51.2V LiFePO4 ब्याट्री: वाल-माउन्ट र र्याक स्पेक्स, 10–20kWh प्रणाली र B2B गाइड (2026)
सामग्रीको तालिका
- 51.2V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
- पूर्ण विवरणहरू: 100Ah बनाम 200Ah बनाम 300Ah
- वाल-माउन्ट बनाम र्याक-माउन्ट बनाम फ्लोर-स्ट्यान्ड
- 10kWh / 15kWh / 20kWh प्रणाली कन्फिगरेसनहरू
- चार्जिङ र डिस्चार्ज प्यारामिटरहरू
- समानान्तर विस्तार र BMS संचार
- B2B अनुप्रयोगहरू
- 51.2V बनाम 48V: के फरक छ?
- B2B सोर्सिङ विचारहरू
- बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
51.2V LiFePO4 ब्याट्री: वाल-माउन्ट र र्याक स्पेक्स, 10–20kWh प्रणाली र B2B गाइड (2026)
पछिल्लो पटक अपडेट गरिएको: अक्टोबर २०२६ | Enerbe प्राविधिक टोली द्वारा लिखित
द्रुत उत्तर: 51.2V LiFePO4 ब्याट्री 16-सेल (16S) लिथियम आइरन फस्फेट प्याक हो — 16 × 3.2V = 51.2V — र आवासीय र व्यावसायिक सौर्य ऊर्जा भण्डारणको लागि मानक भोल्टेज हो। सामान्य क्षमता: 100Ah = 5.12kWh, 200Ah = 10.24kWh, 300Ah = 15.36kWh । यो 58.4V मा चार्ज हुन्छ, CAN/RS485 BMS संचारलाई समर्थन गर्दछ, र मोड्युलहरू 10kWh देखि 100kWh + प्रणालीहरू निर्माण गर्न समानान्तर हुन सक्छ। 51.2V मोड्युलहरू पर्खाल-माउन्ट (आवासीय र हल्का व्यावसायिक) र र्याक-माउन्ट (व्यावसायिक र औद्योगिक) फारम कारकहरूमा उपलब्ध छन्, दुबै समानान्तर विस्तारलाई समर्थन गर्दछ। 300Ah क्षमताको गहिरो डाइभको लागि, हाम्रो 300Ah LiFePO4 ब्याट्री गाइड हेर्नुहोस्।
51.2V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
51.2V LiFePO4 ब्याट्री एक लिथियम आइरन फस्फेट ब्याट्री प्याक हो जुन श्रृंखला (16S) मा जोडिएका 16 कक्षहरूबाट बनाइएको हो। प्रत्येक LiFePO4 सेलको नाममात्र भोल्टेज 3.2V छ, त्यसैले 16 कक्षहरू × 3.2V = 51.2V नाममात्र छन् । यो आवासीय र व्यावसायिक ब्याट्री ऊर्जा भण्डारण प्रणाली (BESS), ब्याट्री मोड्युलहरू, र औद्योगिक ब्याकअप शक्तिको लागि मानक भोल्टेज प्लेटफर्म हो।
51.2V प्लेटफर्म तीन कारणहरूको लागि स्थिर भण्डारणको लागि उद्योग मानक भएको छ:
- सुरक्षा: LiFePO4 रसायन कोबाल्ट-रहित, थर्मल रूपमा स्थिर छ, र NMC भन्दा धेरै कम आगो जोखिम छ। भवनहरूमा स्थापित स्थिर प्रणालीहरूको लागि, इन्जिनियरहरूले अन्य लिथियम रसायनहरूमा LiFePO4 निर्दिष्ट गर्ने यो प्राथमिक कारण हो।
- भोल्टेज अनुकूलता: 51.2V "48V" प्रणाली भोल्टेज वर्ग भित्र पर्दछ जुन सम्पूर्ण सौर इन्भर्टर उद्योग वरिपरि बनाइएको छ। प्रत्येक प्रमुख हाइब्रिड इन्भर्टर निर्माता (Victron, Deye, Sungrow, Growatt, GoodWe, Solis) ले 48V/51.2V ब्याट्री इनपुट समर्थन गर्दछ।
- स्केलेबिलिटी: 51.2V मोड्युलहरू 5kWh (एक 100Ah मोड्युल) बाट 100kWh+ (16+ मोड्युलहरू) सम्म प्रणालीहरू निर्माण गर्न समानान्तर रूपमा जडान गर्न सकिन्छ, एक एकल इन्भर्टरले CAN बस सञ्चार मार्फत सम्पूर्ण बैंक व्यवस्थापन गर्दछ।
