFePO4-specifieke oplader ingesteld op 29,2 V. Gebruik NOOIT een loodzuurlader (28,8 V met egalisatie) - de egalisatie-/desulfatiemodus kan de BMS-overlaadbeveiliging activeren of cellen beschadigen.
- Zonne-energie (MPPT): Gebruik een 24V MPPT-laadregelaar ingesteld op 29,2V absorptie / 27,0V float. Een zonnepaneel van 300 W laadt een batterij van 100 Ah op in ongeveer 4-5 uur volle zon.
- Dynamo (voertuig/boot): Zorg ervoor dat de dynamoregelaar LiFePO4-compatibel is of installeer een DC-DC-lader. Sommige oudere dynamoregelaars leveren 28,8 V (voor loodzuur), wat te laag is om LiFePO4 volledig op te laden.
- Wind-/waterkrachtgenerator: aanvullend opladen voor off-grid toepassingen; gebruik een laadregelaar met LiFePO4-spanningsinstellingen.
Belangrijke laadregels:
- Laad NOOIT op onder 0°C (32°F) – het BMS beschikt over een laaduitschakeling bij lage temperatuur om lithiumplating en permanent capaciteitsverlies te voorkomen.
- Float-laden is niet vereist en wordt niet aanbevolen; Als uw lader een float-modus heeft, stelt u deze in op 27,0 V of schakelt u deze uit.
- Voor langdurige opslag (winterstalling) dient u de accu op te laden tot 50-70%, los te koppelen van de belasting en op een koele, droge plaats op te slaan. LiFePO4 heeft een zeer lage zelfontlading (1-3% per maand).
Installatie, bedrading en parallelle configuratie
Een juiste installatie garandeert veiligheid, prestaties en levensduur van de batterij. Voor B2B-kopers en installateurs: volg deze best practices:
1. Kabelafmetingen: Gebruik een kabel met de juiste maat, gebaseerd op de maximale stroomsterkte en kabellengte. Een te kleine kabel veroorzaakt spanningsverlies, verminderde prestaties en oververhitting – een veiligheidsrisico in afgesloten compartimenten.
| Maximale stroom | Kabellengte <3m | Kabellengte 3-5m | Kabellengte >5m |
|---|---|---|---|
| 50A | 8 AWG | 6 AWG | 4 AWG |
| 100A | 4 AWG | 2 AWG | 1/0 AWG |
| 200A | 1/0 AWG | 2/0 AWG | 3/0 AWG |
2. Zekeringbescherming: Installeer een klasse T-zekering of ANL-zekering met een vermogen van 125-150% van de maximale verwachte stroom binnen 30 cm van de positieve pool van de accu. Dit is een cruciale veiligheidsvereiste: het beschermt tegen elektrische branden veroorzaakt door kortsluiting of beschadigde kabels.
3. Parallelle configuratie: Meerdere 24V LiFePO4-accu's kunnen parallel worden aangesloten om de capaciteit te vergroten (bijv. 2×100Ah = 200Ah, 4×100Ah = 400Ah). Belangrijkste regels:
- Gebruik identieke batterijen: hetzelfde merk, model, capaciteit, leeftijd en laadstatus.
- Egaliseer de laadstatus vóór parallelschakeling – laad alles op tot 100% en rust 2-4 uur.
- Gebruik kabels van gelijke lengte en een verzamelrail of parallelle connector voor een gebalanceerde stroomverdeling.
- Maximale praktische bankgrootte: 4-8 batterijen parallel voor standaard BMS; gebruik daarnaast een master-BMS of meerdere onafhankelijke banken.
4. Seriebedrading Waarschuwing: Sluit NIET twee 24V-accu's in serie aan om 48V te creëren, tenzij beide identiek zijn en u een BMS-systeem met een capaciteit van 48V heeft. Gebruik voor 24V-toepassingen alleen parallelle bedrading. Meng LiFePO4- en loodzuuraccu's nooit in dezelfde accu.
