De complete B2B-sourcinggids voor LiFePO4-batterijen: energieopslag, golfkarretjes, scheepvaart, campers en meer (2026)
Inhoudsopgave
- Inleiding: Het B2B-landschap voor de inkoop van lithiumbatterijen
- LiFePO4 versus andere lithiumchemie: waarom B2B-kopers voor LFP kiezen
- Hoe een leverancier van LiFePO4-batterijen te evalueren: een vijfdimensionaal raamwerk
- Waarom Enerbe?
- Wat is een energieopslagsysteem (ESS)?
- B2B-applicaties voor energieopslagsystemen
- Utility-schaal
- Residentieel (Installateurskanaal)
- Enerbe-productportfolio en inkoopgidsen
- Veelgestelde vragen
Inleiding: Het B2B-landschap voor de inkoop van lithiumbatterijen
LiFePO4 versus andere lithiumchemie: waarom B2B-kopers voor LFP kiezen

Voor B2B-toepassingen op het gebied van energieopslag, golfkarretjes, scheepvaart, campers en auto's is LiFePO4 de standaardkeuze geworden. Dit is de reden waarom inkoopteams consequent LFP boven NMC en loodzuur kiezen:
Veiligheid en thermische stabiliteit:LiFePO4 heeft een hogere thermische runaway-temperatuur (270°C+) dan NMC (150-200°C) en geeft minder zuurstof vrij tijdens thermische gebeurtenissen, waardoor het aanzienlijk minder vatbaar is voor brand. Voor stationaire opslag geïnstalleerd in gebouwen en mobiele toepassingen in voertuigen en boten is deze veiligheidsmarge geen marketingkenmerk; het is een beslissing op het gebied van risicobeheer die van invloed is op de verzekeringspremies, de naleving van de brandvoorschriften en de blootstelling aan aansprakelijkheid.
Lange levensduur:Hoogwaardige LiFePO4-batterijen leveren meer dan 5.000 cycli bij 80% ontladingsdiepte (DoD), wat zich vertaalt naar meer dan 10 jaar dagelijks fietsen. Bij gedeeltelijke ontladingen (50-60% DoD) wordt de levensduur van de cyclus verlengd tot 7.000-10.000+ cycli. Vergelijk dit met NMC (2.000-4.000 cycli) en loodzuur (200-500 cycli) en het levensduurvoordeel is doorslaggevend voor elke toepassing met regelmatig fietsen.
ESG en naleving van regelgeving:LiFePO4 is kobaltvrij – kobaltwinning wordt in verband gebracht met mensenrechtenkwesties in de DRC, en ESG-mandaten van bedrijven vereisen steeds vaker kobaltvrije toeleveringsketens. LiFePO4 is ook gemakkelijker te recyclen (ijzer, fosfaat, koper en aluminium zijn allemaal waardevol en recyclebaar), in lijn met de komende vereisten van de EU-batterijverordening voor gerecyclede inhoud en batterijpaspoorten.
Totale eigendomskosten:Hoewel LiFePO4 hogere initiële kosten heeft dan loodzuur, maakt de berekening van de volledige levenscyclus – inclusief vervangingsfrequentie, onderhoudsarbeid, uitvaltijd en bruikbare capaciteit (80-90% voor LFP versus 50% voor loodzuur) – LiFePO4 de goedkoopste optie over meer dan vijf jaar voor elke regelmatig gebruikte toepassing. We hebben deze berekeningen uitgevoerd voor golfkarren, campervloten en commerciële zonne-energieopslag, en het kruispunt waarop LiFePO4 goedkoper wordt dan loodzuur ligt bijna altijd binnen de eerste drie jaar.