B2B खरिदकर्ताहरूका लागि — प्रणाली एकीकरणकर्ताहरू, EPC ठेकेदारहरू, सौर्य स्थापनाकर्ताहरू, र टेलिकम प्रदायकहरू — 51.2V प्लेटफर्म ऊर्जा भण्डारणको निर्माण ब्लक हो। प्रणाली निर्दिष्ट गर्नु अघि यसको सटीक विशिष्टताहरू, चार्जिंग प्यारामिटरहरू, र समानान्तर विस्तार नियमहरू बुझ्न आवश्यक छ।
पूर्ण विवरणहरू: 100Ah बनाम 200Ah बनाम 300Ah

| प्यारामिटर | 51.2V 100Ah | 51.2V 200Ah | 51.2V 300Ah |
|---|---|---|---|
| नाममात्र भोल्टेज | 51.2V (16S) | 51.2V (16S) | 51.2V (16S) |
| कुल ऊर्जा | 5,120 Wh (5.12 kWh) | 10,240 Wh (10.24 kWh) | 15,360 Wh (15.36 kWh) |
| चार्ज भोल्टेज (CV) | 58.4 ± 0.2V | 58.4 ± 0.2V | 58.4 ± 0.2V |
| फ्लोट भोल्टेज | 54.0–55.2V (वैकल्पिक) | 54.0–55.2V (वैकल्पिक) | 54.0–55.2V (वैकल्पिक) |
| कम भोल्टेज कटौती | 40.0V | 40.0V | 40.0V |
| सिफारिस गरिएको चार्ज वर्तमान | 20–50A (0.2–0.5C) | 40–100A (0.2–0.5C) | ६०–१५० ए (०.२–०.५ सी) |
| निरन्तर डिस्चार्ज | 50-100A (BMS निर्भर) | 100-150A (BMS निर्भर) | 100-150A (BMS निर्भर) |
| शिखर डिस्चार्ज | 100–200A (5–10 सेकेन्ड) | 200–300A (5–10 सेकेन्ड) | 200–300A (5–10 सेकेन्ड) |
| साइकल जीवन (80% DoD) | ४,०००–६,०००+ | ४,०००–६,०००+ | ४,०००–६,०००+ |
| वजन | 35-45 किलो | 65-80 किलो | 95-120 किलो |
| विशिष्ट आयामहरू | ~५४० x ३६० x १८० मिमी | ~620 x 400 x 220 मिमी | ~700 x 440 x 260 मिमी |
| सञ्चार | CAN / RS485 / ब्लुटुथ | CAN / RS485 / ब्लुटुथ | CAN / RS485 / ब्लुटुथ |
| लागि उत्तम | सानो आवासीय, ब्याकअप | आवासीय + हल्का व्यावसायिक | वाणिज्य, औद्योगिक |

भोल्युम मूल्य निर्धारण, अनुकूलन BMS कन्फिगरेसनहरू, वा पूर्ण प्राविधिक डेटासिटको लागि, Enerbe ईन्जिनियरिङ् टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।
वाल-माउन्ट बनाम र्याक-माउन्ट बनाम फ्लोर-स्ट्यान्ड
51.2V LiFePO4 ब्याट्रीहरू तीन भौतिक रूप कारकहरूमा आउँछन्। ट्रेडअफहरू बुझ्नाले तपाईंलाई परियोजनासँग सही फारम मिलाउन मद्दत गर्छ:
| फारम कारक | सामान्य क्षमता | लागि उत्तम | प्रो | विपक्ष |
|---|---|---|---|---|
| पर्खाल-माउन्ट (पावरवाल) | 5-15 kWh प्रति एकाइ | आवासीय, ग्यारेज, हल्का व्यावसायिक ब्याकअप | सौन्दर्य, अन्तरिक्ष बचत, एकीकृत प्रदर्शन | सीमित समानान्तर विस्तार, पर्खाल लोड क्षमता, सेवा गर्न गाह्रो |
| र्याक-माउन्ट | 5-15 kWh प्रति मोड्युल | वाणिज्य, औद्योगिक, डाटा केन्द्र, स्केलेबल प्रणाली | 19" र्याकहरू, सजिलो समानान्तर विस्तार, हट-स्वैप, अगाडि पहुँच, EMS एकीकरण फिट हुन्छ | र्याक क्याबिनेट आवश्यक छ, प्रति मोड्युल भारी |
| फ्लोर स्ट्यान्ड (क्याबिनेट) | 10-30 kWh प्रति क्याबिनेट | व्यावसायिक, बाहिरी, सबै-मा-एक प्रणाली | सबैमा एक (ब्याट्री + इन्भर्टर + EMS), IP65 बाहिरी विकल्प | ठूला पदचिह्न, मिश्रित-विक्रेता प्रणालीहरूको लागि कम लचिलो |