5. Montage en ventilatie: LiFePO4-batterijen produceren geen gas en kunnen in elke richting worden gemonteerd. Er is geen ventilatie vereist, maar zorg voor voldoende ruimte voor warmteafvoer (vermijd goed afgesloten, ongeventileerde dozen in omgevingen met hoge temperaturen). Beveilig de accu tegen beweging met geschikte riemen of trays.
6. Batterijmonitor: Installeer een batterijmonitor met een shunt op de negatieve pool (Victron BMV, Simarine of iets dergelijks) voor nauwkeurige tracking van de lading. De vlakke spanningscurve van LiFePO4 maakt een op spanning gebaseerde schatting onbetrouwbaar; een goede coulomb-telmonitor is essentieel.
Veiligheid en certificeringen
LiFePO4 is de veiligste lithiumchemie die beschikbaar is, maar een goede veiligheidsverificatie is nog steeds essentieel voor B2B-kopers. Belangrijkste veiligheidsaspecten:
1. Thermische stabiliteit: LiFePO4 treedt niet in thermische uitbraak terecht bij temperaturen onder 270°C (518°F) – vergeleken met 150°C voor NMC. De sterke covalente bindingen tussen ijzer en fosfaat in de kathodestructuur zorgen voor uitzonderlijke thermische en chemische stabiliteit. Dit betekent dat het veel minder waarschijnlijk is dat LiFePO4 vlam vat of explodeert als het beschadigd raakt, overladen wordt of wordt blootgesteld aan hoge temperaturen.
2. Zero Off-Gassing: In tegenstelling tot ondergelopen loodzuur zijn LiFePO4-batterijen volledig afgedicht en produceren ze geen waterstofgas tijdens het opladen. Dit maakt ze veilig voor afgesloten compartimenten (boothutten, camperinterieurs, telecomkasten) zonder ventilatievereisten.
3. BMS-bescherming: Elke hoogwaardige 24V LiFePO4-batterij bevat een BMS met:
- Overspanningsbeveiliging (onderbreekt het opladen boven 29,6 V)
- Onderspanningsbeveiliging (onderbreekt ontlading onder 20V)
- Overstroombeveiliging (onderbreekt ontlading boven nominale continue stroom)
- Kortsluitbeveiliging (onmiddellijke uitschakeling bij kortsluiting)
- Beveiliging tegen oververhitting (onderbreekt laden/ontladen boven 60°C)
- Laadonderbreking bij lage temperatuur (voorkomt opladen onder 0°C)
- Celbalancering (passief of actief) om gelijkmatig opladen te garanderen
4. Certificeringen om te verifiëren:
| Certificering | Doel | Vereist voor |
|---|---|---|
| CE | Conformiteit met de EU-normen op het gebied van gezondheid, veiligheid en milieu | Verkoop/gebruik in de EU en vele andere markten |
| UN38.3 | Transportveiligheid van lithiumbatterijen (hoogte, thermisch, trillingen, schokken, kortsluiting, stoten, overladen, geforceerde ontlading) | Internationale verzending (lucht, zee, land) |
| RoHS | Beperking van gevaarlijke stoffen (lood, kwik, cadmium) | EU en vele mondiale markten |
| UL 1973 | Batterijen voor stationaire toepassingen (marine, camper, telecom, ESS) | Noord-Amerikaanse installaties, verzekeringen, landmeters |
| MSDS/VIB | Veiligheidsinformatieblad voor hantering, transport en noodhulp | Transport, veiligheid op de werkplek, douane |
| IEC 62619 | Veiligheidsnorm voor industriële lithiumbatterijen | Industriële en ESS-toepassingen |
Enerbe 24V LiFePO4-batterijen zijn gecertificeerd volgens CE-, UN38.3- en RoHS-normen, met MSDS/SDS-documentatie voor elke verzending. Voor volumekopers zijn UL 1973- en IEC 62619-certificeringsopties beschikbaar.
Fabriekskwaliteitscontrole en testgegevens
Voor B2B-kopers zijn feitelijke fabriekstestgegevens de meest betrouwbare indicator voor de batterijkwaliteit, en niet marketingclaims. Enerbe voert 100% capaciteitstesten uit op elke productiebatch, met volledige traceerbaarheid van cel tot voltooide batterij.