Enerbe, ondersteund door Dongguan A&S Power Technology Co., Limited – een fabrikant met meer dan 15 jaar ervaring in het ontwerpen, ontwikkelen en produceren van batterijen – biedt een uitgebreid assortiment LiFePO4-oplossingen voor meerdere B2B-toepassingen:
Stationaire energieopslag
| Configuratie | Belangrijkste specificaties | Beste voor |
|---|---|---|
| Wandmontage | 48 V 100 Ah, 48 V 200 Ah, 51,2 V 100 Ah | Residentiële zonne-opslag, lichte commerciële back-up |
| Rack-gemonteerd | 48V 100Ah, 48V 200Ah, stapelbaar tot MWh-schaal | Datacenters, telecom, industriële UPS, C&I-opslag |
| Draagbare energiesystemen | 15kWh (51,2V 300Ah) met wielen en handgreep | Off-grid werkplekken, noodhulp, evenementen |
| Stapelbare/modulaire systemen | Modulaire schaal van 5 kWh – MWh, parallelle uitbreiding van CAN-bus | Schaalbare C&I-projecten, microgrids, nutsvoorzieningen vóór de meter |
Loodzuurvervanging (Drop-In-oplossingen)
| Sollicitatie | Aanbevolen spanning/capaciteit | Belangrijkste kenmerk |
|---|---|---|
| Golfkarretjes | 48 V 50 Ah, 48 V 100 Ah | Meer kracht, groter bereik, 10x langere levensduur dan loodzuur |
| Campers en campers | 12V 100Ah–300Ah, 24V 100Ah–200Ah | Lichtgewicht (50-70% lichter), deep-cycle, onderhoudsvrij |
| Scheeps- en trollingmotoren | 12V 100Ah, 24V 100Ah, IP65-opties | Corrosiebestendig, waterdicht, geen risico op dampen of zuurmorsen |
| Automobiel starten | 12V 50Ah–100Ah, modellen met hoge CCA | Hoge startversterkers, prestaties bij koud weer, 3x lichter dan loodzuur |
| Vorkheftrucks en Industrieel | Aangepaste 24V/48V-configuraties, 200Ah–1000Ah | Robuust, lange looptijd, compatibel met opladen via de mogelijkheid |
Hoe een leverancier van LiFePO4-batterijen te evalueren: een vijfdimensionaal raamwerk

Bij de aanschaf van LiFePO4-batterijen voor B2B-toepassingen is de leverancier die u kiest belangrijker dan het specificatieblad. Twee batterijen met identieke nummers op papier kunnen in het veld heel verschillend presteren, afhankelijk van de celkwaliteit, BMS-firmware en productieconsistentie. Evalueer leveranciers op deze vijf kerndimensies:
1. Fabrikant versus handelaar
Dit is het eerste en belangrijkste filter. Directe fabrikanten zijn eigenaar van hun productielijnen, wat betere prijzen betekent (geen tussenhandel), directe kwaliteitscontrole, sneller maatwerk en echte technische ondersteuning. Handelsbedrijven kopen in fabrieken en verkopen ze door. Ze bieden weliswaar lagere prijzen voor standaardproducten, maar ze kunnen de BMS-firmware niet aanpassen, consistente aantallen cellen garanderen of aangepaste engineering ondersteunen. Om het verschil te zien: vraag naar het fabrieksadres en verifieer dit op Google Maps (een handelaar vermeldt een kantoor, geen fabriek), vraag of u de fabriek kunt bezoeken (fabrikanten verwelkomen bezoeken; handelaars verzinnen excuses) en vraag om foto's of video's van de productielijn. Bij twijfel is een fabrieksaudit door een derde partij ($500-$1.500) de meest betrouwbare verificatie.Enerbeexploiteert zijn eigen ISO9001-gecertificeerde productiefaciliteit in Songshan Lake, Dongguan, en verwelkomt fabrieksbezoeken en audits door derden.
2. Technische specificaties en BMS-mogelijkheden
Kijk niet alleen naar de cijfers (spanning, capaciteit). Duik in de details die de prestaties in de echte wereld bepalen:
Celbron en kwaliteit:Zijn de cellen A-kwaliteit van een bekende fabrikant (CATL, EVE, BYD, REPT)? Of zijn het B-klasse of onbekende cellen? A-klasse cellen hebben nauwere toleranties en een langere levensduur. Vraag naar de naam en het modelnummer van de fabrikant van de cel; weigering om deze bekend te maken is een waarschuwingssignaal.
Levensduurclassificatie en testomstandigheden:"5.000 cycli" bij welke DoD? Op welke temperatuur? Tegen welk laad-/ontlaadtarief? De levensduur van de cyclus bij 100% DoD is heel anders dan de levensduur van de cyclus bij 50% DoD. Gerenommeerde leveranciers specificeren de testomstandigheden.