B2B खरीददारहरूको लागि: पर्खाल-माउन्ट 51.2V मोड्युलहरू आवासीय र हल्का व्यावसायिक स्थापनाहरूको लागि मानक हुन् जहाँ सौन्दर्यशास्त्र र ठाउँ दक्षता महत्त्वपूर्ण छ। र्याक-माउन्ट मोड्युलहरू (सामान्यतया 48V प्लेटफर्ममा) ठूला व्यावसायिक र औद्योगिक परियोजनाहरूको लागि रुचाइन्छ जसलाई ठाडो स्ट्याकिङ, हट-स्वैप सर्भिसिङ, र अवस्थित उपकरण र्याकहरूमा एकीकरण आवश्यक हुन्छ। Enerbe ले आवासीय र हल्का वाणिज्यका लागि 51.2V वाल-माउन्ट ब्याट्रीहरू, र 48V र्याक-माउन्ट ब्याट्रीहरू व्यावसायिक र औद्योगिक स्केलिंगको लागि प्रस्ताव गर्दछ।
10kWh / 15kWh / 20kWh प्रणाली कन्फिगरेसनहरू

व्यावसायिक र आवासीय-प्लस अनुप्रयोगहरूको लागि सबैभन्दा सामान्य 51.2V प्रणाली आकारहरू समानान्तर मानक मोड्युलहरूद्वारा निर्मित छन्:
| प्रणाली आकार | कन्फिगरेसन | कुल क्षमता | सामान्य इन्भर्टर | लागि उत्तम |
|---|---|---|---|---|
| 10 kWh | 1 × 51.2V 200Ah वाल-माउन्ट | 200Ah / 10.24kWh | 3-5 kW हाइब्रिड | ठूलो आवासीय, सानो कार्यालय ब्याकअप |
| 15 kWh | 1 × 51.2V 300Ah वाल-माउन्ट | 300Ah / 15.36kWh | 5-8 kW हाइब्रिड | एसी संग आवासीय, सानो कमर्शियल |
| 20 kWh | 2 × 51.2V 200Ah वाल-माउन्ट (समानान्तर) | 400Ah / 20.48kWh | 8-12 kW हाइब्रिड | कमर्शियल पीक सेभिङ, अफ-ग्रिड घर |
| 30 kWh | 2 × 51.2V 300Ah वाल-माउन्ट (समानान्तर) | 600Ah / 30.72kWh | 10-15 kW हाइब्रिड | व्यावसायिक, सानो कारखाना, खेत |
| 40 kWh | 4 × 48V 200Ah र्याक माउन्ट (समानान्तर) | 800Ah / 40.96kWh | 15-20 kW हाइब्रिड | व्यावसायिक सौर्य स्व-उपभोग |
| 100 kWh+ | 8–16 × 48V 200/300Ah र्याक-माउन्ट | 1,600–4,800Ah | 30-100 kW PCS | औद्योगिक, माइक्रोग्रिड, C&I भण्डारण |
प्रणालीको आकार दिँदा, ग्राहकको दैनिक ऊर्जा खपत र लक्ष्य स्वायत्तता (सामान्यतया अफ-ग्रिडको लागि 1-2 दिन, ब्याकअपको लागि 4-8 घण्टा) गणना गर्नुहोस्। ग्रिड-टाइड कमर्शियल पीक-शेभिङको लागि, ब्याट्रीको साइज पीक डिमांड विन्डो (सामान्यतया २-४ घण्टा) लाई ढाक्नुहोस्। पूर्ण BESS खरीद र साइजिङ पद्धतिको लागि, हाम्रो BESS खरीद गाइड हेर्नुहोस्।
चार्जिङ र डिस्चार्ज प्यारामिटरहरू

51.2V (16S) LiFePO4 ब्याट्रीले स्थिर-वर्तमान / स्थिर-भोल्टेज (CC/CV) चार्ज गर्ने प्रोफाइल प्रयोग गर्दछ। महत्वपूर्ण प्यारामिटरहरू सबै क्षमताहरूमा समान छन् - केवल वर्तमान स्केलहरू क्षमतासँग:
| प्यारामिटर | मूल्य | नोटहरू |
|---|---|---|
| चार्ज भोल्टेज (CV) | 58.4 ± 0.2V | 16 × 3.65V प्रति सेल। 54.6V होइन (त्यो NMC 13S हो) |
| फ्लोट भोल्टेज | 54.0–55.2V वा असक्षम | LiFePO4 लाई फ्लोटको आवश्यकता पर्दैन; धेरै प्रणालीहरूले यसलाई असक्षम पार्छन् |
| कम भोल्टेज कटौती | 40.0V | 16 × 2.5V प्रति सेल। BMS यस तलको सुरक्षा गर्दछ |
| सिफारिस गरिएको शुल्क दर | ०.२ से.–०.५ से | 20–50A (100Ah), 40–100A (200Ah), 60–150A (300Ah) |
| अधिकतम शुल्क दर | 1C | बारम्बार 1C चार्ज गर्दा साइकल लाइफ कम हुन्छ |
| चार्ज तापमान | 0°C - 45°C | BMS ले लिथियम प्लेटिङलाई रोक्नको लागि ० डिग्री सेल्सियसभन्दा कम चार्जिङ बन्द गर्छ |
| डिस्चार्ज तापमान | -20°C - 60°C | क्षमता ० डिग्री सेल्सियस भन्दा कम हुन्छ |