Representatieve batchtestgegevens — 25,6 V 120 Ah LiFePO4-batterij (8S-configuratie), productie batchgetest in augustus 2026:
| Testparameter | Nominale specificatie | Meetresultaat (cyclus 1) | Status |
|---|---|---|---|
| Nominale spanning | 25,6V (8S) | 25,6V | ✓ Pass |
| Nominaal vermogen | 120 Ah | 121,84 Ah (101,5% van nominaal) | ✓ Geslaagd (overtreft beoordeling) |
| Laad energie op | ≥3.072 Wh (120 Ah × 25,6 V) | 3.280,3 Wh | ✓ Pass |
| Ontladingsmiddelpuntspanning | ≥25,0V | 26,08 V | ✓ Pass |
| Eindspanning opladen | 29,2±0,2V | 29.165V | ✓ Geslaagd (binnen tolerantie) |
| Laadstroom | 28A (0,23C) | 28,0A | ✓ Pass |
| Testtemperatuur | 20-25°C | 20°C | ✓ Pass |
| GBS-bescherming (OV/UV/OC/SC) | Allemaal functioneel | Allemaal passeren | ✓ Pass |
Wat deze gegevens betekenen voor B2B-kopers:
- Capaciteit overtreft de nominale capaciteit: De gemeten laadcapaciteit van 121,84 Ah is 101,5% van de nominale 120 Ah – wat betekent dat klanten meer capaciteit krijgen dan geadverteerd, en niet minder. Dit is een kenmerk van cellen van A-kwaliteit en een goede productie.
- Spanningsconsistentie: De laadeindspanning van 29,165 V ligt binnen de tolerantie van 29,2 ± 0,2 V, en de ontladingsmiddelpuntspanning van 26,08 V duidt op gezonde cellen met een lage interne weerstand.
- 100% testen: Elke batterij in de productiebatch ondergaat deze volledige capaciteits- en prestatietest vóór verzending. Geen enkele batterij verlaat de fabriek zonder aan alle testparameters te voldoen.
- Traceerbaarheid: Elke batterij heeft een uniek serienummer (bijvoorbeeld AS26H080001) gekoppeld aan het volledige testrapport, de celbatch en de productiedatum. B2B-kopers kunnen voor elk apparaat in hun bestelling testrapporten opvragen.
- Doorlopende cyclustests: Monstereenheden van elke productiebatch worden continu getest (doel: 3.000 cycli bij 100% DoD) om de prestaties op de lange termijn en het capaciteitsbehoud te verifiëren. Dit zorgt voor een voortdurende kwaliteitsborging die verder gaat dan de initiële fabriekstest.
Voor volumebestellingen biedt Enerbe een compleet fabrieksinspectierapport , inclusief batchtestgegevens, documentatie over de celoorsprong, BMS-firmwareversie, certificeringskopieën en verpakkingsinspectie. Kopers zijn ook welkom om vóór verzending een inspectie door derden (SGS, BV, Intertek) te regelen.
Controlelijst voor B2B-sourcing
Wanneer u 24V LiFePO4-batterijen op volume inkoopt, gebruik dan deze 10-puntenchecklist om leveranciers te beoordelen en veelvoorkomende valkuilen te vermijden:
1. Celniveau – Dring aan op een A-niveau. A-klasse cellen van gerenommeerde fabrikanten (CATL, EVE, CALB, Lishen) leveren een nominale capaciteit, meer dan 3000 cycli en consistente prestaties. B-kwaliteit of gerecyclede cellen hebben een lagere capaciteit, een kortere levensduur, een hogere interne weerstand en een hoger uitvalpercentage. Vraag naar documentatie over de celoorsprong en batchtestrapporten. Als een leverancier weigert de celfabrikant bekend te maken, loop dan weg.