GBS-functies:Beveiliging tegen overspanning, onderspanning, overstroom, kortsluiting en temperatuur zijn de basisprincipes. Zoek naar actieve celbalancering (niet alleen passief), bescherming tegen opladen bij lage temperaturen en communicatieprotocollen (CAN-bus, RS485, Modbus) voor systeemintegratie.EnerbeHet intelligente BMS omvat spanningsverzameling, actieve stroombalans, bescherming tegen overladen/ontladen, temperatuurbewaking, Coulomb-meter, Bluetooth en GPS-afstandsbediening.
Efficiëntie heen en terug:Welk percentage energie je erin stopt, komt er ook weer uit. LiFePO4 bereikt doorgaans 95%+; alles onder de 90% duidt op een slecht BMS-ontwerp of cellen van lage kwaliteit.
3. Certificeringen en naleving van regelgeving
| Markt | Vereiste certificering |
|---|---|
| Noord-Amerika | UL 1973 (batterijveiligheid), UL 9540A (brandvoortplanting voor ESS) |
| Europa | CE-markering (LVD, EMC, RoHS), IEC 62619 (batterijveiligheid) |
| Australië | CEC-gecertificeerd (voor op zonne-energie aangesloten opslag) |
| Internationale verzending | UN38.3 (transportveiligheid), MSDS/SDS (veiligheidsinformatieblad) |
Controleer altijd of de certificeringen actueel zijn (niet verlopen), modelspecifiek (die betrekking hebben op het exacte model dat u koopt, niet op een soortgelijk model) en zijn afgegeven door geaccrediteerde externe instanties (niet zelfverklaard). Vraag het volledige testrapport aan, niet alleen het certificaat; het rapport laat zien wat er daadwerkelijk is getest. Voor meer informatie over de BESS-certificering, zie onzeBESS-certificerings- en nalevingsgids.
4. Kwaliteitsborging en traceerbaarheid
De kwaliteitsborgingsprocessen van een leverancier bepalen of de batterij die u ontvangt overeenkomt met de batterij die u heeft getest. Let op: ISO 9001-certificering voor kwaliteitsmanagement, inspectie van inkomende cellen (elke celpartij getest op capaciteit, interne weerstand en spanningsafstemming), end-of-line testen (elke voltooide batterij ondergaat een laad-/ontlaadtest voordat deze wordt verzonden), volledige traceerbaarheid (kunnen ze een voltooide batterij traceren tot specifieke celpartijen en productiedata?), en ondersteuning voor fabrieksbezoeken en inspecties door derden.Enerbeverwelkomt fabrieksaudits en biedt uitgebreide kwaliteitsdocumentatie, inclusief traceerbaarheid van celpartijen en end-of-line testrapporten.
5. Maatwerk en OEM/ODM-mogelijkheden
Veel B2B-kopers hebben oplossingen op maat nodig: specifieke spanning, capaciteit, vormfactor, connectortype, BMS-firmwareparameters of private-label branding. Een fabrikant met eigen engineering kan deze aanpassingen leveren; een handelsbedrijf kan dat doorgaans niet. Vraag naar: OEM (private label met uw branding) en ODM (aangepast ontwerp op basis van uw specificaties), minimale bestelhoeveelheden voor aangepaste configuraties, toolingkosten en doorlooptijden voor aangepaste behuizingen, aanpassing van BMS-firmware (aangepaste spanningsdrempels, communicatieprotocollen, laadprofielen) en aanpassing van de behuizing (afmetingen, montage, IP-classificatie, kleur, etikettering).Enerbebiedt uitgebreide OEM/ODM-diensten voor op maat gemaakte lithiumbatterijoplossingen, met interne engineering- en gereedschapsmogelijkheden.
WaaromEnerbe?
Fabrieksgerichte prijzen:Als fabrikant, en niet als handelaar,Enerbebiedt concurrerende groothandelsprijzen zonder tussenhandel. Voor volumebestellingen dalen onze kosten per eenheid aanzienlijk. Vraag naar onze gedifferentieerde prijzen voor bestellingen van 100+, 500+ en 1000+ eenheden.
15+ jaar expertise:Ons moederbedrijf, Dongguan A&S Power Technology Co., Limited, heeft meer dan 15 jaar ervaring in het ontwerpen en produceren van batterijen en bedient wereldwijde merken als LEGO, Philips en Best Buy. Dit trackrecord betekent bewezen kwaliteitssystemen en betrouwbare levering.