स्थापनाकर्ताहरूको लागि महत्वपूर्ण चेतावनी: 58.4V चार्ज भोल्टेज 16S LiFePO4 को लागि विशिष्ट छ। 48V लीड-एसिड चार्जरले 62V+ मा आवधिक समानीकरणको साथ 54.6–58.8V आउटपुट गर्दछ — यसले BMS ओभरभोल्टेज सुरक्षा ट्रिगर गर्न सक्छ वा, कमजोर सुरक्षित प्याकहरूमा, सेल ओभरचार्ज हुन सक्छ। एउटा NMC 48V चार्जरले 54.6V (13S) आउटपुट गर्छ र 16S LiFePO4 प्याकलाई ~ 70% क्षमतामा कम गर्छ। सँधै चार्जर, इन्भर्टर वा MPPT नियन्त्रक प्रयोग गर्नुहोस् कन्फिगर योग्य LiFePO4 प्रोफाइल 58.4V मा सेट गरिएको। पूर्ण चार्जिङ मार्गदर्शनको लागि, हाम्रो LiFePO4 ब्याट्रीहरू कसरी चार्ज गर्ने गाइड हेर्नुहोस्।
समानान्तर विस्तार र BMS संचार
51.2V ब्याट्री मोड्युलहरूको सबैभन्दा ठूलो फाइदाहरू मध्ये एक - चाहे पर्खाल-माउन्ट वा र्याक-माउन्ट - तिनीहरूलाई क्षमताको समानान्तरमा जडान गर्ने क्षमता हो। तर समानान्तर सञ्चालन BMS डिजाइन र स्थापना प्रक्रिया ध्यान आवश्यक छ:
समानान्तर जडान नियम
- समान मोड्युलहरू प्रयोग गर्नुहोस्: समान निर्माता, उही मोडेल, उही क्षमता, उही BMS फर्मवेयर संस्करण। मिक्सिङ क्षमताहरू वा BMS संस्करणहरूले असमान वर्तमान साझेदारी र समयपूर्व विफलता निम्त्याउँछ।
- जडान गर्नु अघि भोल्टेज-मिलान: सबै मोड्युलहरू समानान्तर हुनु अघि एक अर्काको 0.1V भित्र हुनुपर्छ। यदि एउटा मोड्युल 52.0V मा र अर्को 50.5V मा छ भने, तिनीहरूलाई सीधै जडान गर्दा ठूलो इनरश करन्ट हुन्छ। पहिले मिलाउन तल्लो/उच्च मोड्युल चार्ज वा डिस्चार्ज गर्नुहोस्।
- समानान्तर समर्थनको साथ BMS प्रयोग गर्नुहोस्: गुणस्तरीय BMS एकाइहरूले मास्टर-स्लेभ वा पियर-टू-पीयर कन्फिगरेसनमा CAN बस मार्फत सञ्चार गर्छन्, सबै मोड्युलहरू चार्ज र डिस्चार्ज समान रूपमा सुनिश्चित गर्दै। समानान्तर सञ्चार बिना सस्तो BMS एकाइहरूले एउटा मोड्युललाई असमान विद्युत् प्रवाह गराउन सक्छ।
- प्रत्येक मोड्युललाई सुरक्षित गर्नुहोस्: प्रत्येक मोड्युलको सकारात्मक टर्मिनलमा फ्यूज वा DC ब्रेकर स्थापना गर्नुहोस्, मोड्युलको अधिकतम निरन्तर वर्तमान + 25% मा मूल्याङ्कन गरिएको। यसले सम्पूर्ण प्रणालीलाई तल नलिइकन दोषपूर्ण मोड्युललाई अलग गर्छ।
- बराबर लम्बाइका केबल वा बसबारहरू प्रयोग गर्नुहोस्: सबै समानान्तर जडानहरूमा पनि हालको साझेदारी सुनिश्चित गर्न समान प्रतिरोध हुनुपर्छ। उच्च-वर्तमान समानान्तर प्रणालीहरूको लागि केबलहरू भन्दा बसबारहरूलाई प्राथमिकता दिइन्छ।
BMS संचार प्रोटोकलहरू
| प्रोटोकल | केस प्रयोग गर्नुहोस् | मिल्दो इन्भर्टरहरू |
|---|---|---|
| क्यान बस | ब्याट्री-इन्भर्टर संचार, समानान्तर मोड्युल सिंक | Victron, Deye, Sungrow, Growatt, GoodWe, Solis |
| RS485 / Modbus | निगरानी प्रणाली, EMS, SCADA एकीकरण | अधिकांश व्यावसायिक इन्भर्टरहरू, भवन व्यवस्थापन प्रणालीहरू |
| ब्लुटुथ | मोबाइल एप निगरानी, कमीशन | N/A (उपकरण-बाट-फोन मात्र) |
| TCP/IP (इथरनेट) | रिमोट निगरानी, क्लाउड ईएमएस, फ्लीट व्यवस्थापन | वाणिज्य ईएमएस प्लेटफार्महरू, वैकल्पिक गेटवे |