2. Cycluslevensduur – Vraag testgegevens, geen claims. Zoek naar meer dan 3.000 cycli bij 100% DoD met 80% capaciteitsbehoud, ondersteund door daadwerkelijke cyclustestrapporten (niet alleen marketingbrochures). Vraag naar de testomstandigheden: ontlaadstroom, ontladingsdiepte, temperatuur en capaciteit bij 100/500/1000/2000/3000 cycli. Een leverancier die deze gegevens kan verstrekken, heeft vertrouwen in zijn product.
3. BMS-kwaliteit — Controleer alle beveiligingsfuncties. Het BMS is het brein van de batterij. Controleer: bescherming tegen overspanning, onderspanning, overstroom, kortsluiting, overtemperatuur en lage temperatuur; celbalancering (passief of actief); en communicatieprotocollen (RS485, CAN, Bluetooth) indien nodig voor systeemintegratie. Vraag naar de BMS-firmwareversie en of er firmware-updates beschikbaar zijn.
4. Certificeringen — Controleer de geldigheid. Vereist: CE, UN38.3 (voor verzending), RoHS, MSDS/SDS. Aanbevolen: UL 1973 (Noord-Amerika), IEC 62619 (industrieel/ESS). Vraag om kopieën van certificaten en verifieer de geldigheid ervan bij de uitgevende instantie. Nagemaakte certificaten zijn gebruikelijk in de lithiumbatterijindustrie.
5. Fabriek versus handelaar – rechtstreekse bron. Als u rechtstreeks bij de fabrikant koopt (geen handelsbedrijf), krijgt u: betere kwaliteitscontrole, lagere prijzen (geen tussenhandel), OEM/ODM-mogelijkheden, directe technische ondersteuning en verantwoordelijkheid na de verkoop. Controleer de fabriekslocatie, productiecapaciteit (cellen/maand), kwaliteitssystemen (ISO 9001) en of ze hun eigen cellen produceren of van anderen betrekken. Een fabrieksbezoek of videotour is de beste verificatie.
6. Capaciteitsverificatie — Test alvorens te accepteren. De werkelijke capaciteit moet gelijk zijn aan de nominale capaciteit of deze overschrijden. Voor batchbestellingen kunt u 100% capaciteitstestrapporten van de productiebatch opvragen. Voor bestellingen met een hoge waarde kunt u testen door derden (SGS, BV) overwegen om de capaciteit, interne weerstand en levensduur te verifiëren. Een accu die slechts 90 Ah levert bij een nominaal vermogen van 100 Ah betekent een waardeverlies van 10% – en een teken van cellen van B-kwaliteit.
7. Batchconsistentie: cruciaal voor parallelle banken. Bij bestellingen van meerdere batterijen (vooral bij parallelle configuratie) is cel-tot-cel- en batterij-tot-batterij-consistentie van cruciaal belang. Spanningsafwijking moet <50mV zijn, capaciteitsafwijking <2%, interne weerstandsafwijking <5%. Inconsistente batterijen in een parallelle batterij veroorzaken een ongelijkmatige stroomverdeling, versnelde slijtage en voortijdige uitval. Vraag om batchconsistentiegegevens.
8. Garantie — Lees de kleine lettertjes. Zoek naar een standaardgarantie van 3 tot 5 jaar, met opties voor een verlengde garantie van 7 tot 10 jaar. Controleer: is het volledige vervanging of pro-rata? Wat is het claimproces? Hoe lang duurt vervanging? Zijn er reserveonderdelen (BMS, behuizing, terminals) beschikbaar? Waardoor wordt de garantie ongeldig (overbelasting, fysieke schade, ongeoorloofde wijziging)? Een garantie is slechts zo goed als het bedrijf erachter: controleer het trackrecord en de financiële stabiliteit van de leverancier.
9. OEM/ODM-mogelijkheden — Voor private label. Als u private label- of aangepaste configuraties nodig heeft, controleer dan of de fabrikant het volgende kan aanpassen: branding (logo, labels, verpakking), spanning (12V/24V/48V), capaciteit (50Ah-500Ah), BMS-functies (beschermingsdrempels, communicatieprotocollen), behuizingsontwerp (grootte, kleur, montage) en terminaltype. Vraag naar de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) voor aangepaste bestellingen en doorlooptijd.