Aanpassingsmogelijkheden:Het interne technische team ondersteunt OEM/ODM-services voor aangepaste spanning, capaciteit, vormfactor, BMS-firmware en branding. Of u nu een op maat gemaakte behuizing nodig heeft voor een specifieke toepassing of aangepaste BMS-parameters voor een uniek systeem, wij kunnen het leveren.
Wereldwijde exportervaring:We bedienen B2B-klanten in Noord-Amerika, Europa, Australië, het Midden-Oosten en Zuidoost-Azië. We begrijpen de certificeringsvereisten voor elke markt en bieden volledige verzenddocumentatie (UN38.3, MSDS, handelsfactuur, paklijst) om een vlotte douaneafhandeling te garanderen.
Kwaliteitscertificeringen:ISO9001-gecertificeerde productie, met UL 1973, UL 9540, IEC 62619, CE-markering en UN38.3-gecertificeerde producten. Alle certificeringen zijn actueel, modelspecifiek en verifieerbaar aan de hand van de databases van de uitgevende instanties.
Uitgebreid productassortiment:One-stop-oplossing, van batterijcellen tot complete energieopslagsystemen. We bieden 12V-, 24V-, 48V- en 51,2V-configuraties van 50Ah tot 1000Ah+, in aan de muur gemonteerde, in een rek gemonteerde, draagbare en stapelbare vormfactoren. Dit betekent dat u al uw batterijbehoeften bij één leverancier kunt betrekken, wat de aanschaf en ondersteuning vereenvoudigt.
Wat is een energieopslagsysteem (ESS)?
Een energieopslagsysteem (ESS) vangt de energie op die op een bepaald moment wordt geproduceerd, zodat deze op een later tijdstip kan worden gebruikt. In de context van B2B-toepassingen maakt een batterij-energieopslagsysteem (BESS) doorgaans gebruik van lithium-ionbatterijen – waarbij LiFePO4 de industriële standaard wordt – om elektrische energie op te slaan voor commerciële, industriële en utiliteitstoepassingen. De kernwaarde van een ESS is dat het de energieproductie loskoppelt van het energieverbruik, waardoor je goedkope zonne-energie kunt opslaan voor gebruik tijdens dure piekuren, of back-upstroom kunt leveren als het elektriciteitsnet uitvalt.
Kerncomponenten van een BESS:
Batterijpakket:Het energieopslagmedium, bestaande uit LiFePO4-cellen die in serie/parallel zijn geconfigureerd om de gewenste spanning en capaciteit te bereiken.
Batterijbeheersysteem (BMS):Het ‘brein’ van de batterij bewaakt de celspanning, temperatuur en stroom; zorgt voor een veilige werking door overbelasting, overontlading, overstroom en overtemperatuur te voorkomen; handhaaft de celbalans; en communiceert met de omvormer/EMS.
Stroomconversiesysteem (PCS):De omvormer die gelijkstroom-batterijvermogen omzet in wisselstroom voor gebruik in gebouwen of netinjectie, en wisselstroom omzet in gelijkstroom bij het opladen van de batterij via het elektriciteitsnet of zonne-energie.
Energiemanagementsysteem (EMS):De besturingssoftware die beslist wanneer er moet worden opgeladen en ontladen op basis van de vraag, de elektriciteitsprijzen, netwerksignalen of door de gebruiker gedefinieerde prioriteiten. Voor commerciële systemen zorgt het EMS doorgaans voor piekreductie, optimalisatie van het eigen verbruik van zonne-energie en beheer van de back-upenergie.
Voor een complete technische diepgaande analyse van BESS-systemen, componenten en inkoop, zie onzeBESS Complete inkoopgids. Voor inkoopspecifieke richtlijnen, zie onzeBESS-aankoopgids.
B2B-applicaties voor energieopslagsystemen
Commercieel en Industrieel (C&I):
Piekscheren:Het verlagen van de vraagkosten door de batterijen te ontladen tijdens piekperioden met energietarieven. Voor veel commerciële klanten vormen de vraagkosten 30-50% van hun elektriciteitsrekening, en een BESS van de juiste omvang kan deze kosten met 20-40% verlagen.
Eigen verbruik van zonne-energie:Het opslaan van overtollige PV-opwekking voor gebruik tijdens avond- of bewolkte periodes, waardoor het eigenverbruik wordt verhoogd van 30-40% (zonder opslag) naar 70-90% (met opslag).