व्यावसायिक प्रणालीहरूको लागि, CAN बस ब्याट्री-इन्भर्टर सञ्चारको लागि मानक हो किनभने यसले वास्तविक-समय डेटा विनिमय (भोल्टेज, वर्तमान, SOC, SOH, त्रुटि कोडहरू) समर्थन गर्दछ र इन्भर्टरलाई ब्याट्रीको अवस्थाको आधारमा चार्ज र डिस्चार्ज नियन्त्रण गर्न अनुमति दिन्छ। RS485/Modbus भवन व्यवस्थापन प्रणाली र तेस्रो-पक्ष निगरानी संग एकीकरण को लागी प्रयोग गरिन्छ। मोड्युलहरू सोर्सिङ गर्दा, BMS ले तपाइँको इन्भर्टरलाई चाहिने प्रोटोकललाई समर्थन गर्छ भन्ने पुष्टि गर्नुहोस् — सबै इन्भर्टरहरूले एउटै CAN प्रोटोकल म्यापिङ प्रयोग गर्दैनन्, र केहीलाई आफू अनुकूल केबल वा गेटवे चाहिन्छ।
B2B अनुप्रयोगहरू
व्यावसायिक सौर्य स्व-उपभोग र पीक-सेभिङ: उच्च दिनको बिजुली दरहरू र माग शुल्कहरू भएका व्यवसायहरूका लागि, रूफटप सोलारबाट चार्ज गरिएको 51.2V 20–40kWh प्रणालीले पीक रेट घण्टामा बिजुलीको बिलहरू 30-50% घटाउन सक्छ। 51.2V प्लेटफर्मले व्यावसायिक हाइब्रिड इन्भर्टरहरूसँग एकीकृत गर्दछ जसले समय-समयको समय तालिका र शिखर सेभिङलाई समर्थन गर्दछ। व्यावसायिक परियोजनाहरूको लागि BESS खरीदको लागि पूर्ण गाइडको लागि, सिस्टम इन्टिग्रेटरहरूको लागि हाम्रो BESS खरीद गाइड हेर्नुहोस्।
टेलिकम र बेस स्टेशन ब्याकअप: विश्वव्यापी दूरसंचार अपरेटरहरूले 48V लीड-एसिड ब्याट्री बैंकहरू 51.2V LiFePO4 मोड्युलहरू प्रतिस्थापन गर्दैछन्। 51.2V नाममात्र भोल्टेज अवस्थित 48V टेलिकम पावर प्रणालीहरूसँग मेल खान्छ, र LiFePO4 ले 10x चक्र जीवन, 60% कम वजन, र शून्य मर्मत प्रदान गर्दछ। एकल 51.2V 100Ah मोड्युलले लामो स्वायत्तताको लागि समानान्तर मोड्युलहरूको साथ, सामान्य सेल साइटको लागि 4-8 घण्टा ब्याकअप प्रदान गर्दछ। टेलिकम-विशिष्ट आकारको लागि, हाम्रो टेलिकम ब्याट्री गाइड हेर्नुहोस्।
डाटा सेन्टर र UPS: डाटा सेन्टर र UPS अनुप्रयोगहरूको लागि, 48V र्याक-माउन्ट मोड्युलहरू मानक 19-इन्च सर्भर र्याकहरू फिट हुन्छन्, जबकि 51.2V वाल-माउन्ट एकाइहरू साना IT सुविधाहरू र एज कम्प्युटिङ साइटहरू अनुरूप हुन्छन्। उच्च चक्र जीवन र छिटो चार्ज/डिस्चार्ज क्षमताले बारम्बार परीक्षण डिस्चार्ज र वास्तविक शक्ति घटनाहरूलाई समर्थन गर्दछ। LiFePO4 को थर्मल स्थिरता संलग्न वातावरणमा एक महत्वपूर्ण सुरक्षा लाभ हो।
माइक्रोग्रिड र अफ-ग्रिड प्रणालीहरू: टाढाका समुदायहरू, खानी साइटहरू, र टापु पावर प्रणालीहरूका लागि, 100kWh+ सँग समानान्तर 51.2V मोड्युलहरू सौर-डिजेल हाइब्रिड माइक्रोग्रिडहरूको ऊर्जा भण्डारण ब्याकबोन बनाउँछन्। CAN बस संचारले EMS लाई सौर्यबाट चार्ज गर्ने, लोडमा डिस्चार्ज गर्ने, र जेनेरेटर स्टार्ट-स्टप नियन्त्रणको समन्वय गर्न अनुमति दिन्छ।
EV चार्जिङ पूर्वाधार: ब्याट्री प्रणालीहरूले द्रुत EV चार्जिङ स्टेशनहरूको लागि ग्रिड बफर गर्दछ, माग शुल्कहरू घटाउँछ र सौर्य-शक्ति चार्ज गर्न अनुमति दिन्छ। 50-100kWh प्रणालीले 50kW DC द्रुत चार्जरलाई महत्त्वपूर्ण शिखर-शेभिङ लाभको साथ समर्थन गर्न सक्छ।
51.2V बनाम 48V: के फरक छ?