10. Totale eigendomskosten — Vergelijk niet alleen de prijzen. De goedkoopste batterij is op de langere termijn vaak de duurste. Houd hierbij rekening met: levensduur (een batterij met 5.000 cycli kost de helft per cyclus versus een batterij met 2.500 cycli), garantiedekking, verzendkosten en risico's, uitvalpercentage en vervangingskosten, kwaliteit van de technische ondersteuning en alternatieve kosten van downtime. Een batterij die 20% meer kost maar 2x langer meegaat en 5 jaar garantie heeft, is de betere investering. Bereken altijd de kosten per cyclus (prijs ÷ levensduur) en de kosten per bruikbare Wh over 10 jaar.
Enerbe produceert 24V LiFePO4-batterijen met cellen van A-kwaliteit, >3000 cycli, volledige BMS-bescherming, CE/UN38.3/RoHS-certificering, 100% fabriekscapaciteitstesten, en biedt OEM/ODM private label voor B2B-kopers. Neem contact op met ons team voor groothandelsprijzen, aangepaste configuraties of fabrieksinspectie.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is een 24V LiFePO4-batterij?
A: Een 24V LiFePO4-batterij is een oplaadbaar lithium-ijzerfosfaatbatterijpakket met 8 cellen in serie (8S), die nominaal 25,6V levert (op de markt gebracht als 24V). Het maakt gebruik van LiFePO4-kathodechemie, omvat een BMS voor bescherming en celbalancering, en biedt een levensduur van meer dan 3000 cycli, 60% minder gewicht dan loodzuur, geen onderhoud, geen ontgassing en inherente thermische stabiliteit. Gemeenschappelijke capaciteiten: 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah, 300Ah. Gebruikt in trollingmotoren, scheepsbanken, campers, zonne-opslag, golfkarretjes, industriële apparatuur, telecomback-up en UPS.
Vraag: Hoe lang gaat een 24V LiFePO4-batterij mee?
A: Hoogwaardige 24V LiFePO4-batterijen leveren meer dan 3.000 cycli bij 100% DoD en meer dan 5.000 cycli bij 80% DoD, met behoud van een capaciteit van ≥80%. Voor dagelijks fietsen (zonne-energie, trollingmotoren, campers) is dit 8-15 jaar dienst. Voor stand-by/back-up (niet frequent fietsen) kan de levensduur langer zijn dan 15 jaar. Loodzuur gaat doorgaans 300-500 cycli mee (1-3 jaar bij dagelijks gebruik). De werkelijke levensduur is afhankelijk van DoD (ondieper = langer), laadstroom, temperatuur (ideaal 15-25°C; vermijd opladen onder 0°C) en BMS-kwaliteit. Enerbe 24V LiFePO4-batterijen hebben een vermogen van >3.000 cycli bij 100% DoD, ondersteund door fabriekscyclustests.
Vraag: Kan ik een 24V-loodzuuraccu vervangen door LiFePO4?
A: Ja – directe drop-in vervanging voor 24 V loodzuur (natte, AGM, gel) in de meeste toepassingen, met 3 wijzigingen: (1) Oplader – MOET een LiFePO4-compatibele oplader gebruiken die is ingesteld op 29,2 V (niet 28,8 V voor loodzuur); lood-zuur egalisatie/desulfatiemodi beschadigen LiFePO4. (2) Dynamoregelaar — zorg ervoor dat LiFePO4-compatibel is of installeer een DC-DC-lader; sommige oudere toezichthouders rekenen te weinig LiFePO4. (3) Uitschakeling bij laagspanning — LiFePO4 BMS schakelt uit bij ~20V; zorg ervoor dat de omvormer/elektronica werkt tot 20 V. Fysieke voetafdruk vergelijkbaar of kleiner, gewicht 60% minder, geen ventilatie vereist (geen ontgassing), elke montagerichting. Hoogwaardige upgrade voor B2B-kopers.