Noodback-up:Bescherming van kritieke activiteiten tegen netstoringen. Voor datacenters, ziekenhuizen, productiefaciliteiten en koelopslag kan zelfs een korte storing tienduizenden dollars kosten.
Tijd-van-gebruik-arbitrage:Opladen tijdens daluren met laag tarief en ontladen tijdens piekuren met hoog tarief, waardoor de elektriciteitskosten direct worden verlaagd.
Utility-schaal
Netstabilisatie:Frequentieregeling (reageert op netfrequentieafwijkingen in milliseconden) en spanningsondersteuning (injecteren of absorberen van reactief vermogen). Dit zijn snelle responsdiensten waarvoor batterijen bij uitstek geschikt zijn, omdat ze bij traditionele generatoren in milliseconden versus minuten kunnen reageren.
Hernieuwbare integratie:Het afvlakken van de intermitterende opwekking van zonne- en windenergie door overtollige productie op te slaan en vrij te geven wanneer de opwekking afneemt. Dit maakt een hogere penetratie van hernieuwbare energiebronnen op het elektriciteitsnet mogelijk zonder dat dit ten koste gaat van de stabiliteit.
Uitstel van verzending:Het uitstellen van kostbare upgrades van de netinfrastructuur (nieuwe transmissielijnen, onderstations) door opslag op beperkte punten op het net te plaatsen. In veel gevallen is een BESS-installatie 30-50% goedkoper dan een transmissie-upgrade en kan deze binnen maanden in plaats van jaren worden geïmplementeerd.
Capaciteitsmarkten:Het leveren van betrouwbare capaciteit aan netbeheerders tijdens perioden van piekvraag, waarbij capaciteitsbetalingen worden verdiend op markten met capaciteitsmarkten (PJM, ISO-NE, NYISO, etc.).
Residentieel (Installateurskanaal)
Zonne-energie plus opslag voor huiseigenaren die op zoek zijn naar energieonafhankelijkheid:Opslaan van zonne-energie voor gebruik in de avond en back-upstroom tijdens stroomuitval. Voor installateurs is residentiële opslag een aanvulling op zonne-energie-installaties met hoge marges, met typische systeemgroottes van 10-30 kWh.
Back-upstroom tijdens netstoringen:Biedt back-up voor het hele huis of voor kritische belastingen tijdens stroomuitval. Met de toenemende frequentie van extreme weersomstandigheden en netstoringen is residentiële back-upopslag een van de snelst groeiende segmenten van de markt voor energieopslag.
Beheer van facturen op gebruikstijd:In regio's met elektriciteitstarieven op het tijdstip van gebruik verlaagt het opslaan van goedkope energie buiten de piekuren voor gebruik tijdens de piekuren de elektriciteitsrekening van de huiseigenaar.
Voor systeemintegrators en EPC-aannemers vereist de aanschaf van een BESS een evaluatie van de batterijchemie (LiFePO4 versus NMC), de capaciteiten van het BMS, de compatibiliteit van omvormers en de naleving van de certificering (UL 1973, UL 9540A, IEC 62619). Voor specifieke leveranciersbeoordelingen, zie onzeHoe u een betrouwbare BESS-leverancier kiestgids.
Enerbe biedt complete BESS-oplossingen, waaronder aan de muur gemonteerde, in een rek gemonteerde en stapelbare configuraties voor commerciële, industriële en residentiële installatieprojecten. Al onze BESS-producten maken gebruik van LiFePO4-cellen van A-kwaliteit, zijn voorzien van geavanceerde BMS met CAN-bus/RS485-communicatie en zijn gecertificeerd volgens de normen UL 1973, IEC 62619, CE en UN38.3.
EnerbeProductportfolio en sourcinggidsen
- BESS Procurement Guide – Een compleet 7-fasen inkoopframework voor systeemintegrators
- LiFePO4-batterijen opladen - Volledige gids met best practices voor spanning, stroom en opladen
- Lithium-ion versus deep-cycle batterij – Volledige vergelijkingsgids voor B2B-kopers
Veelgestelde vragen
Vraag 1: Waar moet ik op letten bij een leverancier van LiFePO4-batterijen?