यो उद्योग मा भ्रम को सबै भन्दा साधारण स्रोत हो। छोटो जवाफ: तिनीहरू एउटै प्रणालीलाई बुझाउँछन् , तर सर्तहरू विभिन्न परम्पराहरूबाट आउँछन्:
| अवधि | उत्पत्ति | सटीक अर्थ | कसले प्रयोग गर्छ |
|---|---|---|---|
| 48V | सीसा-एसिड परम्परा (24 कक्ष × 2V = 48V) | भोल्टेज वर्ग / प्रणाली कोटि | इलेक्ट्रीशियनहरू, स्थापनाकर्ताहरू, इन्भर्टर विशिष्ट पानाहरू |
| 51.2V | लिथियम परिशुद्धता (१६ कक्ष × ३.२V = ५१.२V) | 16S LiFePO4 प्याकको सही नाममात्र भोल्टेज | ब्याट्री निर्माताहरू, इन्जिनियरहरू, BMS चश्मा |
जब तपाइँ "48V 200Ah LiFePO4" र अर्को "51.2V 200Ah LiFePO4" लेबल गरिएको उत्पादन देख्नुहुन्छ, तिनीहरू विद्युतीय रूपमा समान हुन्छन् — दुवै 51.2V नाममात्र र 58.4V चार्ज भोल्टेज भएको 16S प्याकहरू हुन्। फरक मार्केटिङ शब्दावली हो। यद्यपि, सधैं डाटाशीटमा चार्ज भोल्टेज प्रमाणित गर्नुहोस् : एक 48V NMC ब्याट्री 13S (54.6V चार्ज), र 48V लीड-एसिड ब्याट्री 24S (57.6V फ्लोट, 62V समीकरण) हो। यदि डाटाशीटले 58.4V चार्ज भोल्टेज भन्छ भने, यो 16S LiFePO4 हो जुन लेबलले 48V वा 51.2V भन्छ।
B2B सोर्सिङ विचारहरू
51.2V ब्याट्री मोड्युलहरू सोर्सिङ भोल्युम खरिदकर्ताहरूका लागि, PO जारी गर्नु अघि प्रमाणित गर्न यी महत्त्वपूर्ण कारकहरू हुन्:
- सेल ग्रेड र ब्रान्ड: CATL, EVE, CALB, वा Lishen बाट पूर्ण ब्याच ट्रेसिबिलिटी भएको ग्रेड A प्रिज्म्याटिक सेलहरू आवश्यक छ। 51.2V मोड्युलहरूले ठूला-ढाँचा कक्षहरू प्रयोग गर्छन् (सामान्यतया 100Ah–300Ah प्रिज्म्याटिक) — सेल गुणस्तरले प्रत्यक्ष रूपमा चक्र जीवन र सुरक्षा निर्धारण गर्दछ। सेल ब्रान्ड, मोडेल र ब्याच नम्बरको लागि सोध्नुहोस्, र निर्माताको परीक्षण रिपोर्ट विरुद्ध प्रमाणित गर्नुहोस्।
- BMS समानान्तर क्षमता: BMS ले तपाईंले प्रयोग गर्ने योजना (सामान्यतया 16 सम्म) समानान्तर मोड्युलहरूको संख्यालाई समर्थन गर्दछ भनेर पुष्टि गर्नुहोस्। CAN प्रोटोकल म्यापिङले तपाईंको इन्भर्टरसँग मेल खान्छ भनी प्रमाणित गर्नुहोस् — केही निर्माताहरूले गेटवे चाहिने स्वामित्व CAN प्रयोग गर्छन्। मिल्दो इन्भर्टरहरूको सूची र प्रोटोकल कागजातको लागि सोध्नुहोस्।
- फारम कारक र आयामहरू: तपाईंलाई पर्खाल-माउन्ट (आवासीय/हल्का व्यावसायिक) वा र्याक-माउन्ट (व्यावसायिक/औद्योगिक, सामान्यतया 48V प्लेटफर्म) आवश्यक छ कि छैन भनेर पुष्टि गर्नुहोस्। भित्ता-माउन्टको लागि, पर्खाल लोड क्षमता, माउन्टिङ कोष्ठक डिजाइन, र टर्मिनल पहुँच प्रमाणित गर्नुहोस्। र्याक-माउन्टको लागि, 19-इन्च र्याक फिट, U-उचाइ, र अगाडि/पछाडि टर्मिनल पहुँच पुष्टि गर्नुहोस्।
- प्रमाणपत्रहरू: उत्तर अमेरिकामा व्यावसायिक स्थापनाहरूको लागि, UL 1973 (ब्याट्री) र UL 9540 (प्रणाली) निरीक्षकहरू र बीमा द्वारा बढ्दो रूपमा आवश्यक छ। ढुवानीका लागि, UN38.3 अनिवार्य छ। CE, RoHS, र IEC 62619 ले आधारभूत सुरक्षा र अनुपालनलाई समेट्छ। पूर्ण ब्रेकडाउनको लागि, हाम्रो BESS प्रमाणीकरण गाइड हेर्नुहोस्।
- वारेन्टी र क्षमता ग्यारेन्टी: स्पष्ट क्षमता रिटेन्सन ग्यारेन्टी (सामान्यतया वारेन्टीको अन्त्यमा 70%) सहित न्यूनतम 10-वर्ष वा 4,000-साइकल वारेन्टी चाहिन्छ। वारेन्टी दावीहरूमा श्रम र ढुवानीको लागि कसले भुक्तानी गर्छ र वारेन्टी निर्माता वा स्थानीय वितरकद्वारा समर्थित छ कि छैन भनी पुष्टि गर्नुहोस्।