Vraag: Met welke spanning moet ik een 24V LiFePO4-batterij opladen?
A: Opladen bij 29,2 ± 0,2 V (29,0 V-29,4 V) met behulp van het CC/CV-profiel. Proces: (1) Fase met constante stroom — opladen met de aanbevolen stroom (20-50A voor 100Ah, 50-100A voor 200Ah) totdat de spanning 29,2V bereikt. (2) Fase met constante spanning — vasthouden op 29,2 V terwijl de stroom afneemt; voltooid wanneer de stroom daalt tot ~0,05C (5A voor 100Ah). Gebruik NOOIT een loodzuurlader (28,8 V met egalisatie). Vermijd opladen onder 0°C (BMS-uitschakeling bij lage temperatuur). Float-laden niet vereist; indien gebruikt, stel deze in op 27,0 V of schakel deze uit. Gebruik voor zonne-energie de MPPT-controller ingesteld op 29,2 V absorptie / 27,0 V vlotter.
Vraag: Hoeveel 24V LiFePO4-batterijen kan ik parallel aansluiten?
A: Meerdere 24V LiFePO4-batterijen kunnen parallel worden geschakeld om de capaciteit te vergroten (2×100Ah=200Ah, 4×100Ah=400Ah, 2×200Ah=400Ah). Geen strikte theoretische limiet, maar praktische regels: (1) Gebruik identieke batterijen - hetzelfde merk, model, capaciteit, leeftijd, laadstatus. (2) Egaliseer SOC vóór parallelschakeling – laad alles op tot 100%, rust 2-4 uur. (3) Gebruik kabels van gelijke lengte + stroomrail voor gebalanceerde stroom. (4) Maximaal praktisch: 4-8 batterijen parallel voor standaard GBS; gebruik daarnaast master BMS of meerdere onafhankelijke banken. Volg altijd de parallelle richtlijnen van de fabrikant. Enerbe ondersteunt maximaal 4 eenheden parallel voor standaardmodellen, op maat gemaakt BMS voor grotere banken.
Vraag: Is 24V beter dan 12V voor LiFePO4-batterijen?
A: Afhankelijk van de toepassing. 24V-voordelen: lagere stroom voor hetzelfde vermogen (P=V×I), dunnere kabel, minder spanningsverlies, hoger rendement voor belastingen met hoog vermogen (trollingmotoren, omvormers, boegschroeven). Beter voor systemen >1000W of kabellengtes >3m. Standaard op middelgrote tot grote boten, campers en industriële apparatuur. 12V-voordelen: universele compatibiliteit met accessoires voor auto's, boten en campers, lagere spanning = veiliger voor doe-het-zelvers, lichter/goedkoper voor kleine systemen <500W. Standaard op kleine boten, auto's en campers. Regel: 12V voor <500W of 12V accessoirecompatibiliteit; 24V voor >1000W, lange looptijden of 24V-eigen apparatuur. Kan 12V en 24V niet combineren in hetzelfde systeem; gebruik een DC-DC-converter als beide nodig zijn.
Vraag: Zijn 24V LiFePO4-batterijen veilig?
A: Ja – een van de veiligste lithiumverbindingen. Belangrijkste veiligheid: (1) Thermische stabiliteit — geen thermische runaway onder 270°C (vs. 150°C voor NMC). (2) Geen kobalt — elimineert kobaltgerelateerd thermisch risico. (3) Geen ontgassing — volledig afgedicht, geen waterstof, veilig voor afgesloten compartimenten. (4) BMS-bescherming — OV, UV, OC, SC, OT, laaduitschakeling bij lage temperatuur, celbalancering. (5) Certificeringen — CE, UN38.3, RoHS, UL 1973 (optioneel). Enerbe 24V LiFePO4-batterijen gebruiken cellen van A-kwaliteit, volledig BMS, CE/UN38.3/RoHS-gecertificeerd. Geen enkele batterij is 100% risicovrij – volg de juiste installatie (zekering, kabelafmetingen), gebruik een compatibele oplader, vermijd fysieke schade/extreme temperaturen.