Evalueer leveranciers op vijf dimensies: (1) Fabrikant versus handelaar – directe fabrikanten bieden betere prijzen, kwaliteitscontrole en maatwerk. (2) Technische specificaties en BMS-mogelijkheden — controleer de levensduur van de cyclus (5.000+ bij 80% DoD), BMS-functies (over-/onderspanning, overstroom, temperatuurbescherming, celbalancering). (3) Certificeringen — UL 1973, IEC 62619, CE, UN38.3 voor uw doelmarkt. (4) Kwaliteitsborging — fabrieksaudits, inspecties door derden, traceerbaarheid van de toeleveringsketen. (5) Maatwerk: OEM/ODM-mogelijkheden voor spanning, capaciteit, vormfactor en branding.
Vraag 2: Is LiFePO4 beter dan NMC voor B2B-toepassingen?
Voor de meeste B2B-toepassingen – energieopslag, golfkarretjes, scheepvaart, campers en vervanging van loodzuur – is LiFePO4 de betere keuze. Het biedt meer dan 5.000 cycli (vs. 2.000-4.000 voor NMC), superieure thermische stabiliteit en veiligheid (lager brandrisico), is kobaltvrij (betere ESG-conformiteit) en heeft lagere totale eigendomskosten. NMC heeft een hogere energiedichtheid (kleiner, lichter), wat van belang is voor elektrische voertuigen en draagbare elektronica, maar voor stationaire opslag en vervanging van loodzuur, waar de grootte minder kritisch is, wint LiFePO4 het op het gebied van levensduur, veiligheid en kosten.
Vraag 3: Welke certificeringen heb ik nodig voor de aanschaf van LiFePO4-batterijen?
De vereiste certificeringen zijn afhankelijk van uw doelmarkt: Noord-Amerika vereist UL 1973 (batterijveiligheid) en UL 9540A (brandvoortplanting) voor energieopslagsystemen. Europa vereist CE-markering (LVD, EMC, RoHS) en IEC 62619. Australië vereist CEC-certificering voor op zonne-energie aangesloten opslag. Voor internationale verzending zijn UN38.3 en MSDS verplicht voor elke verzending van lithiumbatterijen. Controleer altijd of certificeringen actueel en modelspecifiek zijn en zijn afgegeven door geaccrediteerde externe instanties en niet door uzelf zijn verklaard.
Vraag 4: Hoe kan ik een fabrikant onderscheiden van een handelsbedrijf?
Stel deze vragen: (1) Bent u eigenaar van uw fabriek? Vraag het fabrieksadres op en verifieer het op Google Maps; een handelsbedrijf vermeldt een kantooradres, geen fabriek. (2) Kan ik de fabriek bezoeken? Fabrikanten verwelkomen bezoeken; handelaren zullen excuses verzinnen of aanbieden om u naar 'de fabriek van hun partner' te brengen. (3) Levert u OEM/ODM aangepaste BMS-firmware? Handelaren kunnen de firmware doorgaans niet wijzigen. (4) Wat is uw productiecapaciteit? Vraag foto's of video's van de productielijn aan. (5) Kunt u fabrieksauditrapporten verstrekken (ISO 9001, enz.)? Een legitieme fabrikant zal deze hebben. Bij twijfel is een fabrieksaudit door een derde partij ($500-$1.500) de meest betrouwbare manier om dit te verifiëren.
Vraag 5: Welke spanning moet ik kiezen voor mijn LiFePO4-batterijproject?
De spanningskeuze hangt af van de toepassing: 12V is standaard voor accu's voor campers, trollingmotoren voor schepen en kleine off-grid-systemen - het is de meest voorkomende drop-in-vervanger voor loodzuur. 24V wordt gebruikt voor grotere campers, maritieme systemen, vorkheftrucks en middelgrote off-grid-systemen; het vermindert de stroom (en kabeldikte) voor hetzelfde vermogen. 48V is de standaard voor zonne-energieopslag in woningen en lichte bedrijfspanden, golfkarretjes en telecomback-up. Het is het meest efficiënt voor systemen van meer dan 5 kWh. 51,2 V (16 cellen in serie) wordt steeds gebruikelijker voor aan de muur gemonteerde residentiële opslag. Voor utiliteits- en grote C&I variëren de systemen van 400 V tot 1500 V DC. Zorg ervoor dat de spanning overeenkomt met de specificaties van uw bestaande apparatuur of omvormer.
Q6: Hoe bereken ik de juiste batterijcapaciteit voor mijn project?