- अनुगमन र EMS एकीकरण: व्यावसायिक फ्लीट व्यवस्थापनको लागि, BMS ले TCP/IP वा गेटवे मार्फत रिमोट निगरानीलाई समर्थन गर्दछ, र डेटा तपाईंको EMS वा SCADA प्रणालीसँग एकीकृत हुन सक्छ भन्ने पुष्टि गर्नुहोस्। वारेन्टी दावी र प्रारम्भिक गल्ती पत्ता लगाउनको लागि प्रति-सेल भोल्टेज र तापमान निगरानी आवश्यक छ।
- MOQ, नेतृत्व समय, र स्पेयरहरू: 51.2V मोड्युलहरूमा सामान्यतया OEM मूल्य निर्धारणको लागि 5-20 एकाइहरूको MOQ हुन्छ। उत्पादन नेतृत्व समय (15-30 दिन), नमूना उपलब्धता, र वारेन्टी प्रतिस्थापनको लागि उचित समय सीमा भित्र अतिरिक्त मोड्युलहरू प्रदान गर्ने आपूर्तिकर्ताको क्षमता पुष्टि गर्नुहोस्।
Enerbe ले आवासीय र हल्का व्यावसायिक सौर्य भण्डारणको लागि 51.2V वाल-माउन्ट LiFePO4 ब्याट्रीहरू, र व्यावसायिक र औद्योगिक ऊर्जा भण्डारणको लागि 48V र्याक-माउन्ट LiFePO4 ब्याट्रीहरू निर्माण गर्दछ। दुबै प्लेटफर्महरूले ग्रेड A प्रिज्म्याटिक सेलहरू प्रयोग गर्छन्, समर्थन CAN/RS485/Bluetooth BMS, समानान्तर विस्तार, र पूर्ण प्रमाणपत्रहरू बोक्छन्। थोक मूल्य निर्धारण, अनुकूलन कन्फिगरेसन, वा कारखाना अडिटको लागि, हाम्रो टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।
बारम्बार सोधिने प्रश्नहरू
Q: 51.2V LiFePO4 ब्याट्री के हो?
A: A 51.2V LiFePO4 ब्याट्री एक 16-सेल (16S) लिथियम आइरन फस्फेट प्याक हो: 16 × 3.2V = 51.2V नाममात्र। यो आवासीय र व्यावसायिक सौर्य ऊर्जा भण्डारण, ब्याट्री प्रणाली, र औद्योगिक ब्याकअपको लागि मानक भोल्टेज हो। सामान्य क्षमताहरू: 100Ah (5.12kWh), 200Ah (10.24kWh), 300Ah (15.36kWh)। पूर्ण चार्ज भोल्टेज 58.4V छ; कम कटअफ 40.0V छ।
प्रश्न: किन यसलाई 51.2V भनिन्छ र 48V होइन?
A: दुबै सर्तहरूले एउटै 16S LiFePO4 प्रणालीलाई जनाउँछ। "48V" उद्योग भोल्टेज वर्गको नाम हो (लीड-एसिडबाट: 24 × 2V = 48V)। "51.2V" सटीक लिथियम नाममात्र भोल्टेज हो (16 × 3.2V = 51.2V)। सँधै चार्ज भोल्टेज 58.4V (LiFePO4) हो, 54.6V (NMC) होइन।
Q: 51.2V 200Ah ब्याट्री कति kWh हो?
A: 51.2V × 200Ah = 10,240Wh = 10.24kWh। अन्य क्षमताहरू: 100Ah = 5.12kWh, 300Ah = 15.36kWh, 400Ah = 20.48kWh। LiFePO4 ले 80-100% प्रयोगयोग्य क्षमता प्रदान गर्दछ, त्यसैले 51.2V 200Ah ≈ 48V 400Ah लेड-एसिड प्रयोगयोग्य ऊर्जामा आधा वजनमा।
Q: 51.2V LiFePO4 ब्याट्रीको चार्जिङ भोल्टेज के हो?
A: 58.4V स्थिर भोल्टेज (CV), 0.2C–0.5C सिफारिस गरिएको चार्ज वर्तमानको साथ। फ्लोट: 54.0–55.2V वा असक्षम। कम कटअफ: 40.0V। लिड-एसिड चार्जर (62V+ को बराबर) वा NMC चार्जर (54.6V) कहिल्यै प्रयोग नगर्नुहोस् — 58.4V मा सेट गरिएको LiFePO4 प्रोफाइल प्रयोग गर्नुहोस्।
Q: के 51.2V LiFePO4 ब्याट्रीहरू समानान्तरमा जडान गर्न सकिन्छ?
A: हो। सामान्य कन्फिगरेसनहरू: 2 मोड्युल = 20.48kWh, 4 मोड्युल = 40.96kWh, 16 मोड्युलहरू = 100kWh+। नियमहरू: समान मोड्युलहरू, 0.1V भित्र भोल्टेज-मिलान, समानान्तर समर्थनको साथ BMS (CAN बस), प्रत्येक मोड्युल फ्यूज, बराबर-लम्बाइ बसबारहरू।
प्रश्न: 51.2V ब्याट्रीको लागि मलाई कुन साइजको इन्भर्टर चाहिन्छ?
A: 100Ah/50A BMS = ~2,500W (2–3kW इन्भर्टर)। 200Ah/100A BMS = ~5,000W (3–5kW)। 300Ah/150A BMS = ~7,500W (5–8kW)। चार 200Ah समानान्तर = 400A/~20kW (15–20kW इन्भर्टर)। इन्भर्टरलाई 48V/51.2V मा मिलाउनुहोस् र CAN अनुकूलता पुष्टि गर्नुहोस्।
प्रश्न: भित्ता-माउन्ट र र्याक-माउन्ट 51.2V ब्याट्रीहरू बीचको भिन्नता के हो?