Vraag: Waar moeten B2B-kopers op letten bij het aanschaffen van 24V LiFePO4-batterijen?
A: 10-punts checklist: (1) A-klasse cellen (CATL/EVE/CALB) met oorsprongsdocumentatie. (2) Levensduur van meer dan 3.000 cycli met feitelijke testgegevens (geen claims). (3) KwaliteitsGBS met alle beveiligingsfuncties + celbalancering + communicatie indien nodig. (4) Geldige certificeringen (CE, UN38.3, RoHS, MSDS; UL 1973 voor NA). (5) Directe fabrikant (geen handelaar) — verifieer fabriek, capaciteit, ISO 9001. (6) 100% capaciteitstestrapporten van productiebatch. (7) Batchconsistentie: afwijking van spanning <50 mV, afwijking van capaciteit <2%. (8) 3-5 jaar garantie (volledige vervanging, niet pro rata) met duidelijk claimproces. (9) OEM/ODM-mogelijkheden voor private label/custom. (10) Totale eigendomskosten – kosten per cyclus, niet alleen de prijs vooraf. Enerbe voldoet aan alle 10 criteria; contact voor groothandelsprijzen en fabrieksinspectie.
Samenvatting
Een 24V LiFePO4-batterij (25,6V nominaal, 8S-configuratie) is de meest betrouwbare, kosteneffectieve keuze voor 24V deep-cycle-toepassingen – met een levensduur van meer dan 3000 cycli (10x loodzuur), 60% minder gewicht, geen onderhoud, geen ontgassing, consistente spanningsafgifte en inherente thermische stabiliteit. Voor B2B-kopers – systeemintegrators, projectontwikkelaars, wagenparkbeheerders, maritieme dealers en inkoopmanagers – levert LiFePO4 lagere totale eigendomskosten op, ondanks hogere initiële kosten, met een terugverdientijd die doorgaans binnen 2-3 jaar plaatsvindt.
Geef bij inkoop op volume prioriteit aan cellen van A-kwaliteit, geverifieerde testgegevens over de levensduur van de cyclus, kwaliteits-BMS, geldige certificeringen, directe inkoop door de fabrikant, 100% capaciteitstesten, batchconsistentie, sterke garantie, OEM/ODM-mogelijkheden en analyse van de totale eigendomskosten. Enerbe produceert 24V LiFePO4-batterijen (50Ah-300Ah) met al het bovenstaande, biedt OEM/ODM private label en biedt complete fabriekstestrapporten voor elke batch.
Voor toepassings- en modelspecifieke diepgaande analyses kunt u ons complete 24V LiFePO4-bronnencluster verkennen:
- Koopgids voor 24V 100Ah LiFePO4-batterij — specificaties, looptijd, vergelijkingen, inkoop
- 24V 200Ah LiFePO4-batterijgids - oplossingen met hoge capaciteit voor liveaboards en off-grid
- 24V lithium trollingmotorbatterijgids - looptijd, stuwkracht, bedrading, toernooivissen
- Gids voor 24V lithium-mariene accu's - huisbanken, IP65, corrosie, opladen aan boord
Neem vandaag nog contact op met Enerbe voor groothandelsprijzen, aangepaste configuraties, fabrieksinspectie of technische ondersteuning.
Neem contact op
Klaar om LiFePO4-batterijen te kopen voor uw project? Neem vandaag nog contact op met Enerbe.

📄 Vraag een technisch gegevensblad aan
Neem contact met ons op →📞 Praat met ons engineeringteam
Neem contact op →🔗 Blader door onze aangepaste batterijoplossingen
Bekijk producten →Dongguan A&S Power Technology Co., Limited.
Gebouw 1, nr. 2, Keji 9th Road,
Songshanmeer, Dongguan, Guangdong, China
📞 +86 137 1383 1631
✉ info@aspowerbattery.com
Blijf opgeladen. Blijf verbonden.
24V lithium-scheepsaccu: complete gids voor botenbouwers en dealers
Gerelateerd artikel
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.