Bereken uw dagelijkse energieverbruik in wattuur (Wh) en deel dit vervolgens door de systeemspanning om ampère-uren (Ah) te krijgen. Als u bijvoorbeeld 5 kWh per dag nodig heeft bij 48 V, is dat 5.000 Wh ÷ 48 V = 104 Ah – dus een batterij van 48 V, 100 Ah of 200 Ah, afhankelijk van uw ontladingsdiepte. Voor LiFePO4 kunt u veilig 80-90% van de nominale capaciteit gebruiken, zodat u niet zoveel hoeft te overdimensioneren als bij loodzuur (waar u beperkt bent tot 50% DoD). Houd ook rekening met het aantal dagen autonomie (hoeveel dagen back-up je nodig hebt) en de systeemefficiëntie (retourverliezen van de omvormer en de batterij, doorgaans 85-90%). Voeg voor kritieke systemen een buffer van 20-30% toe.
Vraag 7: Wat is de typische levertijd voor bulkbestellingen van LiFePO4-batterijen?
Voor standaardconfiguraties (12V 100Ah, 24V 100Ah, 48V 100Ah in een rek gemonteerd) bedraagt de doorlooptijd doorgaans 15-30 dagen voor productie plus 15-30 dagen voor zeevracht, of 5-7 dagen voor luchtvracht (veel duurder). Voor aangepaste configuraties (aangepaste spanning, capaciteit, behuizing, BMS-firmware, branding) voegt u 10-20 dagen toe voor tooling en prototyping. Voor grote bestellingen (containerladingen of meer) bevestigt u de productiecapaciteit bij de leverancier. Sommige fabrikanten hebben tijdens het hoogseizoen (Q4) een achterstand van 60 tot 90 dagen. Bouw altijd een buffer van 2 weken in uw projectplanning in voor douaneafhandeling en onverwachte vertragingen. Vraag een vaste leverdatum met vertragingsboetes in het contract.
Vraag 8: Kunnen LiFePO4-batterijen loodzuurbatterijen rechtstreeks vervangen?
In de meeste gevallen wel: LiFePO4-batterijen zijn ontworpen als directe vervanging voor loodzuur in dezelfde spanningsklasse (12V, 24V, 48V). Ze hebben dezelfde aansluitposities en vergelijkbare afmetingen voor standaardformaten. Er zijn echter belangrijke overwegingen: (1) Laadprofiel — LiFePO4 vereist een andere laadspanning (14,2-14,6V voor 12V) dan loodzuur (13,8-14,4V voor float). Veel moderne laders en omvormers hebben een LiFePO4-instelling: selecteer deze. (2) Opladen van de dynamo – voor voertuigen en boten wordt een DC-DC-lader aanbevolen om de dynamo te beschermen en de LiFePO4-accu correct op te laden. (3) BMS-uitschakeling — het BMS kan bij zware belasting worden losgekoppeld, wat sommige oudere laders in verwarring kan brengen. (4) Opladen bij lage temperatuur — LiFePO4 mag niet worden opgeladen onder 0°C; sommige batterijen hebben een lage temperatuurbeveiliging die het opladen uitschakelt. Voor de meeste zonne-opslag- en back-uptoepassingen met een compatibele omvormer is de omwisseling eenvoudig.
Neem contact op
Klaar om LiFePO4-batterijen te kopen voor uw project? Neem vandaag nog contact op met Enerbe.

📄 Vraag een technisch gegevensblad aan
Neem contact met ons op →📞 Praat met ons engineeringteam
Neem contact op →🔗 Blader door onze aangepaste batterijoplossingen
Bekijk producten →Dongguan A&S Power Technology Co., Limited.
Gebouw 1, nr. 2, Keji 9th Road,
Songshanmeer, Dongguan, Guangdong, China
📞 +86 137 1383 1631
✉ info@aspowerbattery.com
Blijf opgeladen. Blijf verbonden.
Commerciële en residentiële energieopslagsystemen: aanschaf van aan de muur gemonteerde, in een rek gemonteerde en draagbare LiFePO4-batterijen
Op maat gemaakte LiFePO4 24V 50Ah/100Ah/200Ah accu's voor campers en golfkarretjes: stop met het duwen van uw winkelwagentje de heuvels op
Gerelateerd artikel
Get In Touch
Have questions about custom lithium batteries, energy storage solutions, or lead-to-lithium conversion? Our team is ready to help. Send us a message and we’ll respond within 24 hours.