A: वाल-माउन्ट 51.2V ब्याट्रीहरू आवासीय र हल्का व्यावसायिकका लागि हुन्, एकीकृत डिस्प्लेको साथ पावरवाल जस्तै माउन्ट। र्याक-माउन्ट ब्याट्रीहरू 19-इन्च सर्भर र्याकहरू, अगाडि पहुँच, सजिलो समानान्तर विस्तार, हट-स्वैप - व्यावसायिक लागि मानक। Enerbe ले आवासीयका लागि 51.2V वाल-माउन्ट र व्यावसायिक स्केलिंगको लागि 48V र्याक-माउन्ट प्रदान गर्दछ।
सारांश
51.2V LiFePO4 ब्याट्री एक 16-सेल (16S) लिथियम आइरन फस्फेट प्याक हो — आवासीय र व्यावसायिक ऊर्जा भण्डारणको लागि मानक भोल्टेज प्लेटफर्म। 100Ah (5.12kWh) देखि 300Ah (15.36kWh), 58.4V चार्ज प्रोफाइल, CAN/RS485 BMS संचार, र समानान्तरमा 16 मोड्युलहरूको लागि समर्थनको साथ, यो 5kWh देखि 100kWh+ सम्म प्रणालीहरूको निर्माण ब्लक हो।
B2B खरीददारहरूका लागि, मुख्य निर्णयहरू हुन्: क्षमता (दैनिक खपत र स्वायत्ततासँग मिल्दोजुल्दो), फारम कारक (आवासीय र हल्का व्यावसायिकका लागि वाल-माउन्ट 51.2V, व्यावसायिक र औद्योगिकका लागि र्याक-माउन्ट 48V), BMS संचार (इन्भर्टर एकीकरणको लागि CAN बस, EMS का लागि RS485), र समानान्तर विस्तार क्षमता। सँधै चार्ज भोल्टेज 58.4V (NMC को लागि 54.6V होइन), सेल ग्रेड र ट्रेसेबिलिटी पुष्टि गर्नुहोस्, र BMS प्रोटोकल तपाईंको इन्भर्टरसँग मेल खान्छ भनी सुनिश्चित गर्नुहोस्।
Enerbe ले आवासीय र हल्का वाणिज्यका लागि 51.2V वाल-माउन्ट LiFePO4 ब्याट्रीहरू, र 48V र्याक-माउन्ट LiFePO4 ब्याट्रीहरू व्यावसायिक र औद्योगिक ऊर्जा भण्डारणको लागि उत्पादन गर्दछ। थोक मूल्य निर्धारण, अनुकूलन कन्फिगरेसनहरू, वा तपाईंको ऊर्जा भण्डारण परियोजनाको लागि प्राविधिक समर्थनको लागि, हाम्रो टोलीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।
सम्बन्धित गाइडहरूको लागि: 300Ah LiFePO4 गाइड | चार्जिङ गाइड | प्रमाणीकरण गाइड | BESS खरीद गाइड | दूरसंचार ब्याट्री गाइड
सम्पर्कमा रहनुहोस्
तपाईंको ऊर्जा भण्डारण परियोजनाको लागि 51.2V वाल-माउन्ट वा 48V र्याक-माउन्ट LiFePO4 ब्याट्रीहरू चाहिन्छ? Enerbe बाट डेटासिटहरू, नमूनाहरू, वा थोक मूल्यहरू अनुरोध गर्नुहोस्।

📄 प्राविधिक डाटाशीट अनुरोध गर्नुहोस्
हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस् →📞 हाम्रो इन्जिनियरिङ टोलीसँग कुरा गर्नुहोस्
सम्पर्कमा रहनुहोस् →🔗 LiFePO4 ब्याट्री उत्पादनहरू ब्राउज गर्नुहोस्
उत्पादनहरू हेर्नुहोस् →Dongguan A&S पावर टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड।
भवन १, नम्बर २, केजी ९औं रोड,
Songshan ताल, Dongguan, Guangdong, चीन
📞 +८६ १३७ १३८३ १६३१
✉ info@aspowerbattery.com
चार्ज रहनुहोस्। जडान रहनुहोस्।
ब्याट्री इनर्जी स्टोरेज प्रोक्योरमेन्ट गाइड: सिस्टम इन्टिग्रेटरहरूको लागि ७-फेज BESS फ्रेमवर्क (२०२६)
300Ah LiFePO4 ब्याट्री: 12V/48V स्पेक्स, रनटाइम र B2B सोर्सिङ गाइड (2026)
सम्बन्धित लेख
भित्र पाउनुहोस्छुनुहोस्
अनुकूलन लिथियम ब्याट्री, ऊर्जा भण्डारण समाधान, वा लीड-टू-लिथियम रूपान्तरण बारे प्रश्नहरू छन्? हाम्रो टोली मद्दत गर्न तयार छ। हामीलाई सन्देश पठाउनुहोस् र हामी 24 घण्टा भित्र जवाफ दिनेछौं।




